Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: storzo » wtorek, 11 lipca 2017, 12:18

Jak wyzej gosci u mnie na ekranie po zalaczeniu kopania taki oto blad:
Obrazek
Pierwszy raz sie z tym spotykam:D
Dodam ze dalej w systemie w menadzerze urzadzen sa widoczne 6 grafik:D plyta na ktorej siedza to prime z270-p

Ktos chetny do pomocy?
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 11 lipca 2017, 13:15

Coś chce bezpiecznie usunąć sprzęt XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: storzo » wtorek, 11 lipca 2017, 13:25

rav3n_pl pisze:Coś chce bezpiecznie usunąć sprzęt XD
wlasnie ja normalnie jak to zobaczylem zaczolem pokladac sie ze smiechu totalnie zaprzeczenie nie dosc ze systemu zarzadzania urzadzeniami to jeszcze podpina sie pod derektywy standardow usb:D
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 11 lipca 2017, 13:37

Skąd wiesz, że Twój komputer nie obsługuje hotplug kart graficznych? XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: tomek019 » środa, 12 lipca 2017, 08:40

Jakie ustawienia w bios ? Sprawdzales czy patcherem nie da rady usunac bledu ? Lub pamieci wirtualnej za malo ?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: powered » środa, 12 lipca 2017, 22:54

Może karta wpięta jest w M.2 i coś się pokręciło w systemie i traktuje to urządzenie jak dysk wymienny :)

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: storzo » piątek, 14 lipca 2017, 01:40

powered pisze: Może karta wpięta jest w M.2 i coś się pokręciło w systemie i traktuje to urządzenie jak dysk wymienny :)
rav3n_pl pisze: Skąd wiesz, że Twój komputer nie obsługuje hotplug kart graficznych? XD
tomek019 pisze: Jakie ustawienia w bios ? Sprawdzales czy patcherem nie da rady usunac bledu ? Lub pamieci wirtualnej za malo ?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Panowie blad bardzo ciekawy lecz rozwiazany spiesze sie z info:

Problem polegal na tym ze USB sterownik podpiol sie jakims dziwnym cudem pod registry w windowsie dla portu pciex:D WTF i LAMO! LOL!
podczas pracy koparki kiedy to w windowsie byl zalanczany tryb oszczednosci po 1h nieaktwywnosci portow usb on odcinal im prad i jednoczesnie karcie:D! dzieki temu karta dostawala offa lecz z systemu nie znikala dopiero restart ja przywracal!
Poradzilem sobie z tym tak ze windows update wywalilem z automata oraz przeszedlem na tryby energi zarzadzania wydajnosciowe zero jakis usypiaczy. Dodatkowo odinstalowalem usb stery i ponownie zainstalowalem. Przeinstalowalem rownierz na koniec karty drivery :D problem z glowy pozdrawiam panowie.... kolejny dowod ze windows kryje przed soba wiele tajemnic:D
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: rav3n_pl » piątek, 14 lipca 2017, 07:59

Nie, to nie tak.
Oszczędzanie energii na PCI trzeba wyłączyć
Obrazek
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

DeI
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny blad! wysypuje sie jedna z 6 kart

Postautor: DeI » środa, 4 października 2017, 21:10

Witam
Mam podobny problem jednak wyżej wymienione rozwiązania nie pomogły otóż.
Od nie dawna po jakimś czasie "max 30min" od załączenia dual miningu na claymorze wysypuje mi się maszyna z komunikatem "Urządzenie NVIDIA Geforce 1060 3GB nie jest wymienne i nie można go wysunąć ani odłączyć" reinstalowałem stery USB i stery kart a także wyłączyłem w Opcjach zasilania co trzeba jak na powyższym screenie było to samo. Reinstalowałem system zainstalowałem co trzeba to samo.

Komunikat po wyskoczeniu cechuje się tym że od pojawienia się po 5-15s komputer dostaje freza po którym trzeba resetować komputer. Co ciekawe system odpala wentylatory na 100% na wszystkich kartach. Każdorazowo po wyskoczeniu tego komunikatu.

Najczęściej to wyskakuje aczkolwiek zdarza się że wyjdzie bluescreen z nvlddmkm.sys.
Czasem także Claymore wywali mi to "NVML: cannot get current temperature, error 999 (an internal driver error occurred) " w raz z tym oknem "urządzenia nvidia -||-"

Problem pojawił się w przeciągu ostatnich dwóch dni. Sprawdzałem również na deflautowych ustawieniach kart ale to samo. Na komputerze mam 7 kart 1060 3GB na Windowsie 7 przez bite dwa miesiące było wszystko dobrze. Używam Claymore Dual Mining 9.7 i Stery Nvidii w wersji 385.41. A także przydzieliłem 21GB pamięci wirtualnej. Problem ma charakter progresywny znaczy się dwa dni temu jeszcze ten komunikat wywalał mi maszynę po kilku godzinach teraz po 5 minutach.

Za wszelkie informacje będę wdzięczny gdyż z czymś takim się jeszcze nie spotkałem a na angielskim internecie nie spotkałem podobnego problemu

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości