NiceHash gtx1080

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash gtx1080

Postautor: bitman666 » niedziela, 3 września 2017, 11:21

Cześć,

Odpaliłem sobie NiceHash na gtx1080 i tu moje zaskoczenie bo kopie głównie Lyra2REv2 a ja do tej pory kopałem lbry bo whattomine pokazuje większą opłacalność niż Lyra2REv2. Skąd taka rozbieżność?

https://new.nicehash.com/miner/199qoipx ... hkywuAzytP

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash gtx1080

Postautor: ZbychuZ » niedziela, 3 września 2017, 15:24

Wszystko zależy od konkretnych ustawień karty i od tego przez jaki pryzmat patrzeć na opłacalność koapania. Nicehash pokazuje aktualną, a whattomine bierze średnia z dnia/trzech dni/ tygodnia. Poza tym whattomine nie wie ile prądu bierze dokładnie karta itd ( chyba, że wszystko ręcznie poprawiales, tzn. Zgodnie ze stanem rzeczywistym to też nie mam pojęcia dlaczego wychodza różne wyniki ).
Ja bym zaufał jednak nicehash.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash gtx1080

Postautor: bitman666 » niedziela, 3 września 2017, 22:30

Whattomine ma przelicznik prądu.
NIcehash pokazuje ile zarobię ale faktycznie ile zarobię to będzie wiadomo po przelewie na BTC czyli np za dwa trzy tygodnie w przypadku jednej karty i chyba nie można zwiększyć częstotliwości wypłat.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash gtx1080

Postautor: ZbychuZ » poniedziałek, 4 września 2017, 16:45

Tak, ma przelicznik prądu i jeśli wszystko ustawiłeś idealnie jak w nicehash ( wyniki według benchmarka, a prąd według "ściany" pod konkretnym algorytmem) to powinno wyjść tak samo. Chyba, że któraś z tych "firm" stworzyła własną matematykę :p

Nicehash sprawdza opłacalność praktycznie na bieżąco, więc teoretycznie może zmieniać algorytm 5x w ciągu godziny ( ale tak nie robią.. ) bo tak może się zmieniać AKTUALNA ( a raczej chwilowa ) opłacalność. Whattomine pokazuje uśrednione wyniki z pewnego okresu czasu i na tej podstawie wyświetla opłacalność ( nie jest więc do końca aktualna ).

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash gtx1080

Postautor: fred » wtorek, 5 września 2017, 20:29

@bitman666 rozbieżności dalej występują?
wprowadziłeś wartości do wtm identyczne jakie masz w benchmark w nicehash minerze?

Patrząc na historie kopania z twojego linku to kopałeś na zmianę lbry i lyra

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash gtx1080

Postautor: bitman666 » wtorek, 5 września 2017, 22:21

Dla XMR moja karta realnie zużywa mniej W od tego co pokazuje whattomine za to kopie więcej od tego co pokazuje whattomine. NIcehash o ile dobrze pamiętam pokazywał mniej więcej podobny urobek do tego co jest w whattomine.

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości