Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: wamak » czwartek, 8 sierpnia 2019, 21:24

Przychody z miningu i tak są słabe na tle 2017 roku. Myślałem nad tym, aby teraz zamiast kupować kryptowaluty, wydobywać je (mam wolny pokój, który może być gorący i risery, komputery), jednak nie warto. Za dużo zachodu w porównaniu do zysku, już to przerabiałem. Od połowy 2017 do połowy 2018 wydobywałem, teraz nie warto absolutnie.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: championbit » piątek, 9 sierpnia 2019, 14:43

walec51 pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:04Ktoś z większą kopalnią mógłby się podzielić doświadczeniami ile teraz przychody vs koszty i co kopie?
Nikt Ci nie zdradzi ile zarabia a kalkulatory opłacalności są ogólnodostępne.

Polecam podłożyć sobie kilka najpopularniejszych stawek i samemu obliczyć rentowność.
USD / kwh
0,1-0,06 USD - Janusze i scamerzy
0,06-0,05 USD - Stawka industrialna dla firm i średnia cena największych kolokacji na świecie bez względu na kraj czy region islandia,chiny, iran, itd dobrze patrzą sobie na ręce i nikt nie ma w interesie sprzedawać prądu zbyt tanio.
0,03-0,05 - stawka prosumencka, sam masz udział w produkcji energii i dogadujesz sie z jakimś dostawcą aby wzajemnie uśredniać sobie ceny energii i mieć stabilniejszą prace
0,003-0,01 stawka producencka, koszt wyprodukowania 1 kwh bez uwzględniania amortyzacji mniej więcej tyle wychodzi bez względu na to czy jest to elektrownia węglowa czy jądrowa bo poza kosztami samego paliwa dochodzą koszty różnych praw do emisji, podatki czy zabezpieczenia infrastruktury jak w przypadku elektrowni jądrowej itd w której np koszt paliwa stanowi tylko 3 procent kosztu produkcji energii.

Poza tym kopanie na większą skale czegokolwiek poza BTC jest głupotą. Bo nawet jak te dziesiątki tysięcy kart przestawicie na coś innego jak wam coin przejdzie na FPGA to ten nowy shitcoin będzie na tyle mało znany że miesięcznym urobkiem zajedziecie cenę i wyjdziecie na tym jeszcze gorzej.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: pawel0520 » wtorek, 16 lutego 2021, 17:31

Pytanie do ludzi, którzy już przeżyli hosse.

Jak dlugo jeszcze uważacie, że będzie się dobrze kopać? Ogólnie z kwestii inwestycyjnej mówi się, aby powoli już myśleć nad realizacją zysków, że jesteśmy blisko górki. Jak to się będzie mialo do opłacalności kopania, gdy wykres zawróci? Chodzi mi jak szybko bedzie spadac oplacalność etc. Patrzac na 2017 to spadło całkiem szybko.
Ogólnie mój plan jest taki aby ukopać swoje i sprzedać jeszcze w najbliższych msc sprzęt gdy jest jeszcze drogi.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: adiqq » wtorek, 16 lutego 2021, 19:01

pawel0520 pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 17:31Jak dlugo jeszcze uważacie, że będzie się dobrze kopać?
szklanej kuli to chyba nikt nie ma....
pawel0520 pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 17:31oplacalność etc
etc od dawna jest kiepskim wyborem, chyba że się ma karty z mniejszą iloscią pamięci niż 4gb ;)
pawel0520 pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 17:31Ogólnie mój plan jest taki aby ukopać swoje i sprzedać jeszcze w najbliższych msc sprzęt gdy jest jeszcze drogi.
plan jak plan...czy się uda tego nikt nie wie...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: fetek » wtorek, 16 lutego 2021, 19:33

pawel0520 pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 17:31 Ogólnie mój plan jest taki aby ukopać swoje i sprzedać jeszcze w najbliższych msc sprzęt gdy jest jeszcze drogi.
to już zacznij sprzedawać.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: pawel0520 » wtorek, 16 lutego 2021, 19:39

wiem ze przewidziec sie nie da, ale jak to wygladalo w 2017? po tym jak osiagnelismy gorke i byly spadki to jak szybko oplacalnosc spadala? rozumiem ze cena sprzetu rowniez zaczela leciec w dol?

no wlasnie tak sobie myśle, że już czas chyba sprzedać

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: Zeyt » środa, 17 lutego 2021, 18:26

@pawel0520 Opłacalność spadała na tyle wolno, że pół roku po pęknięciu bańki już każdy dokładał do interesu dość sporo.
Cena sprzętu również spadła drastycznie.
Jak jest hype na koparki, każdy chce kopać, to warto myśleć nad pozbyciem się swojej, najlepiej na kopaniu wychodzą Ci, którzy kopią podczas bessy na niskiej trudności, a koparki pozbywają się w czasie trwania nowej hossy, za sprzęt kasują niebotyczne kwoty, plus urobek puszczają na górce ;)
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: adiqq » środa, 17 lutego 2021, 18:38

Zeyt pisze: środa, 17 lutego 2021, 18:26Opłacalność spadała na tyle wolno, że pół roku po pęknięciu bańki już każdy dokładał do interesu dość sporo.
upraszczasz i to mocno. Ja pojawiłem się tutaj w grudniu 2018 i w dołku dołków kopałem na starych Rx na +-0. Jak pewne rzeczy zoptymalizowałem, to byłem na plus. Zgodzę się z tym co napisałeś - pod warunkiem, że dopiszesz, że dotyczy to większości a nie wszystkich ;)
Od samego początku jak zacząłem tutaj pisać, to spotkałem się z bardzo mocną krytyką, a w czasie dyskusji okazywało się, że głosiciele prawdy objawionej (o nieopłacalności miningu) nie znają nawet cen prądu i nie potrafią czytać prawidłowo taryf ;) Dlatego tak trochę na przekór założyłem swego czasu swój wątek...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: fetek » środa, 17 lutego 2021, 20:11

oj tam, weterani strzelają takie byki że się płakać chce a wszyscy to tolerują. :mrgreen:

Jak ktoś dobrze kombinuje to przez 2-3miesiące coś ukopał i ostro zarobił na sprzęcie by w bessie znowu wejść z ZEROWYM wkładem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » środa, 17 lutego 2021, 20:31

adiqq pisze: środa, 17 lutego 2021, 18:38nie znają nawet cen prądu

że ja nie znam cen prondu :shock:
Ja znam cenę od najtańszego woltarzu, do najdroższego :mrgreen:
;)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: Zorg » niedziela, 21 lutego 2021, 09:01

czyli wszyscy poza elitarna grupa "Januszy i scamerów" maja prąd za mniej niż 23 grosze
ja się nie łapie nawet do tej grupy bo mam po 58 groszy :)

Kmp
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: Kmp » czwartek, 25 lutego 2021, 13:51

Jak myślicie używanego Antminera BITMAIN S15 28T/s warto jeszcze brać za 6600pln?
Sprawność 80-90%. Prąd po mam 45gr, może taniej za jakiś czas bo będzie progres w postaci fotowoltaiki.

Gdzie znajdę dobry kalkulator opłacalności BTC

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości