Miner zawyza hashrate? Jakim wzorem policzyc predkosc?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Miner zawyza hashrate? Jakim wzorem policzyc predkosc?

Postautor: Przemo » sobota, 2 lipca 2011, 04:43

Nie wie ktos jaki jest wzor na liczenie predkosci hash rate?
Bo na przyklad do tej pory uzywalem polcbm i lecialo na karcie 5870 jakies 400mhash i to by sie zgadzalo bo tak samo pokazywal mi deepbit i inne poole. Teraz sie przesiadlem na phoenixa z kernelem phatk i udalo mi sie wyciagnac 440mhash jednak jak kopie w poolu to pool pokazuje znacznie mniej, pokazuje tyle samo co bylo dawniej czyli nie wiecej niz 400. Sprawdzam teraz na slushu i pokazuje nawet 350mhash. Na deepbit od dwoch godzin to sprawdzam a na slushu od 30 minut.
Dlatego chcialbym wzor aby samemu wyliczyc predkosc zarowno na polcbm jak i na phoenix-phatk bo cos musi wprowadzac w blad, ciekaw jestem co.

Chyba, ze to jest tak, ze kernel phatk korzysta z jakiegos innego wzoru na liczenie, ktore jest szybsze ale ma mniejsze prawdopodobienstwo trafienia i dlatego pokazuje, ze de facto liczy szybko (440) ale efekt ma jak 400.
Probowalem tez phoenixem ale uzyc kernela polcbm i predkosc byla jak poprzednio 400mhash

Jesli tak to te wszelkie zestawienia i porownania kart nie sa dobrze zrobione.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Miner zawyza hashrate? Jakim wzorem policzyc predkosc?

Postautor: KiLeRrosS » sobota, 2 lipca 2011, 10:33

Na polmine chłopaki o tym pisali:
http://forum.polmine.pl/index.php?topic ... 65#msg1065
więc może na razie sprawdź ile faktycznie masz MHash/s.
Na moich koparkach rozrzut jest do ok. 10% (tak, używam phoenix -k phatk).
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Miner zawyza hashrate? Jakim wzorem policzyc predkosc?

Postautor: Przemo » sobota, 2 lipca 2011, 14:31

Pisali cos o liczenie sredniej ale nie ma szczegolow co z tego ze ja policze ze w 10 minut wyslalo 50 blokow? Co mi to mowi?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Miner zawyza hashrate? Jakim wzorem policzyc predkosc?

Postautor: KiLeRrosS » sobota, 2 lipca 2011, 18:40

Ano to, że poole pokazują Ci średnią, a phoenix chwilową - czyli sprawdzisz czy phoenix nie robi Cię w balona.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Wróć do „Kopacze (miners)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość