Solo minning

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Solo minning

Postautor: garlonicon » środa, 15 września 2021, 07:00

jak zacząć najbardziej czysto bez pośredników
Musisz pobrać cały łańcuch, a następnie podpiąć program do kopania do pełnego węzła. W innym przypadku jacyś pośrednicy zawsze będą. Oczywiście pewnie jakiś rodzaj pruningu da się włączyć, bo nie musisz trzymać całego łańcucha na dysku, musisz go jedynie samodzielnie sprawdzić jeden raz, żeby wiedzieć, że wszystkie bloki są w porządku.
o ile to sensowne
Jeśli chcesz kopać, żeby zarobić, to jak już wyżej zostało wspomniane, przy tej mocy się to raczej nie opłaca. Jeśli jednak chodzi o to, aby dowiedzieć się, jak działa kopanie, to czemu nie, sama wiedza odnośnie tego, jak działa mining, to może być dość przydatne doświadczenie.

Edit: poza tym, są jeszcze sieci testowe. Jeśli pierwszy raz podchodzisz do tematu, to możesz odpalić którąś z sieci testowych. Co więcej, jeśli ustawisz całkowicie prywatną sieć testową a'la regtest, to nawet łańcucha nie musisz pobierać, wtedy możesz podziabać w takiej całkowicie własnej sieci (nawet całkowicie offline, jeśli zechcesz) i zobaczyć, jak się mają wykopane bloki do tego, co widzisz na głównej sieci, to znaczy: możesz oszacować w ten sposób, ile czasu zajęłoby wykopanie bloku, porównując trudność oraz hashe wykopywanych bloków.

Ogólnie to od sieci testowych polecałbym zacząć, żeby sprawdzić, czy wszystko działa, czy jesteś w stanie przesyłać środki ze swoich adresów i czy wiesz co, gdzie i jak poustawiać, żeby się nagle nie okazało, że zaczniesz na głównej sieci i za pół roku albo rok wykopiesz nieprawidłowy blok.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » środa, 15 września 2021, 16:19

garlonicon pisze: środa, 15 września 2021, 07:00Jeśli chcesz kopać, żeby zarobić, to jak już wyżej zostało wspomniane, przy tej mocy się to raczej nie opłaca

Tego stweirdzenia dalej nie rozumiem... Musialem czegos nie zrozumiec. W próbce czasu dlugiej nie ma zadnego znaczenia czy kopiesz w poolu czy sam. Otrzymasz blok po prostu sredni co 6 miesiecy z moja moca czy tam 7-8. Moze byc ze wykopie blok co 2 miesiace albo co 2 lata. Niemniej koniec koncow dlugi odcienk czasu musi wyjsc na plus bo nie place oplat kopalni. Chyba, ze po prostu te zmienne i losowe czynniki jak czas, lańcuch itd sa na tyle skomplikowane dla zoltodzioba ze tam popelnienie bledu jest dosc czeste i wtedy rzeczywiscie moze poskutkowac spieprzeniem sprawy przez czynnik ludzki.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: adiqq » środa, 15 września 2021, 16:45

Czego nie rozumiesz? Że mogą wprowadzić POS, a ty do tego czasu nie znajdziesz żadnego bloku? (co jest prawdopodobne przy takiej mocy)

Jak przez ten czas będziesz kopać na poolu, to urobek za ten okres na pewno będzie....
:lol: :lol: :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » środa, 15 września 2021, 18:30

Rownie dobrze moge znalezc 2 bloki do tego czasu. Caly czas te same podajesz argumenty. Lepszy "pewny" urobek z PPS, bo widzac Twoje podejscie to nie kopiesz PPLNS na poolu... bo tez moze byc 2 dni bez piniazkow. Czego nie rozumiem napisalem wyzej. Jesli nie rozumiesz co pisze, to jeszcze raz:

-zdaje sobie sprawę, że mogę kopac 2 lata bez urobku
-zdaje sobie sprawe ze moge wykopac blok jutro
-zdaje sobie srawe ze na PPS mam kase dzien w dzien (mimo za zarobek zmienia sie i oscluje ostatnoi z 60mh/s 3.5 -5.5 usd a na PPLNS mam pieniazki jak wsppolny np 200GH/s zetpool "wydobedzie" i podzieli na gornikow i potraci swoja prowizje (i tak bardzo korzystna, ale zawsze ja potraci)
-zysk kopiac solo znajac realia jest zawsze wyzszy w dlugim okresie czasu
- zdaje sobie sprawe ze moge czegos nie rozumiec jeszcze, stad zalozylem ten watek (i juz sie dowiedzialem wielu rzeczy, które są dla mnie nowe).

Jesli masz jakis ARGUMENT A NIE upieranie sie przy swoim bo tak wolisz z checia go wyslucham. POS oczywiscie nadejdzie kiedyu nie wiadomo. Do czasu POS moge jak pisalem wydobyc 2 bloki albo zadnego wróżąc z fusów. Tu chodzi o podjęcie "ryzyka". Jesli kopiesz i z tych pieniedzy oplacasxzz na biezaco prad itd i nei masz innego zrodla dochodu to oczywistym jest ze przejscie na solo minning to dosc spory hazard. Ja mam to na panelach i moge wytryzmac 2 lata bez zysku.

Wszystko zalezy od okolicznosci. Jesli sobie moZna na nie pozowolic, tak jak zakladasz biznes i liczysz na ile starczy Ci kasy aby np wytryzmac bez oborotu. Bardzo podobne to jest. Mimo, że piszą o 1% to jeszczae jest kwestia zaufania dla ludzi od poolów, że jest jak jest. Nie mam wiedzy technicznej na tyle abym mogl weryfikowac ile jest rzeczywiscie wydobywane a ile placa mi za moj wklad. Wiec moze uciekac kilka %. Pomijajac sytuacje kiedy moj hashrate jest na poziomie 540 bez odrzuconych "sharesów" a na poolu widze sinusoide od 400 po 600.
Ostatnio zmieniony środa, 15 września 2021, 18:53 przez Garganellos14, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: adiqq » środa, 15 września 2021, 18:49

jestem pewny, że do tego czasu (POS) wykopiesz co najmniej 10 :lol:

A to
Garganellos14 pisze: środa, 15 września 2021, 18:30-zysk kopiac solo znajac realia jest zawsze wyzszy w dlugim okresie czasu
to są tylko pobożne życzenia.
Wszyscy ci piszą, że z taką mocą,to nie ma czego szukać na SOLO ale żądasz dodatkowych argumentów :lol:
Słyszałeś kiedyś, że "Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" ??
Po co zakładasz wątek, skoro i tak jesteś przekonany, że SOLO to jest ta poszukiwana bonanza? :lol:
Z mojej strony EOT, piekarnik czeka :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » środa, 15 września 2021, 18:54

Nie zrozumiemy się. Wszyscy pisza dla ciebie jest to wystarczajace dla mnie nie. To ze wszyscy pisza ze masz skoczyc na glowke za dachu to skoczysz ? Dalasza nasza dyskusje uwazam za zbyteczna. Chyba ze uzyjesz argumentu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » środa, 15 września 2021, 19:02

Garganellos14 pisze: środa, 15 września 2021, 18:30Jesli masz jakis ARGUMENT A NIE upieranie sie przy swoim bo tak wolisz z checia go wyslucham
Ale wszyscy mówią, że to nie ma sensu i masz podane na tacy co najmniej kilka argumentów a i tak dalej upierasz się, że to ma sens...
Teraz po Twojej stronie leży podanie sensownych argumentów albo czego konkretnie nie rozumiesz, ewentualnie zakończenie dyskusji a nie żądania następnych argumentów :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » środa, 15 września 2021, 21:01

Ja podałem swoje od myślników za i przeciw. Nie widzę żadnego innego przeciw poza wymienionymi przeze mnie m. in Was. Może jestem ślepy, lub głupi. Proszę napisz choć jeden argument przeciw, którego nie wymieniłem ? Lub, który napisałeś Ty lub adiqq ?

Przeciw tylko jeden :
- istnieje szansa, że na nagrodę większą trzeba będzie poczekać, lecz zawsze będzie ona większa niż dzieląc się poborcą poolem (choć większ o te max kilka%); czekanie moze być samobójcze dla kogoś, kto płaci za prąd regularnie z urobku (nawet wtedy część można zostawić na tradycyjnym kopaniu, reszte wrzucic na solo)

- sprawy techniczne, ale są tu ludzie merytoryczni jak np jedyny w tej calej dyskusji kolega garlonicon, który posiada znacznie bardziej posunieta wiedze technologiczna od nas i dzieki tak doswiadczonym forumowiczom mozna wniesc dyskusje na wyzszych poziom, ewentualnie dogadac sie co do ceny ws szkolenia i ustawienia takiej kopalni solo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » środa, 15 września 2021, 21:54

Ze statystycznego punktu widzenia jesteś dzisiaj na totalnie przegranej pozycji a w miarę wzrostu trudności (który postępuje) twoja sytuacja będzie się tylko jeszcze pogarszać.
Chcesz wystartować maluchem w wyścigu F1 i liczysz na jakieś punkty.
Z taka mocą możesz wystartować sobie w wyścigach KJS z jakimiś okręgowymi słabeuszami: Callisto, Ycash itp sieci z małą lub bardzo małą mocą hashrate'u. Coś tam trafisz na pewno i sobie potestujesz.
Sieć ETH jest totalnie poza twoim zasięgiem. Tylko przepalisz prąd.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » środa, 15 września 2021, 22:24

tonyxxl pisze: środa, 15 września 2021, 21:54Ze statystycznego punktu widzenia jesteś dzisiaj na totalnie przegranej pozycji a w miarę wzrostu trudności (który postępuje) twoja sytuacja będzie się tylko jeszcze pogarszać.
Chcesz wystartować maluchem w wyścigu F1 i liczysz na jakieś punkty.
Z taka mocą możesz wystartować sobie w wyścigach KJS z jakimiś okręgowymi słabeuszami: Callisto, Ycash itp sieci z małą lub bardzo małą mocą hashrate'u. Coś tam trafisz na pewno i sobie potestujesz.
Sieć ETH jest totalnie poza twoim zasięgiem. Tylko przepalisz prąd.

Ten argument ma rację butu (dotyczy Eth) jeśli mała moc obliczeniowa przekreśla wydobycie, czyli np się nie da. Natomiast tu nie mamy takie sytuacji, z punktu matematycznego z tego co przecyztalem i tu czytam, nie ma roznicy czy kopiesz maluchem w basenie, czy sam (long run da to samo co peleton minus skladka klubowa -poolowa). Bo jesli przjedziesz okrazenie dostaniesz wiecej nagrod niz jak jedziesz z peletonem ( jak juz mamy robi alegorie) przejechac musisz bo takie sa fakty, to ze nie bedziesz jechal z peletonem i dostawla ulamka nagord nie oznacza, ze Twoja nagroda bedzie mniejsza a z punktu matematycznego powinna byc wieksz bo unikasz skladki w klubie wyscigowym.

Oczywiście jesli istnieje z punktu widzenia statystycznego, matematyczngo kontrargument to czekam na taki... w dalszm ciagu.
Ostatnio zmieniony środa, 15 września 2021, 22:27 przez Garganellos14, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Solo minning

Postautor: garlonicon » środa, 15 września 2021, 22:26

Nie widzę żadnego innego przeciw
Ja widzę, więc od razu o tym wspomnę: zasoby i ich zużycie. Sprawdź, czy masz wystarczające zasoby sieciowe, aby pobrać cały łańcuch. Znając pi razy oko prędkość sieci i górne limity miesięczne (jeśli takowe masz nałożone przez dostawcę Internetu), mniej więcej możesz oszacować, ile czasu zajmie pobranie całego łańcucha, żeby go w ogóle mieć. Warto też wspomnieć o tym, że jeśli nie masz osobnego serwera, gdzie postawisz sobie wszystko i się z nim połączysz zamiast z poolem, no to musisz się liczyć z tym, że będzie trzeba pobierać i wysyłać transakcje, które normalnie latają po sieci na co dzień, więc domyślnie nowo utworzony węzeł będzie miał kilka połączeń i może się zdarzyć tak, że sam łańcuch waży kilkaset GB, ale ktoś nowy zechce dołączyć, więc trzeba będzie jeszcze czasami z kilkadziesiąt GB takiej osobie wysłać. To jest sieć P2P, zużycie zasobów wygląda podobnie, jak w torrentach: każdy każdemu coś wysyła, więc warto pesymistycznie założyć, że do kosztów pobrania łańcucha przez siebie trzeba doliczyć koszty wysyłania łańcucha innym węzłom.
zawsze będzie ona większa niż dzieląc się poborcą poolem
W teorii tak, ale matematycznie rzecz ujmując masz rację, jeśli przejdziesz do nieskończoności. Podobnie, jak przy kasynie, jeśli zaczniesz od jednej monety i będziesz wiecznie podwajał stawkę, to nigdy nie przegrasz, jeśli masz niewyczerpalne zasoby. Analogicznie tutaj: jeśli akceptujesz ryzyko, że możesz nie wykopać niczego przez długi czas, to nie ma problemu, postaw swój własny węzeł i się z nim połącz, dopóki nie zaczniesz wchodzić w technikalia, to nie dotkniesz tematu i zostaną jedynie dyskusje "czy warto" zamiast "jak zrobić to i tamto, bo czytałem na stronie ETH to i to, na forach znalazłem tamto, ale to mi nie działa". Zrób parę pierwszych kroków, wtedy będzie bardziej merytorycznie: https://geth.ethereum.org/downloads/.
Z taka mocą możesz wystartować sobie w wyścigach KJS z jakimiś okręgowymi słabeuszami
Wspomniałem już o sieciach testowych. Jak chcesz zobaczyć prawidłowo wykopane bloki, to warto postawić sieć testową i na niej trochę podziabać, wtedy można bezkarnie eksperymentować i dowiedzieć się, jakie będą skutki nie ryzykując przy tym prawdziwych monet. Innym wyjściem jest też pójście w inne monety, zawsze możesz kopać coś mniej popularnego i wymieniać to na coś cenniejszego, ja w ten sposób kiedyś z dziabania na CPU wyciągnąłem 0.01 BTC na monecie Luck, która jakimś cudem była warta 10k-20k satoshi za sztukę, jak wchodziła na giełdę, co było dość zaskakujące. Obecnie ta moneta jest już w zasadzie martwa, ale podobnie jest z monetami pod GPU: możesz dziabać solo coś łatwiejszego i to wymieniać, niemal od początku wiele altcoinów powstało głównie w takim celu: bo kopanie na BTC było za trudne. Choćby dlatego jest tyle algorytmów kopania i ludzie nie jadą na sha256d, po prostu ludzie nie mieli lepszego pomysłu niż zmiana algorytmu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » środa, 15 września 2021, 23:10

Garganellos14 pisze: środa, 15 września 2021, 22:24Oczywiście jesli istnieje z punktu widzenia statystycznego, matematyczngo kontrargument to czekam na taki... w dalszm ciagu
Całkowita moc danej sieci/twoja moc = twoja szansa na blok
Dla ETH to wygląda na dziś mniej więcej tak:
675Th/0,0005Th= 1.340.000
Twoja moc jest o 1,34 mln razy mniejsza niż cała sieć
Dalej twierdzisz, że warto?
Z twoją mocą 500mh/s kopiąc w poolu potrzebujesz ok 100 dni na wykopanie 1ETH, czyli 200 na 2ETh czyli równowartośc nagrody z bloku. Jeśli kopałeś kiedykolwiek solo to wiesz że tzw luck potrafi wynosić kilkaset procent, oczywiście w długim okresie bedzie dążył do 100% czyli do tych 200 dni, ale czy wytrzymasz np 400-600 dni przy luck 200-300%? , lub więcej bez trafienia bloku? Bo jeśli nie, to całe twoje dotychczasowe kopanie solo idzie na marne...
Moim zdaniem za dużo tu zalezy od szczęścia, dlatego potrzebujesz znacznie (min 50x więcej mocy) żebyś mógł liczyć na sprzyjające szczęście i to się mogło opłacić w jakimś sensownym czasie.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: fetek » czwartek, 16 września 2021, 00:30

tonyxxl pisze: środa, 15 września 2021, 23:10tzw luck potrafi wynosić kilkaset procent, oczywiście w długim okresie bedzie dążył do 100% czyli do tych 200 dni, ale czy wytrzymasz np 400-600 dni przy luck 200-300%?
na luck masz szansę tylko jeśli szybko wykonasz rundę a to z tak marną mocą jest niemożliwe.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » czwartek, 16 września 2021, 08:47

Im większy luck tym dłuższe oczekiwanie na kase z bloku. Nie bardzo rozumiem... co to znaczy marna moc na rundę.

Dodano po 18 minutach 53 sekundach:
garlonicon pisze: środa, 15 września 2021, 22:26Ja widzę, więc od razu o tym wspomnę: zasoby i ich zużycie. Sprawdź, czy masz wystarczające zasoby sieciowe, aby pobrać cały łańcuch. Znając pi razy oko prędkość sieci i górne limity miesięczne (jeśli takowe masz nałożone przez dostawcę Internetu), mniej więcej możesz oszacować, ile czasu zajmie pobranie całego łańcucha, żeby go w ogóle mieć. Warto też wspomnieć o tym, że jeśli nie masz osobnego serwera, gdzie postawisz sobie wszystko i się z nim połączysz zamiast z poolem, no to musisz się liczyć z tym, że będzie trzeba pobierać i wysyłać transakcje, które normalnie latają po sieci na co dzień, więc domyślnie nowo utworzony węzeł będzie miał kilka połączeń i może się zdarzyć tak, że sam łańcuch waży kilkaset GB, ale ktoś nowy zechce dołączyć, więc trzeba będzie jeszcze czasami z kilkadziesiąt GB takiej osobie wysłać. To jest sieć P2P, zużycie zasobów wygląda podobnie, jak w torrentach: każdy każdemu coś wysyła, więc warto pesymistycznie założyć, że do kosztów pobrania łańcucha przez siebie trzeba doliczyć koszty wysyłania łańcucha innym węzłom.


Nie mam ograniczeń sieciowych w danych. Internet z orange love. 80 MB/s. Niestety na wsi nie zamontowali światłowodów. Jak będzie trzeba postawie serwer.
garlonicon pisze: środa, 15 września 2021, 22:26W teorii tak, ale matematycznie rzecz ujmując masz rację, jeśli przejdziesz do nieskończoności. Podobnie, jak przy kasynie, jeśli zaczniesz od jednej monety i będziesz wiecznie podwajał stawkę, to nigdy nie przegrasz, jeśli masz niewyczerpalne zasoby. Analogicznie tutaj: jeśli akceptujesz ryzyko, że możesz nie wykopać niczego przez długi czas, to nie ma problemu, postaw swój własny węzeł i się z nim połącz, dopóki nie zaczniesz wchodzić w technikalia, to nie dotkniesz tematu i zostaną jedynie dyskusje "czy warto" zamiast "jak zrobić to i tamto, bo czytałem na stronie ETH to i to, na forach znalazłem tamto, ale to mi nie działa". Zrób parę pierwszych kroków, wtedy będzie bardziej merytorycznie: https://geth.ethereum.org/downloads/.


Otworzyłem ten "program" coś tam leci (czyli pobiera łańcuch?), ale zielony jestem w temacie. Wygląda zachęcająco.
Co do kasyna nakłada limit zakładu. Tu nie ma limitu chyba? Większa moc ma przewagę bo szybciej dopasuje te ciąg znaków. Czy to przeszkadza aby mniejsza szukała? czy bloki sa zabierane mneijszym przez wiekszych ? Dalej nie widze technicznej przewagi. Rozumiem dobrze, ze czas gra na niekorzysc. Ale statystyka podaje dostane blok po 200 dniach (tak pisal kolega i pewnie bliskie prawdy, tak podaje zetpool "1 ETH zostanie wydobyty za 3 miesiące". Moze byc po 1 dniu moze byc po 5 latach. . Do tego poolowi trzeba wierzyc, ze ma wsyzstko dograne genialnie i nasze "share-y" sa pozytkowane nalezycie, ich silniki lacza moc kopaczy z efektynowscia 100% w co wierzyc mi sie nie chce. Lekko moge zaryzykowac, ze przpeada z 10% zysku. Niemniej podkreślam, jest to ryzyko jak kaŻdy biznes i zdaje sobie ztego sprawe.

Natomiast co do kopania mniejszych projektów, gzie statystyka ukazuje ze trafia sie je sporo czesciej przy tej mocy ale czas/prad/zysk wychodzi slabiej niz ETH. MYsle ze rozumiem dobrze temat. Co do kasyna statystycxznei zawsze jestes na straconej pozycji. To tak jak w pokerze masz 52% szansy na zysk i stoi przed wejsciem w pule all in to w long runie bedziesz na plus, niemniej moze sie zdarzyc ze nastpne posuniecie i 20 kolejnych przegrasz ten all in, 1 próba nie warunkuje drugiej. No i na samym końcu jest jeszcze coś czego już i matemtyka i statystyka nie obejmuje : tak jak szybciej rosnace roslinki do ktorych sie gada.


Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
tonyxxl pisze: środa, 15 września 2021, 23:10Całkowita moc danej sieci/twoja moc = twoja szansa na blok
Dla ETH to wygląda na dziś mniej więcej tak:
675Th/0,0005Th= 1.340.000
Twoja moc jest o 1,34 mln razy mniejsza niż cała sieć
Dalej twierdzisz, że warto?
Z twoją mocą 500mh/s kopiąc w poolu potrzebujesz ok 100 dni na wykopanie 1ETH, czyli 200 na 2ETh czyli równowartośc nagrody z bloku. Jeśli kopałeś kiedykolwiek solo to wiesz że tzw luck potrafi wynosić kilkaset procent, oczywiście w długim okresie bedzie dążył do 100% czyli do tych 200 dni, ale czy wytrzymasz np 400-600 dni przy luck 200-300%? , lub więcej bez trafienia bloku? Bo jeśli nie, to całe twoje dotychczasowe kopanie solo idzie na marne...
Moim zdaniem za dużo tu zalezy od szczęścia, dlatego potrzebujesz znacznie (min 50x więcej mocy) żebyś mógł liczyć na sprzyjające szczęście i to się mogło opłacić w jakimś sensownym czasie.

Przy takim podejsciu to kopanie na zetpool jest tez bez sensu jak porownamy moce. Gdzie jest sens ? Od jakiej mocy? JAk doszedłeś do sensu, pokaża obliczenia.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Solo minning

Postautor: garlonicon » czwartek, 16 września 2021, 10:05

Otworzyłem ten "program" coś tam leci (czyli pobiera łańcuch?)
Trudno stwierdzić bez logów, równie dobrze możesz mieć w kółko pojawiający się komunikat o zerowej liczbie połączeń i też "coś będzie lecieć", bo logi oczywiście zawsze przyrastają.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » czwartek, 16 września 2021, 11:26

garlonicon pisze: czwartek, 16 września 2021, 10:05Trudno stwierdzić bez logów, równie dobrze możesz mieć w kółko pojawiający się komunikat o zerowej liczbie połączeń i też "coś będzie lecieć", bo logi oczywiście zawsze przyrastają.

https://ibb.co/mGDNH2Q

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Solo minning

Postautor: garlonicon » czwartek, 16 września 2021, 12:00

No, to bloki się pobierają, dalszy ciąg to kwestia podpięcia koparki: https://geth.ethereum.org/docs/interface/mining. Możesz poczekać na pobranie wszystkich bloków i wtedy wpiąć się do głównej sieci albo utworzyć własną sieć testową bez żadnych bloków i lokalnie spróbować coś wykopać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: tonyxxl » czwartek, 16 września 2021, 14:03

Garganellos14 pisze: czwartek, 16 września 2021, 09:09Przy takim podejsciu to kopanie na zetpool jest tez bez sensu jak porownamy moce. Gdzie jest sens ? Od jakiej mocy? JAk doszedłeś do sensu, pokaża obliczenia.
Szkoda mi czasu na pierdoły, jakieś obliczenia sobie sam porób. Ja z tego co było napisane widze bez zadnych obliczeń, że to jest nieopłacalne i życzę powodzenia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo minning

Postautor: Garganellos14 » czwartek, 16 września 2021, 22:45

tonyxxl pisze: czwartek, 16 września 2021, 14:03Szkoda mi czasu na pierdoły, jakieś obliczenia sobie sam porób. Ja z tego co było napisane widze bez zadnych obliczeń, że to jest nieopłacalne i życzę powodzenia.
taki tam mój kanał o krypto

Dziękuję przyda się.

Dodano po 5 minutach 28 sekundach:
garlonicon pisze: czwartek, 16 września 2021, 12:00No, to bloki się pobierają, dalszy ciąg to kwestia podpięcia koparki: https://geth.ethereum.org/docs/interface/mining. Możesz poczekać na pobranie wszystkich bloków i wtedy wpiąć się do głównej sieci albo utworzyć własną sieć testową bez żadnych bloków i lokalnie spróbować coś wykopać.

Chciałbym postawić również sewer. Czy kolega ma jakiś przystępny tutorial (serwer pod kopanie Eth o ile to różni go od innych)?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Solo minning

Postautor: garlonicon » piątek, 17 września 2021, 07:08

Chciałbym postawić również sewer. Czy kolega ma jakiś przystępny tutorial (serwer pod kopanie Eth o ile to różni go od innych)?
Jeśli chcesz postawić serwer, który będzie robił za węzeł, to jest to możliwe, pobierasz klienta geth i startujesz go tak samo, jak to zrobiłeś spod Windowsa, a później przekierowujesz porty i się z nim łączysz z własnego komputera. Jeśli to działa, to dorzucasz go do autostartu i robisz pętlę, żeby hulał 24/7. Jeśli chcesz kopać na samym serwerze, to radzę uważać, bo w regulaminach można spotkać zapisy mówiące o tym, żeby tego nie robić. Nie wspominając już o tym, że serwer nie jest zwykle podpięty pod GPU, tylko ma jedynie CPU, a w takim przypadku nie ma sensu odpalać tam kopania, tym bardziej że firma hostingowa może uznać to za szkodliwe działanie i zerwać współpracę.

Na razie masz postawiony węzeł lokalny. Jeśli taki węzeł chcesz mieć na serwerze, to początek jest podobny, jedynie zamiast wersji pod Windowsa pewnie będzie wersja pod Linuksa, bo zgaduję, że na serwerze będzie CentOS lub coś w ten deseń. A potem mając program do kopania, to zamiast wpinać go pod localhosta, to podajesz IP lub hostname serwera.

Podsumowując: serwer może zastąpić "jednoosobowy pool", ale nie radzę na nim bezpośrednio kopać.

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości