[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: jupp82 » środa, 2 sierpnia 2017, 22:36

U mnie tez Lte jest zapasem. Jest tak jak mowisz.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Kopaczwkopalni » niedziela, 3 września 2017, 00:12

U mnie na hdspa śmiga nie widzę żądnych problemów

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 58
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: fention » niedziela, 17 września 2017, 23:35

Areo2 na pakiecie 3gb w zupełności wystarczy czyli 5 zl na miecha.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: burzolak » sobota, 14 października 2017, 16:50

jupp82 pisze:
Pirate pisze:Super. Dzięki bardzo
Tylko wez pod uwagę ping. On jest wazny. U mnie na Lte z Plusa miałem strate około 15% share.
Panowie o co w tym chodzi?
Ja miałem pierwszą koparkę ustawioną w następujący sposób. Antena satelitarna (ping 700-1200), podpięty do niej ruter nadający. Po drodze ripiter i w końcu ruter odbierający i nadający dalej. Wiem, infrastruktura śmieć ale wtedy nie dało się inaczej. W obecnej chwili mam LTE (ping 80-120) i wszystko podpięte bezpośrednio ale widzę żadnej różnicy. Coś źle sprawdzam?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: powered » sobota, 14 października 2017, 18:42

@burzolak, różne waluty mają różną częstotliwość wpadania bloków. Im częściej wpadają bloki to potrzebujesz aby ta informacja szybciej znalazła się na koparce, aby nie kopać bloku który już został wykopany.
Jeżeli kopiesz szybką walutę gdzie blok wpada średnio co 10sek i masz lagi 1s to będziesz 10% w plecy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Moreabouthecrypto » poniedziałek, 16 października 2017, 15:28

powered pisze: @burzolak, różne waluty mają różną częstotliwość wpadania bloków. Im częściej wpadają bloki to potrzebujesz aby ta informacja szybciej znalazła się na koparce, aby nie kopać bloku który już został wykopany.
Jeżeli kopiesz szybką walutę gdzie blok wpada średnio co 10sek i masz lagi 1s to będziesz 10% w plecy.
Do tego jest potrzebna jakaś konfiguracja?

Dodano po 7 minutach 45 sekundach:
artuj pisze: W weekend będę przenosił swoją kopalnie w inne miejsce. Prócz internetu od lokalnego providera jako zapas będzie LTE. Już lepsze te 15% strat w przypadku awarii głównego łącza niż 100%. Całość będzie opierać się o urządzenia Mikrotik. Ponieważ zależy mi aby kopalnia była ciężka do namierzenia (chociażby aby provider internetowy nie widział gdzie się łączę), między drugą lokalizacją będzie zestawiony tunel IPsec tak aby wyjście na świat było w innym miejscu.

Jeżeli kogoś interesuje jak zrealizować taki pomysł na urządzeniach Mikrotik i/lub systemie RouterOS to pisać na Priv po weekendzie, jak już wszystko będzie postawione. Mogę podzielić się konfiguracją.

P.S
Łącz światłowodowe doprowadzone do mieszkania / domu (gpon ftth) to najlepsze co może być (jeszcze lepszy jest dedykowany światłowód symetryczny, ale to mega droga sprawa). Po drodze, aż do centrali nie ma żadnych aktywnych urządzeń w infrastrukturze (co najwyżej optyczne urządzenia pasywne). Nie tyle opóźnienia (ping) są zauważalnie mniejsze, co mniej jest rzeczy do zepsucia. Nawet w przypadku zaniku zasilania, jeżeli my mamy zapasowe w postaci np. UPS to taki światłowód powinien działać ponieważ terminowany jest w Data Center dostawcy które na pewno ma podtrzymanie awaryjne i nawet totalny blackout w okolicy nam nie straszny. Do tego światłowód jest obojętny elektrycznie i nie ma ryzyko, że tą drogą nasz drogi sprzęt trafi szlak od bezpośredniego trafienia piorunem w linię telekomunikacyjną.
Dlaczego chcesz się schować?Ktoś sprawdza provider(ów)?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: powered » poniedziałek, 16 października 2017, 23:35

Moreabouthecrypto pisze: Do tego jest potrzebna jakaś konfiguracja?
Do czego?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Moreabouthecrypto » wtorek, 17 października 2017, 01:41

powered pisze:
Moreabouthecrypto pisze: Do tego jest potrzebna jakaś konfiguracja?
Do czego?
aby nie kopać bloku który już został wykopany.Jeżeli kopiesz szybką walutę gdzie blok wpada średnio co 10sek i masz lagi 1s to będziesz 10% w plecy.
Jetem zielony w temacie i zanim ogarne to forum to trochę potrwa,zastanawiam się nad złożeniem koparki i nie wiem od czego zacząć?Czy procesor ma znaczenie np. ten
https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j ... Gw9uqsLSS5
Interesuje mnie szybki sprzęt i nie drogi ale najpierw muszę zagłębić tajniki strony crypto a temat jak rzeka wisła i trza przyznać że z nurtem kończy się w morzu więc jest co przerabiać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: powered » wtorek, 17 października 2017, 03:10

@Moreabouthecrypto, Jeżeli masz internet jaki masz, to ze swojej strony żadną konfiguracją nie poprawisz parametrów dostawcy internetu. Masz wpływ tylko na lokalną infrastrukturę. Np. nie dawaj antenek WiFi bardzo blisko kart graficznych, bo czasem karty robią zakłócenia.
Jeżeli zamierzasz kopać na GPU to procesor wybiera się najtańszy i najbardziej energooszczędny.
W tym dziale jest najwięcej informacji o sprzęcie do kopania https://forum.bitcoin.pl/viewforum.php?f=25

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Moreabouthecrypto » wtorek, 17 października 2017, 15:34

powered pisze: @Moreabouthecrypto, Jeżeli masz internet jaki masz, to ze swojej strony żadną konfiguracją nie poprawisz parametrów dostawcy internetu. Masz wpływ tylko na lokalną infrastrukturę. Np. nie dawaj antenek WiFi bardzo blisko kart graficznych, bo czasem karty robią zakłócenia.
Jeżeli zamierzasz kopać na GPU to procesor wybiera się najtańszy i najbardziej energooszczędny.
W tym dziale jest najwięcej informacji o sprzęcie do kopania https://forum.bitcoin.pl/viewforum.php?f=25
Przemierzyłem drogę przez eksponaty muzealne aż do Antminer D3 Graty za pomysłowość dla twórców sprzęt się trzymał kupy i na pewno zrobił swoje.Antminer D3 radykalnie zmiótł pomysł z kilkoma kartami graficznymi (Chciałem sobie budować koparkę sztuka po sztuce)Ten sprzęt urabia od 504 do 600 mh/s Więc biorąc pod uwagę zmiany trudności kopania na dzień dzisiejszy nic innego się nie opłaca kupawać?Czy to kopie wszystkie waluty?Czy wartość 500mh/s tyczy się etherum czy crypto innego typu?S7, S9, D3, L3+ Ufff!Który najlepszy i dlaczego?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Pawik74 » czwartek, 26 października 2017, 21:43

jupp82 pisze: Ok. Wole zapytać bo informatykiem nie jestem. Znalazłem coś takiego jak switch zarzadzalny. Czy da sie na nim podłaczyć dwa źródła internetu np LTE i radiówke. Tak aby w razie awarii przełaczało sie na drugie źródło?
Istnieją urządzenia router z 2 łączami WAN (najprostsza wersja to Cisco RV042 - 4 portowy router 100Mbit z 2 łączami WAN też 100Mb). Wtedy jest wspomniana przez Ciebie możliwość przełączania się między różnymi WAN-ami (żródłami internetu), gdy dane łącze jest zerwane/przeciążone. Musisz sam przekalkulować czy opłaca się dla Ciebie , utrzymywanie 2 łącz internetowych. Z mojego skromnego doświadczenia sprawdza się to u klientów biznesowych/średnich firm , gdzie dostęp do internetu jest niezbędny do pracy wielu osób.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: Tomasz Dawidowski » piątek, 9 lutego 2018, 09:54

Witam, u mnie na gsmowym necie przerywało i było bardzo nie stabilnie nie mam możliwości po kablu
ale znalazłem lokalnego providera www.airmax.pl opinie tutaj http://portal-konsumenta.pl/opinie-o/airmax.pl
u mnie jest super żadnych przerw

Pozdrawiam

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] Jaki Internet potrzebny do kopania?

Postautor: jupp82 » piątek, 9 lutego 2018, 16:38

Takie opinie to ja Ci moge zrobić za 5 zł od opini. Mam całe stado takich "Klientów".:)

Co do Airmax. Wszystko zalezy od zasiegu. U mnie jest na granicy ledwo ledwo. Share przechodza ale podgladu live i meldowania sie do SMOS juz nie starcza uploadu wiec koparki niby non stop offline a kopia.

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości