Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Mysłowice

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: Raptor99 » czwartek, 14 października 2021, 10:28

Witam,
zaczynam kopać ETH z niewielką mocą ETH 82MH/s (Flexpool) chcąc wykorzystać sporą nadwyżkę prądu z PV.
Założyłem portfel na MyEtherWallet ale zauważyłem że potencjalne koszty przelewu ETH z poola na portfel oraz z portfela na giełdę np. Bitbay są bardzo duże.
Gdybym chciał wykopać 0,01 ETH to te koszty wychodzą około 60-100gazu za kazdy przelew z poola na portfel i portfela na Bitbay.
Czy są jakieś tańsze portfele niż MyEtherWallet lub czy jest sens konwertować na inny token i przelać na BitBay ?
Myślałem np. żeby bezpośrednio przelać z poola na giełdę np. 0,01 ETH i od razu tam sprzedać pomijając portfel i uniknąć dodatkowych kosztów.
Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: crezo » czwartek, 14 października 2021, 10:44

Jeśli chcesz na portfel możesz kopać na ethermine i wysyłać po L2 przy znikomych opłatach, wtedy jak już na portfelu uzbierasz coś stosownego pakujesz na giełdę albo kantor/bitomat i sprzedajesz przy jednym koszcie transferu

Początkujący
Posty: 138
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: WojciechT » czwartek, 14 października 2021, 16:19

Jeżeli chcesz od razu sprzedawać, to najlepiej transfer robić bezposrwedniona giełdę. Z portfela na giełdę zawsze jest drogo (obecnie fee wynosi 60$).

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: adiqq » czwartek, 14 października 2021, 17:09

WojciechT pisze: czwartek, 14 października 2021, 16:19eżeli chcesz od razu sprzedawać, to najlepiej transfer robić bezposrwedniona giełdę. Z portfela na giełdę zawsze jest drogo (obecnie fee wynosi 60$).
Nie masz racji.
Wypłata z poola na giełdę też jest TWOIM kosztem. Pool (Ethermine) wypłaca po L2 MATIC za darmo od 0.005 ETH - a transfer po blockchainie MATIC to grosze.
Pisałem o tym już wcześniej.

Dodano po 2 godzinach 48 minutach 3 sekundach:
Tytułem uzupełnienia - na teraz to chyba najtańsza opcja, nie tylko do kopaczy z małą mocą.
kopać na L2 Polygon
Tam całość zamieniamy na MATIC - ale zostawiamy na adresie 1-2 MATIC, żeby było na kolejne transakcje. Na adresie jest 0.001 MATIC, więc wystarczy na swapa (np. quickswap https://quickswap.exchange/#/swap )
środki dostępne będą tutaj
https://wallet.polygon.technology/wallet
Teraz już prosto - Binance obsługuje wpłaty MATIC po blockchainie MATIC.
Tak więc przelew z poola mamy za darmo, wymiany za grosze i przelew na giełdę też za grosze. Na ten moment taniej się chyba nie da.

Chyba, że środki chcieliśmy mieć na swoim portfelu, a nie na giełdzie...
Ale jeśli chcemy na portfelu, to najlepiej zostawić go na tym adresie na którym jest.

Oczywiście - żeby kopać na L2 Matic na ethermine
https://ethermine.org
trzeba mieć konto na Metamasku - i connectować MM z Ethermine - Settings/payment method/L2 Polygon i connect.

Dodano po 8 minutach 8 sekundach:
Binance obsługuje depozyty MATIC na blockchainie MATIC ;)
sprawdzone
KuCoin też niby ma zakładkę, że obsługuje MATIC na Polygon, ale tutaj środków nie widać po kilku minutach, nie widać też ich w historii depozytów.
Jutro to jeszcze raz na spokojnie zredaguję - będzie to można wrzucić do poradników.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Mysłowice

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: Raptor99 » czwartek, 14 października 2021, 23:44

Dziękuję adiqq za szczegółową i wyczerpującą odpowiedź ! :)
Tak naprawdę założyłem wcześniej konto na MM i zacząłem 1 dzień kopać, ale jak zacząłem później czytać o tych sieciach itp... to się trochę przeraziłem i założyłem konto na MEW licząc na podobne koszty transferów.

Teraz wróciłem do MetaMaska i kopię przez Ethermine. Tam ustawiłem L2Polygon i dodałem sieć "Polygon Mainnet" - jest połączone i pokazuje 0,013 MATIC w MM więc zakładam że dobrze ustawione.

1. Rozumiem że jak wpłynie z "poola" przez "L2Polygon" wartość min. 0,005 ETH to robię swapa z ETH na MATIC (na stronie swapa widze tylko zmianę na WMATIC) zostawiając 2 jednostki Matic.

2. Następnie wysyłkę na giełdę po "blockchainie MATIC" domyślam się że robię to z adresu: https://wallet.polygon.technology/wallet (a NIE z MetaMaska)
klikając na SEND i wybierając MATIC TOKEN wysyłam np. na Binance.

Czy są inne giełdy które możecie polecić ?
Mam konto na Coinbase Pro, ktoś to poleca ? Wyczytałem że obsługuje MATIC i niższe prowizje niż zwykły coinbase.
Chciałem Bitbay ale nie obsługuje MATIC.

Tak naprawdę muszę wykopać te minimum i zrobić próbę aż po wypłatę na konto bankowe, aby w razie czego nie stracić za dużo. Dużo jeszcze mam do czytania.

PS znalazłem przypadkiem stronę: https://aave.com/ która działa w oparciu o Polygon i mozna trzymac WMATIC ze stopą procentową - bardzo ciekawe.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: adiqq » piątek, 15 października 2021, 05:36

Raptor99 pisze: czwartek, 14 października 2021, 23:441. Rozumiem że jak wpłynie z "poola" przez "L2Polygon" wartość min. 0,005 ETH to robię swapa z ETH na MATIC (na stronie swapa widze tylko zmianę na WMATIC) zostawiając 2 jednostki Matic.
Dokładnie tak
Raptor99 pisze: czwartek, 14 października 2021, 23:442. Następnie wysyłkę na giełdę po "blockchainie MATIC" domyślam się że robię to z adresu: https://wallet.polygon.technology/wallet (a NIE z MetaMaska)
klikając na SEND i wybierając MATIC TOKEN wysyłam np. na Binance.
Tak, można też to oczywiście zrobić z MM - tylko trzeba uważać, czy jest się na właściwym blockchainie. Jak używasz tej apki ze strony, to wtedy MM za kazdym razem będzie monitować o przełączenie, jeśli będziesz na innym blockchainie
Nie mogę polecić innych giełd - Wydaje się, że KuCoin też obsługuje Matic na Polygonie, ale mój testowy depozyt nie doszedł - wyjaśniam w supporcie. Nie mam konta na Coinbase.
takich serwisów jest więcej, ale AAVE jest chyba pionierem ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Mysłowice

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: Raptor99 » środa, 20 października 2021, 00:38

Dzięki Waszym poradom udało mi się przesłać próbną ilość MATIC na Binance nieznacznym kosztem.
Teraz chcąc dokonać przelewu na BITBAY wybieram wpłatę MATIC i przy wygenerowanym adresie jest komunikat: "Przelej dowolną ilość MATIC na powyższy adres w sieci ERC20. "

W tym samym momencie na Binance mam do wyboru 4 sieci tylko że ta ERC20 ma bardzo wysoki koszt transferu.
Pozostałe 3 sieci: BEP2, BEP20, Polygon mają nikły koszt. Rozumiem że muszę wybrać ERC20 w Binance którą narzuca BITBAY ?
Czy to można zmienić lub użyć np sieci Polygon w Binance i to przejdzie na BitBAY pomimo komunikatu ?

Inna opcja to może konwertować MATIC w Binance na XRP lub coś innego które jest tanie w transferze ? Jeżeli to jedyne wyjście to musiałbym jeszcze dokopać bo minimalny próg do konwertowania MATIC na XRP to 21 jednostek MATIC.
Dziękuję za porady

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: crezo » środa, 20 października 2021, 15:01

Raptor99 pisze: środa, 20 października 2021, 00:38Inna opcja to może konwertować MATIC w Binance na XRP lub coś innego które jest tanie w transferze ? Jeżeli to jedyne wyjście to musiałbym jeszcze dokopać bo minimalny próg do konwertowania MATIC na XRP to 21 jednostek MATIC.
Tak jak napisałeś będzie najrozsądniej, pamiętaj tylko o właściwych tagach na xrp

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Mysłowice

Koszty transferów ETH przez My Ether Wallet

Postautor: Raptor99 » środa, 20 października 2021, 15:28

Rozumiem że te TAGI to dodatkowy numer który biorę z BitBaya i muszę wpisać na Binance. Szkoda że nie można przesłać MATIC pomiędzy giełdami tanią siecią - inną niż ERC20 którą sugeruje BitBay dla której opłaty są b. wysokie i jeszcze te minimalne progi na Binance aby konwertować pomiędzy MATIC na coś innego. Muszę dalej kopać bo zależy mi na wypłacie PLN

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości