Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 6 listopada 2017, 11:50

afrus pisze: Przy skali domowej faktycznie mija się to z celem od co najmniej 2 lat. Jedyna opcja jak piszą poprzednicy to obecnie tani prąd i masówka. Duża kopalnia na setki/tysiące maszyn i niestety prąd poniżej 40 gr brutto.
Ja założyłem, że mój główny cel to ogrzanie chałupy :mrgreen:
Czy cel zostanie osiągnięty - dam znać po zimie.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: XLukaz » poniedziałek, 6 listopada 2017, 12:55

To może ja dorzucę swoje 3... 2 grosze.
Mam prąd w cenie ok 48 gr. Nie mieszkam w PL. Mieszkanie mam zimne w cholerę więc to jest jakiś argument za wstawieniem koparki (ogrzewanie elektryczne więc chyba lepszy grzejnik który coś zarabia).

Mam do Was pytanie odnośnie "szukania taniego prądu". Jak/gdzie go szukać? Jakiś punkt zaczepienia? Tak się składa że nie mam elektrowni wiatrowej ani nie mieszkam w chinach koło elektrowni atomowej... Jak firmy kupują prąd? Jakieś pakiety?

Widzę, że macie dużo do powiedzenia więc może i tu podzielicie się swoją wiedzą.

:D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 6 listopada 2017, 13:45

Np tani prąd jest na Ukrainie :)
Do zasilania jednej koparki w celu ogrzania chałupy, to trzymaj się tego co masz, bo nikt Ci nie da taniego prądu.
Jak będziesz chciał mieć ze 100 koparek to "elektrownia" zrobi Ci przyłącze przemysłowe i wtedy będziesz miał tańszy prąd u siebie - powiedzmy o połowę

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: XLukaz » poniedziałek, 6 listopada 2017, 14:23

Ukraińce są podobno fałszywe :P

Dobra ale to przy okazji. Bez większego wyliczania myślę, że wydam 200zł miesięcznie mniej na ogrzewanie w okresie zimowym posiadając koparkę co oznacza zwrot za ok 1 grafikę. Ale traktujmy to jako bonus a nie coś co ma 51% wpływ na decyzję o zakupie.

Zakładając, że koparka zwróci się po 15 miesiącach to dla mnie wystarczy. Biorę. Czy nie szkoda czasu? Nie bo wolę to niż gapić się w sufit i chętnie się czegoś nauczę.

Jeżeli będę gdybał czy lepsza koparka czy też kupno BTC to pewnie, że może i lepsze BTC. Może będą wielkie wzrosty... Tyle, że równie dobrze może stać się coś równie nieprzewidywalnego jak ogromny skok wartości BTC. Proszę nie mówić, że to było oczywiste (bynajmniej nie dla 99% ludzi) bo wtedy nikt by nie sprzedawał BTC po 10, 50 czy 100$ tylko trzymał.

Parę groszy włożyłem w kryptowaluty a teraz myślę nad czymś namacalnym.
GRUBA KRESKA----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------- I do rzeczy. Co z tym prądem? Przyłącze przemysłowe? Z czym to się je? Masz jakieś konkretną wiedzę od jakiego zużycia to wchodzi w grę? Jakieś pakiety energii? To, że piszę o 1 to nie znaczy, że nie może być to na start. Poza tym z tym pytaniem o szukanie prądu to chodzi mi np. o możliwość dogadania się właśnie z firmą która nie wykorzystuje czegoś w rodzaju "pakietu" który ma i chciałaby coś odsprzedać. Jak szukać takiej firmy. Jaki przemysł itd. Jakieś pomysły typu szukaj elektrowni wiatrowej, wodnej... Nie bardzo wiem jak to ugryźć ale już osoby mające pojęcie w tym temacie dobrze wiedzą o co mi chodzi.

Dzięki za wszelkie info.

PS. Na 20k muszę trochę popracować więc kwestię podjęcia ryzyka podejmę we własnym zakresie tak jak i każdy z Was to robi :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 6 listopada 2017, 14:35

Był temat o prądzie - koledzy podawali za ile kupują przemysłówkę. Nie chce mi się szukać po forum za Ciebie.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: XLukaz » poniedziałek, 6 listopada 2017, 14:54

KryptoBanita pisze:Był temat o prądzie - koledzy podawali za ile kupują przemysłówkę. Nie chce mi się szukać po forum za Ciebie.
Powiało chłodem :P Spoko.
Wpisywałem jakieś frazy w wyszukiwarce ale efekt był mierny. Skoro mówisz, że temat jest to znajdę.
Ważne, że jest czego szukać.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: afrus » poniedziałek, 6 listopada 2017, 14:56

Biogaz, woda, wiatr albo A1/G23
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: gigi » poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:00

walec51 pisze:
Samuel pisze: To dość względne pojęcia, co oznacza tani prąd?
Taki jaki mają większe farmy koparek które eskalują trudność algorytmu. Nie mam dokładnych danych ale na pewno nie więcej niż 30 gr / kWh
bithowy pisze:
Jeszcze jak ktoś ma działalność i prąd na FV to już naprawdę się nie opłaca kopać...;)
To zacznij kopać... ja mam działalność, prąd w kosztach i sprzętu za 20 000 zł i stwierdziłem że zwrot z inwestycji jaki to generuje nie jest wart mojego czasu.
Pytanie za ile masz ten prad oraz jaki zarobek nie jest wart twojego czasu (to jest akurat subiektywne - na szybko liczac to masz z tego jakis 1000zl na czysto miesiecznie). No i pytanie co to za koparka oraz na co tracisz ten czas...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 6 listopada 2017, 17:22

XLukaz pisze: Powiało chłodem Spoko.
Wpisywałem jakieś frazy
A wpisałeś frazę:
ILE PŁACICIE ZA PRĄD ?

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... a9#p155802

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: zzzccchhh222888 » poniedziałek, 6 listopada 2017, 17:32

Bemx2k pisze: Przy średniej krajowej za kWh 50 grosz wchodzenie w mining z nowymi koparkami to trochę nie roztrapna decyzja. Naprawdę przy obecnym wzroście zainteresowania BTC lepszą inwestycją będzie kupienie BTC ETH,DASH podczas jakiejś większej korekty.
Nie namawiaj młodzieży do hazardu. będziesz się za to smażył w piekle ;-)

Dalej ni wiem jak mam traktować tej wychwalany tu wykres. teraz on już jest nie teges czy zawsze był oszukańczy? :-)
http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMi ... &power=400

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: XLukaz » poniedziałek, 6 listopada 2017, 19:42

KryptoBanita pisze: A wpisałeś frazę:
ILE PŁACICIE ZA PRĄD ?
Tak, czytałem. Tyle, że ja pytałem o sposób na np. podłączenie (czyt. dogadanie) się do jakiejś firmy itp. lub jakieś sposoby które może są a nie każdy o nich wie. Coś z własnego doświadczenia. Ale luz.
afrus pisze: Biogaz, woda, wiatr albo A1/G23
Droga impreza i nie wiem czy w ogóle opłacalna biorąc pod uwagę koszt elektrowni w stosunku do mocy. Nie znalazłem ceny w taryfie G23... Ba nawet takiej nie widziałem. Gospodarstwo 2(pow 40k kWh) i 3 strefy czas.)-tyle z oznaczen. Ceny brak.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: burzolak » wtorek, 7 listopada 2017, 01:19

walec51 pisze:
Samuel pisze: To dość względne pojęcia, co oznacza tani prąd?
Taki jaki mają większe farmy koparek które eskalują trudność algorytmu. Nie mam dokładnych danych ale na pewno nie więcej niż 30 gr / kWh
bithowy pisze:
Jeszcze jak ktoś ma działalność i prąd na FV to już naprawdę się nie opłaca kopać...;)
To zacznij kopać... ja mam działalność, prąd w kosztach i sprzętu za 20 000 zł i stwierdziłem że zwrot z inwestycji jaki to generuje nie jest wart mojego czasu.
Ile płacisz za prąd na firmę?

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: zzzccchhh222888 » wtorek, 7 listopada 2017, 19:52

Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: XLukaz » wtorek, 7 listopada 2017, 20:18

zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą
Być może to przestrogi od tych którzy zarabiali na kopaniu kupę kasy kiedyś a to co teraz można zarobić to dla nich marne grosze. Wierzę, że chcą uświadomić tych którzy planują po pół roku kopania stawiać dom.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: krystian » wtorek, 7 listopada 2017, 20:24

zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
popytaj o zwrot inwestycji tych co kupili Antminer D3... myślisz, że z GPU nie może być załamania? Ponad 50% mocy kart graficzny jest skierowana na Ethereum i ZEC. Wystarczy że ethereum przejdzie na POS, a ZEC przytrafi się coś niemiłego, pozostałe waluty nie utrzymają tego wzrostu mocy, opłacalność poleci na łeb i szyję.
To że opłacalność kopania na GPU jeszcze jakośc wygląda wynika z opóźnienia wprowadzenia POS dla ethereum.

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: x157 » wtorek, 7 listopada 2017, 20:39

zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
Mama nadzieję, że posłuchałeś innych dobrych rad i kupiłeś BTC za 2500 $ ? Jeżeli tak to gratuluję !

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: zzzccchhh222888 » środa, 8 listopada 2017, 00:05

x157 pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
Mama nadzieję, że posłuchałeś innych dobrych rad i kupiłeś BTC za 2500 $ ? Jeżeli tak to gratuluję !

Czy ja wyglądam na idiotę co gra w ruletkę :-)

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
krystian pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
popytaj o zwrot inwestycji tych co kupili Antminer D3... myślisz, że z GPU nie może być załamania? Ponad 50% mocy kart graficzny jest skierowana na Ethereum i ZEC. Wystarczy że ethereum przejdzie na POS, a ZEC przytrafi się coś niemiłego, pozostałe waluty nie utrzymają tego wzrostu mocy, opłacalność poleci na łeb i szyję.
To że opłacalność kopania na GPU jeszcze jakośc wygląda wynika z opóźnienia wprowadzenia POS dla ethereum.

Ja to już słyszałem kilka miesięcy temu. I co?

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
XLukaz pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą
Być może to przestrogi od tych którzy zarabiali na kopaniu kupę kasy kiedyś a to co teraz można zarobić to dla nich marne grosze. Wierzę, że chcą uświadomić tych którzy planują po pół roku kopania stawiać dom.
Albo nie w smak im rosnąca konkurencja i to mityczne ;-) zwiększenie trudności :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » środa, 8 listopada 2017, 08:09

zzzccchhh222888 pisze: Czy ja wyglądam na idiotę co gra w ruletkę
Czyli nie kupiłeś BTC jak Ci dobrze radzili?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: slasta » środa, 8 listopada 2017, 10:08

zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
To wielki sukces :lol: a liczyłeś ile czasu będzie się zwracało pozostałe 2/3 ?

DeI
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: DeI » środa, 8 listopada 2017, 16:58

Ci którzy kupili w tym roku BTC i je trzymali de facto więcej zarobili niż ci co kupili sprzęt i to są niepodważalne fakty. Wystarczy wspomnieć o promocji w te wakacje na BTC 8Kzł a ile teraz mamy? 27Kzł.
Może to jest ruletka ale można obserwować trend tak z miesiąca na miesiąc powiększa się market cap i to nie było chwilowe tak było calutki rok nie licząc pewnych wydarzeń jeśli trend się nie zmieni BTC faktycznie może dojść do końca roku do 10K$

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości