Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: bauzer-komp » czwartek, 9 listopada 2017, 00:00

slasta pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
To wielki sukces :lol: a liczyłeś ile czasu będzie się zwracało pozostałe 2/3 ?
a po co ci 2/3

jak ktos kupił karty pomiedzy styczniem a kwietniem to praktycznie nie stracił nic bo gtx1070 byly po tyle samo co teraz
amd rx-ow nie sledzilem ale chyba tez byly po 900 i nikt tego nie brał

wiec jak ktos zlozył koparke po cenach normalnych to jest do przodu tyle ile wykopał bo na sprzecie nic nie stracił

a jak ktos kupował 2-3 miesiace temu rxy po 1500 i gtx1070 po 2400 to na te chwile nawet nie wykopaly mu na strate wartosci


obserwuje diff ETH codziennie i praktycznie oplacalosc jest na tym samym poziomie (oczywiscie w czerwcu - lipcu itp byla o wiele wieksza ale teraz nic sie nie zmienia i mysle ze do premiery nowych kart NVidii nic sie w tej kwestii nie zmienii wiec spokojnie jeszcze pare miesiecy na obecnej generacji bedie oplacalo sie kopac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: slasta » czwartek, 9 listopada 2017, 00:25

@bauzer-komp,ETH
2/3 potrzebne jest po to żeby zarabiać, dopóki posiadasz sprzęt traci on na wartości, a skoro tak się dzieje to urobek najpierw musi go pokryć, a voltą to ty raczej już ETH nie pokopiesz bo do tego czasu zapewnię przejdzie na POS.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: bauzer-komp » czwartek, 9 listopada 2017, 00:36

ja kupuje karty polujac na okazje wiec mysle ze za kilka miesiecy sprzedam je bez straty, bo nowe w sklepie to kazdy glupi potrafi tylko co z tego ze jak kupie nową 1070 za 1750zł to ona na starcie traci te 100zł wiec miesiac kopania w plecy na samej stracie wartosci

co do POS zgodze sie i to jest najwieksza zagadka ale rynek nie lubi prozni i zawsze cos nowego wymysla

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: krystian » czwartek, 9 listopada 2017, 07:14

Jest dużo zmiennych.

Weźcie pod uwagę, że wszystkie części trzeba mieć zdublowane. Padnie zasilacz lub płyta główna, co z tego, że są na gwarancji, jeśli gwarancje rozpatrują ponad miesiąc. A był taki okres, że płyty główne wymiotło z rynku i kto nie miał rezerwowej, mógł tylko patrzeć jak karty się kurzą.

Mnie już padał zasilacz (oryginalny Enermax, gwarancję rozpatrzyli po 3 tygodniach, dostałem nowy). Obecnie dwie karty graficzne oddałem. Najpierw 2 tygodnie karty leżały u sprzedawcy, teraz 3'ci tydzień karty leżą u producenta.

Niektóre karty po miesiącach kopania zaczynają się wieszać, trzeba zmniejszać taktowania, wracać do stockowych. Takiej karty na gwarancje się nie odda, bo karta działa.

Gdy na ulicy przed domem wymieniali rury kanalizacyjne, przez dwa tygodnie w godz. 8-15 wyłączali prąd, koparki nie kopały.

Kalkulatory opłacalności tego nie biorą pod uwagę.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: Harey » czwartek, 9 listopada 2017, 11:57

krystian pisze: przez dwa tygodnie w godz. 8-15 wyłączali prąd, koparki nie kopały
Zgadza się, numer do energetyki znam na pamięć. Oczywiście "wcześniej" nigdy nie dzwoniłem, bo przecież kiedyś włączą. Teraz irytacja sięga zenitu :)

Poza tym koparka to ogrom wydzielanego ciepła, naprawdę w praktyce sporo. Jeśli nie masz wydzielonego miejsca z profesjonalną wentylacją albo duuużej nieruchomości to sauna 24h gwarantowana. Radzę wziąć to pod uwagę.

Kwestię bezpieczeństwa pożarowego również, bo jak oglądam na yt jak w Hameryce pokazują koparki na puszystych dywanach to nie wiem, czy się śmiać czy plakać.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: bauzer-komp » czwartek, 9 listopada 2017, 12:23

oczywiscie jest duzo zmiennych i faktycznie jesli komus sprzet pada, jest slaba instalacja, czeste zaniki pradu to faktycznie wychodzi ze sie nie oplaca

co do ciepła, aktualnie idzie zima i bedzie to na plus bo przynajmniej ogrzewaja pokoj/dom , u mnie tylko 1000W ale pokoj 3x3 lekko ogrzewa, mysle ze 4-5 razy tyle spokojnie by ogrzało cale mieszkanie, mały dom

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: oliee0 » czwartek, 9 listopada 2017, 16:18

Co Wy z tym wydzielanym ciepłem, bez przesady. Ja kopiąc nawet ZEC, który wymaga kręconego rdzenia nie miałem jakiś wielkich problemów i to w pomieszczeniu, które ma jakieś 5x3m... Największy minus koparki w warunkach domowych to to, że wysusza strasznie powietrze. xd

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: Harey » czwartek, 9 listopada 2017, 17:46

oliee0 pisze: Co Wy z tym wydzielanym ciepłem, bez przesady. Ja kopiąc nawet ZEC, który wymaga kręconego rdzenia nie miałem jakiś wielkich problemów i to w pomieszczeniu, które ma jakieś 5x3m...
ile kart?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: frytek123 » czwartek, 9 listopada 2017, 21:54


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 9 listopada 2017, 22:01

Nie opłaca się.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 218
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: dyziok » czwartek, 9 listopada 2017, 22:30

Za każdym razem kiedy składam nową koparkę to pluję sobie w brodę po co mi te problemy. Jeszcze nie udało mi się złożyć bezproblemowo w 1 dzień, zawsze to zasilacz walnięty, to płyta główna itp. Masakra. Ale kiedy już chodzą to jest ok i cieszą.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: zzzccchhh222888 » piątek, 10 listopada 2017, 13:18

KryptoBanita pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Czy ja wyglądam na idiotę co gra w ruletkę
Czyli nie kupiłeś BTC jak Ci dobrze radzili?

A radzili też kiedy sprzedać? Bo jakoś nie zauważyłem ;-)

Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
slasta pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
To wielki sukces :lol: a liczyłeś ile czasu będzie się zwracało pozostałe 2/3 ?
Wystarczyłoby żeby dojść do 1/2 i wtedy "inwestor" wychodzi na ZERO i nic nie traci bo sprzeda graty za brakującą połowę.
Kiedy zaś kupi BTC to może stracić wszystko. I g... mnie obchodzi ile może zyskać. Ważne ile może stracić

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 6 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: NuMeRoUnO » piątek, 10 listopada 2017, 13:29

zzzccchhh222888 pisze:
KryptoBanita pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Czy ja wyglądam na idiotę co gra w ruletkę
Czyli nie kupiłeś BTC jak Ci dobrze radzili?

A radzili też kiedy sprzedać? Bo jakoś nie zauważyłem ;-)

Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
slasta pisze:
zzzccchhh222888 pisze: Gdybym 4 miesiące temu kupił koparkę to już 1/3 inwestycji by mi się zwróciła. :-) A tak posłuchałem tych czarnych scenariuszy które co rusz się tu pojawiają . Co miesiąc miał być armagedon. Najpierw w sierpniu potem we wrześniu ...
I co? i dalej się kopie i coś tam zarabia. Kiepskie wróżki tu wróżą :-)
To wielki sukces Obrazek a liczyłeś ile czasu będzie się zwracało pozostałe 2/3 ?
Wystarczyłoby żeby dojść do 1/2 i wtedy "inwestor" wychodzi na ZERO i nic nie traci bo sprzeda graty za brakującą połowę.
Kiedy zaś kupi BTC to może stracić wszystko. I g... mnie obchodzi ile może zyskać. Ważne ile może stracić
Brawo ty :) to samo miałem napisać. Wystarczy jeden neews blokują wszystko i zostaniesz z 0 a sprzęt jest twój możesz sprzedać, zostawić co ci się tylko podoba. Racja na ta chwile inwestycja w BTC wychodzi korzystniej ale ryzyko jest nieporównywalne.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: zzzccchhh222888 » piątek, 10 listopada 2017, 13:38

A teraz czekam na kolejne sekciarskie minusy ;-) kto pierwszy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » piątek, 10 listopada 2017, 14:32

zzzccchhh222888 pisze: KryptoBanita pisze:

Czyli nie kupiłeś BTC jak Ci dobrze radzili?

zzzccchhh222888 pisze:
A radzili też kiedy sprzedać? Bo jakoś nie zauważyłem
Skoro nie korzystasz z dobrych rad to po co Ci radzić? Szkoda czasu.
zzzccchhh222888 pisze: A teraz czekam na kolejne sekciarskie minusy kto pierwszy?
Sam się zminusowałeś, bo nie kupiłeś. Po co kopać leżącego :mrgreen:

Dodano po 7 minutach 34 sekundach:
NuMeRoUnO pisze: Brawo ty to samo miałem napisać. Wystarczy jeden neews blokują wszystko i zostaniesz z 0 a sprzęt jest twój możesz sprzedać, zostawić co ci się tylko podoba. Racja na ta chwile inwestycja w BTC wychodzi korzystniej ale ryzyko jest nieporównywalne.
Kolejny który nie kupił BTC.
Przynajmniej nie wciskajcie Towarzyszu kitu, że warto kupować koparki.
Mam dwie koparki, bo ogrzewam chałupę i korzystając z efektu ubocznego jakim jest ciepło to MOŻE warto.
W kopanie można się pchać, ale na dużą skalę, a nie 2 sztuki na krzyż.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 6 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: NuMeRoUnO » piątek, 10 listopada 2017, 14:55

KryptoBanita pisze:
zzzccchhh222888 pisze: KryptoBanita pisze:

Czyli nie kupiłeś BTC jak Ci dobrze radzili?

zzzccchhh222888 pisze:
A radzili też kiedy sprzedać? Bo jakoś nie zauważyłem
Skoro nie korzystasz z dobrych rad to po co Ci radzić? Szkoda czasu.
zzzccchhh222888 pisze: A teraz czekam na kolejne sekciarskie minusy kto pierwszy?
Sam się zminusowałeś, bo nie kupiłeś. Po co kopać leżącego :mrgreen:

Dodano po 7 minutach 34 sekundach:
NuMeRoUnO pisze: Brawo ty to samo miałem napisać. Wystarczy jeden neews blokują wszystko i zostaniesz z 0 a sprzęt jest twój możesz sprzedać, zostawić co ci się tylko podoba. Racja na ta chwile inwestycja w BTC wychodzi korzystniej ale ryzyko jest nieporównywalne.
Kolejny który nie kupił BTC.
Przynajmniej nie wciskajcie Towarzyszu kitu, że warto kupować koparki.
Mam dwie koparki, bo ogrzewam chałupę i korzystając z efektu ubocznego jakim jest ciepło to MOŻE warto.
W kopanie można się pchać, ale na dużą skalę, a nie 2 sztuki na krzyż.
A czytałeś mój wcześniejszy wpis w tym temacie? Tak przy 6 kartach to słabo ale przy 50 i ogrzewaniu które wymyśliłem jest spoko kokosów może nie ma ale bez dramatu. BTC posiadam ale z zamiany z innych wykopanych.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: KryptoBanita » piątek, 10 listopada 2017, 22:11

NuMeRoUnO pisze: ale przy 50 i ogrzewaniu które wymyśliłem jest spoko
Ogrzewanie - tak.
50 kart to ciągle "2 sztuki na krzyż".

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: zzzccchhh222888 » sobota, 11 listopada 2017, 00:26

KryptoBanita pisze:
NuMeRoUnO pisze: ale przy 50 i ogrzewaniu które wymyśliłem jest spoko
Ogrzewanie - tak.
50 kart to ciągle "2 sztuki na krzyż".
Ale Ty masz złe podejście. Pewny zysk z kopania (stosunkowo pewny) porównujesz z bajkową wizją o kokosach z gry w ruletkę.
A tu trzeba porównywać ryzyko inwestycji. Zdejmij różowe okulary i zejdź na ziemię.
Nadal jedna koparka przynosi kilka stówek zysku miesięcznie. Mało bo jesteśmy biednym państwem na dorobku ;-) Żeby być poprawnym politycznie.
Że za chwilę będzie armagedon i wszyscy kopacze pójdą z torbami?
Słyszę to od 4 miesięcy. I co? I NIC :-)
A ten wykres jest prawdziwy czy zawsze był oszukańczy? :-)
http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMi ... &power=400

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: x157 » sobota, 11 listopada 2017, 22:52

zzzccchhh222888 pisze:
KryptoBanita pisze:
NuMeRoUnO pisze: ale przy 50 i ogrzewaniu które wymyśliłem jest spoko
Ogrzewanie - tak.
50 kart to ciągle "2 sztuki na krzyż".
Ale Ty masz złe podejście. Pewny zysk z kopania (stosunkowo pewny) porównujesz z bajkową wizją o kokosach z gry w ruletkę.
A tu trzeba porównywać ryzyko inwestycji. Zdejmij różowe okulary i zejdź na ziemię.
Nadal jedna koparka przynosi kilka stówek zysku miesięcznie. Mało bo jesteśmy biednym państwem na dorobku ;-) Żeby być poprawnym politycznie.
Że za chwilę będzie armagedon i wszyscy kopacze pójdą z torbami?
Słyszę to od 4 miesięcy. I co? I NIC :-)
A ten wykres jest prawdziwy czy zawsze był oszukańczy? :-)
http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMi ... &power=400
Kopanie przynosi teraz zysk tylko dla tego, że rośnie kurs walut. Gdybyś dla przykładu kopał od maja gdy ETH kosztowało 90$ i kurs nie wzrósł to by się opłacało ? Oczywiście nie wiadomo jak wtedy wyglądał by wzrost trudności, ale on dąży do równowagi kosztów a te w Polsce są wyższe niż np. w Chinach. W takim przypadku liczenie na zysk z kopania jest większą ruletką niż sam zakup waluty.
Jest coś takiego magicznego, co zwą Stop Loss i to pomaga ograniczać ryzyko na giełdach ;-)
Koparka nie przynosi kilku stów zysku miesięcznie a przynajmniej nie do chwili kiedy się spłaci a to teraz trwa według moich wyliczeń, ponad rok. A co będzie za rok ?

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego NIE powinieneś się pakować w kopanie kryptowalut

Postautor: zzzccchhh222888 » sobota, 11 listopada 2017, 23:20

x157 pisze:
zzzccchhh222888 pisze:
KryptoBanita pisze:

Ogrzewanie - tak.
50 kart to ciągle "2 sztuki na krzyż".


Kopanie przynosi teraz zysk tylko dla tego, że rośnie kurs walut. Gdybyś dla przykładu kopał od maja gdy ETH kosztowało 90$ i kurs nie wzrósł to by się opłacało ? Oczywiście nie wiadomo jak wtedy wyglądał by wzrost trudności, ale on dąży do równowagi kosztów a te w Polsce są wyższe niż np. w Chinach. W takim przypadku liczenie na zysk z kopania jest większą ruletką niż sam zakup waluty.
Jest coś takiego magicznego, co zwą Stop Loss i to pomaga ograniczać ryzyko na giełdach ;-)
Koparka nie przynosi kilku stów zysku miesięcznie a przynajmniej nie do chwili kiedy się spłaci a to teraz trwa według moich wyliczeń, ponad rok. A co będzie za rok ?

Ale po pół roku wychodzi się na zero po sprzedaży sprzętu.
Mnie zostałoby jeszcze 2 mies. (tylko) do wyjścia na zero. Ale posłuchałem Tobie podobnych i nie zainwestowałem. będziesz miał mnie na sumieniu ;-)
Policzymy się za 2 mies. :-)
Wróżki w mordę...

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości