Kopanie mniej popularnych krypto

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 8 czerwca 2019
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: PLPL » piątek, 14 czerwca 2019, 18:15

Czytając wasze wątki klaruje się obraz że bez dużej inwestycji w porządny sprzęt o kopaniu popularnych crypto można zapomnieć.
A jak jest z mniej popularnymi + pendrive koparka, jakieś lepsze wieści?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: adiqq » piątek, 14 czerwca 2019, 19:53

tzn, co przez to rozumiesz? może na konkretach?
Jeszcze całkiem niedawno można było kupić tanio kupić porządny sprzęt, którym bez problemu można było kopać np. ETH/ETC
Może dalej można, nie wiem, nie śledzę już tak cen...

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 8 czerwca 2019
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: PLPL » piątek, 14 czerwca 2019, 20:33

Że bez grubej kasy mogę zapomnieć o kopaniu btc czy innej drogiej krypto. Ok rynek ale co tymi mniej znaczącymi, chyba łatwiej je kopać i słabszy sprzęt wystarczy?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: adiqq » piątek, 14 czerwca 2019, 20:38

Dalej nie piszesz na konretnych przykładach...
Nie musisz kopać BTC, możesz kopać np ETH/ETC i wymieniać na BTC
A w stosunku do ETH nie użyłbym mimo wszystko określenia "mniej znaczące krypto" :lol:
wejdz na whattomine
https://whattomine.com
wpisz jakąś KONKRETNĄ konfigurację koparkową i zobaczysz ile to będzie np ETH/ETC i jednocześnie ile to będzie btc. Wpiszesz też cenę prądu, cenę sprzętu (bo policzysz sobie ile cię taka koparka będzie kosztować) i od razu będziesz wiedzieć, czy sprawa będzie opłacalna ;)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 8 czerwca 2019
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: PLPL » piątek, 14 czerwca 2019, 21:24

Dzięki za odp, a konkretów nie pisze bo ich nie mam, żuruje na razie na waszej wiedzy :mrgreen:
Sprawdze stronke, miałem na myśli że nie opłaca się tego topu kopać i czy są jakieś tzw. złotówkowe. Jako nowy nie pcham sie za daleko w coś na czym się nie znam ale chętnie spróbuje miningu od samego dołu gdzie dużo nie strace wrazie wtopy a coś sie na naucze że tak powiem.

Idea koparki przenośnej najbardziej mi się podoba a podobno te co nie dają rady są wyprzedawane, nie nadają się one do innych?
Cz

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 8 czerwca 2019
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: PLPL » sobota, 15 czerwca 2019, 12:43

Ktoś mógłby coś dodać? :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: wamak » sobota, 15 czerwca 2019, 13:01

Jeśli chwilowo opłaca się kopać mniej popularne coiny, to w ciągu doby minerzy przerzucają się na to, trudność wzrasta i opłacalność staje się podobna do kopania tych popularniejszych.
Na dzień dzisiejszy biorąc pod uwagę standardową cenę prądu około 60 groszy/kWh i obowiązek zapłacenia 19% podatku przy zamianie kryptowalut na gotówkę opłacalność kopania jest mało rentowna.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 8 czerwca 2019
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: PLPL » sobota, 15 czerwca 2019, 14:38

Hej, jak to zrobić chce spróbować? Czy sprzęty w sieci są pod konkretne coiny tworzone czy są uniwersalne?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: wamak » sobota, 15 czerwca 2019, 16:01

Poszczególne coiny, to konkretne algorytmy.
Sprzęt nie jest uniwersalny, jest wydajny dla określonego algorytmu (koparki ASIC) lub w przypadku koparek na GPU, na kilku algorytmach.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie mniej popularnych krypto

Postautor: adiqq » niedziela, 16 czerwca 2019, 16:53

@wamak - dodałbym do tego, że np. tanie karty typu RX nadają się tylko do kopania Ethash....Natomiast karty NV są uniwersalne...
jak składałem pierwszą koparkę, to były to same rx (po taniości), natomiast teraz nie widzę innej opcji jak tylko karty NV.
Może przykład konkretny - jeszcze niedawno, we wspomnianym wyżej kalkulatorze dominował ethash (ETH/ETC nicehash-ETH) i nawet do kart NV była to chyba najlepsza opcja.
Ostatnio trochę się zmieniło i np. dla konfiguracji 12x1060 różnica w uzysku pomiędzy np. nicehash-cuckaroo29 a nicehash-ethash jest kosmiczna.
Inna rzecz, jak ktoś ma standardową taryfę G11 i prąd - nazwię to - standardowych cenach, to nie wiem czy ma sens o tym myśleć. Tym bardziej że koparki i karty graficzne (bo o tym akurat myślę) nie rosną na drzewach ;)
Bedę się powtarzać, ale każdy musi to sobie RZETELNIE przeliczyć...i to z uwzględnieniem spraw, o których na początku się w ogóle nie ma pojęcia ;)

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości