karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: presha » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 21:04

Bemx2k pisze:To moj pierwszy post i zarazem pierwszy dzien kopania ;)
Moj radek 5870 GPU 910MHz Ram 5000MHz osiaga masakryczne 370 Mhash/s
pytanie jak dlugo wam wytrzymuja karty graficzne przy wysokim OC i pracy 24/7 ??
bo z mojego doswiadczenia ( 8 lat na PPC ) wynika ze nie powinny pociagnac dluzej niz 2-3 miesiace zakladajac obciazenie ponad 90%
i prace minimum 150h/week
u mnie 2x 5850 chodza od miesiaca 24/dobe w temp okolo 60C, na serio pociagna nie wiecej jak 3 miechy? szkoda.
no trudno, przynajmniej juz sie zwrocily :lol: a i tak planowalem je sprzedac jak kopanie stanie sie nieoplacalne

Dyskutant
Posty: 167
Rejestracja: 25 maja 2011
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: Cezary » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 21:27

@Bemx2k,
skąd takie herezje przyniosłeś? jakoś niejedna osoba tu na forum ma odpalone kilka grafik 24/7 przez więcej niż 3mc i nikt się nie skarżył, że nagle padają...

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: juni8 » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 21:32

Mi wisi i powiewa że może mi paść karta za 3 miechy. Gwarancja na 36mc do czegoś zobowiązuje. :)
Obrazek

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: Prze_koles » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 21:34

Raczej wątpię. Słynny miner na youtube ma 10x 5970 i 5x 5870, kopie już 4 miesiąc i wszystko hula jak powinno.

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: presha » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 21:36

juni8 pisze:Mi wisi i powiewa że może mi paść karta za 3 miechy. Gwarancja na 36mc do czegoś zobowiązuje. :)
^ tym bardziej jesli karta jest reklamowana jako 'extreme oc' itd :>
a do maksymalnego dozwolonego napiecia sie nie zblizylem nawet (no raz, przyznaje.. przez 2 sek :lol: )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 22:16

Faktycznie zdeko spanikowalem , mialem na mysli max GPU load i bardziej extremalne temperatury GPU i PCB
dla przykladu moja grafa grzeje sie do 85'C co zdeko mnie niepokoi.

presha

Gratuluje niskich temperatur
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: pr0skater00 » wtorek, 7 czerwca 2011, 00:06

Bemx2k pisze:Faktycznie zdeko spanikowalem , mialem na mysli max GPU load i bardziej extremalne temperatury GPU i PCB
dla przykladu moja grafa grzeje sie do 85'C co zdeko mnie niepokoi.

presha

Gratuluje niskich temperatur
Moja chodzila przez tydzien na 95-98stopni i narazie nic jej sie nie stalo, ale musze pomyslec nad lepszym chlodzeniem.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: Prze_koles » wtorek, 7 czerwca 2011, 00:17

pr0skater00 pisze:
Bemx2k pisze:Faktycznie zdeko spanikowalem , mialem na mysli max GPU load i bardziej extremalne temperatury GPU i PCB
dla przykladu moja grafa grzeje sie do 85'C co zdeko mnie niepokoi.

presha

Gratuluje niskich temperatur
Moja chodzila przez tydzien na 95-98stopni i narazie nic jej sie nie stalo, ale musze pomyslec nad lepszym chlodzeniem.
Jak wy możecie tak męczyć zwierzątka? :( Przecież karty też mają uczucia! Mojej nie pozwalam, żeby zagrzała się więcej niż 70'C

Dyskutant
Posty: 167
Rejestracja: 25 maja 2011
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: Cezary » wtorek, 7 czerwca 2011, 18:21

juni8 pisze:Mi wisi i powiewa że może mi paść karta za 3 miechy. Gwarancja na 36mc do czegoś zobowiązuje. :)
Tylko gorzej jak padnie coś poważniejszego w karcie, że naprawa będzie nieopłacalna i wymienią Ci na coś z serii hd6xxx, bo już hd5xxx nie będą mieli nigdzie na stanie...

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: BoBeK » środa, 8 czerwca 2011, 00:08

Jakim programem obniżyć taktowanie mem na 300 ponieważ AMD GPU Clock Tool moge tylko obniżyć na jednej karcie, dwie pozostałe obniża tylko do 900. Jak zmienie na inna karte to i tak zawsze ustawia GPU i mem na ta pierwsza ?

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: juni8 » środa, 8 czerwca 2011, 09:23

BoBeK pisze:Jakim programem obniżyć taktowanie mem na 300 ponieważ AMD GPU Clock Tool moge tylko obniżyć na jednej karcie, dwie pozostałe obniża tylko do 900. Jak zmienie na inna karte to i tak zawsze ustawia GPU i mem na ta pierwsza ?
Ściągnij a następnie zainstaluj MSI Afterburner, następnie otwórz plik(np. notatnikiem) MSIAfterburner.cfg(jest w folderze gdzie zainstalowany jest program.) i edytuj tą część

Kod: Zaznacz cały

[ATIADLHAL]
UnofficialOverclockingEULA	= 
UnofficialOverclockingMode	= 0
AccessibilityCheckingPeriod	= 0
na

Kod: Zaznacz cały

[ATIADLHAL]
UnofficialOverclockingEULA	= I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it
UnofficialOverclockingMode	= 1
AccessibilityCheckingPeriod	= 1
Jak to zrobisz odpal Afterburnera i zmniejsz takty pamięci. Zapewne suwak skończy się na ok 500mhz więc będziesz musiał zamknąć program i uruchomić ponownie wtedy suwak znowu skończy się na 280mhz. Jeżeli chcesz zejść niżej to musisz ponownie zamknąć i uruchomić program.
Obrazek

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 10 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: aperitif » środa, 8 czerwca 2011, 10:10

zeby nie zasmiecac forum napisze tutaj:
da sie jakos regulowac obroty wiatraka na zasilaczu ? moj zaczyna sie robic cieply od dolu i nie wiem czy to bezpieczne, piszac cieply mam na mysli ze da sie normalnie dotknac, nie parzy ani nic ale wczesniej byl chlodniejszy. corsair tw 950

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: Prze_koles » środa, 8 czerwca 2011, 10:47

Ja mam inne pytanie: czy są jakieś przeciwskazania używania wentylatorów na kartach graficznych w bardzo dużych obrotach? Np. 90-100%? Zużywają się dużo bardziej? Czy to tylko o hałas chodzi?

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: karta/OC/moc obliczeniowa/temperatura

Postautor: presha » środa, 8 czerwca 2011, 15:08

aperitif pisze:zeby nie zasmiecac forum napisze tutaj:
da sie jakos regulowac obroty wiatraka na zasilaczu ? moj zaczyna sie robic cieply od dolu i nie wiem czy to bezpieczne, piszac cieply mam na mysli ze da sie normalnie dotknac, nie parzy ani nic ale wczesniej byl chlodniejszy. corsair tw 950

najlepiej kupic jakas przejsciowke albo wiatrak z mozliwoscia regulacji i podmienic ten standardowy... ogolnie chyba zasilacz powinien sam podnosic obroty jesli stwierdzi ze mu za cieplo. jesli twoj korsarz nie podnosi to znaczy ze jest ok.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości