Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: rokopl » wtorek, 22 marca 2022, 17:59

Nie znalazłem nic podobnego do tego poradnika na naszym forum wiec zamieszczam crtl c + crtl + v z komputersiwta.pl ( artykuł premium )

Moje pytanie do was! czy ktoś z was testował kopanie na smartfonie ? i jak tak to jaka appka?


Kopanie kryptowalut na smartfonie — utrudnione, ale możliwe

Niewątpliwie jedną z zalet mobilnego kopania kryptowalut jest to, że nie będziesz musiał inwestować w nowy i drogi sprzęt, zakładając, że masz już własnego smartfona. ​​Rosnąca popularność i adaptacja Bitcoina do rynku finansowego przekonała wielu innowatorów do stworzenia oprogramowania zdolnego do wydobywania kryptowalut za pomocą telefonów komórkowych. Oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, tudzież innych kryptowalut, działa praktycznie tak samo jak aplikacje przeznaczone do handlowania nimi na giełdach kryptowalut - np. działają podobnie do Today Profit.
Dlaczego jednak zdecydowanie lepiej jest mieć smartfona z systemem Android? Apple zabrania aplikacjom — zarówno przeznaczonym na system MacOS, jak i iOS — uruchamiania w tle działań związanych z wydobywaniem kryptowalut. Firma z Cupertino tłumaczy to w ten sposób, że aplikacje z reklamami innych firm, takie jak te używane przez górników kryptowalut, zużywają zbyt dużo energii, zbyt szybko wyczerpują baterię urządzenia i generują nadmierne ciepło, które niepotrzebnie obciąża telefon. Środki te mają głównie na celu ochronę integralności sprzętu. Z tego też powodu każda tego typu aplikacja nie dość, że została zbanowana i usunięta ze sklepu App Store, to przestała być wspierania przez samych producentów.

Dlatego też aplikacje przeznaczone do mobilnego wydobywania kryptowalut są kompatybilne tylko ze smartfonami z systemem Android. Choć i tutaj trzeba zauważyć, że podobnie jak w przypadku App Store, nie są one dostępne w Sklepie Play, ponieważ Google (myśląc tak samo jak Apple) zakazał aplikacji górniczych kilka lat temu, powołując się na ich szkodliwy wpływ na urządzenia. Google twierdzi, że aplikacje do wydobywania kryptowalut powodują przegrzanie i szybkie uszkodzenie baterii, przyczyniając się do ogólnej niższej wydajności urządzenia.

Smartfon tylko jako koparka — tak będzie bezpieczniej

Zanim zaczniemy wydobywać kryptowalutę, musimy zdecydować, czy telefon, którego użyjemy do kopania, będzie nam służył wyłącznie do tego celu (to jest dobre rozwiązanie, jeśli mamy urządzenie, które bezużytecznie leży w szufladzie), czy też to nasz codzienny smartfon i będziemy wykorzystywać go także do normalnych zadań. Jeśli zdecydowaliśmy się na pierwszy wariant, dobrym pomysłem będzie zresetowanie sprzętu do ustawień fabrycznych i usunięcie niepotrzebnych aplikacji, które, nawet działając w tle, będą w pewnym stopniu obciążać procesor, a więc jego zasoby, które możemy wykorzystać do kopania, będą nieco mniejsze. Wybór, telefon tylko jako koparka lub telefon na co dzień, a kopanie przy okazji, będzie również istotny przy okazji szczegółowej konfiguracji wydobycia, do czego dojdziemy za chwilę.

Aplikacje przeznaczone do kopania kryptowalut na smartfonie

Jeśli już jednak zdecydujesz się na wydobycie kryptowalut za pomocą smartfona, wybierz dobrą aplikację i zapewnij nieprzerwany dostęp do źródła zasilana. Obecnie rynek zalany jest wieloma aplikacjami, a każda z nich ma unikalne funkcje, o których powinieneś wiedzieć przed pobraniem i zainstalowaniem na swój telefon. Pamiętaj też, że każda z aplikacji jest dostępna do pobrania jedynie z zewnętrznych źródeł. Trzeba więc uważać na malware i inne szkodliwe oprogramowanie!

Bitcoin Miner

Bitcoin Miner to prawdopodobnie najpopularniejsza mobilna aplikacja do wydobywania kryptowalut, kompatybilna z większością smartfonów. Posiada intuicyjny interfejs użytkownika zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych górników kryptowalut. Aplikacja oferuje zdecydowanie najlepszą wydajność wydobycia, a użytkownicy mogą łatwo śledzić wykorzystanie zasobów fizycznych swojego smartfona, co jest niezbędne do obliczanie potencjalnych wypłat. Bitcoin Miner wspiera kopanie wielu kryptowalut, a ponadto jest kompatybilny z różnymi urządzeniami z Androidem.

MinerGate Mobile Miner

Zainteresowani kopacze kryptowalut mogą również skorzystać z aplikacji MinerGate Mobile Miner, która również prezentuje wysoki poziom optymalizacji / wydajności, przez co jest w stanie dokładnie wykorzystać podzespoły Twojego smartfona do kopania bitcoinów i innych alternatywnych monet - np. Monero, QuazarCoin, Dash, DigitalNote, Moneta Verde itp. Główną różnicą między MinerGate Mobile Miner a Bitcoin Minerem jest to, że ten pierwszy ma wbudowany cyfrowy portfel do ochrony twoich zarobków.

Crypto Miner

Crypto Miner obsługuje szerszy zakres algorytmów i kryptowalut, w tym Skeincoin, Bitcoin, Helixcoin, Litecoin, Monero, Yacoin, Quarkcoin, Groestlcoin i inne.

NeoNeon Miner

Aby korzystać z NeoNeon Miner, musisz najpierw dołączyć do puli wydobycia kryptowalut. Obsługiwane są Bitcoin, Litecoin, Feathercoin, Vertcoin i inne kryptowaluty.

AA Miner

Akceptuje ponad 50 różnych kryptowalut, w tym DigitalNote, Bitcoin, Bytecoin, Dash, FantomCoin i Litecoin. AA Miner twierdzi, że opracował algorytm „najbardziej dochodowego kopania”, CryptoNight, który może być używany do kopania Bytecoin, Monero i innych altcoinów.

Pocket Miner

Pocket Miner z LitecoinPool.org może być dla Ciebie aplikacją do wydobywania, jeśli nie planujesz zmieniać wydobycia danej kryptowaluty. Na serwerach LitecoinPool obsługiwana jest tylko jedna kryptowaluta - Litecoin.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: garlonicon » wtorek, 22 marca 2022, 20:05

Moje pytanie do was! czy ktoś z was testował kopanie na smartfonie ? i jak tak to jaka appka?
Swego czasu kopałem na CPU pod Androidem, wydajność była niższa niż na typowym domowym PC. Technicznie da się kopać, ale praktycznie zużycie zasobów jest niekorzystne względem tego, co ukopiesz. No ale jak chcesz, to jest taka możliwość, najlepiej samemu się przekonać.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: garlonicon » środa, 23 marca 2022, 07:24

Ile udało Ci się wykopać?
Niewiele, jakieś 50k CPU, co daje jakieś 25 PLN w ciągu całego okresu odkąd zacząłem kopać do dziś. No ale tamta moneta upada, a ja niczego nie sprzedałem, choć było to warte nawet parę stówek w PLN. Były też bardziej udane strzały, jak kopanie LUCK, co dało 0.01 BTC, gdy sprzedawałem "na pniu" wszystko, co udało się wykopać.

Tak czy siak, kopanie altcoinów na CPU to kwestia szczęścia: to jest rollercoaster, ponieważ używasz niewielkiej mocy obliczeniowej do wykopania monet na samym początku, gdy taki alt powstaje, a później sprzedajesz i zamieniasz na coś bardziej wartościowego. Zresztą, ja nie myślałem w przypadku kopania CPU o zyskach, chodziło głównie o to, aby poznać szczegóły związane z kopaniem jako takim. Co innego w kwestii LUCK, tam ludzie mieli świetny pomysł, ale realizowali go w najgorszy możliwy sposób, więc popierałem ideę, ale pokazywałem, że "nie tędy droga" (no ale nasze wpisy na bitcointalku zostały olane przez twórców monety, więc nic więcej nie dało się zrobić, można było jedynie zakopać projekt, zrealizować zyski i wymyślić coś lepszego).

Na pewno tamte czasy nauczyły mnie, że nie ma sensu wprowadzać nowych monet do systemu: to w większości scamy, które najpierw są strasznie drogie, więc ludzie je chętnie kopią na początku, trudność osiąga pik, podobnie jak cena, potem moneta wchodzi na giełdę, wszyscy wszystko sprzedają, wychodzą z zyskiem w postaci bardziej wartościowych monet, a niedobitki płaczą, że cena spadła x1000. Wniosek jest prosty: należy dokładać funkcjonalności na Bitcoinie i wydobywać pojedyncze satoshi w zdecentralizowany sposób, inaczej to szaleństwo powstających i ginących altów nigdy się nie skończy.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: rokopl » środa, 23 marca 2022, 10:28

@garlonicon No i w sumie ta część o kopaniu drobniaków btc mnie przekonuj ;) ja myślałem o monero, ale w sumie nie robi to wielkiej różnicy :)
Czy telefon kopie Ci 24h/7 ? i jakiego programu używasz :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: garlonicon » środa, 23 marca 2022, 10:53

No i w sumie ta część o kopaniu drobniaków btc mnie przekonuj
W takim przypadku możesz postawić węzeł Lightning Network i zgarniać pojedyncze satoshi. Póki co, nie ma mechanizmów do tego, aby użyć Proof of Work na CPU i bezpośrednio kopać pojedyncze satoshi, żeby tak robić tu i teraz, trzeba byłoby wydobywać altcoiny i od razu je automatycznie sprzedawać. No i też nawet jeśli jakiś altcoin jest dość beznadziejny i szoruje po dnie, to i tak zwykle nawet wykopywanie i natychmiastowa sprzedaż daje więcej satoshi, niż dawałoby bezpośrednie kopanie BTC, może się to kiedyś zmieni, ale póki co, jest jak jest.
ja myślałem o monero, ale w sumie nie robi to wielkiej różnicy
Monero możesz spokojnie kopać na CPU. Jeśli podepniesz się do jakiegoś poola, to tym bardziej, bo wtedy przesyłane kwoty są ukryte (coinbase w Monero ma jawne kwoty, bo musi mieć, aby kontrolować, ile monet jest w systemie). To jest akurat jedna z tych monet, które myślę, że warto wykopywać i że serio ma jakieś szanse na realne użycie i na rozwiązywanie realnych problemów. Tym bardziej, że ostatnio powstał pomost do zamiany pomiędzy XMR, a BTC.
Czy telefon kopie Ci 24h/7 ?
Nie. Kopałem parę godzin, popatrzyłem na hashrate, na zużycie baterii, na opłacalność tego, no i zrezygnowałem, lepiej kopać na PC. Ale w sumie węzeł LN albo coś w tym stylu możesz tam postawić, czemu nie.
i jakiego programu używasz
Do LN używam c-lightning, do kopania Proof of Work jest cpuminer od JayDDee, ma sporo algorytmów do mnóstwa monet.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: rokopl » wtorek, 5 kwietnia 2022, 18:28

Hej. Więc po wielu testach rożnych programów mędzenia się z dziwnymi rozwiązaniami z YT.
Polecam chętnym kopać na telefonach apke XMRigForAndroid aplikacja działa jak typowy mainer GPU podajesz portfel wybierasz pool i możesz kopać na kilku rządzeniach na raz :) i zlicza Ci twój hashrate - Samsung S10 - 100 h/s i5 z mojego pc 1100h/s.
Może komuś się ta wiedza przyda :)! Powodzenia kopacze

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: desperades » niedziela, 24 kwietnia 2022, 22:16

Kopać na telefonie można XLA (SCALA) fork Monero za pomocą CPU, mają apkę i działa

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 stycznia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: GreenFloated » niedziela, 8 stycznia 2023, 02:37




Tu masz nagrałem całkiem niedawno jak kopać monero

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: argenta67 » niedziela, 10 marca 2024, 23:32

Witam, czy ktoś cos wie natemat kopania smartfonem?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: S-LN47-W4F3-6GZE-6HTXH

Czy ktoś próbował - Zamień swój smartfon w koparkę kryptowalut. - Poradnik - KŚ.pl

Postautor: r00ts » poniedziałek, 11 marca 2024, 08:24


Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości