Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: r3cord » niedziela, 17 listopada 2019, 23:04

Witam wszystkich!
Czy możecie polecić jakąś koparkę kryptowalut, która będzie cicha i mało nagrzewająca się?
Maksymalnie mogę wydać 2.5k zł, opłatę za prąd mam stałą także z na pewno będzie mi sie to opłacało, ale i tak najlepiej żeby nie miała jakiegoś ogromnego poboru mocy, coś na poziomie 600-900W.
Ktoś coś?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A600FN przy użyciu Tapatalka


Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: ŻET » poniedziałek, 18 listopada 2019, 17:37

Cześć!


Jesteśmy w stanie taką maszynę dostarczyć ;)


Od lat zajmujemy się tego typu zlecenimi. Zapraszamy!
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: grajek1 » środa, 20 listopada 2019, 04:27

r3cord pisze: niedziela, 17 listopada 2019, 23:04Witam wszystkich!
Czy możecie polecić jakąś koparkę kryptowalut, która będzie cicha i mało nagrzewająca się?
Maksymalnie mogę wydać 2.5k zł, opłatę za prąd mam stałą także z na pewno będzie mi sie to opłacało, ale i tak najlepiej żeby nie miała jakiegoś ogromnego poboru mocy, coś na poziomie 600-900W.
Ktoś coś?


Co za problem? Sam sobie możesz taką zrobić myślę że nawet na swoim komputerze jeżeli takowy posiadasz :D Jeżeli posiadasz to podaj nazwy jego podzespołów (płyta główna, zasilacz, gpu?). Najtaniej to możesz szukać amd/radeon rx 470/480/570/580, ceny od 300-500zł za sztukę gpu, po odpowiednich modach wydobycie na poziomie 29-32 mh/s przy poborze prądu oscylującym w wysokości 125w.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: adiqq » środa, 20 listopada 2019, 08:03

grajek1 pisze: środa, 20 listopada 2019, 04:27po odpowiednich modach wydobycie na poziomie 29-32 mh/s przy poborze prądu oscylującym w wysokości 125w.

Nie jestem ekspertem od tego, ale wydaje mi się że pod win można zejść jeszcze niżej z poborem prądu.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: koparki » środa, 20 listopada 2019, 16:22

za taka kwotę 4szt moze nawet 5szt rx4xx lub 5xx + reszta podzespołów - wszystko używane! nie kupuj nowych. Jak uda sie taniej to uważaj bo moze to byc kosztem jakości czyli będziesz biegał do wieszajacego się sprzętu. Jesli karty są dwuwiatrakowe i dasz bardzo nisko napiecia na kartach w okolice 0.83v to będzie tylko subtelny szum, zwłaszcza gdy pomieszczenia nie da się nagrzać powyżej 25 stopni.
Tylko że na wykopanie 1 eth poczekasz sobie ze 3 miesiące? dobrze liczę? a przecież jeszcze trudność moze się zmienić w tym czasie ;) warto? pokryje się amortyzacja sprzętu ?
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: r3cord » środa, 20 listopada 2019, 21:40

koparki pisze:za taka kwotę 4szt moze nawet 5szt rx4xx lub 5xx + reszta podzespołów - wszystko używane! nie kupuj nowych. Jak uda sie taniej to uważaj bo moze to byc kosztem jakości czyli będziesz biegał do wieszajacego się sprzętu. Jesli karty są dwuwiatrakowe i dasz bardzo nisko napiecia na kartach w okolice 0.83v to będzie tylko subtelny szum, zwłaszcza gdy pomieszczenia nie da się nagrzać powyżej 25 stopni.
Tylko że na wykopanie 1 eth poczekasz sobie ze 3 miesiące? dobrze liczę? a przecież jeszcze trudność moze się zmienić w tym czasie ;) warto? pokryje się amortyzacja sprzętu ?
Właśnie się teraz tak zastanawiam, czy mi się będzie opłacało, bo tak na prawdę to będę mógł kopać jakoś do końca czerwca czyli 7 pełnych miesięcy, czyli nawet koszt sprzętu się nie zwróci. Zysk bym miał dopiero po kopaniu 7msc i późniejszej sprzedaży zakupionego sprzętu. Jest potem problem ze sprzedażą takiej koparki? Ewentualnie każdej karty osobno? I czy bym mogl to zostawić tak na 2 tyg bez zaglądania, czy to zbyt niebezpieczne?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A600FN przy użyciu Tapatalka


Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: adiqq » czwartek, 21 listopada 2019, 06:00

ten sprzęt po tym okresie będzie niesprzedawalny praktycznie
jak masz wszystko dobrze ustawione, to nie trzeba do tego zaglądać, tyle teorii, w praktyce to trochę czasu zajmuje, zanim dojdziesz do tego etapu.
generalnie odradzam ci ten zakup
lepiej dobrze przemyśleć co i zakupić krypto za tę kwotę.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: koparki » czwartek, 21 listopada 2019, 07:33

r3cord pisze: środa, 20 listopada 2019, 21:40Jest potem problem ze sprzedażą takiej koparki?

jak dziś kupisz używane części zamiast całej koparki w wyspecjalizowanej firmie to ryzyko straty jest mniejsze, jednak dewaluacja za 7 miesięcy będzie, nie wiem ile moze 20% może 1/3.
Zanim poskładasz ten sprzet i sie wdrożysz też jakiś czas mija zerknij na ten portal jaka jest to rozległa dziedzina do ogarnięcia: https://mining.help/
natomisat jak kupisz gotowca w specjalizujacej się firmie to dostaniesz wsparcie ale będzie drożej więc stracisz więcej na odsprzedaży.
---

Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: tomaroc » piątek, 13 grudnia 2019, 21:06

r3cord pisze: niedziela, 17 listopada 2019, 23:04Czy możecie polecić jakąś koparkę kryptowalut, która będzie cicha i mało nagrzewająca się?


Jeśli chcesz się w to pobawić to nie kupuj żadnych GPU (żadnych kart graficznych). Od co najmniej roku rentowne są jedynie układy FPGA. Na początek w budżecie jakim dysponujesz idealne będzie https://shop.fpga.guide/collections/all ... ashaltcoin

Konfiguracja banalnie prosta. Pobór prądu ok 100W. Około 50 db, więc spać przy tym można :) W chwili obecnej na jednym takim układzie wykopiesz tyle co na 2-3 kartach graficznych.... na YouTube znajdziesz więcej inspiracji co ludzie z tego pobudowali i z jakim rezultatem...

powodzenia

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: adiqq » piątek, 13 grudnia 2019, 21:25

tomaroc pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 21:06eśli chcesz się w to pobawić to nie kupuj żadnych GPU (żadnych kart graficznych). Od co najmniej roku rentowne są jedynie układy FPGA. Na początek w budżecie jakim dysponujesz idealne będzie https://shop.fpga.guide/collections/all ... ashaltcoin

Konfiguracja banalnie prosta. Pobór prądu ok 100W. Około 50 db, więc spać przy tym można W chwili obecnej na jednym takim układzie wykopiesz tyle co na 2-3 kartach graficznych.... na YouTube znajdziesz więcej inspiracji co ludzie z tego pobudowali i z jakim rezultatem...

powodzenia

a można do tego jakieś konkretne liczby?
koszty zakupu,transportu, co się kopiem, ile , koszty prądu...tak krok po kroku jak małemu dziecku....

bo bez tego, trudno potraktować to poważnie.

Dodano po 47 sekundach:
bo pierwszy link któr mi wyskoczył
https://www.cryptocompare.com/mining/fp ... o-260-mhs/
urobek ujemny, payback - never :P
na szybko przeleciałem też dostępne algo, nie ma tam nic wartosciowego, niestety

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
a mój rig, coby o nim nie mówić, w whattomine pokazuje mi jednak wartości dodatnie...

Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: tomaroc » piątek, 13 grudnia 2019, 22:41

W sklepie masz podane prędkości kopania dla przykładowych algorytmów. Np F1 mini+ (za 189$) kopie Eaglesong 2.4 GH/s wg whattomine to ok 1.20$ (minus prąd ok 100W).

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: adiqq » sobota, 14 grudnia 2019, 07:12

naprawdę ze ściany bierze tylko 100W ? producent pisze 110-120W...do tego chyba jakaś płyta+procek+ram?
Masz coś takiego i wlaśnie się bawisz, czy tylko dywagujesz??
Interesuje mnie cena końcowa, a nice cena sklepowa z chin, dodatkowo jest adnotacja, że towar niedostępny.
Wyniki urobku są dla CKB
https://coinmarketcap.com/currencies/nervos-network/
dane na CMC są od 20.11.19...rank 2028...
osobiście nie lubię kopać takich totalnych shitcoinów, nie wejdę w taką egzotykę (nawet jeśli wygląda dobrze i bardzo dobrze w kalkulatorach), bo mam złe doświadczenia...
Do zabawy - fakt, może być...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Cicha koparka kryptowalut do 2.5k

Postautor: Antrepair » sobota, 14 grudnia 2019, 08:51

To może Innosilicon A9 Zmaster ? :roll:
620W i też bardzo cicha

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości