Jaki program do kopania?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: kokoko » czwartek, 8 marca 2018, 17:27

Witam! Poszukuje programu do kopania kryptowalut na karcie graficznej z niskim progiem wypłat (oprócz Miner Gate i Nicehash).

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: blackcoinpig » czwartek, 8 marca 2018, 22:06

Jeśli chcesz kopać monero to zapraszamy :arrow: https://black-pool.net/ Fee na poziomie 0,1%, wypłaty od 0,1XMR
Polecamy xmr-stak
Na czacie pomożemy w konfiguracji.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: sakana » piątek, 29 marca 2019, 20:49

Chciałbym się podpiąć pod ten wątek. Ja również szukam programu, który przyniesie lepsze pieniądze niż nicehash, który wypłaca praktycznie koszta energii elektrycznej i nic więcej. Czy ktoś zna coś lepszego?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14356
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2645
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Jaki program do kopania?

Postautor: rav3n_pl » piątek, 5 kwietnia 2019, 20:04

Lol, ale masz zaległości...
Przecież od roku nie popłaca się kopać bo starcza tylko na prąd albo i nie xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: sakana » sobota, 6 kwietnia 2019, 12:59

Tzn. obecnie opłaca się, ale na najnowszych kartach rtx 2080ti . Sprawdziłem na kalkulatorze opłacalności na stronie nicehash. No ale na moich kartach się nie opłaca - mam gtx 1080 ti 11gb x4

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaki program do kopania?

Postautor: redlumek » sobota, 6 kwietnia 2019, 21:11

sakana pisze:Tzn. obecnie opłaca się, ale na najnowszych kartach rtx 2080ti . Sprawdziłem na kalkulatorze opłacalności na stronie nicehash. No ale na moich kartach się nie opłaca - mam gtx 1080 ti 11gb x4
A po jakim czasie zwraca się zakup karty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jaki program do kopania?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 02:35

Bez przesady z ta nieoplacalnoscia.. wychodzi 0.5-1.5 dolara z koparki dziennie na "realnym" pradzie (~55gr/kwh): nie wiele, ale zawsze - dla mniej leniwych warte rozważenia odkurzenie gpu/zakup uzywek na "okazjach" (oczywiscie ze sprawdzonych źródel)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 06:16

rav3n_pl pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 20:04 Lol, ale masz zaległości...
Przecież od roku nie popłaca się kopać bo starcza tylko na prąd albo i nie xD
jeszcze jeden taki weekend i zacznie być opłacalne ;) nawet w taryfie G11 ;)

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaki program do kopania?

Postautor: redlumek » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 08:10

Ale to chyba ze coś się będzie na plusie mając już zalegający sprzęt. Bo jakie ROI ci wychodzi na sprzęt jakim kopiesz?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 09:53

redlumek - oczywiście. Ale jak cena dalej pójdzie do góry, to znowu wrócą czasy, że wymiecie z rynku wszystkie karty graficzne...

A ten sprzęt co kupiłem w największym dołku, to bez problemu się spłaci i jeszcze sporo zarobi. A jak kurs pójdzie jeszcze do góry, to tylko to szybciej nastąpi. Cenę prądu mam dużo niższą niż te wspomniane wyżej 0,55zł/kwh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Jaki program do kopania?

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 11:51

Janusze biznesu kopania kryptowalut w natarciu .
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 czerwca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: Pu42 » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 16:08


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 22:06

adiqq pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 09:53A ten sprzęt co kupiłem w największym dołku, to bez problemu się spłaci i jeszcze sporo zarobi.

Jeden się chwalił, że kolega sprzedawał na pniu, a on mądry trzymał, sprzedał na górce i za to kupił chałupę.
Robocik to skomentował: Gdyby kupił ETH zamiast koparki, to teraz mógłby zamiast domu kupić sobie wyspę :mrgreen:
Adi, ja nie mam Ci za złe, też mam koparki, którymi ogrzewam chałupę i się zwróciły, dlatego wiem, że ich zakup to był błąd ;)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 23:36

czasy miningu odeszły, nie pojawi się już kojn typu POW, którego nakopiesz 10sztuk na dobę i za 3 lata bedzie wart 1000pln za szt, epoka POW mija zainteresuj się zmianami. Technologia blockchain sie rozwija i istnieją nieporównywalnie lepsze rozwiazania niz POW wystarczy się zainteresowac i potestować, szkoda marnować czas na tę dziedzinę juz lepiej poswięć czas na analizę najbardziej obiecujacych projektów i kup ich tokeny.
Podpowiem, że w wypadku miningu GPU od dłuzszego czasu króluje ETH, który przejdzie w przeciagu 10miesiecy na POS. W technologii POW pozostaną jakieś kryptośmieci bez przyszłości, bez perspektyw na ponadprzeciętny wzrost, jest jeszcze Monero który nadal bedzie POW i antyASIC ale tutaj jest "nieuczciwa konkurencja" w postaci botnetów które sprawiaja ze mining monero był słabo opłacalny, jednak jakby odpadł z miningu ETH a cena Monero poszła w góre x10 to jest szansa na opłacalność jak za starych czasów. O ETC nie wspominam bo w starciu z EOS i TRON to jest śmieć bez praktycznego zastosowania zwłaszcza gdy pozostanie jako POW. Z wartościowych kojnów jeszcze GRIN jest POW na GPU ale ta inflacja w sieci GRIN zniechęca aby to dotykać, chyba że kopać i zaraz sprzedawać
Może wielkie farmy korzystając z efektu skali będą rentowne, może będą sprzedawać moc do takich projektów jak GOLEM , SNM lub liczyć łamanie haseł na zlecenie moze jeszcze GRIN lub XMR da zarobic ale generalnie mining odchodzi w przeszłość zwłaszcza że w PL niedługo ceny prądu mogą się podwoić. GPU sie zdewaluowało - 75% a czas działa na niekorzyść bo wychodzą nowe generacje kart a jak komuś przyszło do głowy kupić ASIC to wyrzucił kase w błoto.
A jesli chodzi o tytułowe pytanie , obowiazujacy obecnie program to Claymore dla ETH który ściagniesz z forum bitcointalk.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: adiqq » wtorek, 18 czerwca 2019, 06:19

@KryptoBanita - masz rację, ale kto nowy jest na tyle mądry, żeby to zrobić? Brakuje wiedzy, a żeby prostą koparkę z 3gpu zrobić to (prawie) każdy potrafi ;)

@koparki - też masz rację...dużo się zmieniło na rynku, aczkolwiek ja póki co nie skreślam miningu. Na pewno ethash odchodzi powoli do lamusa, co widać na whattomine. Co sprawia, że starsze karty RX staną się niedługo bezużyteczne. Cieszę się, że mam tak mało kart AMD ;)
Od jakiegos czasu kopie GRIN i od wczoraj testowo BEAM. Nie narzekam, prąd mam w bardzo dobrych cenach, do tego PV...
Jeśli chodzi program do kopania, to zależy co chcemy kopać.
Do Ethash (ETH/ETC) - Najnowszy Claymore (duże usprawnienia do RX) lub Phoenix Miner.
Do Cuckaroo29 , Equihash może być Gminer.
osobiście preferuję HiveOS

P.S. koparki - używam nicehash i na bieżąco wymieniam ETH/ETC/GRIN/BEAM na btc...Na teraz wydaje mi się to najkorzystniejszą opcją...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: koparki » wtorek, 18 czerwca 2019, 07:45

adiqq pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 06:19póki co nie skreślam miningu

ma to sens w dużej skali z siedzibą na terenie elektrowni , z najniższą mozliwą taryfą oraz trzymajac sie z daleka od ASIC.
GRIN mógłby mieć sens nawet w warunkach amatorskiego wspierania sieci gdyby zawsze był rentowny ale aby była rentowność GRINa to przy tej równoległej inflacji musiałaby być ogromna adopcja GRINa - zapotrzebowanie na niego, to jest mozliwe za 2-3 lata bo projekt jest tak innowacyjny jak kiedys był Bitcoin.
---

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwietnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki program do kopania?

Postautor: adamex95 » piątek, 21 czerwca 2019, 07:24

Dla kogoś kto ma prąd za free (panele słoneczne) co opłacało by się kopać i na jakim sprzęcie ?

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości