Karta Graficzna do Miningu

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: Pryncy » niedziela, 1 października 2017, 15:41

Czyli nie było tematu. rx 580 jakiej firmy polecasz?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: mich99 » wtorek, 26 grudnia 2017, 19:04

Sądzicie, że warto sugerować się tego typu rankingami - https://najlepszyranking.pl/ranking-karty-graficzne ? Można znaleźć w tym serwisie zestawienie produktów najpopularniejszych, najchętniej kupowanych, najtańszych. Ja często przed zakupem sprawdzam poszczególne rzeczy w sieci, recenzje, czy tego typu rankingi.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: m.m » środa, 27 grudnia 2017, 01:03

Pryncy pisze: Czyli nie było tematu. rx 580 jakiej firmy polecasz?
te które są dostępne...
mich99 pisze: Sądzicie, że warto sugerować się tego typu rankingami - https://najlepszyranking.pl/ranking-karty-graficzne ? Można znaleźć w tym serwisie zestawienie produktów najpopularniejszych, najchętniej kupowanych, najtańszych. Ja często przed zakupem sprawdzam poszczególne rzeczy w sieci, recenzje, czy tego typu rankingi.
nie warto.. https://whattomine.com/
RafiSt pisze: 1) którą wersję GTX 1060 warto kupić? Na aledrogo jest ich kilka - kilkanaście.
2) jaki hashrate można wyciągnąć z takiej karty kopiąc monero lub ethereum?
ty się nie przejmuj wersją tylko pamięciami, nigdy nie widziałem by ktoś 1060 selekcjonował w przeciwieństwie do 1070.
ad 1 6 gb micron / samsung
ad 2 1060 6gb eth ~24mhs / 1070 micron ~32+mhs
Bemx2k pisze: Zalezy od dostepnosci , Radeon 580 z pamieciami samsunga ,albo gtx 1070 z pamieciami samsunga ewentualnie microna , unikac pamieci elpidy i hynixa bo te karty w tej samej cenie sa wolniejsze od 5% do nawet 10%
u mnie każdy 580 ciągnie 30-31mhs w etc/eth niektóre samsungi chodzą słabiej od hynixa więc reguły nie ma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: tonyxxl » środa, 27 grudnia 2017, 01:57

m.m pisze: u mnie każdy 580 ciągnie 30-31mhs
przy jakim poborze prądu i ustawieniach? 30 to rozumiem, ale 31 to już trzeba podbić core i to znacznie z jakiś 1100 do 1300+, a niecały 1mh/s nie jest warty 30-40W więcej na karcie. Chyba że masz jakieś magiczne ustawienia, albo pamięci kręcą się sporo ponad 2200.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: m.m » środa, 27 grudnia 2017, 02:13

słabe 31:
core 1200mhz / 872-881mv
pamięci 2120 / 900mv

gorsze sztuki mem 2080 i te mają 30,5+

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: Golempl » sobota, 30 grudnia 2017, 21:34

rx 580 hynixy idą: mem 2100+ a większość 2250 , core 855mw/mem 880mw, samsungi 2040-2150 , napięcia tak jak w hynixie. 30.5mh w takim najbardziej optymalnym ustawieniu. Na hynixach w ethash pociągnie 32.5mh/s ale za te 2mh/s pobiera 1/4 więcej energii.
~4.4watt na MH/s na rx580 , na 1060 6gb wychodzi ciut lepiej ~4.1watt na/MH/s
O ile jest zimno to nie problem , a szczególnie jak możemy wykorzystać ciepło do ogrzewania. Gorzej jest w lecie kiedy mamy 30c w powietrzu, wtedy dobra mechaniczna wentylacja to podstawa.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: taurus » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 14:58

Witam wszystkich.

Tematem miningu kryptowalut zaintresowałem się dosłownie parę dni temu. Jako, że niedawno złożyłem nowego kompa pomyślałem, że może mógłby na siebie trochę zarobić.
Sam komp składany był pod innym kątem wykorzystania ( nie posiada nawet jeszcze karty graficznej, bo jest niepotrzebna ), ale w czasie, kiedy jestem w pracy mógłby trochę popracować. Wybór padł na mining.
Jeszcze do wczoraj myślałem, że efektywność miningu to ilość kart graficznych i ich jakość ( parametry ). Niestety, jak czytam, wiedza na temat hardware i softu jest tu niezbędna. A na tym polu jestem bezradny.
Dlatego mój wpis i prośba do ludzi znających temat o rady i opinie.
Niefortunnie zdążyłem już zamówić kartę : Radeon RX 580 Strix Gaming OC 8GB GDDR5. Zamówiłem ją dlatego, że czytałem na jakiś forach, blogach itp. o jej dobrych osiągach w miningu. Problem w tym, że czytałem też o jej złych osiągach w tym temacie ( ktoś pisał, że wyciąga na niej ( aż to sobie zapisałem ) 645 H/s ). Może pomyliły mu się jednostki, a może reszta sprzętu była archaiczna. Nie wiem. Wiem tylko tyle, że na tym forum piszą o siągach w MH/s. Więc o co chodzi ?

Mój aktualny sprzęt to:
1. Płyta główna MSI Z170A GAMING M5 s1151 Z170 4DDR4 USB3.1 ATX SKYLAKE
2. Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX
3. Pamięć Kingston Savage DDR4, 8GB(2x4GB), 2133MHz, C13
4. Zasilacz be quiet! POWER ZONE 650W

Do tego chcę podłączyć właśnie w/w Radeona.
Pytanie : jakiego hashrate mogę się spodziewać ? Przymierzam się do miningu Monero, ale może być inna waluta ( podobno nie każda karta nadaje się do kopania każdej kryptowaluty ).
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile wat pobiera karta przy, powiedzmy, 80 % obciążeniu ?

Przyszłościowo : gdyby jedna karta wypadła obiecująco, nie ma problemu z zakupem następnych.


Płyta zawiera tylko 3 sloty PCIe x16 ( i 4 szt. złącza PCIe x1 ). Czytałem, że wąskim gardłem przy koparkach kryptowaluty ( ba chyba tak należałoby to teraz rozpatrywać ) nie jest przepustowość szyn a jedynie moc obliczeniowa procesorów graficznych. Więć może dało by wykorzystać także i PCIe x1 ? Widziałem też coś jakby "trójnik" z jednej strony podpinany pod gniazdo PCIe a z drugiej miał parę gniazd , również PCIe ( przynajmniej tak to wyglądało ). Ale to już tak na marginesie.


To na razie najważniejsze wątpliwości. Gdyby ktoś posłużył opinią - będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: m.m » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 17:39

https://whattomine.com

po najechaniu myszką na kartę masz opis modyfikacji.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: gratki003 » czwartek, 4 stycznia 2018, 20:17

koszt kart (tych hi-endowych) od dłuższego czasu jest wprost proporcjonalny do potencjalnych zarobków. Na 580tce możesz wykopać między 3 a $4.5/dzień na kartę. Hashrate to wartość względna, zależna od gazyliona rzeczy, a przede wszystkim algo, którego używasz. Kartą za $1000 kopiesz $9/dzień (dziś... widzisz proporcje?). Pobór energii - zależy DUŻO od algorytmu kopanej waluty. Rozstrzał jest duży, ale licz się z tym, że najbardziej dochodowe będą w okolicach 200W. Twój zasilacz wystarczy spokojnie na dwie takie karty. Na płycie masz 7 slotów. Czy PCI16 czy PCI_1, nie ma to żadnego znaczenia. Nie musisz nic dzielić... Problemem jest brak miejsca. W płytę włożysz dwie, może 3 karty (pamiętaj że one są GRUBE i długie, karty z 3 wiatrakami mogą nawet nie wejść do normalnych obudów albo zahaczać o wiatraki z przodu obudowy). Dlatego będziesz musiał użyć raiserów. Jak zaczniesz kombinować z raiserami, to szybko okaże się, że 650W to za mało i trzeba będzie następny zasilacz kupić...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: diamanti » czwartek, 4 stycznia 2018, 22:37

Ja osobiscie kopie na 1 gtx 1070 ti pobór mocy to około 120wat przy zarobkach około 5 dolarów na dzien nie jest źle kopie BTG tylko z tym ze nie sprzedaje urobku tylko czekam moze w przyszłości zrobią mega pompę :)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: gratki003 » piątek, 5 stycznia 2018, 07:04

diamanti pisze: 20wat przy zarobkach około 5 dolarów na dzien nie jest źle kopie BTG tylko z tym ze nie sprzedaje urobku tylko czekam moze w przyszłości zrobią mega pompę :)
na 1070ti nie wykopiesz $5/dziennie kopiąc BTG ;-) po dzisiejszym kursie bliżej 4.5 minus energia i podatek... Są lepsze waluty do kopania, nawet zcash na jakimś drogim poolu będzie lepszy niż BTG. Z tego co czytałem to teraz solaris jest dość popularny - https://www.crypto-coinz.net/crypto-calculator/ mówi, że ponad $13 na Twojej 1070i dziennie. Jak nie masz dużego riga to warto "poskakać" po walutach. Jedyne co możesz stracić to trochę czasu...

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: taurus » piątek, 5 stycznia 2018, 20:26

Witam.
Dzięki za wskazówki i rozjaśnienie sprawy.
Co do miejsca na karty : komp jest w obudowie Fractal Design Define R5. Jest w niej trochę miejsca, a i coś można z niej wyrzucić. Tylko ( jak napisano wyżej ) na płycie może być ciasno.
Napisałem wyżej, że już zamówiłem kartę. Wczoraj dzwoniłem w tej sprawie i jest problem : nie mogą jej zamówić ( brak w hurtowni ). W zamian proponują mi ( tu niestety mogę coś pokręcić ) też Radeona , ale nie O ( albo G ) lecz T ( chyba dobrze zapamiętałem ). Nie mam pojęcia jaka to może być różnica. Zresztą, mogę zrezygnować z zamówienia i kupić jakąś inna kartę. Poleci ktoś coś ?
Jeśli osiągi byłyby na poziomie jak @gratki003 napisał to mógłbym dwie takie podłączyć i niech sobie kopie. Potem się zobaczy.

Tu jeszcze jedno pytanie : zna ktoś jakąś stronę, gdzie napisane jest jaka karta do jakiego algorytmu ? Są np. algorytmy z dużym zapotrzebowaniem na RAM GPU ( Equihash, Etash ) i niskim ( X11 ). I teraz jaki sprzęt do tego ( przykłady kart ) ?.
Pozwoliłoby to mi na pełne wykorzystanie mocy karty, a nie " duszenie" jej na algorytmie do którego nie jest przystosowana.
Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: redlumek » piątek, 5 stycznia 2018, 20:55

Użyj kalkulatora np whattomine.com

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: gratki003 » sobota, 6 stycznia 2018, 06:53

https://www.crypto-coinz.net/crypto-calculator/ -> dla moich mieszanych rigów pokrywa się idealnie... do symulacji idealny :-) whattomine.com ma problem z mieszaniem róznych kart w kalkulatorze ;-)

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: taurus » środa, 17 stycznia 2018, 20:08

Witam.
No i jestem po montażu radeona rx580.
Jestem bardzo zdziwiony wydajnością kopania tej karty. Wszyscy piszą o Mh/s a u mnie nie może osiągnąć nawet 1 MH/s. Prędkość kopania waha się w okolicach 500 - 600 H/s. Kpoię w Minergate ( dla przykładu wziąłem Monero ).
To chyba nie jest normalna prędkość. Piszą tu o 20 - 30 MH/s. Wie ktoś gdzie może być problem ?
Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: topnetdeal » środa, 17 stycznia 2018, 20:12

Nigdzie nie ma problemu. Niby dlaczego karta ma kopać algorytm Cryptonight (Monero) z taką samą szybkością jak algorytm Ethash/DaggerHashimoto (Ethereum) ? Poczytaj trochę, każdy algorytm uzyskuje inne wyniki na tej samej karcie, niekiedy są to różnice rzędu kilo, lub Mega jednostek. Kopiesz Monero, więc masz wartości dla niego typowe w H/s.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: taurus » środa, 17 stycznia 2018, 20:21

Ha, no to teraz to już nic nie rozumiem - w necie i nawet na tym forum można znaleźć tematy, wątki o kopaniu właśnie Monero za pomocą radeonów. W internecie wręcz budują koparki pod Monero właśnie z Radeonów.
Sam przymierzałem się do monero i stąd mój zakup Radeona.
Czego nie rozumiem ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: redlumek » środa, 17 stycznia 2018, 20:27

Wejdź na whattomine.com twoja karta kopie Mondeo z szybkością 650h/s więc te twoje 600 jest trochę poniżej normy.
Każdy algorytm ma swoje szybkości. 30Mh/s jest przy algorytmie ethash. Zaś przy algorytmie cryotonight szybkość twojej karty powinna wynosić tak jak pisałem wcześniej ok 650h/s

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: topnetdeal » środa, 17 stycznia 2018, 20:27

Nie rozumiesz tego, że Monero kopie się o wiele mniejszymi mocami niż inne algorytmy, jest to jeden z nielicznych algorytmów, który kopie się obecnie również procesorami. Cryptonight to wydobycie w H/s podobnie jak ZEC (Equihash), które wydobywa się w sol/s - solucja na sekundę (odpowiednik hasza na sekundę).

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta Graficzna do Miningu

Postautor: taurus » środa, 17 stycznia 2018, 20:36

No właśnie sprawdziłem na Nicehash i jest tak jak mówicie. Zwracam honor. Coś mi się całkiem popieprzyło.
O prędkości kopania zależnej od algorytmu wiedziałem, ale nie wiem czemu dopasowałem Radka do Monero.
Jeszcze raz sorry za zamęt.
Pozdrawiam.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości