Kopanie Helium - HNT - pytanie

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: kiris » środa, 25 sierpnia 2021, 10:21

Cześć,

zacznę od tego, że jestem zupełnie zielony w temacie kopania Helium. Dlatego chciałbym zapytać, czy ktoś tego próbował? Jak jest z opłacalnością i ewentualnie legalnością w Polsce?
Piszę po obejrzeniu kilkunastu filmów na Youtubie i lekturze Reddita, jak dla mnie wygląda to jeszcze obiecująco, ale chętnie poznałbym opinię kogoś kto zajmuje się tym faktycznie.
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: Emal » wtorek, 5 października 2021, 22:35

Jest wiele czynników, które wpływają na ilość wykopanego HNT. Na dzień dzisiejszy najważniejsza jest lokalizacja spota/anteny dlatego, że główna część nagrody pochodzi z PoC czyli za pokrycie terenu. W przyszłości będzie się to zmieniać na rzecz transmisji danych.
Co do zarobku, będzie go coraz mniej. Po sierpniowym halvingu dostępnych jest 1 500 000 HNT do podziału, co przy 217 tys. spotów daje średnio 0.23 Helium dziennie. Spotów przybywa w tempie ok. 50 tys. miesięcznie. Mówi się o 300 tys. do końca roku i o 1 milionie działających spotów do końca 2022. Biorąc pod uwagę coraz mniejszy urobek, czas oczekiwania na spoty i cenę minera musisz sobie sam odpowiedzieć czy zadowala Cię tempo zwrotu urządzeń.
Dodam, że dobrze ustawiony spot z kilkunastoma innymi w okolicy jest w stanie otrzymać 1 HNT dziennie. Ale w większości wypadków zarobki są dużo mniejsze.
Najlepiej zobacz jak radzą sobie spoty w Twojej okolicy i ile zarabiają dziennie, da Ci to podgląd jak Twój będzie zarabiał bo będzie się z nimi łączył.
Spoty są legalne działają w protokole LoRaWAN w paśmie 868 MHz.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: malpitrzon » niedziela, 24 października 2021, 17:30

Cześć, ja po zrobieniu własnego researchu postanowiłem zaryzykować i w to wejść. Jeśli chodzi o hotspota to wybrałem Bobcat Miner 300. Po wyklikaniu zamówienia na ich stronie wyszło $593.67. Przeszedłem dalej i wyskoczył (jeśli nazwy nie mylę) Coinbase Merchant. Nie znam tego więc wybrałem jakąś tam inną opcję i pojawił się adres, na który należy przesłać pieniądze z informacją "Only send USDC on the ERC20 network".

Wszedłem więc na Binance żeby kupić USDC za FIATy i chyba się nie da albo nie umiem. Kupiłem więc 595 USDT. Płaciłem kartą i wyszło drogo:
Amount :2472.45PLN
Exchange Rate :1USDT≈4.07227465PLN
Fee :49.45PLN
No i tu mam pierwsze pytanie. Czy dało się kupić taniej? 595 dolarów to około 2352 zł więc zapłaciłem 120 zł więcej. Jak Wy to robicie?

Po zakupie wymieniłem USDT na USDC i dostałem 594.58 USDC więc fee całe szczęście małe.

Ostatni krok, chciałem zrobić wypłatę USDC z Binance na adres wskazany w zamówieniu i dostałem komunikat, że opłata wyniesie $25. Więc moje drugie pytanie czy to normalne i czy da się taniej.

Generalnie jeśli mam zapłacić z tą prowizją to muszę dokupić 25 dolarów i znowu będę miał sporą prowizję od zakupu :( Słabe te całe krypto!

Pomożecie?

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: ozyrys486 » poniedziałek, 25 października 2021, 04:52

Kazda transakcja krypto ma swoje oplaty

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: adiqq » poniedziałek, 25 października 2021, 06:19

malpitrzon pisze: niedziela, 24 października 2021, 17:30dostałem komunikat, że opłata wyniesie $25. Więc moje drugie pytanie czy to normalne i czy da się taniej.
Tak to normalne, w okresie zwiększonego gasu opłaty za wypłatę wzrosły.
malpitrzon pisze: niedziela, 24 października 2021, 17:30Słabe te całe krypto!
Z tym się nie zgodzę.
Opłaty za wejście faktycznie są spore - ale zawsze jak ktoś nowy do czegoś wchodzi, to płaci frycowe, prawda? Ważne tylko, żeby wynieść z tego jakąś naukę...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 25 października 2021, 10:05

malpitrzon pisze: niedziela, 24 października 2021, 17:30Słabe te całe krypto!
Nie całe. Tylko łańcuchy które odeszły od pierwotnych założeń niskich opłat.
Podaj mi swój adres Dash, i doświadcz na własnej skórze jak tanio i szybko może to działać w kryptowalucie zorientowanej na użytkownika.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: malpitrzon » poniedziałek, 25 października 2021, 10:17

Słabe jest to że wysyłka USDC po sieci ERC20 to $25 a wysyłka tego samego po sieci BEP20 to jedynie $0.8 - ale niestety muszę wysłać to po ERC20.

Słabe jest też to, że jako żółtodziób przed dokonaniem zakupu hotspotu nie wiem tak na prawdę ile za niego zapłacę dopóki nie wykonam zakupu krypto i ostatecznie hotspotu.

Dziś na pewno do tego tematu wrócę, dokupię te $25 i postaram się zamówić ten sprzęcik. Dam znać czy się udało:)

Czy mam się spodziewać, że dowalą mi jeszcze cło?

Dodano po 16 minutach 2 sekundach:
Przeklikałem jeszcze raz to zamówienie i to wygląda tak:

https://photos.app.goo.gl/7N96yfwtB7G748Bt5

a w następnym kroku jest to:

https://photos.app.goo.gl/nFaN9V89rXp9Nrbi9

i tutaj wybierałem USDC zamiast Coinbase. Może lepiej wymienić USDC na USDT, wtedy przesłać je na Coinbase (chyba wtedy fee jest małe?), i wtedy spróbować zapłacić? Uniknę w ten sposób tej opłaty $25?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: adiqq » poniedziałek, 25 października 2021, 10:38

malpitrzon pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 10:33Słabe jest to że wysyłka USDC po sieci ERC20 to $25 a wysyłka tego samego po sieci BEP20 to jedynie $0.8 - ale niestety muszę wysłać to po ERC20
Niestety, ale operatorzy płatności, jeszcze nie zrozumieli, że można tego samego coina obłużyć w BSC,MATIC lub FTM.
Pozostaje mieć nadzieję, że szybko to do nich dotrze...
Z każdej giełdy będziesz mieć fee - wysokośc tych opłat to efekt zwiekszonego ruchu w sieci ETH, fee za wypłatę w stablach jest dopasowane do jakiegoś tam poziomu gasu.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: malpitrzon » poniedziałek, 25 października 2021, 21:14

Udało mi się zamówić/zapłacić. Wyszło mnie to mniej więcej 2580 zł.

Płaciłem tak, że wszedłem w aplikacji Binance do Wallets/Withdraw/USDC i wybrałem ikonkę skanera QR. Skaner działa bardzo szybko ale przed adresem i za adresem dopisuje jakieś dodatkowe dane więc trzeba ręcznie to pokasować i zostaje poprawny adres.

Mam nadzieję, że sprzęt przyjdzie w pół roku XD Dam znać.

Dzięki!

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: malpitrzon » piątek, 6 maja 2022, 01:53

malpitrzon pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 21:14Mam nadzieję, że sprzęt przyjdzie w pół roku XD Dam znać.

No i przyszedł dopiero dzisiaj:) Trochę nerwów było przez problemy z rejestracją ale w końcu zadziałało. Ciekawe czy w rok się zwróci.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: rokopl » środa, 24 sierpnia 2022, 23:44

malpitrzon pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 21:14 Udało mi się zamówić/zapłacić. Wyszło mnie to mniej więcej 2580 zł.

Płaciłem tak, że wszedłem w aplikacji Binance do Wallets/Withdraw/USDC i wybrałem ikonkę skanera QR. Skaner działa bardzo szybko ale przed adresem i za adresem dopisuje jakieś dodatkowe dane więc trzeba ręcznie to pokasować i zostaje poprawny adres.

Mam nadzieję, że sprzęt przyjdzie w pół roku XD Dam znać.

Dzięki!
Wiesz ja też trochę o tym myślałem bo fajnie było to opisane, wiem że tu duże znaczenie ma lokalizacja no ja mieszkam na obrzeżu miasta. Ale generalnie bardzo temat mnie interesował i w sumie będę miał kilka pytań. zacznę od najprostszego

Jak trochę pokopiesz i zobaczysz jak to urządzenie działa to będę się odzywał

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Helium - HNT - pytanie

Postautor: malpitrzon » sobota, 27 sierpnia 2022, 14:40

Jak zamawiałem sprzęt to wyglądało na to, że się bardzo opłaca. Sprzęt przyszedł chyba ponad pół roku później i to już opłacalne nie było. To jest mój hotspot:
https://explorer.helium.com/hotspots/11 ... d7iBosnitu
widać tam ile zarabia. Widać też wszystkie inne hotspoty. Antena 5.8 niczego nie zmieniła więc wróciłem do 4 dBi.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości