Wirus kopiący na naszych maszynach

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirus kopiący na naszych maszynach

Postautor: Aspir440 » wtorek, 2 stycznia 2018, 19:15

Witam wszystkich :D
Na forum jestem nowy, zarejestrowałem się głównie po to aby was ostrzec.

Od paru dni składam/konfiguruję koparke na win10. Wszystko niby fajnie, aż tu nagle siedząc przy niej dzisiaj z wyłączonym minerem poczułem zapach rozgrzanej elektroniki. Karty po 85st. Sprawdzam procesy - "COM Surrogate" ciągnie 80% procesora. Użycie GPU - 100%! Zamykam proces, nagle wszystko wróciło do normy. Plik który podszywa się pod ten proces systemowy lokuje się tymczasowo w C:/Windows/Temp/IXP000.TMP i po zamknięciu procesu znika. W środku folderu siedzi xmr-stak ustawiony na kopanie Monero. Najlepsze jest to, że proces odpala się gdy zużycie proca i kart jest stosunkowo niskie. Nie włącza się gdy mam odpalone kopanie Claymorem. Nie mam pojęcia skąd mógł się wziąć na trzydniowej instalacji win10. Avast nie wykrywa ale to nic nowego. Nie udało mi się znaleźć rozwiązania więc poszedł format. Ci którzy kopią na windowsie, radzę uważać. W najbliższym czasie przesiadam się na linuxa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirus kopiący na naszych maszynach

Postautor: hassejo » wtorek, 2 stycznia 2018, 19:32

skąd brałeś instalator :) ?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirus kopiący na naszych maszynach

Postautor: Aspir440 » wtorek, 2 stycznia 2018, 19:38

Windowsa? Ze strony microsoftu. Oryginalny.

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości