Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: Kycper » wtorek, 2 stycznia 2018, 18:21

Witam,
Mam odłożone 15 tys zł. Chciałbym zainwestować je w koparke bitcoinów, z tego powodu mam parę pytań.
Czy opłaca się jescze kopać jakiekolwiek kryptowaluty bo wiele osób mówiło mi, że tylko w dużych kopalniach to się opłaca?
Jaki najlepiej sprzęt dobrać do tego czy jakieś dedykowane koparki albo coś?
Jak zacząć kopać najlepszy pogram do tego, żeby był bez wirusów i dawał jak największe zyski?
Ile można kopać na takiej koparce po jakim czasie się zużyje i zepsuje?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: ExcaliburPLL » wtorek, 2 stycznia 2018, 18:35

1. Kopać się zawsze opłaca o ile ma się tani prąd. Na normalnym prądzie też się da ale czas zwrotu zakupionego sprzętu rośnie nawet dwukrotnie.
2. Dedykowane koparki są bezwartościowe najszybciej. Kupując/składając nowy sprzęt zainteresuj się zestawami na GPU - tematów na forum jest OGROM. Serio.
3. Najpopularniejsze trzy opcje to: Windows, Linux lub dedykowany system (np. SimpleMining czy Hive)
4. Ile wlezie, kupując sprzęt nowy masz gwarancję więc teoretycznie w nieskończoność. W praktyce kopałem już naprawdę wiele i żadna karta mi jeszcze nie padła. Zawsze znalazła kolejnego właściciela ale nie padła żadna - co nie znaczy, że sprzęt się nie psuje.
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: Kycper » wtorek, 2 stycznia 2018, 18:49

@ExcaliburPLL,
Gdzie najlepiej złożyć taki sprzęt bo powiem szczerze, że jestem w tym zielonym kopletnie i jakie są według ciebie najlepsze koparki?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: ExcaliburPLL » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:14

Temat zbyt rozbudowany, żeby opisywać jednym postem. Najlepiej wystaw ogłoszenie a bardziej kumaci ode mnie chętnie Ci pomogą za niewielką (stosunkowo) opłatą. Ustal sobie budżet, odejmij z niego z 300-500zł (wynagrodzenie dla składającego) i działaj.

Wierz mi, że sprzęt łatwo kupić ale dobrać odpowiednie podzespoły to już trzeba mieć dar i znać rynek.

Ja się na bank nie podejmuję.
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: m.m » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:22

Teoretycznie to nic trudnego, praktycznie jest kilka mankamentów. Jeśli nie masz wiedzy przepłacasz za koparkę i eksplorację, Lepiej zainteresować się giełdą, tylko ostrożnie i na start może 50% budżetu.

Zarobisz, idziesz w kopanie.. albo w głowie Ci się przewróci :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: Mauser » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:22

Chciałbym się podłączyć do tematu. Z kumplem chcielibyśmy wrzucić jakieś 40tys. w kopanie, tutaj myślałem raczej o antminerze S9, albo dragonmincie 16T, zamiast kopania GPU, które słyszałem że nie jest opłacalne. Jak Wy się do tego ustosunkujecie? Za taką kwotę wchodziłyby jakieś 3 antminery, koszty zwracają się po 5-6 miesiącach przy prądzie 50-51 gr za 1kwh (w ogóle w Polsce jestesmy gdzieś w stanie dostać taniej prąd? to chyba średnie stawki - 0,5-0,55 zł).

Po pół roku, mielibyśmy dzielić zwrot na 1/2, czyli połowa zwrotu do podziału, a połowa wkład w kolejną koparkę i tak co pół roku. Wg obliczeń przy trudności wydobycia 4%, po roku kopalibyśmy na czysto, po 1,5 roku z zyskami rzędu 28 tys. miesięcznie przy 12 koparkach i dalej w zależności od stabilności rynku i chęci - inwestować dalej (tak jak na poczatku 1/2 inwestycji do 1/2 zysków dzielonych) lub klepać same zyski. Wszystko liczone przy aktualnym kursie. Czy takie obliczenia mają sens?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: redlumek » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:27

No chyba ze ktoś za pół roku wyda koparki które będą 10x wydajniejsze.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: Mauser » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:06

Dobra czyli jaki jest sens kopania, skoro wzrost trudności jest tak duży aktualnie? Po co ludzie kupują antminery i budują dalej koparki skoro trudnosć tak rośnie że za pół roku, będę miał straty z kopania i nie odzyskam nawet wkładu?

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: inwestor2018 » niedziela, 28 stycznia 2018, 10:08

Czy w obecnej chwili opłaca się kupować koparkę ?

Biorąc pod uwagę aktualne ceny: RX 580 8GB za 3500 zł oraz 1080 Ti za 4200 złotych ?

Tym bardziej że w tamtym roku mieliśmy już podobną sytuacje gdzie ceny kart graficznych były bardzo wysokie a chwilę później dość mocno spadły by potem znowu skoczyć na obecny KOSMICZNY poziom ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Ghent/Belgia

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: MTomczak » niedziela, 28 stycznia 2018, 15:11

Pozwolę się podpiąć pod post.
Co myślicie o takiej gotowej koparce: http://allegro.pl/koparka-kryptowalut-6 ... 29094.html ???
Cena nie jest ogromna, a dostajemy gotowy produkt.
Jak oceniacie możliwości takiej koparki powiedzmy za rok?

Pozdrawiam

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: jacek1973 » niedziela, 28 stycznia 2018, 16:21

Jest to duży sprzedawca sadząc po ilości wystawionych koparek. Chyba największa firma składająca koparki.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Ghent/Belgia

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: MTomczak » niedziela, 28 stycznia 2018, 16:25

Też zwróciłem na to uwagę. Nimeniej nie jestem biegły w kwestiach koparek stąd moje pytanie o ocenę takiego zestawu.
Czy można na takim czymś kopać inne waluty? Np. Gamecredits - powiedzmy po zwyczajnej instalacji systemu lub nawet samej aplikacji na komputerze?

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: emesso1 » niedziela, 28 stycznia 2018, 18:24

Jakby sie panu sprzedawcy oplacalo kopac, to by kopal a nie sprzedawal... Widac bardziej mu sie oplaca sprzedac i odmrozic kapitał

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: DTPCTP » niedziela, 28 stycznia 2018, 19:10

m.m pisze:Teoretycznie to nic trudnego, praktycznie jest kilka mankamentów. Jeśli nie masz wiedzy przepłacasz za koparkę i eksplorację, Lepiej zainteresować się giełdą, tylko ostrożnie i na start może 50% budżetu.

Zarobisz, idziesz w kopanie.. albo w głowie Ci się przewróci :)
Nie namawiaj młodzieży do hazardu. Za to jest odpowiedzialność karna ;-)

Dodano po 8 minutach 43 sekundach:
Mauser pisze:Dobra czyli jaki jest sens kopania, skoro wzrost trudności jest tak duży aktualnie? Po co ludzie kupują antminery i budują dalej koparki skoro trudnosć tak rośnie że za pół roku, będę miał straty z kopania i nie odzyskam nawet wkładu?
nie słuchaj tych naganiaczy którzy tutaj zachęcają do hazardu i ciągle jęczą że trudność rożnie i g...o zarobisz.
Pół roku temu jak zacząłem się tym interesować o mało nie kupiłem koparki ale posłuchałem tych mądrali.
Sytuacja była porównywalna. teraz sobie pluję w brodę bo z zainwestowanych 8 tys. zł. teraz już miałbym zwróconą połowę.
Śmiem twierdzić że wyszedłbym już na zero bo sprzęt za połowę ceny jest do sprzedania.
Tak wiem... Gdybym kupił walutę to zarobiłbym więcej... ALBO stracił wszystko
Na tym forum pisze duża ilość mądrali którzy czasem bezmyślnie ale częściej celowo namawiają do spekulacji walutami.
Miej swój rozum. Nie słuchaj naćpanej sekty wpatrującej się w wykresy i czczącej analizę jak bożka.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: m.m » niedziela, 28 stycznia 2018, 23:14

DTPCTP pisze: Nie namawiaj młodzieży do hazardu. Za to jest odpowiedzialność karna ;-)
od dziś forex, gwp, wig i cała reszta to hazard

Winę zwalasz na innych a sam miałeś L4 na myślenie ? wszystko co niezbędne do zrobienia kalkulacji jest za darmo dostępne w sieci.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: DTPCTP » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:40

m.m pisze:
DTPCTP pisze: Nie namawiaj młodzieży do hazardu. Za to jest odpowiedzialność karna ;-)
od dziś forex, gwp, wig i cała reszta to hazard

Winę zwalasz na innych a sam miałeś L4 na myślenie ? wszystko co niezbędne do zrobienia kalkulacji jest za darmo dostępne w sieci.

Zluzuj majty ale zanim coś napiszesz pomyśl czy Twoje dziecko powinno czytać zawartość tej strony.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: altcoin » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:50

Osoba nie znająca się na komputerach na 100% nie zarobi. Trzeba przynajmniej raz w życiu złożyć kompa od podstaw. Dotyczy to również gotowej koparki zakupionej od kogoś. Co w przypadku awarii? - za każdym razem zgłaszać się do producenta i płacić za naprawę?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: m.m » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 12:12

DTPCTP pisze: Zluzuj majty ale zanim coś napiszesz pomyśl czy Twoje dziecko powinno czytać zawartość tej strony.
ale żeś argument znalazł... napisz wniosek o zamkniecie YT i 85% internetu jak dzieciaka nie umiesz upilnować. Nie zapomnij zastosować się do własnych wskazówek.
altcoin pisze: Trzeba przynajmniej raz w życiu złożyć kompa od podstaw.
to zdecydowanie za mało, złożenie kompa jest banalnie proste i trzeba mieć dwie lewe ręce by sobie z tym nie poradzić.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: igormaster » sobota, 7 kwietnia 2018, 00:56

Coś wam wszystkim powiem. Poczytałem wasze pytania oglądałem youtuberów, co drugi to spec i super analityk. Aż puchne ze śmiechu sam kopie te krypto i wiem jedno tu sie nie da powiedzieć czy sie opłaca czy nie trudność i ceny twożą różne kombinacje generują różne ceny żeby powiedzieć czy sie opłaca trzeba by było znać przyszłość a z tego co wiem to nawet wróżki jej nie znają ani jasnowidze więc trzeba liczyć tylko na szczęście że ręka nie znajdzie się w nocniku. Ryzyk fizyk. Dodam że ja podjąłem się ryzyka i po roku a tyle mineło moge powiedzieć że na dwa miesiące co 5.5 miesiąca jest super extra ale i raz na rok jest totalna klapa więc nie ma źle aktualnie jest totalna klapa. Tyle w temacie xd

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy opłaca się jescze kopać kryptowaluty?

Postautor: m.m » niedziela, 6 maja 2018, 11:29

Według mnie jeśli ma się pomieszczanie, kasę na sprzęt i prąd to można sobie amatorsko kopać i spieniężyć w dogodnym czasie.

bezpieczniejsze od giełdy.

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości