Własny zestaw miningowy

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Własny zestaw miningowy

Postautor: krzychu3p51 » czwartek, 16 lutego 2017, 22:21

Witam forumowiczów. Z kryptowalutami mam do czynienia od paru ładnych lat, lecz jeszcze nigdy nie podszedłem do miningu na poważnie. I czas to zmienić. Piszę ten post by uzyskać cenne wskazówki od osób które znają się na rzeczy oraz zostawić case dla laików takich jak na chwilę obecną ja.
Przeglądałem różne możliwości wydobywania - mogę pójść na łatwiznę i kupić gotowy zestaw lub złożyć coś samemu. Zestawy które są dostępne na Allegro są imponujące, lecz podawana w opisach moc obliczeniowa niezbyt mnie przekonuje - ponad 1,5 roku na zwrot to stanowczo za wiele - chyba że jestem w błędzie, wtedy proszę o poprawkę.

Aby nie przedłużać, czy płyta ASROCK FM2A88X+BTC jest dobrym rozwiązaniem?
Jeśli tak, jaką kartę na początek do niej polecicie? Mam na oku MSI RX 470 OC 8GB GDDR5 jednak z tego co widzę jest na nią tylko jedno złącze w ASROCK. Jakie inne karty polecicie, aby były jak najbardziej wydajne? Czy rzeczywiście płyta ASROCK obsłuży aż 5 kart graficznych?
Jaki procesor, jakiś Pentium / Dual Core za 3-4 stówki wystarczy? 4GB RAMu nie będzie za mało? Dysk twardy na soft, 120GB?
Kopać planuję Etherum, na początek. Czy nie będzie problemu przełączyć się z miningiem na inne alty z innym algorytmem tak, aby nie zatracić mocy obliczeniowej?

Z góry dziękuję za pomoc i jeśli gdzieś coś napisałem nielogicznie to przepraszam, nie jestem informatykiem, a pasjonatą technologii z doskoku gdy mi na to pozwala czas :)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Własny zestaw miningowy

Postautor: Bult » poniedziałek, 20 lutego 2017, 14:33

Jeśli chcesz kupić płytę pod socket FM2 to nie wciśniesz do niej intela. W pigułce :
- 5 slotów to z 5 kartami da radę
- dysk wystarczy 120 gb
- 8 gb ram bym doradzał ostatnio przy nowej serii kart zdarzyły mi się dziwne zwiechy systemowe na 4 GB
- karty dobierz takie które posiadają mocne sekcje zasilania, i da się zmodyfikować bios do dobrych parametrów.

Jeśli chcesz się szybko przełączać miedzy walutami na naszej kopalni masz program dzięki któremu za pomocą jednego kliknięcia to umożliwi.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Własny zestaw miningowy

Postautor: koparki » poniedziałek, 20 lutego 2017, 15:19

krzychu3p51 pisze: ponad 1,5 roku na zwrot to stanowczo za wiele
to jest bardzo prawdopodobne, myślę, że może nawet dłużej jak będziesz liczył każdą duperelę z tym związaną oraz pracę własną na wdrożenie i obsługę w stawkach godzinowych. Niby wszystko zależy od trudności i kursu ale skoro od kursu to może lepiej kupić kojny niż je kopać. M.zd jest to dochodowy biznes tylko dla firm które korzystają z efektu skali i mają całą halę maszyn lub ewentualnie dla osób które gdzieś kradną prąd.
---

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości