Zasilanie kart i riserów

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilanie kart i riserów

Postautor: adeksoch » niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:16

Witam. Mam pytanie odnośnie zasilania kart i riserów. Jestem w trakcie budowy koparki. Na chwilę obecną mam 2 x Sapphire RX 570 Nitro+ 8GB. Zasilacz Coirsair 750W Gold. Zasilacz ten posiada dwa kable do GPU. Każdy kabel ma dwa wyjścia 6+2 czyli można podłączyć 4 karty w sumie na tym zasilaczu. I tu rodzi się pytanie. Co z riserami. Mam dwa risery. Jeden zasilany molex a drugi 6 pin pcie. Ten z molexa to spoko ale ten drugi. Jak podłącze go z pcie 6pin to stracę możliwość podłączenia jednej karty. Do risera była dołączona przejściówka SATA - 6PIN. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie ? Jak wy zasilacie swoje risery ? Przecież nie będę kupował jednego zasilacza na 2 karty :)

Jeszcze przyszło mi na myśl pytanie o zasilacze. Czy podłączając drugi zasilacz do koparki łączycie go jakoś z tym pierwszym ? Czy zasila osobno kolejne karty ?

Z góry dzięki

EDIT. Sorry admin. Wrzuciłem do złego działu przez przypadek. Proszę o przeniesienie. Dzięki.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilanie kart i riserów

Postautor: koparki » niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:27

zasada jest taka że 1kabel PIC-E ma iść wprost z zasilacza do jednej karty (bez rozgałężników) i to samo molexy -połaczenie zasilacz-riser tylko jednym kablem - bez rozgałęziania na dwa risery (połczenia molex czy sata to tylko jeden pin z zasilacza). Jeśli zrobisz inaczej a będziesz liczył algorytm pobierajcy wiecej pradu to możesz spalić kostki pci-e /gniazda w zasilaczu itp.
Zawsze możesz dorobić/dokupić kabel. Inne połaczenia /rozgałęzienia itp to w moim odczuciu partactwo i ryzyko niestabilności lub stopienia złacza.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:45 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilanie kart i riserów

Postautor: adeksoch » niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:45

No dobra ale to w takim wypadku jak mówisz na jeden zasilacz przypadają 2 karty tylko. Koparka 8 x GPU to 4 zasilacze. Kto tak robi ? Bo nie wierzę że każdy w tym i ty. Skoro fabrycznie kabel PCI od zasilacza ma dwa wyjścia to mam podłączyć pod niego jedną kartę tylko a drugi niech sobie wisi w powietrzu ? To samo molex. Jedna taśma molexowa ma 3 wyjścia. Przeważnie w kompach podłącza się pod nią dvdrom, i ze dwa dyski. To tu też mam podłączyć jedną taśmę na jeden riser ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilanie kart i riserów

Postautor: koparki » niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:56

To po co kupujesz zasilacz gdzie sa tylko dwa gniaza pci skoro planujesz 4 karty? możesz zrobić jak chcesz , pytasz więc odpowiadam.

Jeśli te kable pci-e s wlutowane (nie jest to okablowanie modularne) to mozesz rozgałęzić
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:58 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilanie kart i riserów

Postautor: redlumek » niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:57

@adeksoch Co do pcie to masz rację. Co do sata to już nie. Sata nie zostały zaprojektowane do takiego obciążenia.
@koparki przecież napisał że ma 4 gniazda pcie ale na 2 kablach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Zasilanie kart i riserów

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 17:26

Wszystko zależy jakie obciazenie.. Generalnie lepiej osobba wiazka dla kazdej karty, ale jesli bedzie dobrze zrobiony undervolting i nie bedzie kopany pradozerny algorytm to powinno ujsc..
Zresztą ten temat byl poruszany na forum setki razy.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Zasilanie kart i riserów

Postautor: tomaroc » środa, 25 kwietnia 2018, 13:46

adeksoch pisze: No dobra ale to w takim wypadku jak mówisz na jeden zasilacz przypadają 2 karty tylko. Koparka 8 x GPU to 4 zasilacze. Kto tak robi ? Bo nie wierzę że każdy w tym i ty. Skoro fabrycznie kabel PCI od zasilacza ma dwa wyjścia to mam podłączyć pod niego jedną kartę tylko a drugi niech sobie wisi w powietrzu ?
PCIe (6+2) 8 pinowe - podwójne na jednym przewodzie są robione z myślą choćby o kartach NVIDIA GTX które wymagają właśnie 2 x 8 pin , między innymi po to by rozłożyć ciepło w miejscu styku.

W AMD ta dodatkowa wtyczka wisi sobie nie wpięta..

Pozdrawiam.

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości