moje porownanie trzech kopalni

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: bris » sobota, 27 kwietnia 2013, 23:48

powered pisze: BitMinter (0% fee)
Chciałem to sprawdzić, ale jak tam się zalogować? Pokręcone mają to logowanie OpenId - to chyba nie dla mnie.
no niestety, za stroną kopalni: "1% mining fee from 2013.04.20: read more"

obecnie kopię na polmine. z zastrzeżeń - prędkość działania strony. cała reszta może być (nie mam porównania).
w wyborze kopalni bardziej mi chodzi o jej 'sumienność i uczciwość', niż o fee ;)

więc jakieś plusy innych kopalni vs. polmine? (nie liczę p2pool, bo na to za wcześnie ;) )

pozdro

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » sobota, 22 czerwca 2013, 20:09

@fsm
nie zgadzam się z tobą.

uważam, że można robić porównania i nawet należy, w znacznie krótszych okresach.
najlepiej wg mnie, właśnie 11-12 dniowych - od zmiany do zmiany trudności.

wyniki naprawdę mogą być ciekawe - oto mój przykład:
polmine.pl, bitminter.com i bitcoin.cz
wiadomo jaką mamy moc (najlepiej mieć takie same koparki i kopać jednocześnie - jak ja robiłem właśnie).

- polmine - prosta sprawa moc*udział i od razu wiemy ile zarobimy (choć oczywiście kopałem)
- bitminter i .cz - zależnie od szczęścia

wyniki:

Kod: Zaznacz cały

dzień / polmine / bitminter (z marszu, bo pełną moc osiągasz po 10 blokach - eliminacja 'skoczków')
 1        0,525     0,542
 2        0,525     0,461
 3        0,526     0,508
 4        0,525     0,347 (!)
 5        0,526     0,712
 6        0,525     0,562
 7        0,525     0,844 (!)
 8        0,525     0,525
 9        0,526     0,520
10       0,525     0,657
11       0,525     0,664
total    5,778     6,324

do tego nmc: polmine 29,876 / bitminter 53,203
   
z bitcoin.cz zrezygnowałem ze względu na zaprzestanie wypłacania za nmc - to ok 5-7% extra (zależnie od kursu).

kilka takich okresów i chyba możesz powiedzieć, która oferta wygląda (nie jest) na lepszą...

nawet przy jednej koparce - polmine możemy obliczyć ile zarobimy, a kopalnie ze szczęściem sprawdzamy realnie...
nie jest to pewnik oczywiście, jednak pilnując tego choć 'trochę' możemy spore kwoty 'przytulić' ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: Bemx2k » sobota, 22 czerwca 2013, 21:04

Ciekaw jestem ile moze zarobic dziennie taki operator sprytnie skonfigurowanego poola ?
pewniakeim mozna z tego zyc nawet w dwie rodziny :)
BTC>ETH

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » sobota, 22 czerwca 2013, 21:27

@Bemx2k
no czekaj - weźmy takiego dr.haribo i bitmintera.
pobiera 1% (minus oczywiście koszty utrzymania kopalni, no i wiedzy-bo koleś jest niezły+jego miner, a i teraz + black lotus - to chyba nie tanie jest).
przed atakami kopalnia miała w granicach 8ths i średnio 12 bloków btc i chyba 40 nmc
no to wyłapywał 3btc i 15nmc. obecnie po tych atakach się podnosi 4,5thps (dziś do 18-tej 6btc i 14nmc).

teraz polmine - tutaj o wiele gorzej.
kopalnia może zarabiać sporo, może też tracić. stała opłata. domyślam się, że jakaś średnia jest wyliczona
i logicznym wydaje się być, że obliczona jest tak, żeby kopalnia zarabiała - nie traciła ;)
jest to jednak niewiadoma dla górników.

reasumując - bitminter zarabia nieźle i jawnie - podoba mi się, bo tam wszystko jest jawne. każdy wie co, kto i ile - i to mi się podoba ;)
polmine może zarabiać nie wiadomo ile, ale plusem jest fakt, że ty nie ponosisz ryzyka strat (tracisz szanse bonusów).

dla mnie osobiście to i fair są kopalnie z 5%fee - byle to było jasno i czytelnie oraz dobrze i solidnie.
tzn. uważam, że powinny zarabiać - w końcu za darmo to nawet w pysk nie dają ;)

dlatego, dopóki praca jest wykonana dobrze i solidnie, dopóty nie mam najmniejszych problemów z tym ile zarabia kopalnia ;)
żałuję tylko, że sam nie posiadam takiej wiedzy, żeby otworzyć własną kopalnię, ale przecież to nie wina obecnych właścicieli kopalni ;)

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » sobota, 22 czerwca 2013, 22:46

@prost
jesteś jak dziecko we mgle, nawet nie wiesz czego nie wiesz
a bierzesz się za porównywanie , zapoznaj się pojęciami matematycznymi które próbujesz używać potem dopiero bierz sie do porównywania

prosty przykład
skoro kopanie zależy od szczęścia (w niektórych kopalniach) to porównywanie czegokolwiek przez np 10 dni (że nie wspomnie o 2 dniach porównywania - @virus to już powiało grozą !) pokazuje tylko jak bardzo nieświadomy jesteś tego co robisz.

PO RAŻ KA tyle mogę powiedzieć. poczytaj na forum i poszukaj podobnych tematów, co powtarzasz błędy innych ludzi i wprowadzasz w błąd innych

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: prost » niedziela, 23 czerwca 2013, 10:38

@fsm

dzięki za uświadomienie, ale porada w stylu 'porażka' jest troszkę mniej warta niż papier toaletowy...

rozumiem, że jakiekolwiek porównania 'młodych' to błądzenie we mgle.
dlatego proszę podziel się wiedzą. jak wybrać dobrą kopalnię?
pokaż mi co robię źle, jak porównywać? o jakie konkretnie pojęcia matematyczne chodzi przy porównywaniu?
czym się kierować przy wyborze? czy może nie myśleć tylko posłuchać 'starszych'?
jaką więc kopalnię radzisz i czym to motywujesz?
(mam 3 koparki, więc mogę testować 3 kopalnie jednocześnie - jak to robić dobrze?).

a może trzeba mieć ukończony jakiś kurs wróżki, żeby wiedzieć gdzie kopać, tak bez sprawdzania?
przeglądałem wątki, ale nie znalazłem żadnego z twoim jasnym i jedynie słusznym systemem wyboru kopalni... :(

pomóż nam 'młodym', cobyśmy nie powtarzali błędów innych ludzi i wprowadzali w błąd innych ludzi (wow)
no i oczywiście, żebyśmy zarabiali jak najwięcej, bo o to przecież chodzi (chyba, że znowu się mylę...).

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14391
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 23 czerwca 2013, 13:10

Porównywać jest strasznie ciężko ze względu na różne sposobu rozliczeń.
1. PPS - pay per share - w tych kopalniach dostajesz za każde dobre share ułamek BTC. Nie obchodzi cię luck czy orphany. Kopalnie rozliczające w ten sposób biorą to na siebie, więc mamy tu najczęściej wysokie fee i brak kasy za tx fees.
2. PPLNS - pay per last N shares - zapłata przy bloku za N ostatnich share. System dość skutecznie odstraszający "skakaczy" bo nie zarabiają oni więcej niż ci, którzy kopią ciągiem. Porównując kopalnie patrz na fee i czy są dzielone tx fees
Jest jeszcze klika dziwnych systemów naliczania, poczytaj w opisie poola.
Na dłuższą metę (okresy miesiąca i dłużej) luck NIE MA znaczenia. Jeżeli zależy ci na "stałym" income bierz PPS, jeżeli chcesz zarabiać jak najwięcej - unikaj PPS :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » niedziela, 23 czerwca 2013, 18:00

@ prost
porównywanie kopalni PPS z tymi w których zarobek zależy od szczęścia przez okres krótszy niż miesiąc lub więcej daje dowolne wyniki, raz ci wyjdzie więcej raz mniej (zależy oczywiście od chwilowego szczęścia) . oczywiście przez ten dłuższy czas zmienia się trudność i kilka innych czynników , zwisy łączy, zwisy kopalni, które trzeba jakoś uwzględnić, najlepiej porównanie robić przez kilka miesięcy na takim samym sprzęcie puszczonym równolegle, pracującym w tym samym czasie, ale porównanie przez 2 dni czy tydzień, powinno lądować od razu w koszu...

więc aby zrobić dobre porównywanie na prawdę trzeba się mocno zastanowić i bardzo dobrze znać sposoby liczenia każdej kopalni i wiedzieć co z tego wynika ( ile w tym losowości ? ile trzeba kopać aby zniwelować losowość ? )

@raven_pl
PPS - jedyny przewidywalny i weryfikowanlny mechanizm rozliczania, brak elementu losowości.
pozostałe (prop, PPLNS i inne modyfikacje i ulepszenia ) , to zależy już od szczęścia niby po kilku miesiącach wychodzi na to samo, ale jak to niby weryfikować ? po drodze jest wiele czynników które trzeba by było uwzględniać, aby to policzyć , prawie nie do sprawdzenia.

np ostatnio p2pool z powodu PPLNS i słabej mocy powoduje straty u górników (które pewnie w dłuższej perspektywie odrobią i wyjdą na to samo, ale na razie ludzie są na minusie ,szczególnie z niewielka mocą ) , ale w międzyczasie zmiana trudności i to spora, więc jest to też kwestia dyskusyjna, co innego jak by czasami trudność spadała :P

największy zarobek to chyba przy kopaniu solo (ale spory rozrzut zarobku) , potem PPS, bo daje pewność zarobku,
a reszta to już ciężko tak na prawdę sprawdzić i obiektywnie porównać, raz zarobisz więcej, raz mniej, w dłuższym okresie wychodzi się na swoje podobno

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14391
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 23 czerwca 2013, 21:45

@fsm
Bardzo łatwo policzyć to co zebrałeś w PPLNS i innych w stosunku do PPS, bo PPS zależy tylko od mocy, trudności i wypłaty za 1 share.
Tak więc np. kopiąc 2GH w pplns przy trudności x zarobiłeś y, a przy pps zarobiłbyś z. Trzeba tylko liczyć zmiany trudności i zmiany kwot pps z tym związane. Dla chcącego nic trudnego.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: powered » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 03:03

Ja doszedłem do wniosku że p2pool nie ma czego porównywać, bo wszystko jest jasne ile zarobimy.
W p2pool powinniśmy brać tylko pod uwagę jakie straty generujemy w porównaniu z idealnym wynikiem. I skupić się tylko na zrobieniu najoptymalniejszej konfiguracji przy której zarobki będą najwyższe.

Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: arturs » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 22:38

a próbowałe na eligiusie? ostatnio tam z blejdami siedzimy i całkiem przyzwoicie wychodzi..

Dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 16 marca 2013
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: sawek » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 22:56

arturs pisze:a próbowałe na eligiusie? ostatnio tam z blejdami siedzimy i całkiem przyzwoicie wychodzi..
ale przez proxy ? jaka skladnia ?

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: dragonus » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 23:10

arturs pisze:a próbowałe na eligiusie? ostatnio tam z blejdami siedzimy i całkiem przyzwoicie wychodzi..
a mozesz w paru slowach wyjasnic w czym CPPSRB jest lepszy?
bo ja chyba nawet nie ogarnalem dobrze koncepcji systemu...

Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: arturs » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 23:30

nie wiem czy jest lepszy.. póki co działa ;)
staty dla blejda:
http://eligius.st/~wizkid057/newstats/u ... uPaReoXMyd
w sumie to wzięliśmy gp stąd że na jakims screenie ktos pokazał że dostał avalona z fabryki skonfigurowanego pod tego poola..
przez parę dni tam kopie i w porównaniu do polmine chyba (podkreślam "chyba") troszkę lepiej wychodzi.. ale jak ktoś ma porównanie to chętnie poczytam..
co do konfigu to przez proxy ale konfigu nie mam tutaj tylko w firmie gdzie blejdy stoją..

edit: a i jeszcze ktoś pisał że przy jakiś awariach czy innych forkach (nie pamiętam dokładnie) że eligius nie stracił nawet jednego btc co przydarzało się innym..

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: dragonus » wtorek, 25 czerwca 2013, 00:45

Działa to warunek konieczny acz niewystarczający.
Sprawdź bitminter, ja póki co zadowolony jestem

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: lenny » wtorek, 25 czerwca 2013, 02:39

Z nieustannych DDoS na BitMinter też jesteś zadowolony? W tej chwili pool leży właśnie ;)

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: pr0myk » wtorek, 25 czerwca 2013, 06:33

A może orientujecie się o co chodzi z polmine.pl, gdzie od 3 dni HD7870 pracowała z mocą 20-25 % mniejszą niż zazwyczaj ? Inne karty i FPGA kopią z prawidłowymi prędkościami. No i sama HD7870 w innej kopalni ma prawidłową prędkość.

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: fsm » wtorek, 25 czerwca 2013, 07:25

dragonus pisze:
arturs pisze:a próbowałe na eligiusie? ostatnio tam z blejdami siedzimy i całkiem przyzwoicie wychodzi..
a mozesz w paru slowach wyjasnic w czym CPPSRB jest lepszy?
bo ja chyba nawet nie ogarnalem dobrze koncepcji systemu...
no ja tutaj próbuje siać ziarno wiedzy , ale ciężko idzie jak widzę :)

ŻADEN z systemów rozliczania nie produkuje więcej bitcoinów niż przy kopaniu solo, a im więcej literek i bardziej zamieszany
tym trudniej tak na prawdę sprawdzić czy działa sensownie.
raz wyprodukujesz więcej, raz mniej, tak na prawdę te udziwnione systemy służą bardziej do zabezpieczania kopalni np przed skoczkami, niż do zwiększenia zysków ludzi którzy tam kopią, bo zysk to max co może mieć górnik to tyle ile by kopał solo.

Pewnie większe różnice wynikają z szybkości łącza, albo zawieszania się koparek. No chyba że kopalnia pobiera z definicji 5% ,albo więcej.

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: dragonus » wtorek, 25 czerwca 2013, 11:12

pr0myk pisze:A może orientujecie się o co chodzi z polmine.pl, gdzie od 3 dni HD7870 pracowała z mocą 20-25 % mniejszą niż zazwyczaj ? Inne karty i FPGA kopią z prawidłowymi prędkościami. No i sama HD7870 w innej kopalni ma prawidłową prędkość.
nie nalezy ufac statystykom na polmine ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: moje porownanie trzech kopalni

Postautor: damiano713 » wtorek, 25 czerwca 2013, 13:16

Witam,

konfiguracja do eligius.st dla blejda:

Podłaczony przez stratum proxy:

Kod: Zaznacz cały

mining_proxy.exe -o stratum.mining.eligius.st -p 3334 -sp 7666 -gp 7667
Blejd:
Obrazek

Kod: Zaznacz cały

user:pass 1BJAQkRVjafu46ojQjx377xCuPaReoXMyd:0,1BJAQkRVjafu46ojQjx377xCuPaReoXMyd:0
Hasło nie ma znaczenia. Podajemy tylko swój adres do wypłat.
Fee wynosi 0%. ASIC sprawuje się na tym poolu BARDZO DOBRZE.

Statystyki sprawdzamy na http://eligius.st/~wizkid057/newstats/u ... uPaReoXMyd
W linku podajemy swój adres wypłat

Wróć do „Mining pools”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości