Obudowa do koparełki

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: KacperQu » niedziela, 2 lipca 2017, 17:56

Witajcie to kolejny post w tym samym dniu.. No sorry ale chce się czegoś dowiedzieć od ekspertów a nie innych stron. (tu mam zaufanie)

Chcę zrobić do mojej koparki obudowe ale tylko z trzech stron żeby ciepłe powietrze wylatywało a koparka była ładna. Czy da się tak czy raczej potrzebuje jakiegoś wentylatora w którejś ze scianek? Za odpowiedzi BARDZO dziękuje :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: tonyxxl » niedziela, 2 lipca 2017, 19:00

do koparek stosuje się otwarte ramy a nie zamknięte obudowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: novymivo » niedziela, 2 lipca 2017, 19:46

Dam rade.
Szukaj regalu metalowego np w brico lub b&q czy innym budowlanym / lub allegro + brzeszczot + miara + wiertarka i masz super obudowe za friko.
https://static.promoceny.pl/foto/vyrobk ... 188020.jpg

ps- z takiego jednego regalu zrobisz obudowe i na 6-8 koparek wszystko zalezy od wymiarow.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: KacperQu » niedziela, 2 lipca 2017, 21:53

tonyxxl pisze:do koparek stosuje się otwarte ramy a nie zamknięte obudowy.
Chciałbym aby ona jakoś wyglądała gdyby ktoś do mnie przyszedł a nie mam gdzie tego ukryć

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: zch28 » niedziela, 2 lipca 2017, 22:41

Widziałem w necie fajną konstrukcję z miedzianych rurek :-)
z drewna...
Albo kup sobie za 200 zł profesjonalnie wykonaną na alledrogo :-)

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: x157 » niedziela, 2 lipca 2017, 23:01

W Leroy Merlin są aluminiowe kątowniki i kształtowniki do tego parę deseczek (można pomalować), jak masz to płytę z obudowy gdzie przykręca się mobo i "parę" wkrętów, jakaś taśma z ledami dla bajeru i już. Można kawałek plexi. 100 zł i 2 godziny roboty.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: KacperQu » poniedziałek, 3 lipca 2017, 14:21

x157 pisze: W Leroy Merlin są aluminiowe kątowniki i kształtowniki do tego parę deseczek (można pomalować), jak masz to płytę z obudowy gdzie przykręca się mobo i "parę" wkrętów, jakaś taśma z ledami dla bajeru i już. Można kawałek plexi. 100 zł i 2 godziny roboty.
Dzięki za pomysł z drewienkiem :) A czy jeżeli z jednej strony będzie bez ścianki to coś da?

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: x157 » poniedziałek, 3 lipca 2017, 17:02

Tu masz jeden z wielu przykładów. Poszukaj jest tego sporo a jak nie masz smykałki do wiertarki to kup na Allegro ;-)

Ja mam tylko kawałek plexi z przodu ale to dla tego, żeby mi córka tam ręki nie włożyła, albo kot nie wskoczył.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: KacperQu » poniedziałek, 3 lipca 2017, 17:24

x157 pisze: Tu masz jeden z wielu przykładów. Poszukaj jest tego sporo a jak nie masz smykałki do wiertarki to kup na Allegro ;-)

Ja mam tylko kawałek plexi z przodu ale to dla tego, żeby mi córka tam ręki nie włożyła, albo kot nie wskoczył.
Chodzi mi o zamkniętą obudowe. Mam też dwa koty w domu myszoskoczka i dwie agamy brodate ale dzieci to ni mam

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: x157 » poniedziałek, 3 lipca 2017, 17:36

Można dużą i dobrze wentylowaną obudowę do PC ale na max 2 karty i licz się z tym, że karty będą miały ponad 70 stopni i 50% obrotów. A jak będą upały to może się przegrzewać.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: KacperQu » wtorek, 4 lipca 2017, 15:27

x157 pisze: Można dużą i dobrze wentylowaną obudowę do PC ale na max 2 karty i licz się z tym, że karty będą miały ponad 70 stopni i 50% obrotów. A jak będą upały to może się przegrzewać.
Chciałem akurat kupić 2karty graficzne max bo też na tyle mnie stać. Mam w domu klimatyzator a więc upału nie będzie w pokoju. Karty 70stopnii? jak to do cholery zmniejszyć. Jak ,,dobrze,, wentylować obudowę

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obudowa do koparełki

Postautor: x157 » wtorek, 4 lipca 2017, 15:41

Dobierz tak obudowę, żeby karty miały miejsce i dobrą wentylację. Żeby nie zasłonięte były koszykami na napędy lub ta dolna miała luz na dole do wydmuchu. Co najmniej 3 wydajne wentylatory w obudowie. Dobre ułożenie kabli i powinno działać. No i dobrze by było, żeby sloty na płycie głównej były jak najdalej od siebie.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości