[p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 11:59

Witam
Jako iż na codzień zajmuje się administracją sieciami i serwerami, postanowiłem postawić u siebie w firmie p2pool pod vertcoina. Jako iż znudziły mnie już monety scryptowe :) i ASIC-i zaczeły opanowywac kopalnie. (Teraz gridseedy ale juz niedlugo knc 250 mh/s) Postanowiłem przezucic sie na scrypt-n. Poola otworzyłem głównie dla siebie ale jak ktoś dołączy to będzie super. Ewentualnie moge dodać inne monety do poola. Szybko o pool-u:

Serwer dedykowany z fizycznym dostępem do maszyny. Serwerownia klimatyzowana (3 klimatyzatory). Zasilanie awaryjne, dwa UPSY. Jeden trójfazowy 10kVA, drugi jednofazowy 8 kVA. Moduły bateryjne podtrzymujące całą serwerownie 300 minut w razie awarii zasilania. Niedługo dojdzie do tego agregat i druga linia zasilania. Połączenie Z Internetem to akademicka sieć Pionier: (Połączenie jednostek podpiętych do sieci Pionier, czyli wszystkich uczelni Państwowych i ich akademików, będzie z prędkością niemalże sieci lokalnej :)) połączenie dostępowe 1 gbit synchroniczne, połączenie w szkielecie 10 gbit. Połączenia zapasowe do innych operatorów krajowych oczywiście wszystko spięte protokołem BGP, także w razie awarii następuje przełączenie na trase awaryjną. To chyba tyle o samym poolu.

Na razie jest tylko sam adres IP. W razie potrzeby moge wykupic jakąs domene i podpiąć pod nasze serwery DNS i zrobić reva. Ale nie planuje dużego zainteresowania więc na razie zostawiam samo IP.

Chętnie wysłucham uwag/rad/krytyki (konstruktywnej). Jeśli ktoś będzie chciał się podłączyć będe zaszczycony :)

Dane do połączenia:

Adres: stratum+tcp://185.32.157.20:9171
Port: 9171
Użytkownik: Adres portfela VTC
Hasło: dowolne

Przykładowa konfiguracja Vertminera:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 200
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

vertminer --scrypt-vert -o stratum+tcp://185.32.157.20:9171 -u adres portfela vtc -p x --lookup-gap 2 --thread-concurrency 8193 -w 256 -I 18

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 12:33

200% RAM do użycia ... *facepalm*
Może podłącz się do działających nodów?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 12:36

Stojących w pokojach w sieciach osiedlowych ? Czy na neostradach ?

Literówka wstąpiła nie ma co sie pienić i zachowywać poziom komentarzy kwejka.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 12:41

Nie rozumiem. Czytałeś o działaniu P2pool? Czy są jakieś aktywne nody VTC? Używasz swojego forka z innymi danymi share czy któregoś z gita? Czy sprawdziłeś że trafiasz prawidłowe bloki na tym kodzie? Co z tego, że inne nody będą na osiedlu ?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 12:48

A np. to że p2pool do efektywnego działania potrzebuje dobrego jakościowo łącza. Czy nie ? Ważne są opóźnienia i klasa łącza. "Moje łącze" m a bezpośredni kontakt z wieloma operatorami w całęj Europie i US. Także opóźnienia na poziomie 30-50 ms są tu chyba kluczowe ?

A poza tym co złęgo w tym żę chce postawić i używać własnego p2poola ? Mam warunki mam sprzęt. Jakieś przeciwwskazania ?
Chyba lepszym wyborem jest p2pool, który ma:

-Redundancje zasilania i zasilanie awaryjne
-Redundancje łącza internetowego
-Połączenie z wieloma operatorami
-Klimatyzowane pomieszczenie

Niż

-Zakurzone środowisko domowego zacisza
-Łącze klasy nesotrada/upc czy cos tam bez żadnego backupu czy czasu reakcji na awarie
-Sąsiad podłączył spawarke do gniazdka i wywaliło korki

?

Nie chce prowadzić tego wątku w takim tonie, ale po co odrazu kogoś jechać na starcie ?

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: zbiges » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 13:16

Spokojnie kolego. :)
Rav3n_pl to najlepszy facet na tym forum. Jeśli nawet on zalazł Ci za skórę to chyba nie masz co tu szukać. Najważniejsze jest opanowanie i prawidłowe odczytanie intencji, a te rav3na, chyba źle odczytałeś.
Mam do Ciebie bardzo przyzwoity ping. Czy można gdzieś znaleźć jakieś statystki Twojego noda? Samo okienko vertminera i portfel to dla mnie trochę za mało.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 13:24

Nikt mi za skóre nie zalazł. Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony i podobnego nastawienia oczekuje od innych. Ale pierwszy post i jakeis facepalmy od razu i krytyka w stylu po co otwierasz cos nowego podlacz sie do juz istniejacego tez jest dla mnie dziwne. Tyle offtopa.

Pool jest na chodzie od 2h wiec napewno będzie do poprawy troche. Standardowe statystyki są na http://185.32.157.20:9171

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 16:32

Wpadł pierwszy blok :)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: zbiges » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 17:11

Ok. Rozumiem. Dzięki za adres statystyk.
To o Rav3nie, to napisałem po to, żeby Ci pomóc. Rav3n to najbardziej uczynny człowiek, jakiego znam na tym forum, w dodatku, specjalista od p2pool, więc jeśli oczekujesz jakiejkolwiek pomocy, czy choćby konstruktywnej krytyki, to możesz ją uzyskać przede wszystkim właśnie od niego.
Zaraz się podłączę i zobaczymy co takiego fajnego wyskrobałeś. :)


--edit--
Wybacz proszę, ale spadam kolego. Mam u Ciebie spadek wydajności kart o jakieś 6-8%. Nie znam się na tym, ale problem nie leży chyba po mojej stronie bo kopię vertcoina na nodzie w Stanach od czterech dni i wszystko jest OK. W tej chwili, po przełączeniu, również.
Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 18:34

Nie ma problemu :) Jak już pisałem pool jest:
a) do kopania dla mnie i ewentualnie jak ktos bedzie kopał ze mna to super :)
b) Żeby pogłębić wiedze
c) Żeby wykorzystać niewykorzystane zasoby mojej infrastruktury sieciowej
d) Poprostu for fun :)

Masz spadek hashrate czy większa ilość reject/hw errors ?
Ja na koparce u siebie w domu (badziewna neostrada) Mam 270 kh/s A:28356 R:590 co daje 2% reject co dla p2poola jest calkiem niezla wartoscia. W pracy koparki pracują w sieci lokalnej to jeszcze mniej jest. W każdym razie wcześniej na tych ustawieniach kopałem w kopalni vertco.in i hashrate miałem identyczny.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: zbiges » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 18:59

Też mam neostradę, niestety. HW = 0 zawsze i wciąż. Nie wysilam kart jakoś nadmiernie. Zauważyłem, że można obniżyć zegary bez utraty wydajności i trzymam je trochę powyżej nominalnych. Temperatury utrzymuję na 60-62C w nieklimatyzowanym pomieszczeniu (dodatkowy wentylator niskoobrotowy i to wszystko) Wentylatory kart na 50%.
Są to Asusy r9 270x i dają mi po 250 (w zasadzie to 249)kHashy/s na vertminerze. U Ciebie zauważyłem coś dziwnego (nie spotkałem się z tym wcześniej) Rejecty na przyzwoitym poziomie (około 2%) Chwilowa wydajność normalna (tak przynajmniej to wyglądało) ale avg (to chyba średnia wydajność, no nie wiem dokładnie bo to co zauważyłem, sugeruje coś innego) utrzymywała się sporo poniżej chwilowej, tak około 233 i WU jakieś 8% (nawet 10%) niżej niż gdziekolwiek na innym nodzie. Trochę to wydaje mi się dziwne, no ale to wszystko, co Ci mogę podrzucić. Po przełączeniu na stary nod (w Stanach) wszystko wróciło do normy. Szkoda, że nie zrobiłem screena z okna vertminera, no ale jakoś nie przyszło mi do głowy.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 19:02

Rozumiem. Dzięki Ci w każdym razie za informacje, przyjże się temu bliżej :)
Pozdrawiam

Ok zrobiłem mały research :)
WU oczywiście u mnie na koparkach też jest niższe niż average hash-rate. Tu jest mniej-wiecej opisane o co chodzi:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=424095.0
Z tego co tu piszą to:
- WU zależy od szczescia
- WU zmienia sie w czasie i stabilizuje sie po dłuzszym okresie czasu
- Zmniejszenie Intensity lub/i TC powinno zwiększyć WU
- WU jest ważniejsze niż hashrate.

Poeksperymentuje na swoich kartach i zobacze czy uda mi sie uzyskać większe WU kosztem hash-rate. Czy na innym nodzie masz WU=avg
?

Szybki test na swoich koparkach wykazał iż zmniejszenie wartości TC działa kojąco na WU i hash rate też mi wzrósł. Ja co prawda używam głównie 5870/5970 ale tu masz stronke z przykladowymi configami do kopania VTC
http://www.verters.com/vertcoin-hardware-list
Jesli masz ochote mozesz poeksperymentowac z nizszym TC i dac znac czy byla poprawa.
Pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 19:52

@idaho, facepalm był ze względu na "setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 200" które jest po prostu bez sensu. Jak niby system/miner ma użyć 200% dostępnego RAMu?
Co do noda na osiedlówce/neo/GSM to całą IDEĄ P2pool jest, aby każdy mógł/chciał odpalić SWOJEGO noda a nie kopać u kogoś. Myślę, że hasła "decentralizacja" i "atak 51%" coś Ci mówią?
Aby jednak ktoś mógł kopać RAZEM z Tobą a nie U Ciebie potrzebne są dane łańcucha bloków które są podane w plikach networks.py
Jeżeli chcesz, żeby pool rósł w siłę [większa moc poola = częściej bloki = stabilniejsze (choć mniejsze) wypłaty)] warto by opublikować (a najlepiej wrzucić na GITa) kod który używasz. Jeżeli używasz "czyjegoś" kodu, na którym są już działające nody warto by podać link do topica na bitcointalk i/lub do gita z którego korzystasz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 19:59

raven dzięki za sprostowanie. Troche mnie poniosło także sorry za moją reakcje. Czasem niektóre komentarze mnie dobijają po prostu w rożnych miejscach i jestem trochę przewrażliwiony. Co do kodu używam tego:
https://github.com/donSchoe/p2pool-vtc.
Pozdrawiam

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: zbiges » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 20:26

idaho pisze: ...- WU jest ważniejsze niż hashrate...
Właśnie dlatego przełączyłem się na starego noda.
idaho pisze: ...- WU zmienia sie w czasie i stabilizuje sie po dłuzszym okresie czasu...
Mam już na tyle doświadczenia, że wiem kiedy WU się ustabilizuje.
Nie wydaje mi się, żeby udało Ci się uzyskać wyższe WU kosztem hashrate.
Jeśli mam być szczery to nie wiem od czego zależy WU. Vertminer jest bardzo "czuły" na zmiany configu. (dużo bardziej niż cgminer czy sgminer) Trzeba trochę posiedzieć ale... opłaci się. :) U Ciebie moje WU ustabilizowało się gdzieś na 780 - 800, a na innych nodach mam przeważnie ponad 900/m przy avg = 986kHashy/s

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 21:18

Nie tyle vertminer bo to tylko klient. Raczej sam Vertcoin czy też Scrypt-N. Nie wiem czemu u mnie tak masz. Ja u siebie mam 850 avg i 765 WU co daje ok 90%. Z tego co czytałem powinno być na poziomie 92%. Poczekam do rana jeszcze i wtedy ocenie. Czy porównujesz swoje statystyki z innym p2poolem czy moze kopalnia ?

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: zbiges » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:13

P2pool vertcoina. Zdaje się, że jest tylko jeden. Sprawdzam po global pool rate i wszędzie gdzie kopałem mam to samo. Dodatkowo sprawdzałem numery bloków i są takie same jak u Ciebie. Kopałem na kilku nodach min w Szwecji, Francji, Niemczech i w Stanach. Bardzo wkurza mnie fakt, że do Stanów mam mniejszy ping niż do Europy. :( To jakieś jaja są. Tu masz trochę więcej moich statystyk z dłuższego okresu:http://107.170.84.235:9171/static/ Rozpoznasz po adresie portfela bo masz go też u siebie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 23:02

WU nie ma znaczenia.
Liczy się tylko HR i stosunek A/R/HW gdzie R nie powinno być większe niż kilka %A a HW powinno dążyć do 0.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » wtorek, 15 kwietnia 2014, 16:38

Podpiałem domene p2pool.vert-coin.pl
http://p2pool.vert-coin.pl:9171
Z moich obserwacji po 24h kopania, wyszło o 0.3VTC więcej niż w kopalni. Dobre i to :)
A tu wyszukiwarka nodów pod VTC jakby ktoś nie znał :)
http://scanner.etyd.org/

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [p2pool] Vertcoin Scrypt-N pool 1% fee

Postautor: idaho » czwartek, 22 maja 2014, 07:39

Zaszło pare zmian:

Wprowadziłem obsługe merged miningu. Teraz kopiąc VTC kopiesz rónocześnie MON (monocle). Obie monety kopiemy razem bez żadnych strat na VTC. Polega to na tym, że VTC kopiemy w p2poolu a MON solo. Zainstalowane zostało do tego proxypool i skonfigurowane kopanie pod VTC i MON. Można oczywiście również korzystać tylko z VTC na p2poolu.

Merged mining VTC/MON

p2pool.vert-coin.pl:9555
użytkownik: adres portfela VTC
hasło: adres portfela MON

p2pool, tylko VTC

p2pool.vert-coin.pl:9172
użytkownik: adres portfela VTC
hasło: x

Statystyki:
vtc/mon
http://p2pool.vert-coin.pl/

p2pool-vtc
http://p2pool.vert-coin.pl:9172

Niedługo dodam wsparcie dla 3 monety PLX, i będzie możliwośc kopania 3 monet razem !

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości