Jaki sprzęt do kopania pod 12 paneli fotowoltaicznych 275W? Kupię koparkę

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 8 marca 2019
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki sprzęt do kopania pod 12 paneli fotowoltaicznych 275W? Kupię koparkę

Postautor: jarekjl » środa, 1 lipca 2020, 16:22

Cześć,

Czy znajdą się tu specjaliści aby polecić tani inwenter do 12 paneli słonecznych 275W oraz sprzęt do kopania?

Jak posiadacie koparki na sprzedaż to proszę w wiadomości prywatnej o info co to za sprzęt i cenę :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki sprzęt do kopania pod 12 paneli fotowoltaicznych 275W? Kupię koparkę

Postautor: adiqq » czwartek, 2 lipca 2020, 06:13

to masz wszystko używki? Nie ma w pakiecie inwertera? ;)
Potrzebujesz inwertera około 3kW...to pewnie wiesz, ale trzeba też zwrócić uwagę na zabudowę - inaczej się trochę podchodzi jak będzie na połaciach W-Z a inaczej jak tylko południe...W-Z się przewymiarowuje nawet pod 20%, a południe mniej lub wcale...niektóre inwertery też ucinają nadwyżki powyżej mocy nominalnej.....
Niestety, tutaj raczej nie znajdziesz fachowców od PV, a sprzedających koparki też jest jak na lekarstwo. Kopanie jest tutaj passe, oficjalna wykladnia tutaj jest taka, że mining jest nieopłacalny ;)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki sprzęt do kopania pod 12 paneli fotowoltaicznych 275W? Kupię koparkę

Postautor: Bult » czwartek, 2 lipca 2020, 09:33

Ja tam myślę iż jeśli jest darmowy prąd to jak najbardziej jest opłacalne ale trzeba kupić dobry nie zajechany sprzęt - w dobrej cenie.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki sprzęt do kopania pod 12 paneli fotowoltaicznych 275W? Kupię koparkę

Postautor: adiqq » czwartek, 2 lipca 2020, 10:30

@Bult - tylko że ten ten prąd nigdy nie jest tak do końca darmowy, bo przecież zawsze jest mniejsza lub wieksza inwestycja, dzięki czemu ten prąd jest, niech będzie że darmowy. Pisałem to już w jednym wątku, gdzie pisałem o miningu - że najlepszą opcją pod mining, nie jest 100% wykorzystanie tych nadwyżek z PV których sie posiada - tylko takie obniżenie sumaryczne ceny prądu, że mining staje się bardzo opłacalny. To taka oczywista oczywistość, ale podstawa to taryfa G12w, a potem dopiero PV....dzięki temu np. w kwietniu średnia cena 1kWh wyniosła mnie 0,314złzł, w czerwcu 0,374zł (dużo mniej słońca), a dla porównania Styczeń-Luty około 0,42zł.
Dużo bardziej się opłaca puścić np. 3-4 koparki w tanim prądzie niż 1 w darmowym...

Sprzęt....jak ktoś zadaje takie pytania o sprzęt, to na 99,9% się na tym nie zna....dopiero jak się tym już trochę dłużej zajmuje, to przychodzi wiedza...a także umiejętności - wtedy nawet można kupić zajechany sprzęt (taki czasami można dostać za pół darmo!) i samemu niewielkim kosztem dać mu drugie życie.....no ale wszystko przychodzi z czasem...i oczywiście jak jest chęć do nauki ;)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 8 marca 2019
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki sprzęt do kopania pod 12 paneli fotowoltaicznych 275W? Kupię koparkę

Postautor: jarekjl » piątek, 3 lipca 2020, 23:25

Panele od znajomego, który zakłada elektrownie fotowoltaiczne i przeszli na panele 330W a te wydają za pół darmo. Inwenterów nie mają, zamówiłbym z Chin (zaczerpnąłem opinii i wiem, że się sprawdzają a są 5-6x tańsze - dobra opcja na handel ;) ) ale odstrasza mnie strata półtora słonecznego miesiąca na czas jego dostawy.

@adiqq 3kW wydaje mi się trochę mało, czy jak założe z większą mocą (4,5 lub 5kW) to mimo tylko 12 paneli będzie się sprawdzał? Z czasem jak kopanie mnie wciągnie to chciałbym dołożyć paneli ale póki co nie chce pchać się w koszta.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki sprzęt do kopania pod 12 paneli fotowoltaicznych 275W? Kupię koparkę

Postautor: adiqq » sobota, 4 lipca 2020, 06:55

jarekjl pisze: piątek, 3 lipca 2020, 23:25@adiqq 3kW wydaje mi się trochę mało, czy jak założe z większą mocą (4,5 lub 5kW) to mimo tylko 12 paneli będzie się sprawdzał? Z czasem jak kopanie mnie wciągnie to chciałbym dołożyć paneli ale póki co nie chce pchać się w koszta.
to zależy właśnie...tak też można zrobić, ale trzeba patrzeć na konkretne modele...niektóre mają 2 stringi - np 6kw będzie mieć 2 stringi po 3kWp - więc możesz spokojnie na 1 podlączyć, a potem będziesz mógł dołożyć paneli do tego drugiego. Jak się robi instalację docelową, to dobrze, że było dobrze dociążona instalacja, wtedy są lepsze parametry pracy.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości