moje porownanie trzech kopalni

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: pr0myk » wtorek, 25 czerwca 2013, 14:56

dragonus pisze:
pr0myk pisze:A może orientujecie się o co chodzi z polmine.pl, gdzie od 3 dni HD7870 pracowała z mocą 20-25 % mniejszą niż zazwyczaj ? Inne karty i FPGA kopią z prawidłowymi prędkościami. No i sama HD7870 w innej kopalni ma prawidłową prędkość.
nie nalezy ufac statystykom na polmine ;)
Ale ja tego nie widzę w statystykach tylko w cgminerze+guiminer - polmine.pl, api.polmine.pl port 8347 czy 8361 prędkość obliczeń to ~310MH/s, natomiast na innym poolu hoola ~430MH/s. Podkreślam, że to nie są statystyki ze strony pool'a tylko z minera aktualna prędkość.

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » wtorek, 25 czerwca 2013, 16:18

pr0myk pisze:
dragonus pisze:
pr0myk pisze:A może orientujecie się o co chodzi z polmine.pl, gdzie od 3 dni HD7870 pracowała z mocą 20-25 % mniejszą niż zazwyczaj ? Inne karty i FPGA kopią z prawidłowymi prędkościami. No i sama HD7870 w innej kopalni ma prawidłową prędkość.
nie nalezy ufac statystykom na polmine ;)
Ale ja tego nie widzę w statystykach tylko w cgminerze+guiminer - polmine.pl, api.polmine.pl port 8347 czy 8361 prędkość obliczeń to ~310MH/s, natomiast na innym poolu hoola ~430MH/s. Podkreślam, że to nie są statystyki ze strony pool'a tylko z minera aktualna prędkość.
no to już jest baaardzo ciekawe, (kolejny dowód na bezsens robienia porównań jeśli się nie robi tego z głową)
wg Ciebie to do jakiego poola się podłączyć wpływa na to ile lokalnie twoja karta wyciąga ? :) :) LOL
co najwyżej może mieć to wpływ na ilość shares/udziałów + diff.
ale ilość MH/s pokazywaną lokalnie ?!?!? to już przesada
ludzie naprawdę , róbcie porównania z głową, bo połowa tego wątku jest całkiem bez ładu i składu

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: DavidPL » środa, 26 czerwca 2013, 00:13

Wstęp: Było to już dość dawno temu, dlatego nie przytoczę dokładnych liczb lecz jedynie przybliżone które pamiętam.
Swego czasu, na własne potrzeby przez okres około 3 miesięcy robiłem porównanie p2poola oraz 50btc. Policzyłem ile teoretycznie, według mojej lokalnej mocy obliczeniowej powinienem wykopać oraz zapisywałem ile faktycznie dostawałem z poola. Z 50btc dostawałem około 94-95% teoretycznego zarobku co było wynikiem dobrym, zważywszy na to, że 50btc oficjalnie pobiera 3% prowizji. Sporym zaskoczeniem były natomiast zarobki z p2poola. Spodziewałem się urobku w okolicach 100% wartości teoretycznej, może trochę więcej (dodatkowe fee z transakcji), tymczasem p2pool (po uwzględnieniu szczęścia) dawał zarobek na poziomie 88-90% wartości teoretycznej. Oczywiście można tutaj gdybać czy p2pool był dobrze skonfigurowany i czy działał na dobrym sprzęcie (działał na starym sprzęcie i nie był optymalnie skonfigurowany - get work latency dochodziło czasami nawet do 1.2 sekundy).

Pomimo iż mój test nie był idealny to można było wyciągnąć jeden bardzo ważny wniosek - fee poola czy płatność za share pomimo iż są wygodne i przejrzyste, to kompletnie nic nie mówią o opłacalności kopania wa danym poolu. O wiele ważniejsze od tych czynników jest to jak awaryjna jest kopania, jak często atakowana, jak szybko działa i jak szybko komunikują się koparki z poolem - a tych czynników bez przeprowadzania porównań łatwo nie dostaniemy. Przykład p2poola który teoretycznie powinien dawać ponad 100% urobku oraz stosunkowo drogiego polla 50btc pokazały mi na ten czas co bardziej się opłaca.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » niedziela, 30 czerwca 2013, 09:59

u mnie do porównania zostały już tylko dwie kopalnie - polmine i bitminter - bitcoin.cz bez nmc, więc odpada...

eligus - bez nmc oraz zabierają fee (chyba, że źle coś zerknąłem) - odpada...

za ostatni okres (zmiany trudności) polmine wyszło minimalnie lepiej w btc (było to spowodowane problemami bitmintera, usuniętymi na szczęście)
jednak słabiutko idzie im z nmc w porównaniu z bitminterem...

reasumując - jak do tej pory nadal bitminter lepszy od polmine (niewiele, ale jednak)...

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » niedziela, 30 czerwca 2013, 10:25

prost pisze:u mnie do porównania zostały już tylko dwie kopalnie .....
podawanie wyników porównania bez podania jak się badało (tym bardziej ,że temat nie jest prosty) można sobie rozbić za przeproszeniem o kant du..py..

przykład podobnego badania:

wg moich badań 75% ludzi na świecie zjadło dzisiaj na śniadanie bułę z pomidorem, (wstałem policzyłem wszystkich w kuchni i wyszło 75% )

wniosek: polecam bułki z pomidorem większość ludzi na świecie to je . nie może być pomyłki przecież przeprowadziłem BADANIA :)

jak widać takie badania, jak i wnioski mają się nijak do rzeczywistości

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » niedziela, 30 czerwca 2013, 10:59

@fsm

to już ostatni post do ciebie - traktuję cię od dziś jako zwykłego trolla - kłamcę...

nie umiesz czytać ze zrozumieniem, ba wcale nie czytasz chyba, bo kłamiesz w postach najzwyczajniej.
sprawdź moje posty w twoich wątkach.
nie odpowiedziałeś na żadne pytanie, nie dałeś żadnej rady, żadnego konkretu.
tylko blablabla źle to, nie tak tamto, wszyscy gówno wiedzą, się nie znają,
tylko ty wiesz wszystko i robisz najlepiej. jesteś taki super...

wytykasz wszystkim, że pie.dolą kocoboły, a tak naprawdę to ty pie.dolisz jak potłuczony młotkiem (5-cio kilowym).

szkoda strzępić klawiatury...

<nie dokarmiać trolli>

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » niedziela, 30 czerwca 2013, 12:12

@prost - powiedział co wiedział, czyli niewiele :P przeczytaj z zrozumieniem to może pogadamy, na poziomie. pokazuje tylko jak marne jest Twoje porównanie kopalni, zajmij się może rysowaniem w paincie ? albo wierszami , a nie matematyką ? bo tylko głowa boli i nieprzyjemnie się robi ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: Multi » niedziela, 30 czerwca 2013, 15:18

fsm pisze:@prost - powiedział co wiedział, czyli niewiele :P przeczytaj z zrozumieniem to może pogadamy, na poziomie. pokazuje tylko jak marne jest Twoje porównanie kopalni, zajmij się może rysowaniem w paincie ? albo wierszami , a nie matematyką ? bo tylko głowa boli i nieprzyjemnie się robi ?
Bez obrazy, ale to Ty powiedziałeś nie za wiele, prawdzie o jakiś bułkach, pomidorach, śniadaniu i badaniu nad tym "bardzo" ciekawym zjawiskiem, temat jest porównanie kopalni a nie o gastronomi.

@prost powiedział co zaobserwował na rożnych kopalniach, ubliżać nie trzeba.

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » niedziela, 7 lipca 2013, 00:04

wracając do porównania...
bitminter, mimo że pozbierał się po atakach, to kuleje z nmc...

o ile w okresie przed atakiem stosunek nmc/btc był rzędu 9,2 - tak teraz ciągnie 5,5 i nie bardzo mu się śpieszy do góry...

nie sprawdzałem, może nmc tak sieć wzrosła? w każdym razie - kopie się ich znacznie mniej...

o polmine i nmc nie wspominam, bo tam coś wg. mnie nie działa
bitcoincz nadal: (TEMPORARILY N/A) jeśli chodzi o nmc

(zaznaczam, że to 'moje-i-tylko-moje' 'super-extra-porównanie') :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: hanti » niedziela, 7 lipca 2013, 02:13

wzrosla wzrosla bo btcguild i asicminer sie dolaczyli do kopania nmc
btcguild niby mial wczesniej pool mergedcosta.btcguild.itd adres ale kopalo tam malo osob teraz normalnie dali na glowne serwy
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » niedziela, 7 lipca 2013, 08:49

@hanti
dzięki serdeczne - teraz wiem czemu może to wyglądać gorzej na bitminter'ze...

najwyższy czas, bo w jednej kopalni stwierdzili admini, że nmc to marnowanie czasu i energii... wow
nie docierało do nich, że kopiąc 10btc można też mieć blisko 100nmc, a to zawsze parę procent urobku więcej,
te nmc akurat pokrywały opłaty kopalni i jeszcze na obiad zostawało ;) teraz zostanie na piwo, ale to zawsze lepiej niż nic.

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » niedziela, 7 lipca 2013, 11:09

@prost

właśnie o to mi chodzi, że zabierasz się za porównania, piszesz rzeczy nie do końca sensowne, a obrażasz się i obrzucasz mnie od "zwykłego trolla - kłamcę..." , to się nie ma co obrażać tylko trochę się dokształcić i pisać z sensem zamiast rzucania tekstów pierwszego z brzegu jaki się do głowy zjawi.

Poczytaj trochę najpierw o podstawach. dopiero potem atakuj na forum, trudność sieci wzrosła na NMC, a wg Ciebie to wina kopalni bo "coś nie działa w kopalni" albo, że to wina ataków, albo że pewnie to kopalnia okrada.

Trudność sieci wzrosła i to nie wina kopalni tylko pewnie właśnie ASICów i merged miningu. Cała tajemnica.

Żeby porównanie było wartościowe musi mieć sensowne podstawy, widzę, ze trochę już więcej jest sensu w tym co piszesz. Jednak nadal jest to mocno subiektywne.

A ludzie czytają i ci co się dopiero uczą potem powtarzają jakieś dziwne wiadomości z planety Melmac i snują teorie spiskowe.

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » wtorek, 10 września 2013, 21:29

hej hej

jak tam wasze kopalnie?
pytam, bo w moim przypadku został już tylko bitminter...

-bitcoincz nadal widzę nie obsługuje nmc
-polmine płaci stałą, co przy coraz większych opłatach w znajdowanych blokach i z czasem coraz mniejszą nagrodą oraz kulawą (niestety) obsługą nmc też odpadł

byłem jakiś czas 'poza obiegiem' - dlatego pytam - jakieś nowe kopalnie? jakieś zmiany na plus w tych 'starych'?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: novymivo » sobota, 14 września 2013, 13:42

hej.
Od dwoch dni kopie na bitminter.com
po 48 h wyniki to :

Personal Assets

Balance

Unconfirmed

Future

Expected per block



Bitcoins

0.04111889

0.01833529

0.05945418

0.00899383



Namecoins

0.09904039

0.09151598

0.19055637

0.01798766
srednia na shift to ponad 10500 ghps.
Zgodnie z kalkulatorem powinien zarobic okolo 0.05 btc na dobe, a ja to osiagnalem po 2 dobach ;/
Odpowie ktos ?
Drugie pytanie kim sa skoczki i czy moj wynik zwiazany moze byc z tym ze kopie dopiero od dwoch dni ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: hanti » sobota, 14 września 2013, 14:11

tak bo to zalezy ile blokow wykopie bitminter. Czasem mniej czasem wiecej
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2074
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: Bemx2k » sobota, 14 września 2013, 15:14

A moze Cie poprostu Czesza koledzy z poola ?? ;)
100 takich wyczesanych jak ty i maja super zyski .
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: novymivo » sobota, 14 września 2013, 16:16

Bemx2k pisze:A moze Cie poprostu Czesza koledzy z poola ?? ;)
100 takich wyczesanych jak ty i maja super zyski .
Proponujesz zmiane poola ?
jak tak to na jaki ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: novymivo » sobota, 14 września 2013, 22:11

To znowu ja :)
Zasiegnalem troszke informacji .Moze komus sie przyda.
wklejam tresc rozmowy :
I am using bitminer from 48 hours on blade ¬ 10 ghps , I am earned around 0.059 BTC. Is this normal ??
[20:54] <+DrHaribo> blade: check out the payout info posted here: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg2818113
[20:55] <+DrHaribo> if you made less than bitcoin calculators suggest it can be both the delay from work is done until it is fully paid, and also the variance caused by good and bad luck in mining
[20:55] <slowbot> and our luck has been bad lately. :(
[20:56] <bronan> that sound about right for 10Gh
[20:56] == Tesla03 [~Jeroen@77-173-155-126.ip.telfort.nl] has quit [Read error: Connection reset by peer]
[20:56] <bronan> i made 0.18 with 6Gh a day
[20:57] <bronan> many big blocks spoiling the fun
[20:57] <+DrHaribo> I think average would be 0.06 per day not per 48 hours
[20:57] <+DrHaribo> but with 10 shifts taking about 15 hours, a lot of those 48 hours of work have not been paid yet
[20:57] <+DrHaribo> that, plus some bad luck
[21:00] <+DrHaribo> if you are buying knc, remember to vote for your favorite pool: http://forum.kncminer.com/forum/kncmine ... ining-pool
[21:00] <blade> summary is bad luck and 48 hours is nothing yet yes ? I am just surprise that I am earned half of the calculated profit.
[21:00] <blade> thx for link
[21:00] <+DrHaribo> if you stop mining now you still get paid for 15 more hours for the work you already did
[21:01] <+DrHaribo> so that's not a full 48 hour pay you are looking at
[21:01] <+DrHaribo> also yesterday was very unlucky with only 3 bitcoin blocks, so the part of your work that has been paid out so far was unlucky
[21:02] <blade> that 15 hour pay is in unconfirmed btc column ?
[21:02] <+DrHaribo> no, that's 15 hours into the future.. noone can know how many blocks we will find in those 15 hours
[21:03] <+DrHaribo> unconfirmed is blocks we already found but you haven't been paid for yet (they need 120 confirmations if you don't use the prepay perk)
[21:03] <blade> 120 confirmations how long that takes usually ?
[21:03] == therustytrombone [321d8343@gateway/web/freenode/ip.50.29.131.67] has quit [Ping timeout: 250 seconds]
[21:04] == orosso [5218a08b@gateway/web/freenode/ip.82.24.160.139] has joined #bitminter
[21:04] <+DrHaribo> normally it would take about 20 hours.. but with hashpower being added quickly to the bitcoin network, it will take less

Czyli 48 godzin to nie 48 godzin plus pech :).
pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: novymivo » niedziela, 15 września 2013, 18:23

Czy ktos z was kopie na :
Eclipse mining consortium
https://eclipsemc.com/

?

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość