Nie widac kart ati

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Nie widac kart ati

Postautor: LordWisienka » niedziela, 3 lipca 2011, 22:36

Witam
Pracuje w jedny ze sklepow jednej z sieci z elektronika. Postanowilem sobie tam na paru kompach zalozyc mala faremke (chodza ~12h/dobre, po co maja sie marnowac). Uzywam GUI Miner z racji latwej mozliwosci konfiguracji puddinpop'sa. Problem w tym, ze GUI MIner nie widzi w zaden sposob kart ATI. Sa tam glownie 5650, cosik z serii 54xx jak pamietam, jakas 67xx.
Zadnej z nich, procz jednej 6770 GUI miner nie widzi. Co ciekawe, kiedy sprawdzilem na dwoch kompach po zainstalowaniu catalystow 11.4 lub 11.6, GUI w trybie opencl widzi.. procesor:P Ale poniewaz sa one na I3, podejrzewam ze to byla zintegrowana IntelHD. Nie mam pojecia jak znalazo mi to 6770:P Na device list wyskakuje jakas dziwna nazwa, cos w stylu truck:P
Ogolnie probuje instalowac najpierw catalysty, co nie dziala, potem po doinstalowaniu ati SDK tez dupa. Wyczytlem ze warto wykasowac wczesniej wszystkie sterowniki, jutro sprobuje.
Poniewaz komputery to lapki, nieosiaga wiele, udaje mi sie ok 13-17Mhash/s, chociaz wyczytalem, ze osiagalne jest 40-60. Jak moge to podciagnac na GF M540? Czy na niskonapieciowym I5 2 Mhash/s to sporo? Jak ew podciagnac wynik?
Ostatnia sprawa: na jednym z acerow GUIMiner nie widzi Nvidii GT540, mimo zainstalowania driverow. Co smieszniejsze, te same stery dla tej samej karty nie widza zadnych urzadzen graficznych na innych kompach..:P

Pomozcie bo nie ogarniam;)
Misiek
--
Moja portmonetka: 1KaKfWKk8busvMEzS7GXLrY8ENRMVUHt3e

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nie widac kart ati

Postautor: lenny » poniedziałek, 4 lipca 2011, 08:55

...A potem zamierzasz wciskać ludziom taki wygrzany sprzęt jako nowy? Nie chciałbym być klientem twojego sklepu. Zresztą, zawsze jak kupuje kompa sprawdzam ile dysk ma uptime i jego staty, znajomym polecam to samo, żeby nie dać się oszukać i nie dostać komputera z wystawy albo wygrzanego bitcoinami;)

Na GUIMiner kopanie się nie kończy. Wyposaż się w poclbm albo phoenix, dowiedz się jakie NAPRAWDĘ są tam karty, bo piszesz tak chaotycznie, jakbyś sam nie wiedział, co tam jest w środku. Na CPU spróbuj rpcminer-4way.exe, ja miałem dobre efekty na tym. Intel i5 z laptopa wyciągał 3.5MH/s, jeśli twój robi 2MH/s to trochę mało.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Nie widac kart ati

Postautor: LordWisienka » poniedziałek, 4 lipca 2011, 18:07

Heh, wiem, pozno bylo i spac mi sie juz chcialo..
JA osobiscie tez nie kupilbym nic z wystawy, nawet przed praca tu gdzie pracuje. Po prostu lubie miec naprawde nowy sprzet, dlatego tez nie upieram sie zeby ludzie brali takie laptopy. Zreszta wygrzane sa i tak, bo prezentacja intela i tak obciarza sprzet w jakims stopniu, a klienci musza zobaczyc jak duze ikonki na ekranie:/
--
Moja portmonetka: 1KaKfWKk8busvMEzS7GXLrY8ENRMVUHt3e

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Nie widac kart ati

Postautor: zwierzak » środa, 6 lipca 2011, 12:17

Dummy Plug?

Co to za sprzęt?
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Nie widac kart ati

Postautor: LordWisienka » środa, 6 lipca 2011, 22:30

Laptopy. na I5 i I7, glownie z kartami GT540m, ATI 5650, 6770 i podobne, jak to niestety w przedziale "tanie i dobre" czyli ogolnie lipa;)
--
Moja portmonetka: 1KaKfWKk8busvMEzS7GXLrY8ENRMVUHt3e

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Nie widac kart ati

Postautor: zwierzak » czwartek, 7 lipca 2011, 00:36

Do nVidia z tego co pamiętam to trzeba doinstalować PhisyX czy jak to się nazywało. Dla ATI ich SDK.
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości