Solo minning

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Pempa2000 » piątek, 7 stycznia 2022, 23:53

Hej. Jestem Nowy w temacie. Kopie Flux Solo - 3 dzień. Zrobiłem sobie przerwę aby pograć w gierkę. Wróciłem do poola (2miners). Szczęście buło 11% a za jakiś czas cofnęło się na 8%. Zaobserwowałem już drugi raz, że szczęście zmalało. Myślałem, że ono cały czas rośnie i pokazuje Ci "ile roboty Za tobą"
PYTANIE: Czy wyłączenie minera na jakiś czas kasuje postęp? robię krok w tył?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Pempa2000 » piątek, 7 stycznia 2022, 23:55

powered pisze: sobota, 11 września 2021, 00:02 Posiadasz moc 540 mh/s
Przy obecnej trudności kopania ETH średnia szansa na trafienie bloku to 188 dni
Hej. Przedstawisz sposób w jaki to obliczasz? Rozpiszesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Solo minning

Postautor: powered » sobota, 8 stycznia 2022, 20:50

@Pempa2000 W pierwszym lepszym, kalkulatorze wpisujesz moc swojej koparki i otrzymujesz wynik ile ETH wykopiesz na 1 dzień, tydzień lub miesiąc.
Sprawdzasz czy kalkulator do nagrody za blok dolicza również prowizję z transakcji. Obecnie nagroda za blok to 2 ETH, z prowizją to około 2,1 ETH
Liczysz ile dni musisz kopać aby wykopać te 2,1 ETH
Ilość dni kopania to jest średnia trafienia bloku.
Pempa2000 pisze: piątek, 7 stycznia 2022, 23:53PYTANIE: Czy wyłączenie minera na jakiś czas kasuje postęp? robię krok w tył?
Kopalnie mają "zabezpieczenia" antyskoczkowe. Jak włączysz koparkę to kopalnia nie bierze pod uwagę pełnej mocy koparki, tylko moc stopniowo wzrasta (nawet 24 godz) aż osiągnie tą pełną prawdziwą moc koparki. Swoją droga nie mam pojęcia po co oni to robią. Do dziś nie usłyszałem konkretnego wytłumaczenia. Druga sprawa to jak masz małą moc koparki to kopalnia "widzi" falującą moc Twojej koparki, jest to uzależnione od Twojego szczęścia, raz szybciej wysyłasz wyniki raz wolniej, w dłuższym okresie czasu wszystko się uśrednia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 30 sierpnia 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: karloo » sobota, 8 stycznia 2022, 22:27

Ja bym to uprościł i porównał do totolotka.
Mam 5 zł i kupuję jeden kupon.
Mam 500 zł i kupuję 100 kuponów.
I teraz mogę wygrać tym jednym kuponem za 5 zł, ale matematycznie mam większe szanse tą setką za 500 zł.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Pempa2000 » niedziela, 9 stycznia 2022, 00:01

Chłopaki Suer Jesteście! Będę aktywnie czytał forum. Musze konto na discord założyć i też tam poszukać jakiejś grupy.
Pochwalę się, że właśnie na Amazon kupiłem kolejną 3090 EVGA Ultra Gaming :D, Ciekawe czy będzie lepsza od Suprim X?
Pozdrawiam :D

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: BitCompany » niedziela, 9 stycznia 2022, 06:47

Witam,

Spróbuje tu może to odpowiednie miejsce.
Chce zainwestować w maszynkę do kopania coinów, BTC odpada, ale jakiś alt czemu nie.
Mam dostęp do potencjalnie darmowego prądu. Mieszkam na hotelu (przerobiony dla pracowników) mam stałą opłatę za wynajem więc, nikt mnie nie rozlicza z prądu, gazu, czy wody. Teoretycznie mogę ciągnąć ile się da.
Hotel za prąd pewnie rozlicza się całościowo ze wszystkich pokoi. Często też chodzi klima więc prądu żre dużo, wiec nikt nie zauważy różnicy.
Pewnie jakieś liczniki są, ale mam to gdzieś i raczej mnie z tego nie rozliczą. Jest to też w kraju gdzie prąd jest stosunkowo tani.

Można, a nawet trzeba kopać.

Bezpiecznie mogę kopać tylko w czasie wolnym od pracy, w trakcie pracy niestety nie bo raz że nie będę miał nadzoru nad tym, coś się może stać w pokoju są czujniki dymu, i kolejna rzecz to kontrole pokoju pod nieobecność.
Tak moi drodzy mieszkam na kolacji agencyjnej. Na domku byłoby słabo kopać, bo o zużycie mediów łatwiej ściągnąć mieszkańców, ale na hotelu sądzę że by się udało.
Nikt mi nie zabroni mieć w pokoju sprzętu elektronicznego, czy kilku kompów. Tak w teorii.

Ale do rzeczy.
Mus jest coś kopać. Ktoś napisze że kilka godzin kopania to się nie opłaca, ale ja jestem zdania że lepsze te kilka godzin niż nic.
Ziarnko do ziarnka itp.

Potrzebuję kogoś kto pomoże mi zaprojektować taki system, wybrać sprzęt, pokierować jak go skonfigurować, i przede wszystkim najważniejsze jakie coiny kopać.
Nie mam za bardzo dużo czasu (z powodu pracy) na czytanie tu porad na forum, dlatego potrzebuję wiedzy w pigule, konkretnych wskazówek. Mówisz co kupić ja to kupuje, co kopać, ja to kopie.

Plan jest taki żeby część wykopanych coinów holdować, a cześć sprzedawać lub kupować za nie bardziej wartościowe coiny.
Jeśli pojawią się zyski, to możemy się umówić na jakiś rozsądny procencik, albo jednorazową wdzięczność.

Mam fundusz około 6-max 8k euro, na uruchomienie tego projektu.
Czy jest możliwe zrobić to za taką kasę?
Oczywiście chciałbym zrobić to za jak najmniejszą kasę, ale rozumiem że pewne wydatki trzeba ponieść.

Są chętni do pomocy w uruchomieniu tego projektu?
Zapraszam.

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Pempa2000 » niedziela, 9 stycznia 2022, 11:16

Ja bym kupił zestaw komputerowy z RTX3090 + dokupił drugi RTX 3090 i riser
Gigabyte ma problemy z temperaturą. MSI jest ok.

Koniecznie Program MSI Afterburner (Pamięć podkręcić i wiatraki w kartach)

Do Kopania program Nicehash

Portwel Exodus

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » niedziela, 9 stycznia 2022, 15:14

BitCompany pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 06:47Mus jest coś kopać. Ktoś napisze że kilka godzin kopania to się nie opłaca, ale ja jestem zdania że lepsze te kilka godzin niż nic.
Ziarnko do ziarnka itp.
Lepiej cały dzień kopać i płacić normalnie jak człowiek za prąd niż kopać parę godzin i nie płacić.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: adiqq » niedziela, 9 stycznia 2022, 15:32

j.w.
To forma kradzieży, nigdy nie będę czegoś takiego popierał.
BitCompany pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 06:47Ktoś napisze że kilka godzin kopania to się nie opłaca, ale ja jestem zdania że lepsze te kilka godzin niż nic.
I napisze. To głupota. Jak zaczniesz używać liczb, to szybko dojdziesz, że to bez sensu. Albo i nie.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Pempa2000 pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 11:16Ja bym kupił zestaw komputerowy z RTX3090
właśnie wskazałeś na jedną z nagorszych kart do miningu. Zresztą teraz nie ma większego sensu wchodzenie w mining. Sprawdzałem dzisiaj po spadkach cen okresy zwrotu GPU. Dla tych najbardziej opłacalnych do tej pory - i tak już długich (zbyt długich!) okres zwrotu wydlużył się od 50-100% nawet.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: BitCompany » wtorek, 11 stycznia 2022, 00:56

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
tonyxxl pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 15:14Lepiej cały dzień kopać i płacić normalnie jak człowiek za prąd niż kopać parę godzin i nie płacić.


Typie jakie płacić za prąd? Nie czytasz ze zrozumieniem?
Mam stałą opłatę za wynajem pokoju, bo to hotel pracowniczy. Nikt mi nie nalicza zużycia prądu, czy wody.
Liczniki na pewno są, ale ja jako mieszkaniec nie jestem z tego rozliczny. Nie mam tego w umowie najmu, jedynie stałą stawkę tygodniową za pokój, niezależną od zużycia mediów.
Mogę więc np. lać wodę cały dzień i nikt mi nie zwróci uwagi. To samo z prądem.
To stwarza okazję do kopania niskim kosztem.

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 15:33To forma kradzieży


Jaka kradzież? Gościu nigdzie nie podpinam się na lewo.
Hotel nie nalicza mi za zużycie energii, bo nie rozlicza mnie ze zużycia energii. Mogę mieć w pokoju uruchomione kilka komputerów, tv, lodówkę, suszarkę (które są na wyposażeniu) I nikt nie przyjdzie i nie powie mi że robię coś nielegalnie, bo nie robię, a korzystam tak jak legalnie mogę z tego korzystać. Po co mam marnować zasoby na włączone komputery do gry? Lepiej wykorzystać to do kopania.
Nawet jakbym chciał (a nie chcę) nie miałbym jak im za to zapłacić. Bo mam stałą opłatę za wynajem, bez rozliczania za liczniki.

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 15:33właśnie wskazałeś na jedną z nagorszych kart do miningu


A jaka jest ta lepsza karta do kopania? Pomijam dyskusję że nie ma sensu kopać.

Dodano po 17 minutach 55 sekundach:
Pempa2000 pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 11:16Ja bym kupił zestaw komputerowy z RTX3090 + dokupił drugi RTX 3090 i riser


Zestaw odpada, dla mnie to zbędny wydatek. Bardziej chodzi mi o ekstremalny minimalizm, powtarzam ekstremalny.
Dla mnie to może stać nawet na wiaderku lub na kartonach. Estetyka, wygląd to dla mnie najmniej istotne rzeczy.
Jeśli trzeba ogarnę jakaś obudowę, dla zamaskowania instalacji pod moją nieobecność. Tak to będzie leżeć tam gdzie się nie przewróci i tyle.

Domyślam się że potrzebuje karty jednej lub dwóch, dobrego procka, ram, i płyty głównej z zasilaczem. Reszta?
Jeśli da się to podpiąć do kompa tylko po to aby uruchomić proces kopania to spoko. Mam gdzieś monitor, myszkę, klawiaturę i obudowę, to mam w obecnym kompie. Chcę to wykorzystać do samego uruchomienia miningu. Potem niech koparka sobie śmiga, odłączona od reszty.
Chodzi mi tu o samo wyświetlanie się programu do kopania na monitorze, a potem odłączyć to od tego koma i niech sobie śmiga. Może tak się da, a może nie, ktoś próbował?

Może da się to postawić na jakimś Rosberi Pi albo Ardunio lub jakiś inny minikomputer? Chodzi o to aby nie dokupywać nic kosztownego i niezbędnego poza wymienionymi wcześniej podzespołami.
Rozumiemy się, czy jednak coś nie jest jasne?

Co myślisz na kopani przez telefony? Może zakupić jakieś używane, stare tele i podpiąć je w jeden klaster i kopać tym?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » wtorek, 11 stycznia 2022, 06:45

BitCompany pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 01:27Mogę więc np. lać wodę cały dzień i nikt mi nie zwróci uwagi. To samo z prądem.
To stwarza okazję do kopania niskim kosztem.
Z takim myśleniem wielki biznes stoi przed tobą otworem. Znalazłeś złotego Gralla geniuszu. Góra za rok będziesz milionerem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Solo minning

Postautor: Kutalisk » wtorek, 11 stycznia 2022, 08:57

BitCompany pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 01:27Typie jakie płacić za prąd? Nie czytasz ze zrozumieniem?
Mam stałą opłatę za wynajem pokoju, bo to hotel pracowniczy. Nikt mi nie nalicza zużycia prądu, czy wody.
Liczniki na pewno są, ale ja jako mieszkaniec nie jestem z tego rozliczny. Nie mam tego w umowie najmu, jedynie stałą stawkę tygodniową za pokój, niezależną od zużycia mediów.
A w umowie najmu masz, że pokój jest do celu odpoczynku/mieszkania czy do prowadzenia działalności? Podnająć pokój studenciakom albo dla dziwek też możesz?

Ktoś za ten prąd zapłaci. Ty zamierzasz używać go do celów zarobkowych. Jest to forma oszustwa/kradzieży.

Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: WojciechT » wtorek, 11 stycznia 2022, 15:56

BitCompany pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 01:27Typie jakie płacić za prąd? Nie czytasz ze zrozumieniem?
Chodzi o to, że nie opłaca się kupować sprzętu za 50K+, aby kopać tylko kilka godzin, bo RIO będzie wynosiło kilka lat. Obecnie stać ciebie na 3 - 4 RTX 3090, które będą pobierały ok. 1200W - 1500W, a więc w nocy kopanie tez odpada, bo prędzej czy później zorientują sie, że ktoś coś kombinuje.
Obecnie na RTX 3090 możesz zarobić ok. 5.5$, ale pod warunkiem, że kopiesz 24h. Policz sobie ile godzin będziesz kopał oraz ile $ w ten sposób zarobisz.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: BitCompany » wtorek, 11 stycznia 2022, 22:29

tonyxxl pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 06:45Znalazłeś złotego Gralla geniuszu. Góra za rok będziesz milionerem.

Lecę już z kilofem kopać.

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
Kutalisk pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 08:57czy do prowadzenia działalności?

Jaka działalność typie? A jak na obecnym kompie odpalę kopanie czegokolwiek, i coś wykopie i sprzedam to co wielka działalność się uruchomiła? Już jestem wielorybem?
Co to za różnica kopać na kompie czy na osobnym sprzęcie? Obie te rzeczy pobierają prąd.
Pokój i media w nim mam do użytku osobistego, bez ograniczeń.
Za ten prąd to ty zapłacisz w wyższych podatkach :D

Dodano po 6 minutach 20 sekundach:
WojciechT pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 15:56Obecnie na RTX 3090 możesz zarobić ok. 5.5$, ale pod warunkiem, że kopiesz 24h

O kopaniu czego jest mowa? Jak BTC, czy ETH to może faktycznie się to nie opłaca, ale może jakiś alt?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Pempa2000 » środa, 12 stycznia 2022, 20:53

Panowie co myślicie o tym?

Zasilacz Rog Thor 1200W Platinium: 2xRtx 3090 , 1xRTX3070
Męczę ten Flux Solo - przy tym algorytmie żre ciut więcej prądu. Zasilacz ma wyświetlacz i pokazuje 1075W Czyli zasuwa na 90% wydajności. CZy to nie zabyt dużo?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » czwartek, 13 stycznia 2022, 04:35

Pempa2000 pisze: środa, 12 stycznia 2022, 20:53Czyli zasuwa na 90% wydajności. Czy to nie zabyt dużo?
Nic mu nie będzie, od tego ma 1200W napisane żeby tyle wydać maksymalnie i bezpiecznie, za to się płaci. Jak byś mu zapodał za dużo to powinno zadziałać zabezpieczenie i będzie się wyłączał.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: adiqq » czwartek, 13 stycznia 2022, 05:32

Pempa2000 pisze: środa, 12 stycznia 2022, 20:53Zasilacz ma wyświetlacz i pokazuje 1075W
dla tych 3 kart tak duży pobór? Cos masz źle ustawione...i nie wiem dlaczego nie kopiesz ETH albo nicehash-ethash, skoro bardziej się opłaca...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » czwartek, 13 stycznia 2022, 05:58

To by było za dużo nawet jak na 3x 3090. Jedna 3090 na flux powinna pobierać jakieś 310W przy 97-98 sol. Kolega pewnie poszedł na ilość i kopie bez power limitu trochę ponad 100sol'i ale pod 400W na jednej 3090 mu bierze, plus 3070 koło 200W, plus płyta i się uzbiera te ponad 1000W z gniazdka. Zgadłem @Pempa2000 ?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Pempa2000 » czwartek, 13 stycznia 2022, 13:43

tonyxxl pisze: czwartek, 13 stycznia 2022, 05:58Kolega pewnie poszedł na ilość i kopie bez power limitu
Kolega nie wie jak wstawić screenshot , ale kopie co następujące ;)
3070 (69.69sol/s) 217.7W Sol/W=0.32
3090 (104.99sol/s) 335.2W Sol/W=0.31
3090 (106.03sol/s) 334.9W Sol/W=0.32

Mógłbym zmniejszyć power limit, ale hashrate spada też. Efektywność wychodzi taka sama.
Nigdy więcej kopania Solo. Denerwuje mnie , że cięgle widze nagroda: 0 :) A najbardziej denerwuje to, że szczęście osobiste tak się wacha. Raz 37%, raz 30 %. Mam już dośc ;) Dokopie to do końca i wracam na ETH lub Nicehash

Panowie macie jeszcze jakieś grupy na Discord? Zajrzę też do kolegi na kanał Kryptolandia i suba zostawię :P

Pozdrawiam

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: adiqq » czwartek, 13 stycznia 2022, 15:19

@Pempa2000 Naprawdę wolisz kopać FLUX zamiast ETH?
Wiesz, że w ten sposób dużo mniej zarabiasz?
Lepiej jest kopać ETH , wymienić na giełdzie na FLUX....więcej w ten sposó zarobisz IMHO
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości