Pierwszy kontakt z miningiem, monero, CPU GPU - kopię laptopem, kiedy pojawi się urobek?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 czerwca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwszy kontakt z miningiem, monero, CPU GPU - kopię laptopem, kiedy pojawi się urobek?

Postautor: wiktoriano » sobota, 31 października 2020, 11:38

Pierwszy raz.
Witam.
Włączyłem sobie kopanie Monero na CPU z getmonero.org i na GPU z xmrig.com, leci tak od wczoraj na lapku Dell Precision M6800 i mam pytanie.
Kiedy coś pojawi się na koncie i czy można to przerywać kopanie? Myślałem, że jak noc przeleci to jakiś ułamek się pojawi.
Poza tym w xmrig nie pokazuje mi wartości.
"speed 10s/60s/15m n/a n/a n/a H/s max n/a H/s"

Pozdrawiam.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwszy kontakt z miningiem, monero, CPU GPU - kopię laptopem, kiedy pojawi się urobek?

Postautor: koparki » sobota, 31 października 2020, 11:50

Przeniosłem do odpowiedniego działu i proszę na przyszłość respektować działy na tutejszym forum tworząc nowy wątek.

Daj spokój zarżniesz laptopa , wyschnie Ci pasta na procesorze , przegrzejesz sprzęt a w zamian będziesz miał urobek "na waciki" stratę na rachunku za energię elektryczną ;)
tu sobie obliczysz opłacalność i prędkość generowania się monet na podstawie prędkości jaką widzisz w programie do miningu oraz na podstawie poboru energii na watomierzu który musisz podłączyć do gniazdka: https://whattomine.com/coins/101-xmr-randomx
sprawdź sobie czy algorytm/trudność w kalkulatorze w ogóle są aktualne.
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 czerwca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwszy kontakt z miningiem, monero, CPU GPU - kopię laptopem, kiedy pojawi się urobek?

Postautor: wiktoriano » sobota, 31 października 2020, 11:58

Za dużo wartości, nie znam tych parametrów. Wiem, że mam pobór 120W na watomierzu, a na CPU w getmonero pokazywało mi 1000H/s. Ale Dell Precision to chyba przystosowany do takich prac, czyż nie? Pracuje w CAD (SolidWorks, Rendering Grafiki) Karta Quadro K3100 4GB.
W pracy mam też 1050Ti więc mogło by sobie iść na okrągło, a prąd za darmo.
Na lapku CPU 80*C tj.max wynosi 100*C, GPU 60*C

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwszy kontakt z miningiem, monero, CPU GPU - kopię laptopem, kiedy pojawi się urobek?

Postautor: wamak » sobota, 31 października 2020, 12:10

Nie warto się w to bawić na laptopie. Urobek będzie marny, a szybko zarżniesz wentylator.
Koszt naprawy chłodzenia przewyższy zysk z urobku.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwszy kontakt z miningiem, monero, CPU GPU - kopię laptopem, kiedy pojawi się urobek?

Postautor: koparki » sobota, 31 października 2020, 12:45

wiktoriano pisze: sobota, 31 października 2020, 11:58Na lapku CPU 80*C tj.max wynosi 100*C
wentylator i pasta oczywiście po takich temperaturach szybko do wymiany (wysycha i ma znacznie gorsze parametry), co wiąże się z rozbieraniem laptopa lub płatną usługą jeśli sam nie potrafisz. Także nie ma się co rzucać nawet na darmowy prąd , z takim słabym sprzętem ;)
Ale zrobisz co uważasz ;) przyczynisz się do zwiększenia mocy sieci i zainkasujesz swoje drobne na waciki.

Dodano po 9 minutach 48 sekundach:
tu masz wszystko o miningu monero na nowym algorytmie
https://www.youtube.com/results?search_ ... omX+mining
daj znać ile ostatecznie z tego wyciągasz, jak nie masz urobku to koniecznie zerknij czy przestawiłeś adres na który kopiesz w programie do miningu, gdzie domyślnie jest adres dotacji dla twórcy softu ;)
---

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości