Ilość workerów (pool mining)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ilość workerów (pool mining)

Postautor: zarzyk » czwartek, 23 czerwca 2011, 22:24

To mój pierwszy post na forum także witam wszystkich serdecznie :)
Sytuacja wygląda tak, że mam możliwość obliczania na kilku komputerach (komputery rodziców, rodzeństwa, może uda się namówić jakichś znajomych itp), wszystkie one mają liczyć na moje konto i tu pojawia się pytanie: Czy jest możliwe aby wszystkie one liczyły jako jeden worker?
Jest to o tyle wygodnie, że nie musiałbym dla każdego z nich zakładać nowego workera i konfigurować minera, wystarczyłoby zrobić to raz, wysłać skonfigurowanego mainera mailem do wszystkich zainteresowanych i byłaby sprawa załatwiona.
Czy taka opcja zależy od poola w ktorym uczestnicze? Czy są jakieś ograniczenia ilości komputerów na jedno konto?

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość workerów (pool mining)

Postautor: Prze_koles » czwartek, 23 czerwca 2011, 22:32

Przecież stworzenie i skonfigurowanie 10 workerów zajęłoby ci mniej niż napisanie tego postu...
Z tego co wiem to nie ma takich ograniczeń, ale może sie zdarzyć, że jakieś błędy będą wyskakiwać. Nie wiem.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość workerów (pool mining)

Postautor: steewe » czwartek, 23 czerwca 2011, 22:43

Dodatkową zaletą oddzielnych minerów jest to że wiesz konkretnie który miner przestał kopać. Tak to byś tylko zauważył że wydobycie spadło o to powiedzmy 10% i szukaj teraz który to sie wysypał.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość workerów (pool mining)

Postautor: fuohs » czwartek, 23 czerwca 2011, 23:01

Inna sprawa, że jeżeli rodzice, rodzeństwo, znajomi nie mają odpowiednich kart graficznych, to zaprzęganie ich komputerów do pracy tylko po to żeby się nie marnowały, przy obecnej trudności mija się z celem. Lepiej kupić choćby jednego Radeona i liczyć samemu :)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość workerów (pool mining)

Postautor: zarzyk » czwartek, 23 czerwca 2011, 23:35

Hm, dziękuje za wszystkie rady ale dalej obstaje przy tym, że wygodniej będzie gdy będą pracowały na jednym workerze. Nie zależy mi na sprawdzaniu czy wszyscy liczą oraz jak szybko kto liczy z prostej przyczyny - to ma być na zasadzie przysługi. Wstępnie wytłumaczyłem to kilku osobom, zgodziły się uruchamiać minera gdy komputer jest nieużywany i to mi wystarczy.

Zależy mi na informacji o ograniczeniach liczby minerów na jednego workera, czy tak owe są, jak są to jak dużo i jak wygląda sytuacja w różnych poolach.

Dyskutant
Posty: 222
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość workerów (pool mining)

Postautor: Omen » piątek, 24 czerwca 2011, 09:37

Jejku, ale czemu np. mają odpalać komputer i niech się okaże, że worker zdechł i będzie bez sensu pracować a oni Ci nawet o tym nie powiedzą.
Na polmine robisz 10 workerów i dla każdego przygotowujesz prosty i szybki skrypt, który wysyłasz znajomym.
cd C:\Bitcoin\phoenix-1.50
start phoenix -u http://login:hasło@polmine.pl:8347 -k phatk DEVICE=1 PLATFORM=0 VECTORS BFI_INT WORKSIZE=128 AGGRESSION=11
Zapisujesz jako .bat i w ułamek sekundy oni go odpalają a Ty monitorujesz każdy z osobna.
Recenzje sprzętu komputerowego - http://www.oclab.pl
Forum o sprzęcie komputerowym - http://www.ocforum.pl

Uznaniowe wpłaty proszę kierować na 1DEXfZw2TFUPNCcwkQT3g8MpGhzJeTMTd2 :)

Obrazek

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość workerów (pool mining)

Postautor: zarzyk » piątek, 24 czerwca 2011, 11:44

W sumie czuje się przekonany, dzięki za podpowiedz.

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości