Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.com

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: pm7 » sobota, 30 marca 2013, 21:46

Teoretycznie tak, ale każdy klient może zostać tak zmodyfikowany, że się nie da.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: ekonokomik » sobota, 30 marca 2013, 22:07

Zaraz, czemu wszyscy piszecie tak, jakby trzeba sie bylo z tym pogodzic i zapomniec?!
Przeciez to jest przestępstwo (włamanie do systemu informatycznego) i jednoczesnie powazna kradzież. Mozesz napisac/zadzwonic do supportu kopalni zeby zachowali logi bo zglaszasz sprawe na policję, albo wręcz oni powinni zglosic sprawę swojej policji.
Co z tego, ze to anonimowy przelew bitcoinów? Masz IP, które dosc precyzyjnie lokalizują sprawcę w kraju UE. Moze to naiwne, ale sądzę, że ta sprawa chyba nie przekracza mozliwosci policji.

Swoją drogą jak mozna sie wlamac na jedno jedyne konto, bez zhackowania calego systemu, skoro jak piszesz haslo nie bylo "slownikowe"? Moze miales identyczne haslo (i nicka) w innych serwisach i ktos w ten sposob je zdobyl?

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 22:32

O takim scenariuszu póki co nie myślałem. Ale pool jest chyba rodem z Rosji także będzie ciężko dogadać się z organami ścigania. Zobaczymy co odpisze support. Co do hasła to było inne niż w innych serwisach. Staram się jakoś dojść do tego jak mogli zdobyć dane do logowania ale jakoś trudno mi znaleźć jakieś sensowne wytłumaczenie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: pm7 » sobota, 30 marca 2013, 22:35

Kradzieży z zasady nie dokonuje się bez użycia TOR'a lub jakiegoś chińskiego proxy.
To jest kradzież, ale marne są szanse na odzyskanie tych pieniędzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Przemo » sobota, 30 marca 2013, 23:39

Możliwe, że to jakiś mądry haker lub admin serwera i po prostu zerknął kto ma dużo BTC na koncie i wypłacił sobie jednorazowo, być może za jakiś czas się to powtórzy. Robiąc hak całej kopalni utraciłby tam dostęp.

Bo jeżeli jesteś pewny, że nie masz żadnego trojana na kompie to to chyba najbardziej prawdopodobna możliwość.
Niezapisanie hasła w przeglądarce nic nie zmienia, jak masz trojana to on nie musi wyciągac haseł z przeglądarki tylko z klawiatury jak wpisujesz.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: qertoip » niedziela, 31 marca 2013, 03:16

ekonokomik pisze:Zaraz, czemu wszyscy piszecie tak, jakby trzeba sie bylo z tym pogodzic i zapomniec?!
Przeciez to jest przestępstwo [...] zglaszasz sprawe na policję [...]
CHwała Wszystkim Dzielnym Policjantom :D
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: hornet » niedziela, 31 marca 2013, 03:36

może miałeś hasło do serwisu gdzieś na mailu? i ktoś miał dostęp do Twojej skrzynki pocztowej? wpisz swój login w google, może wyciekła baza serwisu, Twój login/pass jakimś cudem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: powered » niedziela, 31 marca 2013, 03:36

Czy mogło być to włamanie na skrzynkę mailową ? Jeżeli 50BTC wysyła hasła na maila to mogło by to być łatwe. Jeżeli nie to musiałby zrobić przypomnienie hasła z 50BTC, ale to już zostałoby zauważone.

W 50BTC email i hasło do konta, to jest również login i hasło w minerze, a to daje dodatkowe możliwości wycieku lub przechwycenia loginu i hasła.

@hornet o tej samej minucie o tym samym napisaliśmy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: smok » niedziela, 31 marca 2013, 10:10

Macie chłopaki rację z trzymaniem kasy na różnych giełdach, poolach itp. Mieliśmy kiedyś konto na mybitcoin.com (akurat do trzymania dotacji na to forum) i było tam trochę BTC. Właściciel ukradł część BTC tłumacząc się włamaniem. Wypłacam dziś BTC z bitcurexa, szkoda ryzykować. Póki co najpewniejsze jest truecrypt + mega-trudne hasło + portfel OFFLINE ! Zresztą mój jedne z pierwszych postów na tym forum był krótki tutorial jak sobie zaszyfrować portfel. Czy ktoś to pamięta ?

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » niedziela, 31 marca 2013, 10:16

Przemo pisze:Możliwe, że to jakiś mądry haker lub admin serwera i po prostu zerknął kto ma dużo BTC na koncie i wypłacił sobie jednorazowo, być może za jakiś czas się to powtórzy. Robiąc hak całej kopalni utraciłby tam dostęp.

Bo jeżeli jesteś pewny, że nie masz żadnego trojana na kompie to to chyba najbardziej prawdopodobna możliwość.
Niezapisanie hasła w przeglądarce nic nie zmienia, jak masz trojana to on nie musi wyciągac haseł z przeglądarki tylko z klawiatury jak wpisujesz.
Tak wiem że gdybym miał trojana to fakt że nie mam zapisanego hasła w przeglądarce przed niczym mnie nie chroni. Dziś będę sprawdzał dokładnie sprzęt na którym się loguję czy nie ma jakiegoś dziadostwa.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » niedziela, 31 marca 2013, 10:29

powered pisze:Czy mogło być to włamanie na skrzynkę mailową ? Jeżeli 50BTC wysyła hasła na maila to mogło by to być łatwe. Jeżeli nie to musiałby zrobić przypomnienie hasła z 50BTC, ale to już zostałoby zauważone.

W 50BTC email i hasło do konta, to jest również login i hasło w minerze, a to daje dodatkowe możliwości wycieku lub przechwycenia loginu i hasła.

@hornet o tej samej minucie o tym samym napisaliśmy :)
Bardziej podejrzewam ten drugi scenariusz bo rzeczywiście hasło do workerów jest takie samo jak hasło do konta a ono jest przecież przechowywane na każdej koparce w zwykłym pliku tekstowym/konfiguracyjnym. I powiem szczerze że nie widzę za bardzo na 50BTC.com zmiany hasła dla każdego workera osobno co w sumie też jest kolejnym elementem obniżającym bezpieczeństwo.
Póki co zmieniłem wszystkie hasła na zupełnie inne niż poprzednio i szukam kolejnych dziur które staram się załatać (pewnie gdzieś popełniłem błąd i ktoś to wykorzystał).
Oby tylko ta sytuacja była błędem z której wnioski wyciągną inni czyli silne hasła, zmienianie haseł co jakiś czas, różne hasła dla różnych serwisów, korzystanie w 100% z zabezpieczeń jakie oferuje kopalnia a nie tylko ustawić "żeby kopało" etc.
Powiedzmy że ta sytuacja niech będzie kursem bezpieczeństwa którego zorganizowanie kosztowało 6k PLN ;)
Tak więc drodzy koledzy biegiem do weryfikowania swoich zabezpieczeń :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: hanti » niedziela, 31 marca 2013, 12:22

skoro w tej kopalni nie mozna zablokowac adresu wyplat, hasla do workerow sa takie jak na stronke to ja nie widze sensu tam kopac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Przemo » niedziela, 31 marca 2013, 16:53

OMG to jest porazka, haslo workera takie samo :/ A pewnie udziały do kopalnie dodatkowo nie lecą połączeniem szyfrowanym?

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: fun » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 13:38

powiedz jeszcze, skąd masz łącze, po którym klikasz do kopalni ;)
w dzisiejszych czasach to też może być źródło problemu ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Przemo » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 15:10

Kopalnia ma SSL

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: pm7 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 19:55

SSL na stronę, koparka idzie po innym protokole, myślisz, że to jest kodowane?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Przemo » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 20:41

Nie, ale on napisał "klikasz" czyli podejrzewałem, że chodzi o stronę. A kopanie raczej nie leci po SSL, dlatego napisałem jeszcze wczesniej, że skoro login i hasło workera jest takie samo to porażka tej kopalni.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 22:48

Panowie ja, póki co, nie oskarżam serwisu bo to pewnie ja na jakimś etapie dałem d.... Ale rzeczywiście jak się zaczyna przeglądać poszczególne opcje w tej kopalni to paru istotnych brakuje np. osobne hasła dla workerów chyba że ja po prostu nie potrafię znaleźć takiej opcji, potwierdzenie mailem wypłaty środków (w mailu jakiś link potwierdzający że rzeczywiście chcemy wypłacić) wówczas atakujący musi mieć również dostęp do maila. Co ciekawe, zauważyłem że jak teraz zmieniłem hasło do serwisu to workery kopią na starych danych czyli jakimś sposobem jest stworzenie wszystkich potrzebnych workerów po czym zmiana hasła do logowania. Wówczas workery pracują na "starym" haśle a do serwisu logujemy się nowym. Proszę osoby które również korzystają z tej kopalni (myślę że sporo jest takich bo to jednak jedna z większych kopalni na świecie) o spostrzeżenie bo być może opcje o których wspominałem są możliwe do ustawienia a ja po prostu nie potrafię ich znaleźć.

A i dodam jeszcze że dziś o 15:00 odpisał support (po dwóch dniach) zadając kilka szablonowych pytań typu: czy używałem gdzieś jeszcze tego hasła, czy coś instalowałem na kompie, czy inne osoby miały dostęp do komputera.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 22:54 przez egoniasty, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 22:48

fun pisze:powiedz jeszcze, skąd masz łącze, po którym klikasz do kopalni ;)
w dzisiejszych czasach to też może być źródło problemu ;)
Z netii ADSL.

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: DavidPL » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:38

Co wyście sobie wymyślili z tym, że hasło do workera musi być takie samo jak do logowania i powtarzacie to w kółko?
W 50btc.com hasło do logowania to hasło do logowania, a jako hasło do workera można wpisać cokolwiek, bo nie jest to sprawdzane.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości