[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Pirate » wtorek, 20 czerwca 2017, 19:50

Witam,
Czy aby korzystać z koparek koniecznie trzeba używać internet z kabla ? Tak się składa, że mam tylko światłowody z Orange. Pójdą maszyny na tym czy szukać nowego dostawce internetu ?

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet

Postautor: x157 » wtorek, 20 czerwca 2017, 20:03

Spokojnie pójdzie na światłowodzie. Nawet na LTE działa bez problemu.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet

Postautor: Pirate » wtorek, 20 czerwca 2017, 20:06

A nie wiesz może czy wpłynie to mocno na jakość wydobycia ? Słyszałem, że musi być na kablu koniecznie, stąd to pytanie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet

Postautor: devega » wtorek, 20 czerwca 2017, 20:37

Pirate pisze: A nie wiesz może czy wpłynie to mocno na jakość wydobycia ? Słyszałem, że musi być na kablu koniecznie, stąd to pytanie.
Jeżeli łącze jest stabilne, to nie wpłynie.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet

Postautor: Pirate » wtorek, 20 czerwca 2017, 20:55

Dzięki bardzo Panowie

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet

Postautor: szklaramusPL » wtorek, 20 czerwca 2017, 23:56

ja używam LTE z T-Mobile i śmiga bez problemu więc spokojnie pójdzie na światłowodzie najważniejsze aby łącze było stabilne i nie zrywało a koparka potrzebuje bardzo mało internetu na "0,5 megabita/s" spokojnie by śmigało

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet

Postautor: oliee0 » środa, 21 czerwca 2017, 02:00

A światłowód z Orange to nie kabel? Bo nie rozumiem pytania. Przecież światłowód wchodzi Ci tylko do mieszkania, później sygnał i tak jest mielony na zwykłą skrętkę (wtyk RJ-45).

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Pirate » czwartek, 29 czerwca 2017, 16:50

Więc sprawa wygląda następująco. Tam gdzie mają stać koparki to jest internet z Orange i jest to internet bezprzewodowy. Z tego co wiem to te koparki co chcę kupić muszą być podłączone przez kabel. Jak taki problem mogę rozwiązać ? Z Orange mam tylko taki malutki modem i nic więcej.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 29 czerwca 2017, 17:56

Do tego malutkiego modemu podłączasz router i do routera łączysz koparki.
Jeżeli nie jest to dla Ciebie jasne NIE bierz się za kopanie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: x157 » czwartek, 29 czerwca 2017, 20:16

Z "modemu" masz podłączenie do FunBox 2.0 i tam możesz podłączyć kabel ale działa to także jako router WiFi. Dane do logowania masz pod spodem urządzenia.
Jak jest blisko to wystarczy byle jaka karta WiFi np. z "prędkością" N150 a jak dalej i przez to słabszy zasięg to weź kartę z antenką.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: afrus » czwartek, 29 czerwca 2017, 21:09

Router+LTE a do tego switch i po sprawie ale jak pisał kolega rav3n jak nie ogarniasz tego to lepiej nie zaczynaj.

Generalnie moja kopalnia leci na 2 simowym routerze plus anteny kierunkowe skierowane na BTSy i to wystarcza a mam sporo koparek.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: jupp82 » piątek, 30 czerwca 2017, 08:42

Ok. Wole zapytać bo informatykiem nie jestem. Znalazłem coś takiego jak switch zarzadzalny. Czy da sie na nim podłaczyć dwa źródła internetu np LTE i radiówke. Tak aby w razie awarii przełaczało sie na drugie źródło?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: 91az » piątek, 30 czerwca 2017, 09:13

Nie. Potrzebujesz urządzenia, które nazywa się router. Poszukaj czegoś z portem USB do którego wpinasz modem USB/LTE i portem WAN do którego wpinasz "internet z kabla". Konfiguracja oprogramowania routera pozwoli Ci na automatyczne "przepinanie" sieci (brak "internetu w kablu" uruchamia połączenie za pośrednictwem LTE).

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: jupp82 » piątek, 30 czerwca 2017, 13:32

Ok Dzieki za odpowiedz. Co w przypadku jak LTE mam z routera i idzie po kablu? Radiowe tez router i dalej po kablu? Szukac routera z podwójnym wlanem?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: 91az » piątek, 30 czerwca 2017, 15:24

To już nie będzie takie proste :(

Generalnie prawie każde urządzenie (należy sprawdzić przed zakupem na stronie open-wrt.org) na którym można podmienić firmware i postawić na nim Open-WRT pozwoli na przekonfigurowanie portów switch-a LAN tak, aby jeden z nich stał się kolejnym portem WAN. Do tego zmiana parametrów watchdoga sprawdzającego dostępność sieci i przepinającego trasy IP na łącze zapasowe. Ale to już wymaga trochę wiedzy (no może więcej niż trochę :-) ).

Można jeszcze próbować obydwa routery podpiąć do trzeciego i na nim konfigurować trasy ruchu sieciowego priorytetami (najwyższy na radiówkę, niższy na zapasowe LTE), ale to będzie działać tak sobie (na tyle, że nie mogę polecić).

Jeśli powyższe jest dla Ciebie na poziomie technomagii pozostaje najprostsze rozwiązanie: routerek z USB za 150 zł + modem USB za 30-50 zł.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Pirate » środa, 2 sierpnia 2017, 12:11

Witam,
Sprzęt kupiony, ale muszę przenieść go w inne miejsce. Muszę wykupić jakiś pakiet internetowy i zastanawiam się nad najtańszym z T Mobile z limitem 30GB na miesiąc ? Orientuje się ktoś czy to mi wystarczy tylko do kopania ?

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: jupp82 » środa, 2 sierpnia 2017, 12:49

Starczy. 5 Gb bierze mi na miesiac.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Pirate » środa, 2 sierpnia 2017, 12:58

Super. Dzięki bardzo

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: jupp82 » środa, 2 sierpnia 2017, 14:21

Pirate pisze:Super. Dzięki bardzo
Tylko wez pod uwagę ping. On jest wazny. U mnie na Lte z Plusa miałem strate około 15% share.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: artuj » środa, 2 sierpnia 2017, 14:48

W weekend będę przenosił swoją kopalnie w inne miejsce. Prócz internetu od lokalnego providera jako zapas będzie LTE. Już lepsze te 15% strat w przypadku awarii głównego łącza niż 100%. Całość będzie opierać się o urządzenia Mikrotik. Ponieważ zależy mi aby kopalnia była ciężka do namierzenia (chociażby aby provider internetowy nie widział gdzie się łączę), między drugą lokalizacją będzie zestawiony tunel IPsec tak aby wyjście na świat było w innym miejscu.

Jeżeli kogoś interesuje jak zrealizować taki pomysł na urządzeniach Mikrotik i/lub systemie RouterOS to pisać na Priv po weekendzie, jak już wszystko będzie postawione. Mogę podzielić się konfiguracją.

P.S
Łącz światłowodowe doprowadzone do mieszkania / domu (gpon ftth) to najlepsze co może być (jeszcze lepszy jest dedykowany światłowód symetryczny, ale to mega droga sprawa). Po drodze, aż do centrali nie ma żadnych aktywnych urządzeń w infrastrukturze (co najwyżej optyczne urządzenia pasywne). Nie tyle opóźnienia (ping) są zauważalnie mniejsze, co mniej jest rzeczy do zepsucia. Nawet w przypadku zaniku zasilania, jeżeli my mamy zapasowe w postaci np. UPS to taki światłowód powinien działać ponieważ terminowany jest w Data Center dostawcy które na pewno ma podtrzymanie awaryjne i nawet totalny blackout w okolicy nam nie straszny. Do tego światłowód jest obojętny elektrycznie i nie ma ryzyko, że tą drogą nasz drogi sprzęt trafi szlak od bezpośredniego trafienia piorunem w linię telekomunikacyjną.

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość