Koparka na RTX 3090

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka na RTX 3090

Postautor: Jordun01 » piątek, 5 lutego 2021, 16:02

Cześć,
Pozwoliłem sobie założyć wątek w którym zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Zauważyłem duży szum i wzrost kopiania ETH i zysku jaki obecnie generuje. Jest to moje drugie konto (w pierwszym nie pamiętam hasła) od kilku lat bawię się w spekulacje na krypto. Chciałbym ograniczyć i przerzucić zainwestowane pieniądze w koparki które spowodują, że w wieku 45 lat będę jeszcze coś widział i przestane siedzieć 12h przed komputerem.

Powiem szczerze i wprost, że nie znam się na koparkach, kopaniu eth i obecnych podzespołów jakie się używa więc prosiłbym Was o pomoc

Na pewnej stronie która ostatnio pojawiła się na GPW jest ogłoszenie sprzedaży "nowej" koparki z podzespołami:
Obudowa serwerowa
Plyta BIOSTAR TB250-BTC Biostar TB250-BTC, B250, DualDDR4-2400, DVI, SATA3, ATX
Procesor Intel Tray Celeron Dual-Core Processor G3930 2,9Ghz 2M Kaby Lake
Ram 4gb, dysk ssd
2 zasilacze serwerowy DELL D1200E-S0 1400W 80 PLUS Titanium
1 Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W ATX 120mm 80+ Gold Spraw >92%
i co najważniejsze 8 kart NVIDA RTX 3090 24GB

I tutaj do osób doświadczonych mam kilka pytań:
1. Czy koparka serwerowa ma sens? wygodna aby schować sąsiadowi pod lóżko i zarabiać z darmowego prądu ale nie jestem pewny, czy taki sprzęt się jakoś mega szybko nie nagrzewa i spali się po 2 dniach używania
2. Ile wg Was jest to warte mając na uwadze obecne ceny kart + koszt złożenia
3. Czy jest sens się w to bawić w takiej skali w Polsce? przy darmowym prądzie i cenie standardowej która chyba wychodzi 0,60gr
4. I co dla mnie najważniejsze jest sporo kalkulatorów które mi sprawdzą online zarobek +- na dzień dzisiejszy ale tak realnie po jakim czasie koparka Wam się zwróciła i ile razy w miesiącu macie awarie sprzętu (spalony kabelek, zwiecha itp). nie interesuje mnie ile ta koparka zarabia w danym momencie chciałem policzyć średnią w skali roku ale takiego kalkulatora nie ma
5. Co myślicie o kupnie gotowej koparki? czy robią walki i sprzedają stare karty? nie chciałbym na tym etapie robić od zera koparki.

Wiem, że ten temat był wałkowany sporo razy bo sam te wątki czytałem :D ale jest tu sporo osób które od kilku lat robią to zawodowo więc liczę na Wasze odpowiedzi

PS podobno to generuje 850 MH/s i pobiera 2600W

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka na RTX 3090

Postautor: fetek » piątek, 5 lutego 2021, 21:19

Jordun01 pisze: piątek, 5 lutego 2021, 16:02Wiem, że ten temat był wałkowany sporo razy bo sam te wątki czytałem :D ale jest tu sporo osób które od kilku lat robią to zawodowo więc liczę na Wasze odpowiedzi
skoro czytasz to znasz odpowiedzi na większość zdanych pytań.

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka na RTX 3090

Postautor: kuba9449 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 07:04

8x3090 spokojnie powinno zrobić 900mhs.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości