moje porownanie trzech kopalni

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

moje porownanie trzech kopalni

Postautor: virus » czwartek, 21 lutego 2013, 18:39

Ponieważ ostatnio nie mam opcji na odpalenie własnego p2pool więc stwierdziłem że zobacze jak idzie kopanie na polminie, slushu i p2pool (u kogos).
Wyniki sa porazajace ;)

Koparka moja to jeden radeon hd5850@950mhz co daje 384mh/s

polmine.pl calkiem sporo rejectow mialem z roznymi bledami (unknow user itp.).
Koniec koncow po ponad dwoch dnia kopania 0.09 BTC

slush (mining.bitcoin.cz) praktycznie zero rejectow (na pare tysiecy to bylo chyba ze 20).
po poltorej dnia kopania 0.054 BTC

p2pool jak zwykle bardzo duzo rejectow porownujac do reszty, ale to standardzik w tej kopalni
aby bylo fer to akurat lucky jest mniejsze niz 100% , a i tak po niecalym dniu kopania mam ponad 0.06 BTC :P


Wynikiem wiece polmine i slush wygladaja podobnie, ale za to p2pool daje niesamowicie lepsze zarobki.
Liczac ze blok ma padac w okolo 12h wiec 2x dziennie to przy mojej predkosci daja to okolo 0.08 BTC na dobe.
W zadnym innym poolu nie jestem w stanie osiagnac takich zarobkow mimo ze u slusha karta pracowala z wydajnoscia na poziomie 391mh/s.

Dodam zejakos te restarty na p2pool jakos pozytywnie wplywaja na moja karte... dziala stabilniej, wiatrak ma mniej RPM.

Nie wiem tylko czemu tak malo popularny jest p2pool.

To takie spostrzeżenia czwartkowe ;)

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: DavidPL » czwartek, 21 lutego 2013, 21:08

Ja od 15 grudnia prowadzę notatki ile powinienem ukopać teoretycznie przy mojej mocy, a ile faktycznie mi spływa z p2poola. Na chwilę obecną teoretycznie powinienem ukopać 27,9 BTC, w praktyce ukopałem 23,66 BTC, czyli 85% tego co teoretycznie powinno być. Oczywiście jestem świadomy tego, że nie mam uptimu na poziomie 100% i czasami zawiedzie łącze internetowe albo któraś karta się zawiesi - jednak są to krótkie przerwy, z całą pewnością nie na poziomie 15%. Nie wiem z czego taka sytuacja wynika, ale mam zamiar porobić takie notatki jeszcze przez miesiąc, a potem dla porównania zrobię analogiczne dla poola 50btc - jestem ciekaw co z tego wyniknie.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: virus » czwartek, 21 lutego 2013, 22:50

zdaj potem relacje.

teraz bardzo maly lucky w p2pool-u wiec moze tez z tego powodu.

Pamietaj tez ze na p2poolu sie troche inaczej kopie. Jakies masz latency do bitcoind z p2pool-a ?

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: DavidPL » czwartek, 21 lutego 2013, 22:58

Latency mam 0.755 s. - bez szału, ale nie na tyle żeby aż takie różnice były... Tak jak wspomniałem, chcę porobić pomiary przez 3 miesiące - dopiero wtedy będę mógł wyciągnąć jakieś wstępne wnioski, uwzględniając jednocześnie 3-miesięczny luck z p2poola.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: powered » piątek, 22 lutego 2013, 02:03

virus pisze:Liczac ze blok ma padac w okolo 12h wiec 2x dziennie to przy mojej predkosci daja to okolo 0.08 BTC na dobe.
Chyba za dużo policzyłeś. Teoretycznie przy obecnej trudności to wychodzi że 384mh/s to max 0,053 BTC na dobe

50btc (3% fee)
Fajny panel, jakiś wykres kopania, podają śrędnią wydobycia na dobę, ale brak szczegółów z kolejnych wykopanych bloków.

slush (3% fee) i potwierdzam że jest bardzo mało rejectów
Patrząc na panel, na ilość tych okienek, (szacowane, niepotwierdzone, potwierdzone, oczekujące w niezatwierdzonych, potwierdzonych i oczekujących) nie mogę sie dopatrzyć ile zarobiłem :) Ale mam dziwne podejrzenia, że nowy świeży górnik w pierwszy dzień kopania dostaje zawyżoną nagrodę (tak dla zachęty?) a potem w następne dni tą nadwyżkę sobie odbierają. W pierwszą dobę miałem 0,34BTC a w następną 0,16BTC :roll: . Musze to sprawdzić na nowym profilu aby sie upewnić.

DeepBit (10% fee) - zdzierstwo

P2pool
Na razie testuje. Za dużo pochłania czasu przy konfiguracji, a po zmianie konfiguracji trzeba testować z 2 dni lub dłużej aby wyciągnąć jakieś wnioski - może dlatego jest mało popularny?

Polmine (1% fee)
Na polmine mam chyba z 90% całego mojego urobku, jeżeli będzie mniej błędów i bedzie wiecej Shares to odpuszcze sobie dalsze testowanie p2pool :)

BitMinter (0% fee)
Chciałem to sprawdzić, ale jak tam się zalogować? Pokręcone mają to logowanie OpenId - to chyba nie dla mnie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: rav3n_pl » piątek, 22 lutego 2013, 08:11

Mała moc przy p2pool ma pewien myk: jeżeli masz szczęście i wpadnie ci więcej "dużych" share dostajesz sporo więcej niż normalnie :)
Oczywiście jak masz pecha to nie ukopiesz nic... Dane po 1 dniu czy nawet tygodniu kopania są mało realne do jakichkolwiek porównań.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » piątek, 22 lutego 2013, 11:11

Porównanie czegokolwiek w ten sposób można od razu wyrzucić do kosza.

To tak jak by porównywać samochody z zamkniętymi oczami, poprzez polizanie tylnej szyby. Wnioski można wyciągnąć dowolne. Np maluch jest najlepszy bo nie jeździ i ma czystą szybę , czyli najlepiej smakuje :) a ferarii jest do dupy bo szyba jest brudna.

Proponuje zapoznać się z mechanizmem statystyki , musiał byś co najmniej przez rok RÓWNOLEGLE, na takim samym sprzęcie i na takich samych łączach kopać, to MOŻE udało by ci się zrobić coś co przypominało by rzetelne porównanie...

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: DavidPL » piątek, 22 lutego 2013, 11:16

Dlaczego akurat przez co najmniej rok, a nie np przez co najmniej 3 lata?
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » piątek, 22 lutego 2013, 12:15

Nie chce mi się nawet rozwijać tematu, bo już takie porównania były robione na tym forum , bez skutku - możesz użyć opcji szukaj, tam jest wiele razy to wałkowane i uzasadniane. Trzeba sobie uświadomić , że zrobienie rzetelnego porównania NIE JEST PROSTE, a na pewno bez głębokiej analizy i znajomości działania sieci BitCoin.

Teoretycznie im dłuższy okres tym lepiej , ale to zależy też od mocy kopalni. A moce są różne. Więc sprawa nie jest prosta.

A na pewno nie przez zapuszczenia na tydzień czy miesiąc jednej maszynki, w takim okresie dokładność jest +/100% (no może +/- 50%) więc tak jak pisałem spokojnie można udowodnić cokolwiek.

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: DavidPL » piątek, 22 lutego 2013, 12:31

Według mnie głupoty gadasz. Popatrz sobie choćby na statystyki p2poola i pokaż mi miejsce, gdzie średnio-miesięczne szczęście było odchylone od wartości teoretycznej choćby o 30% Ja rozumiem, że do tego dochodzi błąd spowodowany niestabilnością sieci, czy samym szczęściem koparki, jednak uważam, że przy przeciętnych mocach o okresie pomiarów rozpoczynających się już od kilkudziesięciu czy kilkuset rund wyniki mogą dać już jakiś obraz i na pewno nie będą tak mocno odchylone jak mówisz.
Oczywiście jeśli masz jakieś dowody na poparcie swojej tezy to z przyjemnością poczytam.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: powered » piątek, 22 lutego 2013, 13:37

fsm
Jezeli masz na myśli kopanie solo z małą prędkością (blok i zapłata co kilka tygodni/miesiecy) to się zgadzam.

Ale jeżeli z kopalnią rozliczamy się na zasadzie PPS (czyli kilka/kilkadziesiąt razy na minutę), to w zupełności wystarczy jeden dzień i nie ma znaczenia czy kopalnia znajduje blok co godzinę czy co dwa dni. Przy takim rozliczaniu ważne są przede wszystkim inne czynniki które mogą mieć wpływ na jakieś straty przy wysyłaniu shares.

W p2pool potrzebny jest dłuższy okres (obecnie rozliczanie jest średnio 2 razy na dobę) Myślę że trzeba pokopać z 2 tygodnie aby usyskać już miarodajny wynik.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 lutego 2013, 15:05 przez powered, łącznie zmieniany 2 razy.

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » piątek, 22 lutego 2013, 14:42

To po co ogólnie robić testy wystarczy porównać PPS i po sprawie....

Porównanie nie jest proste i tyle, a na pewno nie przez jeden dzień, na wynik ma wpływ wiele czynników, o których jak widzę osoba która zabrała się za porównania nie za bardzo ma pojęcie.

Zresztą nie zależy mi w sumie aby tu kogoś przekonywać. Kto chce zrozumie, kto nie chce, dalej będzie porównywał w ten sposób, otrzymując dowolne wyniki.

Zależy co się chce udowodnić.

To jest temat na spore badanie (z uwzględnieniem WSZYSTKICH czynników, które na dodatek zmieniają się w czasie !!! szybkość sieci iNET lagi, zmiana trudności BTC, wielkość poola itp itd. ) , a nie zapuszczenie jednego kompa na jeden dzień , szkoda czasu

Ja tylko piszę o problemach, nie chce nikogo przekonywać, temat był już wałkowany, nie trzeba odkrywać ameryki - wystarczy użyć funkcji SZUKAJ .

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: virus » piątek, 22 lutego 2013, 14:55

to były moje spostrzeżenia , a nie dokładne porównanie... zerknij na tytuł tego wątku.
Chodziło mi o to że akurat miałem dylemat i chciałem porównać jak to wychodzi.
Mi wyszło że znacznie lepiej idzie to po p2pool-u ... podkreślam jednak że to akurat dla mnie tak jest.
Jest w p2poolu sporo ludzi którzy kopią na bardzo mocnych sprzętach, więc to ma jakieś uzasadnienie.

Czasem się tam ma niesamowitego farta... ja w shar-ach na moim node-zie mialem kiedys predkosc ponad 600mh/s ;)
Ale niestety czasem mam z 200mh/s
Grunt zeby bloki wpadaly kiedy jest duzo share-ow.

Podkreslam jeszcze raz... to jest tylko moje przemyslenie i porownanie ktorego dokonalem w ostatnich dwoch tygdoniach i chcialem sie z tym podzielic.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: powered » piątek, 22 lutego 2013, 15:05

rav3n_pl pisze:Mała moc przy p2pool ma pewien myk: jeżeli masz szczęście i wpadnie ci więcej "dużych" share dostajesz sporo więcej niż normalnie :)
Oczywiście jak masz pecha to nie ukopiesz nic... Dane po 1 dniu czy nawet tygodniu kopania są mało realne do jakichkolwiek porównań.
Obserwując historię wydobytych bloków w p2pool widać że nie ma aż tak duzych rozbieżności. Średnia to 14 bloków na tydzień, rozbieżność to max +-3 bloki na tydzień i nie ma tak ze kilka razy pod rząd tydzień po tygodniu jest cały czas na minus lub na plus.
Nikt też nie ma takiej cierpliwości i czasu aby zmianę jednego parametru w koparce testować kilka tygodni. Pisząc że testuje p2pool, to głownie zajmuje się parametrami ktore mają wpływ na ilość wysyłanych poprawnych i błędnych shares, a te dane widać od razu.


fsm pisze:To po co ogólnie robić testy wystarczy porównać PPS i po sprawie....
Bo dwie różne kopalnie o tym samym PPS pokazują po swojej stronie różną prędkość naszej koparki. A dlaczego? To już wie chyba sam admin kopalni :)

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » piątek, 22 lutego 2013, 17:01

powered pisze:
rav3n_pl pisze:Mała moc przy p2pool ma pewien myk: jeżeli masz szczęście i wpadnie ci więcej "dużych" share dostajesz sporo więcej niż normalnie :)
Oczywiście jak masz pecha to nie ukopiesz nic... Dane po 1 dniu czy nawet tygodniu kopania są mało realne do jakichkolwiek porównań.
Obserwując historię wydobytych bloków w p2pool widać że nie ma aż tak duzych rozbieżności. Średnia to 14 bloków na tydzień, rozbieżność to max +-3 bloki na tydzień i nie ma tak ze kilka razy pod rząd tydzień po tygodniu jest cały czas na minus lub na plus.
Nikt też nie ma takiej cierpliwości i czasu aby zmianę jednego parametru w koparce testować kilka tygodni. Pisząc że testuje p2pool, to głownie zajmuje się parametrami ktore mają wpływ na ilość wysyłanych poprawnych i błędnych shares, a te dane widać od razu.


fsm pisze:To po co ogólnie robić testy wystarczy porównać PPS i po sprawie....
Bo dwie różne kopalnie o tym samym PPS pokazują po swojej stronie różną prędkość naszej koparki. A dlaczego? To już wie chyba sam admin kopalni :)
temat rzeka, na prawdę nie da się zrobić rzetelnego testu w ciągu 2 tygodnia, trzeba posiadać na prawdę sporą wiedzę,

wg Ciebie zarobki są od prędkości kopacza liczone w PPS ?
a nie przypadkiem od ilości udziałów ????

na podstawie takiej wiedzy chcesz tworzyć rzetelne porównania kopalni ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: rav3n_pl » piątek, 22 lutego 2013, 18:10

Licząc jako PPS to p2pool ma najlepszy wynik bo:
- nie ma fee (no ok, 1% dla forresta, ale jak ktoś zgredem jest to może wyłączyć)
- w wartość bloku wliczane jest tx fee bloku (wszystkie poole zabierają)
- na p2pool.info można sprawdzić że ilość share/moc poola jest 100% w długim okresie czasu ergo to samo co pps.
Różnice w p2ool wynikają tylko ze sposobu rozliczenia i zbyt małej (moim zdaniem) mocy poola. Przy 5 lub więcej blokach dziennie (czyli ponad 600GH) ilość bloków np w tygodniu byłaby niemal stała i ludzie przestaliby marudzić że kopią pół dnia i nic nie zarobili.
Ciekawe, że jak wpadnie 2x więcej bloków "niż powinno" to nikt nie mówi że ma 2x większy zarobek niż w innych poolach (przy małej mocy minera).
"Straty" pojawiają się, ponieważ każdy share może być "zapłacony" max 3 razy, nie może być jednak starszy niż 24h. Przy "stabilnym" ponad 3 bloki dziennie cała kalkulacja ma sens, przy mniejszej ilości bloków minerzy z małą mocą mają albo dużo więcej albo sporo mniej - zależy czy wpadły im share przed czy po ostatnim bloku. Przy mocach ok 1GH różnica zanika, bo share w ciągu 24h jest sporo (co najmniej kilkanaście) a nie kilka (np. 2-3 przy mocy ok 150MH).
Ja kopiąc BTC wybrałem właśnie p2pool bo przy mojej małej mocy wolę ryzykować. I w sumie zawsze byłem do przodu oprócz kilku sytuacji gdzie nie było bloku ponad 1 dzień. Właśnie takie przerwy w dostawie bloków są zabójcze dla kopaczy p2pool - praca idzie niestety do kosza.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: jerry » piątek, 22 lutego 2013, 20:55

rav3n_pl pisze:....
- w wartość bloku wliczane jest tx fee bloku (wszystkie poole zabierają)
Slush płaci tx fee.

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: virus » piątek, 22 lutego 2013, 22:24

jerry pisze:
rav3n_pl pisze:....
- w wartość bloku wliczane jest tx fee bloku (wszystkie poole zabierają)
Slush płaci tx fee.
ale bierze 2% fee ;)


BTW: w sumie zastanawiałem się czy nie bardziej pasowało dać tego posta do hydeparku... i chyba bylby to lepszy pomysl ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: powered » piątek, 22 lutego 2013, 23:07

fsm pisze:wg Ciebie zarobki są od prędkości kopacza liczone w PPS ?
a nie przypadkiem od ilości udziałów ????
A czy gdzieś coś takiego napisałem?
fsm pisze:na podstawie takiej wiedzy chcesz tworzyć rzetelne porównania kopalni ?
Tak.
Ponieważ kopalnia nie zna prędkości koparki tylko podaje przybliżoną na podstawie przesłanych ilości shares. I jak zazaczyłem wcześniej nie są to wiarygodne dane, dlatego trzeba sobie samemu robić testy bo inaczej nie dowiesz się prawdy. Co do okresu testowania to trzeba też trochę znać się na rachunku prawdopodobieństwa aby sobie skrócić ten okres do minimum. W miningu trzeba reagować szybko. Bo co mi po wynikach, ktore będe miał po roku testowania jak nie porównam ich z niczym, ponieważ po tym czasie zmieni się technologia, sprzet, protokoły przesyłu, kopalnia zmieni sposób rozliczania itp. No i nie jest też fajnie dopiero po roku dojść do wniosku że w innej kopalni mogło być lepiej, lub że przez rok ktoś mnie wykorzystywał.

rav3n_pl pisze:"Straty" pojawiają się, ponieważ każdy share może być "zapłacony" max 3 razy, nie może być jednak starszy niż 24h.
W p2pool jeżeli kopie sie blok powyżej 24h to praca włożona przed tym okresem nie jest brana pod uwagę przy podziale nagrody za blok?
Jeżeli tak to może (patrząc na rachunek prawdopodobieństwa i na historię bloków w p2pool) po serii kilku krótkich bloków nalezy sie przenieść na inną kopalnię na czas kiedy ma być ten dłuższy blok? :)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: timm » środa, 27 marca 2013, 08:35

Ile wam wychodiz po zmianie trdnosci na dobe btc w przeliczeni na ghs. Mnie wykopalo na nowej koparce 0,09 na kazdy ghs za 66h czyli nie wyglada to ciekawie.

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości