Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » sobota, 7 sierpnia 2021, 22:07

I żeby nie było niedomówień - to nie jest dobry moment w inwestycje w koparki, ten był dobry w grudniu i może styczrn/luty jeszcze...i jeszcze krótki moment, jak bitek był w okolicy 30k i trafiło się okazyjnie tanie gpu. Były artykuły, ze chińczycy sprzedawaja za pół darmo, bo banie chińskim na mining...na ten moment nie warto chyba o tym myśleć za bardzo...chyba jedyna opcja do rozważenia jest 3070ti - ale tylko z powodu atrakcyjnej ceny, bo trzeba mieć świadomość, że kopie gorzej od 3070 beż LHR (!) - nie tylko Eth ale i autolykos, za to jest znacznie tansza...ale czy ta cena spowoduje, że będzie się to spinać? Osobiście w to wątpię...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: shinya56 » niedziela, 8 sierpnia 2021, 09:39

@adiqq
Traktujesz to jak prowadzenie biznesu ? Czyli masz założoną firmę, podatki itd. ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » niedziela, 8 sierpnia 2021, 10:55

shinya56 pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 09:39Traktujesz to jak prowadzenie biznesu ? Czyli masz założoną firmę, podatki itd. ?
Skala na razie jest skromna. Ale plany mam ambitne. Między innymi planuję budowę dedykowanego pomieszczenia na kolokację sprzętu miningowego - mam z różnych stron sygnały, że jest spore zapotrzebowanie na tego typu uslugi. Cena prądu też powinna być konkurencyjna. Formalności w trakcie...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: WojciechT » niedziela, 8 sierpnia 2021, 16:42

Jak ty na tym chcesz zarobić? Przecież Vitalik stwierdził, że ETH 2.0 jest już gotowe w 100%, a więc trzeba domniemać, że w grudniu skończy się "kopanie". Może jeszcze przez krótki czas na RTXach będzie można kopać ERGO, ale "trudność", która przyjdzie wraz z górnikami ETH zabije mining ostatecznie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » niedziela, 8 sierpnia 2021, 18:56

WojciechT pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 16:42Jak ty na tym chcesz zarobić? Przecież Vitalik stwierdził, że ETH 2.0 jest już gotowe w 100%, a więc trzeba domniemać, że w grudniu skończy się "kopanie". Może jeszcze przez krótki czas na RTXach będzie można kopać ERGO, ale "trudność", która przyjdzie wraz z górnikami ETH zabije mining ostatecznie.
naprawdę myślisz, że kopanie to tylko ETH? :lol:

Jak robiłem u siebie upgrade sprzętowy ze starych P106 w okresie grudzień-luty - to okres zwrotu sprzętu był 4-5 miesięcy max. Dzisiaj sprzęt jest już całkowicie zamortyzowany - a poza tym jest uniwersalny, bo świetnie się nadaje to innych algo, takich jak autolykos, octopus, kawpow - wymieniłem tylko te które na ten moment są najbardziej zyskowne i dla najnowszch kart tylko trochę ustępują rentowności 3060/3060ti/3070/3080 itd.
proponuję sprawdzić samemu
https://whattomine.com/coins
ERG - ciężko powiedzieć....zerknij na WTM - po ostatnich wzrostach dla posiadaczy AMD tak RX 580 jak i 5700XT najlepszą opcją nie będzie ERG (jak jeszcze niedawno faktycznie było!) - ale albo ETC (ale tutaj mogą zmienić algo) albo RVN (kawpow).
Natomiast poiadacze tak 1660Ti/20xx mają do wyboru Kawpow, ale też wszystkie inne algo - więc nawet jak mocno wzrośnie trudność na tym na który rzucą się posiadacze AMD, to bez problemu da się kopać inne algorytmy. Jedynie 1660 Super są tutaj trochę słabsze, ale też da się nimi kopać na plus inne algo.
W najlepszej sytuacji będą posiadacze najnowszych kart NV - które są wszechstronne i nadają sie świetnie do każdego algo.
Reasumując - i nie doszujuj się tutaj złośliwości z mojej strony - pogłoski o śmierci miningu są moim zdaniem mocno przesadzone. Jak przyszedłem tutaj na forum pod koniec 2018r. to też wszyscy pisali o końcu miningu, pisali, że to się nie opłaca (przypomne - grudzień 2018/styczeń 2019 !! )....a z biegiem czasu okazało się, że wtedy podjęte decyzje (poniekąd na przekór wszystkim "autorytetom") o zainwestowaniu w mining były świetną decyzją inwestycyjną. A nawet w tamty trudnym okresie udowodniłem na konkretnych liczbach, że mining nawet wtedy był opłacalny. To wszystko jest w róznych moich postach z tamtego okresu.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 08:55

adiqq pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 10:55Między innymi planuję budowę dedykowanego pomieszczenia na kolokację sprzętu miningowego - mam z różnych stron sygnały, że jest spore zapotrzebowanie na tego typu uslugi.

Zapotrzebowanie na pomierzenia pod wynajem dla górników czy samo kopanie dla siebie (zabezpieczenie sieci) ?

adiqq pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 18:56Natomiast poiadacze tak 1660Ti/20xx mają do wyboru Kawpow, ale też wszystkie inne algo

Mam w swoim kompie 1660 Ti. Jedną kartą coś podziałam ? 8-)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 09:14

shinya56 pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 08:55Zapotrzebowanie na pomierzenia pod wynajem dla górników czy samo kopanie dla siebie (zabezpieczenie sieci) ?
jedno i drugie
shinya56 pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 08:55Mam w swoim kompie 1660 Ti. Jedną kartą coś podziałam ?
prawie każdy chyba zacznał kiedyś od 1 GPU ;)
https://whattomine.com/coins
1660ti da 30Mh (Ethash) przy poborze 75-80W
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 09:51

@adiqq
Podeślij link z opisem jak w to wejść (te wszystkie ustawienia) ;)

Zrobię sobie odpoczynek od tradingu, a GTX przynajmniej nie będzie się nudził :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 10:00

shinya56 pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 09:51Podeślij link z opisem jak w to wejść
nic nie podeślę, ja od dawna używam tylko HiveOS, a w twoim przypadku w grę wchodzi pewnie tylko windows. Sciągnij najnowszą wersję Gminer lub T-rex, core=-100, mem=800-900, PL=58-60 (to pod windows), ja zwykle używam ezil.me (w dualu ETH+ZIL) albo Ethermine
Reszte musisz zrobić sam.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 12:17

@adiqq
Jeszcze jedna sprawa dla mnie co bardziej opłacalne kopać ETH czy autolykos czy jeszcze coś innego ? Najbardziej opłacalne dla GTX 1660 Ti ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 12:18

Patrz zawsze na WTM
ETH
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:00

Dobra, żeby się tylko karta nie spaliła od tego miningu :D

Odnośnie GTX 1660 Ti to kupowałem za 1250 zł. Teraz chodzi po 2199 zł.
Jakbym wiedział, że ceny tak wystrzelą to bym całą paletę tego kupił.

Dokładnie Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti GAMING OC 6GB GDDR6

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 14:14 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:42

Do grudnia można było 1660 Super kupować poniżej 1000zl, nawet była okazja sklepu allegro po 750zl 😉
Tacie kupowałem 5700xt po 1600zl nowki w sierpniu zeszłego roku...odpowiedni timing zawsze jest ważny...
Jeszcze 3 tyg. Temu była promocja 1660ti za 1759zl w xkom...w tym dołku który był...ale wtedy ETH było po 1800-1900$ 😉
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: WojciechT » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55

adiqq pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 18:56Jak robiłem u siebie upgrade sprzętowy ze starych P106 w okresie grudzień-luty - to okres zwrotu sprzętu był 4-5 miesięcy max. Dzisiaj sprzęt jest już całkowicie zamortyzowany - a poza tym jest uniwersalny, bo świetnie się nadaje to innych algo, takich jak autolykos, octopus, kawpow - wymieniłem tylko te które na ten moment są najbardziej zyskowne i dla najnowszch kart tylko trochę ustępują rentowności 3060/3060ti/3070/3080 itd.
Tak, ale karty kupowałeś po normalnych cenach, a nie po 15K za RTX 3090. Po drugie nie było EIP, który w przypadku większego ruchu zabierze lwią część dochodów, gdy jeszcze w kwietniu zarobki były mnożone ok. x2, a czasami nawet x3. Po trzecie w grudniu daleka była perspektywa zakończenia ETH w obecnej formie, a teraz jest to kwestia miesięcy. Po 4 w bliższej perspektywie za 1 kwh będziemy płacić ok. 1.2 zł. Po piąte za rok o tej porze obecna cena za BTC oraz inne waluty będzie tylko miłym wspomnieniem.
Mając sprzęt lub kupując sprzęt w okolicach grudnia miałeś niesamowitego fuksa, ale w tej chwili nie ma perspektyw, aby powtórzyło się to samo.
Także punk widzenia zależy od punktu siedzenia. W twoim wypadku mining jest opłacalny, bo wszedłeś w optymalnym czasie i sprzęt masz już spłacony, ale jeżeli ktoś teraz chce w to wejść, to niech zapomni o opłacalności.
Z jeszcze innej strony należałoby zdefiniowac czym jest opłacalność. Dla jednego opłacalność to zarobek rzędu kilku tysięcy, wypłata w bitomacie z pominięciem podatków - czyt. kopanie hobbistyczne. Dla drugiego opłacalność to zarobki rzędu kilku tysięcy na czysto po zapłaceniu wszystkich składek, opłat oraz podatków. W obecnym czasie, przy obecnych cenach kart, ta druga forma opłacalności jest nieosiągalna, a nawet jeżeli to przez bardzo krótki czas.

Do tego wszystkiego dochodzi ewentualna awaryjność nowych RTXów, które mają predyspozycje do przegrzewania się. Od ok 3 miesięcy zajmuję się sprzedażą kart, gdzie sprzedając ok. 100 kart w tym czasie do realizacji naprawy gwarancyjnej dostałem 11 kart. No i teraz najważniejsze, bo w przypadku tych 11 kart gwarancja została uznana tylko 4 razy ( 3 razy klienci otrzymali nowe karty z LHR oraz jedna karta miała wymienione pamięci) w przypadku pozostałych kart gwarancja była odrzucana w wyniku korzystania ze sprzętu w niewłaściwy sposób, sugerowano awarię zasilacza, przepięcie itp.
Osobiście życzę powodzenia wszystkim tym, którzy teraz wchodzą w minig, bo na pewno będą go potrzebować, a zwłaszcza ci, którzy na kanwie obecnej ceny biorą kredyty na zakup sprzętu...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 16:00

po kolei
WojciechT pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55Tak, ale karty kupowałeś po normalnych cenach
no to oczywiste - timing jest bardzo istotny...
WojciechT pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55Po drugie nie było EIP
I tak i nie...wydaje mi się, że kupując karty styczeń/luty już było wiadomo o EIP, ale pewnośći nie mam, fakt, perspektywa była odległa (początkowo był planowany na lipiec)
WojciechT pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55Po trzecie w grudniu daleka była perspektywa zakończenia ETH w obecnej formie, a teraz jest to kwestia miesięcy.
To oczywiste, że się to bierze pod uwagę, ale nie samym ETH górnik żyje, szczególnie jeśli decyduje się na karty NV
WojciechT pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55Po 4 w bliższej perspektywie za 1 kwh będziemy płacić ok. 1.2 zł.
Oj...przypomina mi się dyskusja z początku 2019r...jak myślisz, ile teraz płacę za prąd ? (zakładając, że nie mam PV swoją drogą PV już wkrótce będzie u mnie zamortyzowane) Jestem pewny, że nawet się nie zbliże do ceny którą tutaj wieszczysz...
WojciechT pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55Po piąte za rok o tej porze obecna cena za BTC oraz inne waluty będzie tylko miłym wspomnieniem.
To oczywiste - ale tak samo było na początku 2019r...wszyscy pisali, że się nie opłąca - a mi się opłacało, nawet prowadziłem wątek w którym na biężąco podawałem miesiąc po miesiącu swoje koszty (prąd) i urobek....przestałem prowadzić wątek, jak zaczęła się hossa, bo przestało to mieć sens...obiecuję, że wróce do tematu, jak ceny krypto sięgną dna. Jestem też przekonany, że moje koparki będą nawet w dołku przynosiły zyski.
WojciechT pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55ale jeżeli ktoś teraz chce w to wejść, to niech zapomni o opłacalności.
No to oczywiste, ciągle to podkreślam, że teraz nie jest czas na kupowanie sprzętu.
WojciechT pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:55Do tego wszystkiego dochodzi ewentualna awaryjność nowych RTXów, które mają predyspozycje do przegrzewania się.
Ciekawa sprawa, naprawdę...to tylko potwierdza coś, o czym mówię od dawna - że u mnie karty mają się lepiej niż w niejednym komputerze u gracza. Dbam o sprzęt, serwisuję...sprzęt pracuje naprawdę w dobrych warunkach. Mi padła tylko 1 karta przez naprawdę długi okres - po rozebraniu okazało się, że karta którą kupiłem okazyjnie bez papierów, była wcześniej reanimowana...nie płakałem po niej długo, bo to był styczeń 2021, a karta już dużo wczesniej się spłąciła (cena była naprawdę atrakcyjna)
Trochę RTX przeszło przez moje ręce i nic nie padło...no ale tak jak pisałem, u mnie sprzęt pracuje w dobrych warunkach.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » niedziela, 22 sierpnia 2021, 10:48

czas na kolejną aktualizację
koszt wydobycia 1 BTC moim sprzętem to około 5765$
koszt wydobycia 1 ETH moim sprzętem to około 358$
W tym oczywiście uwględniono dodatkowe koszty chłodzenia, prąd w G12w+PV
rośnie trudność
https://www.coinwarz.com/mining/ethereu ... ulty-chart
spada urobek, ale cena to nadrabia, więc rentowność jest cały czas na podobnym poziomie...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: shinya56 » niedziela, 22 sierpnia 2021, 14:18

@adiqq
W jakim czasie wykopiesz po jednym BTC i ETH ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » niedziela, 22 sierpnia 2021, 15:00

już odpisywałem na to pytanie....
przyład dla zobrazowania
dla mocy 45500Mh - dziennie będzie przybywać 1 ETH (dla aktualnych parametrów sieci)
https://whattomine.com/coins/151-eth-et ... =Calculate

dla takiej samej mocy - sprzedając ją na nicehash ethash dostaniesz dziennie 0,06469 BTC - czyli 1 BTC będziesz mieć po 16 dniach.....
możesz też wykopane ETH wymienić na BTC - czasami wyjdzie to lepiej, a czasami gorzej...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: adiqq » czwartek, 2 września 2021, 07:07

koszt wydobycia 1 BTC moim sprzętem to około 5280$ (spadek kosztów zawdzięczamy wzrostom na parze ETH/BTC)
koszt wydobycia 1 ETH moim sprzętem to około 385$
W tym oczywiście uwględniono dodatkowe koszty chłodzenia, prąd w G12w+PV
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty wydobycia poszczególnych coinów

Postautor: miso20 » czwartek, 2 września 2021, 14:14

@adiqq te koszty, to są tylko koszty prądu czy w jaki sposób to liczysz? Uwzględniasz odrobienie się kart?

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości