portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: prezes » niedziela, 29 września 2013, 17:43

Wczoraj chciałem zrobić przelew BTC z blockchain na przelot szybowcem nad Himalajami.
Wchodzę jak zwykle przez tego samego linka na stronę blockchain i .... wyskakuje mi coś takiego:
1.jpg
WTF :?: :!: :?:
identyfikator zawsze pojawiał mi się automatycznie jak podawałem swój login.
Myślę sobie skąd mam wziąć teraz identyfikator lub alias?
Przypomnienie hasła nie działa bo nie podałem maila ale przecież hasło pamiętam tylko nie mam gdzie loginu podać tylko chcą identyfikator.
Oczywiście dostałem ten identyfikator na maila przy rejestracji ale niestety na serwerze już tego maila nie mam :(

Myślę sobie o co chodzi przecież w czwartek robiłem jeszcze przelew z blockchain i w tym momencie dostałem oświecenia, ze ostatni przelew robiłem z innego komputera.
Wchodzę na blockchain na tym kompie gdzie robiłem ostatni przelew i ... wchodząc na portfel pokazuje mi się mój identyfikator :)

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem jak udało mi się wejśc na swój portfel na blockchain to było zapisanie identyfikatora (kiedyś wydawało mi się, że wystarczy znać login i hasło), a następnie wyeksportowanie kluczy prywatnych.

Pamiętajcie, żeby posiadać klucze prywatne do adresu na którym macie swoje BTC, nigdy nic nie wiadomo!!!


Tylko nie wysyłajcie czasem kluczy prywatnych mailem, bo możecie się pozbyć szybciej waszych BTC niż się spodziewacie.
I na koniec ciekawostka, teraz znowu mogę wejść na swój portfel w blockchain podając login - identyfikator uzupełnia sie sam.

EDIT
poszła kaska z blockchain na wyprawę szybowcem Sebastiana Kawy w Himalaje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info ku przestrodze

Postautor: lenny » niedziela, 29 września 2013, 18:12

Bardzo ważna informacja.
Ja co prawda mam zapisany ten identyfikator, ale dobrze wiedzieć.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: portfel w blockchain.info ku przestrodze

Postautor: CyfrowaEkonomia » niedziela, 29 września 2013, 18:33

Ja zawsze po wpisaniu loginu dostawałem maila, z linkiem. Wtedy dopiero identyfikator się uzupełniał. Teraz jak wpisuję login identyfikator uzupełnia się automatycznie. Tak czy inaczej mam ustawiony automatyczny backup na dropboxa i nigdy nie trzymam tam większych sum, więc nie obawiam się :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: hanti » niedziela, 29 września 2013, 20:17

mozna to sobie w opcjach zmienic na dowolna nazwe i wtedy wpisujesz np prezes zamiast identyfikatora
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: jerry » niedziela, 29 września 2013, 21:42

hanti pisze:mozna to sobie w opcjach zmienic na dowolna nazwe i wtedy wpisujesz np prezes zamiast identyfikatora
Używający aliasu dostają maile od blockchain.info o próbach logowania z innego IP, np. z USA, informacja potwierdzona wielokrotnie. Prawdopodobnie dokonywane są próby logowania na wszystkie aliasy wg słownika.

Problem polega na tym, że w momencie próby logowania, nawet nieudanego, plik walleta zostaje wczytany do przeglądarki, pozostaje w cache i zapewne jest poddawany łamaniu brute force. Jeżeli ktoś ma słabe hasło...

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: rha » niedziela, 29 września 2013, 22:40

Plik walleta zostaje wczytany do przeglądarki?

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: jerry » niedziela, 29 września 2013, 23:02

rha pisze:Plik walleta zostaje wczytany do przeglądarki?
Nie potrafię tego zweryfikować, ale natrafiłem na takie info, kiedy szukałem o próbach logowania z innego IP dla portfel blockchain.

Na logikę, skoro wszystkie operacje odbywają się lokalnie w przeglądarce, a tak informuje blockchain, plik walleta musi być przesłany do przeglądarki, odszyfrowany i po zakończeniu sesji zaszyfrowany i wysłany na serwer.

Czyli w celu próby odszyfrowania musi być wczytany. Wystarczy.

Z kolei jego kopia może być przesłana na Dropbox lub e-mail i wczytana do Multibita po podaniu hasła. Czyli kopie leżące na serwerach poczty czy na Dropboxie też są narażone na brute force.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: hanti » niedziela, 29 września 2013, 23:29

jerry pisze:
hanti pisze:mozna to sobie w opcjach zmienic na dowolna nazwe i wtedy wpisujesz np prezes zamiast identyfikatora
Używający aliasu dostają maile od blockchain.info o próbach logowania z innego IP, np. z USA, informacja potwierdzona wielokrotnie. Prawdopodobnie dokonywane są próby logowania na wszystkie aliasy wg słownika.

Problem polega na tym, że w momencie próby logowania, nawet nieudanego, plik walleta zostaje wczytany do przeglądarki, pozostaje w cache i zapewne jest poddawany łamaniu brute force. Jeżeli ktoś ma słabe hasło...
mam 2 rozne konta i nic takiego nie dostaje + mam dodatkowo haslo smsowe wiec niech sobie probuja ;)
a to wczytanie do przegladarki to by byl mega blad i jesli tylko tego nie naprawili daj znac to od razu rezygnuje
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: jerry » niedziela, 29 września 2013, 23:40

hanti pisze:....
mam 2 rozne konta i nic takiego nie dostaje + mam dodatkowo haslo smsowe wiec niech sobie probuja ;)
a to wczytanie do przegladarki to by byl mega blad i jesli tylko tego nie naprawili daj znac to od razu rezygnuje
Kilku moich znajomych dostawało, skończyło się po zmianie walleta i nieużywaniu aliasu.

Before your bitcoin wallet is saved on our servers it is AES 256 Bit encrypted in your browser. Your password is never shared with us so not even we can open your wallet.

Jeżeli ma odszyfrować i używać w przeglądarce, a taka jest właśnie idea - blockchain nie ma dostępu do kluczy priv, to musi wczytać przed odszyfrowaniem.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 30 września 2013, 13:16

Powodzenia w brucie AES256... równie dobrze można łamać privkeye...
Chyba że faktycznie hasło słownikowo. Ale to już trzeba by być straszna lamą żeby takie hasło mieć :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: pm7 » wtorek, 1 października 2013, 16:25

jerry pisze:
hanti pisze:....
mam 2 rozne konta i nic takiego nie dostaje + mam dodatkowo haslo smsowe wiec niech sobie probuja ;)
a to wczytanie do przegladarki to by byl mega blad i jesli tylko tego nie naprawili daj znac to od razu rezygnuje
Kilku moich znajomych dostawało, skończyło się po zmianie walleta i nieużywaniu aliasu.

Before your bitcoin wallet is saved on our servers it is AES 256 Bit encrypted in your browser. Your password is never shared with us so not even we can open your wallet.

Jeżeli ma odszyfrować i używać w przeglądarce, a taka jest właśnie idea - blockchain nie ma dostępu do kluczy priv, to musi wczytać przed odszyfrowaniem.
Co do wysyłania walleta - nie wiem, jak jest zrobione, ale zdecydowanie MOŻNA zrobić to bezpiecznie, to znaczy:
Klient przy logowaniu wpisuje hasło. Przeglądarka robi skrót (np. SHA) z hasła i wysyła do Blockchaina. Blockchain robi skrót z otrzymanego skrótu i porównuje z bazą danych. Jeżeli się zgadza, wysyła zaszyfrowane klucze prywatne Bitcoin, które klient odszyfrowuje swoim hasłem, którego Blockchain nie zna. Oczywiście, jeżeli skrót się nie zgadza, nie wysyłają portfela, bo i po co?
prezes pisze: identyfikator zawsze pojawiał mi się automatycznie jak podawałem swój login.
Myślę sobie skąd mam wziąć teraz identyfikator lub alias?
Przypomnienie hasła nie działa bo nie podałem maila ale przecież hasło pamiętam tylko nie mam gdzie loginu podać tylko chcą identyfikator.
Oczywiście dostałem ten identyfikator na maila przy rejestracji ale niestety na serwerze już tego maila nie mam :(
Ja używam tylko identyfikatora, nie mam żadnego loginu. Co więcej, muszę podawać go praktycznie za każdym logowaniem (okazjonalne usuwanie ciasteczek).
Dwie rzeczy co do maili:
Po pierwsze, po co usuwać maile z informacją o założeniu konta? Dzisiaj wszystkie serwisy oferują dużo miejsca, rzędu 10GB.
Do drugie, Blockchain okazjonalnie wysyła mailem zaszyfrowane klucze prywatne, tak, że w razie problemów z nim zawsze możemy wczytać te klucze (po odszyfrowaniu naszym hasłem oczywiście) do jakiegoś klienta lokalnego.

Podsumowując - nie wiem o co chodzi.
Autor nie zna loginu (identyfikator to jest login do blockchaina), nie ma maila od Blockchaina i dziwi się, że zażądano od niego pełnego logowania, a nie tylko hasła gdy przeglądarka usunęła cookie.
Powiedz, mnemoników też nie masz? Pokażę ostrzeżenie, jakie dają przy zakładaniu konta (puste, jak chce wam się przepisywać mnemoniki proszę bardzo):
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: prezes » wtorek, 1 października 2013, 16:41

Blockchain trochę ewoluował odkąd zakładałem tam portfel.
pm7 pisze: Po pierwsze, po co usuwać maile z informacją o założeniu konta? Dzisiaj wszystkie serwisy oferują dużo miejsca, rzędu 10GB.
na tym akurat mailu nie miałem tak długiej historii
pm7 pisze: Ja używam tylko identyfikatora, nie mam żadnego loginu. Co więcej, muszę podawać go praktycznie za każdym logowaniem (okazjonalne usuwanie ciasteczek).
To że Ty nie masz, nie znaczy, ze inni nie mają. Ja zawsze podawałem tylko login a identyfikator generował się sam, robiłem to na różnych komputerach i również regularnie usuwam wszystkie ciasteczka itp.
pm7 pisze: Do drugie, Blockchain okazjonalnie wysyła mailem zaszyfrowane klucze prywatne, tak, że w razie problemów z nim zawsze możemy wczytać te klucze (po odszyfrowaniu naszym hasłem oczywiście) do jakiegoś klienta lokalnego.
Jak nie podasz maila to nie wysyłają (nie mam zdefiniowanego maila w blockchain)
pm7 pisze: Podsumowując - nie wiem o co chodzi.
Autor nie zna loginu (identyfikator to jest login do blockchaina), nie ma maila od Blockchaina i dziwi się, że zażądano od niego pełnego logowania, a nie tylko hasła gdy przeglądarka usunęła cookie.
Powiedz, mnemoników też nie masz? Pokażę ostrzeżenie, jakie dają przy zakładaniu konta (puste, jak chce wam się przepisywać mnemoniki proszę bardzo):
Mam nadzieję, że wytłumaczyłem Ci wszystko jasno i przejrzyście, to że Ty masz tak nie znaczy, ze wszyscy maja tak samo.
Kiedyś przy zakładaniu konta do blockchain podawało się login do którego generowany był identyfikator, więc login i identyfikator to dwie odrębne rzeczy.
Ciasteczka sam usuwam o czym pisałem wyżej, wiec to nie tu leży problem.
Mnemoników też nie mam. To co dają teraz wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś.

Post napisałem ku przestrodze innym, że najlepiej jest mieć klucze prywatne bo serwisy mogą coś pozmieniać i może być później problem
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: pm7 » wtorek, 1 października 2013, 17:18

Dlatego właśnie warto podać maila - sami wtedy wysyłają klucze prywatne :)
Poza tym, możesz się zdecydować, czy podawałeś maila, czy nie? Bo jak nie podałeś, to jakiego maila miałeś dostać?

Blockchain dziś jest dość bezpieczny, jak się przestrzega zaleceń.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: prezes » wtorek, 1 października 2013, 21:20

Wydawało mi się, że podawałem - mogłem zasugerować się tym, ze teraz przy rejestracji się podaje - ale jak sprawdziłem później jak już dostałem się na swoje konto to jednak nie mieli mojego maila - więc może jednak nie podawałem bo nie wymagali.

Naprawdę starałem się ze wszystkich sił przypomnieć sobie cały proces rejestracji na blockchain, który wykonywałem ponad rok temu, kurcze chodziło w końcu o kasę.

Sęk w tym, ze teraz wszystko wygląda zupełnie inaczej niż na samym początku jak blockchain dopiero raczkował i o to mi głównie chodziło, żeby osoby takie jak ja, które zakładały konto na samym początku i korzystały tylko z loginu i hasła nie obudziły się pewnego dnia z ręką w nocniku.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: Jagoda » sobota, 3 kwietnia 2021, 09:03

Uwaga. Blockchain to OSZUSTWO tak jak MargineElite. Kradną pieniądze i wyłudzają pożyczki!!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: maky » sobota, 3 kwietnia 2021, 10:47

pm7 pisze: wtorek, 1 października 2013, 16:25Po pierwsze, po co usuwać maile z informacją o założeniu konta? Dzisiaj wszystkie serwisy oferują dużo miejsca, rzędu 10GB.

Skrzynki pocztowe są najłatwiejszymi wektorami ataku.

Dodano po 4 minutach 12 sekundach:
Jagoda pisze: sobota, 3 kwietnia 2021, 09:03Uwaga. Blockchain to OSZUSTWO tak jak MargineElite. Kradną pieniądze i wyłudzają pożyczki!!!!

Blockchain w sensie blockchaina BTC czy ETH? LOL
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: benq » sobota, 3 kwietnia 2021, 13:10

@jagoda pierwszy post w wątku z 2013, nieźle. :lol:

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: bMh » sobota, 3 kwietnia 2021, 13:44

benq pisze: sobota, 3 kwietnia 2021, 13:10@jagoda pierwszy post w wątku z 2013, nieźle.
Byc moze dala sie oszukac i podbija dla potomnych

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: Kutalisk » sobota, 3 kwietnia 2021, 15:10

maky pisze: sobota, 3 kwietnia 2021, 10:51 Jagoda pisze: ↑ sobota, 3 kwietnia 2021, 09:03
Uwaga. Blockchain to OSZUSTWO tak jak MargineElite. Kradną pieniądze i wyłudzają pożyczki!!!!


Blockchain w sensie blockchaina BTC czy ETH? LOL
Oszustwo czyli dzwoni do Ciebie koleś z ruskim akcentem z firmy "blokczejn" i oferuje 0,09 BTC ale musisz wpłacić 0,01.
Miałem już kilka takich telefonów. Mają numer prawdopodobnie z wycieku danych z ledgera i jadą z koksem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

portfel w blockchain.info - ku przestrodze !!!

Postautor: fervi » niedziela, 4 kwietnia 2021, 00:11

Kutalisk pisze: sobota, 3 kwietnia 2021, 15:10 Oszustwo czyli dzwoni do Ciebie koleś z ruskim akcentem z firmy "blokczejn" i oferuje 0,09 BTC ale musisz wpłacić 0,01.
Pewnie tak, ale blockchain.com to też scam XD

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości