Dołącznie do poola

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dołącznie do poola

Postautor: kprzemek1 » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 00:24

Witam!
Wydawało mi się, że z kompem nie jestem zielony, ale temat bitcoingu póki co mnie z lekka przerasta..
Postanowiłem sobie, że wymienię grafikę z 3850 na coś z 5xxx dopiero, jak dojdę do ładu z minningiem w poolu na samym procesorze.
Do rzeczy-
-ściągnąłem, zainstalowałem bitcoina, pościągał sobie bloki do aktualnych 130...
-zarejestrowałem się na mining.bitcoin.cz , wkleiłem numer portfela z bitcoin-a, dodałem workera, (ze wzglądu na to, że mam tylko samego procka (ok 1.2 mhash/sek) zmieniłem send threshold na 0.1BTC)
-w między czasie bawiłem się guiminnerem- instalacja, wpisałem username (stworzonego workera), i password (stworzonego) workera.

Efekt jest taki, że jakimś cudem na stronce poola, w moim koncie w total, oraz unconfirmed reward mam już jakieś tam dziesięciotysięczne części BTC.

Kilka pytań, bo tak naprawdę nie wiem, co zrobiłem dobrze, a co źle-
- bitcoin i guiminner muszą pracować jednocześnie, czy wystarczy jeden z nich, czy może gui ma pracować i kopać, a bitcoin ma być tylko włączony, bez opcji generowania monet?
- nic a nic nie bawiłem się w pisanie tych plików .conf, .batch (od tego jest chyba guiminner, tam wpisuję dane workera, serwer był dopisany automatycznie- dobrze rozumuję?)
- kiedy w podglądzie mojego profilu na stronce poolowej uzbiera się to 0.1BTC, zostanie to przelane do 'programu' (Bitcoin-u) i w oknie balance zamiast 0.0 pojawi mi się 0.1 ?

Będę wdzięczny za info, rzadko korzystam z pomocy na forach, ale o bitcoingu jest póki co w sieci tyle, że kot napłakał, i potrzebuję Waszej pomocy :)

Dyskutant
Posty: 221
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dołącznie do poola

Postautor: Ronin » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 01:03

1. Twoja aplikacja kliencka bitcoin nawet nie musi być uruchomiona, o pracy w trybie generowania monet już nie wspominając. Sam GUIMiner wystarczy.
2. Tak w odpowiednich katalogach masz odpowiednie minery w postaci batchów, GUIMiner jedynie jest graficzną nakładką ułatwiającą ich odpalenie i prawidłowe wprowadzenie parametrów.
3. Tak o ile oczywiście podałeś prawidłowy adres wygenerowany w twoim kliencie bitcoin.

Ogólnie to sam GUIMiner to jeszcze nie taki problem, chociaż faktycznie jakaś tam bariera wejścia w tym przypadku także istnieje. Zabawa to jest z konfiguracją tego w Linuxie, szczególnie jak się samemu nie jest specjalnie obeznanym w tym systemie.
Bitcoin Prices - Bitcoin Exchange Rates | Bitcoin Links - Bitcoin Directory

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości