Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.com

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.com

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 19:03

Witam,
Dziś spotkała mnie niemiła niespodzianka. Otóż dostałem maila z 50BTC.com że zleciłem wypłatę swojego urobku czyli 20 BTC (zlecenie wypłaty dodano o godzinie 13:32). Problem w tym że nic takiego nie zrobiłem. Po zalogowaniu na swoje konto widzę że została zlecona wypłata na konto którego nie znam. Ponadto w ustawieniach konta widzę że było logowanie na moje konto z adresu IP wskazującego Francję (178.32.210.80 oraz 178.32.212.25). Czyli wygląda że ktoś włamał się na moje konto i zlecił sobie wypłatę. Id transkakcji nie jest odnajdywane przez blockexplorer http://blockexplorer.com/tx/ffe4f45ad75 ... eaafcb8698 Adres na który poszedł przelew http://blockexplorer.com/address/1ETYSq ... Sd1L1DA9sq Wysłałem maila do supportu ale narazie cisza. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Pozdrawiam

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Bitmar » sobota, 30 marca 2013, 19:16

Ktoś się włamał na Twoje konto. Kopalnie raczej nie mają wielkich zabezpieczeń dlatego powinno się ustawiać automatyczne wypłaty co 1BTC.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 19:23

Też tak myślę i już oswajam się z tą myślą aczkolwiek nie jest to łatwe przy tym kursie:( Hasło mam dosyć złożone (ponad 10 znaków, duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne) nie jest zapamiętywane przez przeglądarkę także zastanawiam się jak ktoś je zdobył. Cóż człowiek uczy się całe życie. Po prostu moja czujność została uśpiona.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: qertoip » sobota, 30 marca 2013, 19:25

Smutna niespodzianka świąteczna, współczuję 6k PLN.

Niech to będzie kolejną przestrogą dla innych żeby nie trzymać BTC online - ani na giełdach, ani w kopalniach, ani w portfelach online.

(Oczywiście za wyjątkiem drobnych. Tak samo jak w kieszeni nosimy na codzień kilkadziesiąt/kilkaset zł, a więcej bierzemy tylko jak planujemy jakiś zakup).
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Bitmar » sobota, 30 marca 2013, 19:26

Może ktoś się włamał do serwisu. A może to ktoś z tego serwisu. Już i tak nie dojdziesz.
Ci którzy trzymają większe kwoty na 50btc.com powinni jak najszybciej je wypłacić.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 19:28

No przyznam że jak dostałem maila o wypłacie środków to mnie zmroziło. I rzeczywiście niech mój przypadek będzie przestrogą dla innych. Dbajcie o swoje konta.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 19:35

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W mailu informującym o wypłacie jest informacja "If you hadn't withdrawn these money, please, contact us as soon as possible." Po co ona jest? Przecież gdybym nawet 5 minut po otrzymaniu maila do nich napisał to i tak nie wiadomo kiedy mi odpowiedzą (w sensie mogą odpowiedzieć jak już będzie po wszystkim).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Bitmar » sobota, 30 marca 2013, 19:40

egoniasty pisze:Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W mailu informującym o wypłacie jest informacja "If you hadn't withdrawn these money, please, contact us as soon as possible." Po co ona jest? Przecież gdybym nawet 5 minut po otrzymaniu maila do nich napisał to i tak nie wiadomo kiedy mi odpowiedzą (w sensie mogą odpowiedzieć jak już będzie po wszystkim).
Taki sam mail jest od mtgoxa ale nieskuteczny. Powinni robić tak, że jak odpowiadasz na tego maila to z automatu powinno blokować wypłaty i konto do wyjaśnienia. Niestety w przypadku BTC niewiele to zmienia bo cofnąć przelewu się nie da ale powinni opóźniać większe wypłaty o te kilka minut by ktoś mógł zareagować.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: pm7 » sobota, 30 marca 2013, 19:43

Kilka minut? Raczej o 12h, bo inaczej dana osoba może spać (pomijam, że mało kto sprawdza pocztę co kilka minut).

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 19:48

Przydatna była by opcja by każdą wypłatę potwierdzać mailem (w mailu jakiś link do potwierdzenia wypłaty). Szukam czegoś takiego teraz na 50BTC ale nie bardzo widzę. Chyba jedyne zabezpieczenie na tej stronie to rzeczywiście wypłaty co 1 BTC lub jeszcze częściej.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Bitmar » sobota, 30 marca 2013, 19:49

pm7 pisze:Kilka minut? Raczej o 12h, bo inaczej dana osoba może spać (pomijam, że mało kto sprawdza pocztę co kilka minut).
12h nie wszystkim by się spodobało, wyobraź sobie, że chcesz szybko wypłacić większa sumę a tu lipa. Świetne rozwiązanie jest na http://pool-x.eu/, tam przy wypłacie dodatkowo trzeba wpisać pin, oczywiście pod warunkiem że, taki pin też jest zahashowany w bazie.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: Bitmar » sobota, 30 marca 2013, 19:51

Jest jeszcze szansa, że jeśli ta kasa zniknęła z winy 50btc to Ci ją oddadzą.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: pm7 » sobota, 30 marca 2013, 19:53

Kilka minut jest żadnym zabezpieczeniem. To jedynie liczenie na to, że użytkownik akurat ma włączony program pocztowy (mój sprawdza nowe wiadomości co 10 minut :) ). Jeżeli to zabezpieczenie ma coś dawać, to minimum rozsądne to 12h, albo 30 minut i wysłanie SMS.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 19:53

Myślę że jakiekolwiek dodatkowe rozwiązanie potwierdzające że to faktycznie właściciel chce wypłacić BTC by się przydało. Obecnie niestety jak ktoś się dostanie do konta to może wszystko zrobić.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: pm7 » sobota, 30 marca 2013, 19:55

Niektóre poole/kopalnie na stałe blokują adres do płatności.
Nawet jak ktoś się włamie, nie może wypłacić sobie, a tylko na z góry określony adres.
Najlepiej używać p2pool - tam od razu pieniądze lądują w portfelu :)
Swoją drogą, to mogłoby być niezłe rozwiązanie - wypłaty bez opóźnień, ale zdefiniowanie nowego adresu tylko za potwierdzeniem mailowym.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 19:57

Bitmar pisze:Jest jeszcze szansa, że jeśli ta kasa zniknęła z winy 50btc to Ci ją oddadzą.
Bardzo bym tego chciał:) aczkolwiek nie liczę że to odzyskam. Podejrzewam że odpiszą że im przykro i tyle. Cały czas zastanawiam się jak im się udało dostać do mojego konta. Nie ukrywam że uważam się za świadomego użytkownika:) Loguję się tylko na maks dwóch kompach (antywirus, windows update, firewall), nie mam zapamiętanego hasła, hasło jest złożone a tu taki zonk. Jedyne co mogłem zrobić to rzeczywiście wcześniej je wypłacić. Cóż, człowiek uczy się całe życie.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 20:06

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego ta transakcja nie jest widoczna na blockexplorer mimo iż upłynęło już ponad 6 godzin. Chyba że to normalne?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: pm7 » sobota, 30 marca 2013, 20:26

Jeżeli nie dali fee, a zwykle kantory nie dają, to transakcja może poczekać zanim się znajdzie w jakimś bloku.
Do tego czasu może ona być niewidoczna dla blockexplorer.

Choć trochę dziwne, że jeszcze 20BTC nie zostało w żadnym bloku zapisane.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: egoniasty » sobota, 30 marca 2013, 20:57

Człowiek łapie się w takich sytuacjach wszystkiego. Pewnie z czasem transakcja pojawi się na blockexplorer. No nic zobaczymy a nóż uda się je "jakoś" odzyskać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przykra niespodzianka - zniknęło 20 BTC z konta 50BTC.co

Postautor: l3sny » sobota, 30 marca 2013, 21:39

mam pytanie. czy skopiowany plik wallet.dat da sie wkleic do kazdego klienta? np z armory do multibit?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości