2 minery a wydajność

Hex
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2 minery a wydajność

Postautor: Hex » niedziela, 29 maja 2011, 01:03

Przede wszystkim witam wszystkich :) To mój pierwszy post na tym forum.

Ciekawi mnie pewna kwestia dotycząca miningu i byłbym wdzięczny za potwierdzenie mojej logiki lub jej obalenie :) Kopię już od ponad tygodnia na Radku 5750 skręcoym na 870 Mhz. Z Diablo minera udaje mi się uzyskać 169 Mh/s. Jednak jeśli odpalę jednocześnie drugi program, np. guiminera na niższym priorytecie, to potrafi on osiągnąć około 1-1,3 Mh/s jednocześnie nie wpływając w widoczny sposób na wydajność pierwszego programu. Wydaje mi się, że wykorzystuje on te milisekundy, w których pierwszy miner czeka na nową porcję danych z serwera, a więc w rezultacie pozwala lepiej wykorzystać (o około 0,7%) potencjał karty. Czy mam rację, czy też zapędziłęm się za bardzo?
Jeśli pomogłem :) 132cfoF2pdxmwEkzbXr5h5asfnX1fE52nt

Obrazek

Tanie risery szukają nowych właścicieli: viewtopic.php?f=29&t=1144

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: 2 minery a wydajność

Postautor: presha » niedziela, 29 maja 2011, 01:19

a nie ustawiles czasem proca w GUIminer? mi to wyglada na hashowanie typowe dla cpu

Hex
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 2 minery a wydajność

Postautor: Hex » niedziela, 29 maja 2011, 01:24

Nie, guiminer jest cały czas na juniperze ;) po wyłączeniu diabla wraca od razu do swoich normalnych 162 Mh/s. A proc swoją drogą chodzi w tym czasie na trzecim minerze (ufasoft na jednym rdzeniu, drugi zostawiam żeby normalnie działać na kompie). Przy okazji, przy jednym minerze na gpu (obojętnie jakim) obciążenie grafy catalyst control center pokazuje mi 97%, a przy dwóch minerach 99%.
Jeśli pomogłem :) 132cfoF2pdxmwEkzbXr5h5asfnX1fE52nt

Obrazek

Tanie risery szukają nowych właścicieli: viewtopic.php?f=29&t=1144

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość