CPU Miner

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 3 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CPU Miner

Postautor: klata » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 14:54

Z uwagi na fakt, że mam problemy z uruchomieniem minera na GPU, proszę o pomoc i "łopatologiczne" wytłumaczenie mi jak uruchomić CPU Minera (jakiegoś najlepszego).
Panie kierowniku, poratuj Pan: 1GXWBBEtiY2ANewSstdPcNUEqEZAgsFtT4 ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 15:06

A na jakim jesteś stadium - z czym dokładnie masz problem postępując zgodnie z poradnikiem Prze_kolesia?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 3 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: klata » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 15:26

Podczas próby odpalenia GPU Minera wyskakują mi błędy, znalazłem info, że jeżeli mam takie błędy to wina jest po mojej stronie a konkretniej brak obsługi przez moją kartę Open CL. Dlatego, też jeżeli nie mogę skorzystać z GPU, chciałbym skorzystać z mocy obliczeniowej proca ;)
Panie kierowniku, poratuj Pan: 1GXWBBEtiY2ANewSstdPcNUEqEZAgsFtT4 ;)

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Prze_koles » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 16:21

Moze OpenCL sie jakoa źle zainstalowało, może dasz nam jakies screeny z tymi błędami co Ci się pokazują. Ja postaram się niedługo dodać generowanie za pomocą CPU do mojego poradnika.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 16:26

klata pisze:Podczas próby odpalenia GPU Minera wyskakują mi błędy, znalazłem info, że jeżeli mam takie błędy to wina jest po mojej stronie a konkretniej brak obsługi przez moją kartę Open CL. Dlatego, też jeżeli nie mogę skorzystać z GPU, chciałbym skorzystać z mocy obliczeniowej proca ;)
Nie musisz korzystać z OpenCL, skorzystaj z CUDA. Ściągnij sobie minera:

http://www.mediafire.com/file/o5eplfi51 ... n32bin.zip

i spróbuj odpalić dla CUDA (instrukcja jest dołączona). A jeśli się nie uda, jest tam też miner CPU.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 3 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: klata » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 16:40

Mahkul, pobrane, będziemy próbować czy się uda. Tylko bardzo Cię proszę. Opisz mi krok po kroku jak go odpalić, jakie komendy wpisywać aby móc skorzystać z http://mining.bitcoin.cz/ i gdzie je w ogóle wprowadzać.

Wiem, że ze mną trochę jak z dzieckiem ale jak wyjaśnicie to będzie też dla przyszłych użytkowników info ;)
Panie kierowniku, poratuj Pan: 1GXWBBEtiY2ANewSstdPcNUEqEZAgsFtT4 ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:06

klata pisze:Mahkul, pobrane, będziemy próbować czy się uda. Tylko bardzo Cię proszę. Opisz mi krok po kroku jak go odpalić, jakie komendy wpisywać aby móc skorzystać z http://mining.bitcoin.cz/ i gdzie je w ogóle wprowadzać.

Wiem, że ze mną trochę jak z dzieckiem ale jak wyjaśnicie to będzie też dla przyszłych użytkowników info ;)
Dzisiaj niestety nie dam rady, ogólnie mam zamiar napisać poradnik na Bitcoin Wiki. Poza tym ja mam kartę ATI, także niewiele mam doświadczenia z CUDA.

Komendy wpisujesz po prostu z linii poleceń: Start->Uruchom wpisz tam cmd i enter. Podstawa znajomość poleceń DOS-a (cd, dir etc) jest raczej nieunikniona. Do tamtej paczki minerów dołączony jest plik README.TXT - jeśli nie masz problemu z angielskim to tam wszystko jest. A jeśli nie, to może ktoś inny dzisiaj się pofatyguje z poradnikiem, ja spróbuję jutro.

Jeśli ściągnąłeś i zainstalowałeś poprawnie CUDA do wystarczy, że stworzysz sobie konto na http://mining.bitcoin.cz i stworzysz w nim robotnika (workera). Potem używając hasła i username-u możesz się do niego podłączyć z minera. Z tego co widzę w README, to polecenie będzie wyglądało mniej więcej tak:

Kod: Zaznacz cały

rpcminer-cuda.exe -url=http://mining.bitcoin.cz:8332 -user=username.worker -password=hasloworkera -gpu
gdzie:

username to Twój zarejestrowany login na mining.bitcoin.cz
worker to nazwa workera, którego stworzyłeś dla danego username-u

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Mahkul » środa, 5 stycznia 2011, 01:05

No jak tam klata, udało się czy potrzebujesz pomocy?

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Bodhistawa » czwartek, 19 maja 2011, 16:38

Podepnę się pod temat kolegi.
Sprawdzając działanie cpu-minera zauważyłem dziwną rzecz. Odpalam na komputerze cpu-minera komendą:
miners --userpass=xxx.x:yyy --url=http://mining.bitcoin.cz:8332 i osiągam 0,8-0,9 Mhash/s Drugi raz nie mogę odpalić z konsoli tego programu jako inny worker na bitcoin.cz, ale jeśli zaloguję się na tym samym kompie jako inny użytkownik to już moge przy czym Mhash/s osiągam tyle samo, osiągi nie dzielą się na pół. W takim razie jest pewnie jakieś ograniczenie i mógłbym większą szybkość osiągnąć w jednym procesie, a nie logować się jako inny użytkownik i odpalać znów cmd itd. Jak to zrobić?
Jeżeli pomogłem: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw
Jeżeli masz za dużo BTC: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw

Do tej pory otrzymałem od dobrych ludzi: 0,00000000 BTC

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: CPU Miner

Postautor: presha » piątek, 20 maja 2011, 00:21

nie odpalaj z cmd, po prostu zrob sobie na pulpicie skrot do .exe i w opcjach skrotu w 'target' dodaj miners --userpass=xxx.x:yyy --url=http://mining.bitcoin.cz:8332. nie wiem czemu Ci nie dziala drugi worker, moze wpisales nieodpowiednia nazwe albo haslo

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Bodhistawa » piątek, 20 maja 2011, 09:55

Udało mi się odpalić pięć procesów. Suma prędkości wynosi około 3mhps. Dlaczego nie mogę osiągnąć takiej prędkości w jednym procesie?
Jeżeli pomogłem: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw
Jeżeli masz za dużo BTC: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw

Do tej pory otrzymałem od dobrych ludzi: 0,00000000 BTC

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: CPU Miner

Postautor: presha » piątek, 20 maja 2011, 11:09

Bodhistawa pisze:Udało mi się odpalić pięć procesów. Suma prędkości wynosi około 3mhps. Dlaczego nie mogę osiągnąć takiej prędkości w jednym procesie?
https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_Hardware_Comparison

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CPU Miner

Postautor: Bodhistawa » piątek, 20 maja 2011, 12:43

No super, z tego wynika, że mój procek jest w stanie wyciągnąć 6,5 Mh/s
Pytanie: jak osiągnąć taką prędkość w jednym procesie?
Jeżeli pomogłem: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw
Jeżeli masz za dużo BTC: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw

Do tej pory otrzymałem od dobrych ludzi: 0,00000000 BTC

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CPU Miner

Postautor: Buchda » niedziela, 14 lutego 2021, 15:11

Cześć dołączę się do tematu ponieważ ściągnąłem cpuminer 2.5.1. mam windowsa 10 po wypakowaniu pliku mam jeden plik tylko no i tworzę dokument tekstowy wpisuje taka linijkę >>> start C:\pooler-cpuminer-2.5.1-win64\minerd.exe –url stratum.aikapool.com7615 -a scrypt –u Kopacz12 -p grass88!@ i zapisuje to jako plik bat. zamykam i powinno coś ruszyć po odpaleniu tego pliku a tu nic się nie odpala niby mruga szybko oknocpuminera i znika. Poradzi ktoś,coś?

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 9 grudnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CPU Miner

Postautor: czester » niedziela, 14 lutego 2021, 15:25

Źle piszesz tego bata. Ściągnij sobie cpuminera z githuba on tam w zipie ma przykładowe konfiguracje bo ja to po twoim przykładzie słabo widzę żebyś miał dobrze.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CPU Miner

Postautor: Buchda » niedziela, 14 lutego 2021, 16:59

No właśnie po za plikiem exe nic w tym folderze nie mam po wypakowaniu. albo jak ściągnę inny plik to wtedy jest pełno plików ale nie mam exe pliku wtedy ;p
Możesz trochę jaśniej wytłumaczyć? Dopiero raczkuje w tym ;p

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

CPU Miner

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 15 lutego 2021, 13:24

@Buchda Kopanie czegokolwiek na SCRYPT na CPU to jakaś totalna pomyłka spóźniona o 6 lat.
Czyżbyś chciał kopać pieseła? XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CPU Miner

Postautor: Buchda » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:55

Owszem chciałem zobaczyć wgl jak to kopie hehe, tak pieseła z litecoinem podobno się kopie. Ale to tak bardziej dla zaspokojenia własnej ciekawości :P

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CPU Miner

Postautor: Nanab » sobota, 20 lutego 2021, 21:23

Podepne sie-czy jest jakis miner ktory potrafi wykorzystac wiecej niz 50% mozliwosci procesora? Zainstalowalem sobie easyhash miner ale nie widze tam zadnych ustawien tego ile ma uzywac, w tej chwili uzycie cpu utrzymuje sie na ok 50%.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

CPU Miner

Postautor: garlonicon » sobota, 20 lutego 2021, 22:04

Kopanie na CPU jest nadal możliwe i są monety, które są specjalnie zaprojektowane głównie w tym celu. Są nawet całe mining poole z takimi monetami, na przykład https://pool.rplant.xyz/. Jeśli zaś chodzi o program do kopania, to chyba najlepiej użyć tego: https://github.com/JayDDee/cpuminer-opt, ewentualnie można też skorzystać z takiego programu, jaki dany pool oferuje (ja tam zwykle wolę wersję od JayDDee, bo jest open-source, a większość i tak na tym bazuje).

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości