A może jednak 100% mining?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A może jednak 100% mining?

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:16

EDIT: zły dział, przepraszam. proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu o kopaniu altów.

Cześć,

szukam tutaj głosów, które pomogą mi się ustosunkować do następującego pomysłu.

otóż załóżmy, że mam relatywnie duży zarobek na tradingu, powiedzmy, równowartość nowego średniej klasy samochodu. Kasa ta spadła mi z nieba - kosztowała mnie parę losowych kliknięć na pałę i wstrzelenie się w księżycujące alty.

Jednak trader ze mnie żaden. Wszystko robię "na czuja", czytając jedynie newsy o potencjalnych forkach, airdropach, etc (czyli tego, co przyciąga masy).

Stąd myśl, by - być może - zainwestować tą kasę w coś, co nie wymaga hazardu. Mam obecnie ok. 10 różnych kart AMD/NVIDIA, jakiś tam dochód przynoszą (w grudniu było to więcej, niż moja pensja). Za wygraną na giełdzie sumę mogę kupić dużo więcej kart. Nawet, gdyby krytpo zwinęło się do połowy obecnej wielkości (mam na myśli przełożenie na miesięczny ukop), to wypłaty - pomniejszone o podatki i prąd, oczywiście - wciąż stanowiłyby wielokrotność mojej pensji. Nie 10x, ale 2-3x, na dobrą sprawę za nic.

Oczywiście, trzeba rozważać wszystko, dlatego powstrzymuje mnie m.in. Ethereum "Casper", które spowoduje, że chińskie farmy kopiące ETH przerzucą się na inne waluty i podniosą poziom trudności wszędzie. Co dziś da mi 1000 PLN, jutro może dać mi 2x mniej przez to - nawet bez spadku cen.

A biorąc pod uwagę potencjalną bessę, krach (wszak trzeba planować na najgorsze, anie najlepsze) mówimy tutaj o ukopie rzędu 200 PLN per takie 1080Ti. których mógłbym kupić - strzelam - kilkanaście. Czyli w dość czarnym scenariuszu jakieś 3000 PLN na miesiąc, czyli mniej więcej moja obecna pensja.

Alternatywą jest dalszy trading. Wszak od tej sumy wystarczy ugrać kilka procent miesięcznie, by mieć spokój. ALE - to tylko się uda, gdy będzie HOSSA. Inaczej ta suma będzie się kurczyć. Duże tąpnięcie to spadek cen rzędu kilkadziesiąt %, tak jak ostatnio. I z kilkudziesięciu tysięcy potrafi zrobić się kilkanaście... a GPU zawsze można sprzedać. piszę o 1080Ti, gdyż minerzy nie mają ich wcale tak dużo i w razie krachu rynek zaleją raczej karty typu 1060/3 i RX580, a nie 1080Ti, które powinny dość dobrze trzymać cenę.

Karty kupiłbym EVGA i dokupił gwarancję do nich na 5-10 lat, tak, aby nie kłopotać się problemami technicznymi. Przy ewentualnej odsprzedaży też to zaplusuje.

proszę o wasze przemyślenia w temacie.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A może jednak 100% mining?

Postautor: Alwego » czwartek, 18 stycznia 2018, 19:00

Te karty podejrzewam po 3 latach będą średnio się nadawać do kopania. Patrz wydajność gtx 7xx. Dlatego więcej niż 36 miesięcy gwarancji moim zdaniem nie ma sensu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

A może jednak 100% mining?

Postautor: ExcaliburPLL » czwartek, 18 stycznia 2018, 19:37

Zdywersyfikuj inwestycję. Inaczej zawsze będziesz klął, że mogłeś temat rozwiązać inaczej.

Raz w miesiącu przesuwaj kapitał (więcej w trading lub kolejne karty) aż będziesz zadowolony
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A może jednak 100% mining?

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:46

Z tym, że ceny kart idą tudemun, dwa tyg temu za tą samą kwotę można było kupić (strzelam) 10 kart, dziś pewnie ok 7. Trudne decyzje, a im większy kapitał, tym więcej dziennie "tracisz" (nie zarabiasz) na braku decyzji.

ps. jakby to były 3 nowe samochody to bym kupował mieszkanie na wynajem ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

A może jednak 100% mining?

Postautor: Bemx2k » wtorek, 23 stycznia 2018, 15:05

BitJanusz

A Skarbówka patrzy i notuje ;)
BTC>ETH

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A może jednak 100% mining?

Postautor: RafaelGrey » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:55

Bemx2k pisze:BitJanusz

A Skarbówka patrzy i notuje ;)
Nie mają co robić tylko po forach latac;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A może jednak 100% mining?

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 08:11

Bemx2k pisze: BitJanusz

A Skarbówka patrzy i notuje ;)
Ja płacę podatki za mining, więc niech sobie notują na zdrowie.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość