Kraken U czy znacie?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » sobota, 27 stycznia 2024, 14:16

Dzień dobry. jestem nowy i nie za bardzo wiem o co chodzi czyli laik.
Po kolei. Ale zaufałem pewnej osobie, która "grała" tam na inwestycje krótkoterminowe. I zaproponowała mi to. Wydawało się być wszystko pewne. Zaczęła mi pomagać we wszystkim co mam robić. Przelewać środki na Kraken U przez ByBit. Nie było problemu tylko po jakimś czasie zaczęło mnie to denerwować, że strasznie chciała abym więcej środków przelewał żeby zarabiać więcej. Doszłem do wniosku, że chcę wypłacić pieniądze przynajmniej tyle ile zainwestowałem. Oczywiście pomagała mi jak to zrobić. Strasznie długo to trwało.
5% marży pobrane no i 30% podatku. Podatek musiałem zapłacić oddzielnie w USD. Nie udało mi się to bo nie zmieniłem z Euro na USD. Ale do końca. Muszę czekać teraz 72h na zwrot środków.
Jak myślicie, zostałem oszukany na pare tys. euro? Zawsze wystrzegałem się takich rzeczy ale nie wiem jak i co ja robiłem. Doszłem do tego i sam sobie powiedziałem jaki ja głupi. A może nie. Co wy sądzicie o tej stronie. Znacie ją? Link niżej.
Proszę o pomoc bo boję się, że straciłem pieniądze.

https://krakenu.com/app/#/components/login

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6407
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: maxi82 » sobota, 27 stycznia 2024, 14:24

Tak, zostałeś oszukany.

Do poczytania temat: viewtopic.php?f=21&t=10321&start=80
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » sobota, 27 stycznia 2024, 14:41

Rozumiem. Jeden stracił inny zyskał.
Czy mam zgłosić to na policję. Mam nr tej osoby. wiadomości.
Jak mam usunąć konta z Gate.io oraz Bybit. Na ByBit mam jeszcze ok 120euro.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 27 stycznia 2024, 16:48

Dariusz1983 pisze: sobota, 27 stycznia 2024, 14:16Ale zaufałem pewnej osobie, która "grała" tam na inwestycje krótkoterminowe.
Fajne cyce chociaż miała ta azjatka co Cię na whatsapie zwerbowała?

W jaki sposób ci ludzie znajdują te ofiary? Wysyłają zdjęcie cycków po operacjach plastycznych i w wiadomości piszą "fajne cycki sobie zrobiłam za zarobione bitcoiny, nie? "
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » niedziela, 28 stycznia 2024, 14:08

CzarnaOwca pisze: sobota, 27 stycznia 2024, 16:48Dariusz1983 pisze: ↑ sobota, 27 stycznia 2024, 14:16
Ale zaufałem pewnej osobie, która "grała" tam na inwestycje krótkoterminowe.
Fajne cyce chociaż miała ta azjatka co Cię na whatsapie zwerbowała?

W jaki sposób ci ludzie znajdują te ofiary? Wysyłają zdjęcie cycków po operacjach plastycznych i w wiadomości piszą "fajne cycki sobie zrobiłam za zarobione bitcoiny, nie? "

Nic takiego nie wysłała. Poprostu dostałem wiadomość i zaczeliśmy pisać. A o bitcoinach zaczeliśmy dopiero po paru tygodniach. Ale trudno.
Pomóżcie mi. Co mam zrobić?
Mam nadzieje że nie dostane żadnego kredytu.
Co mam zrobić z kontem bakowym, telefonem(może zhakowany), dodam że ona cały czas pisze do mnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 28 stycznia 2024, 15:51

@Dariusz1983 Na początek musiałbyś dokładnie opisać gdzie i co pobrałeś, co instalowałeś, czy oni przejęli Twój komputer czy jakiś "anydesk" lub coś innego instalowałeś na komputerze. Za mało informacji napisałeś, skan dowodu gdzieś dawałeś im? Nr konta czy hasła rozumiem ANI razu nie podawałeś im? W jaki sposób te przelewy robiłeś?
Możesz iść na policję i zgłosić, że padłeś ofiarą oszusta, w końcu gdzieś kasę wysłałeś na jakieś konto? Rozmów nie kasuj z tą osobą, nawet pozwól im pisać, możesz nawet ich podpuszczać, że mają ci wysłać np.... 30% tego co wpłaciłeś abyś mógł być pewny że jak im więcej wpłacisz to "wyślą" :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » niedziela, 28 stycznia 2024, 22:30

Historia jest taka.
Założyłem konto na ByBit:
https://www.bybit.com/en/invite/?ref=ZL ... gIeHPD_BwE

Cała rejestracja odbyła się normalnie. To co trzeba było podać to podałem wraz z weryfikacją.
Tam wpłacałem pieniądze, wymieniałem na USDT.
Dalej przelewałem te środki na:
https://krakenu.com/app/#/components/login

Tam dokonywały się transakcje. Tam również trzeba było się zarejestrować ale nie przypominam sobie żebym podawał tam jakieś nr konta czy inne dokładniejsze informacje. Normalna rejestracja. I stamtąd trzeba przelać środki na ByBit żeby wypłacić.
Oczywiście podczas wypłacania 5% prowizji pobrane. i dalej kontakt z customer service które poinformowało mnie o wyliczonym dokładnie 30% podatku od wypłacanej kwoty, który trzeba było wpłacić poprzez ByBit w USD dolarach, żeby środki trafiły na ByBit. Coś zrobiłem źle bo wpłaciłem tam w Euro a powinieniem w USD i poinformowali mnie, że do 72h środki wrócą na moje konto w ByBit i że jeżeli chcę wypłacić to mam zrobić to jeszcze raz.
Teraz jestem świadom że to wałek. Ale co mam zrobić. Policja nic mi nie pomoże. Kasa nie do odzyskania. Ale blokować konta? Boję się żeby nie było kredytu albo znikających pieniędzy na koncie.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » niedziela, 28 stycznia 2024, 22:59

Dodam tylko, że 72h mijają w poniedziałek 29.01 około 19.00.
A do rejestracji na Bybit używałem prawa jazdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: hanti » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 08:54

Skoro jeszcze pisze to może dało by się takiego scammera wkręcić? Np. że w sumie bardzo ci się to podoba i wycofałeś np jakieś obligacje, czy kasę z lokat no ale musisz na nie jeszcze poczekać 3 dni bo tyle to trwa w Twoim banku. Testowo sprawdzasz tylko czy działa wypłata u nich (zleć może do wypłaty 90% środków to może się zdecydują kasę uwolnić) i jak zadziała no to przelejesz dużo więcej pieniędzy bo na lokacie przecież w tych czasach się nie opłaca trzymać a u nich taki super zarobek :))) Jak Ci kasę zwrócą zablokuj ich wszędzie i jak nie wysyłałeś skanów dowodu, albo numeru pesel to będzie ok, jeśli nie pamiętasz to zastrzeż dowód, pesel też można zastrzec, ale dopiero od czerwca 2024 będzie to tak naprawdę działać.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 09:21

Dariusz1983 pisze: niedziela, 28 stycznia 2024, 22:30Założyłem konto na ByBit
Jeśli nawet na bybit podawałeś dane i ich NIE PRZEKAZAŁEŚ do tych złodziei to nie masz się o co martwić, najważniejsze czy instalowałeś coś co oni kazali?
Natomiast korzystałeś na komputerze/telefonie z tej ich strony i tutaj widzę zagrożenie, nawet tak profilaktycznie pozmieniałbym hasła na najważniejszych portalach (banki, wrażliwe emaile), dokładne przeskanowanie komputerów/telefonów,
Możesz też dla bezpieczeństwa innych napisać tutaj z jakiego numeru pisali, na jaki adres przelewałeś usdt, nawet możesz screeny z rozmów pokazać, oczywiście usuń swoje dane z takich screenów. Może ktoś kiedyś będzie wyszukiwał ten adres to i natrafi na ten wątek.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 11:59

Instalowałem aplikację z tej strony kraken u. Na kompie nic. tylko ze strony korzystałem. Właśnie zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych więc jakby coś było złego w telefonie zainstalowanego to już się wyczyści myślę i spokojnie można korzystać z telefonu.
Tam nic nie przekazywałem. Moja głupota. Zawsze wystrzegałem się takich rzeczy i dałem się zrobić.
Później wyślę parę screenów i nr telefonu.
Przestałem kontaktować się nic już nie chcę. Szkoda mi kasy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 13:25

@Dariusz1983 No to bym proponował dla spokojnej głowy pozmieniać hasła tam, gdzie miałeś jakieś apki na telefonie (bankowe, social media, GA, poczta), a jeśli przypadkiem nie miałeś GA to teraz n 100% zainstaluj i tam gdzie możesz to na 100% załóż GA (google authentication). Nawet jeśli Ci się wydaje "nie no tutaj to mi nic nie ukradną" to mogą jakieś dane wykorzystać
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 20:14

CzarnaOwca pisze: poniedziałek, 29 stycznia 2024, 13:25@Dariusz1983 No to bym proponował dla spokojnej głowy pozmieniać hasła tam, gdzie miałeś jakieś apki na telefonie (bankowe, social media, GA, poczta), a jeśli przypadkiem nie miałeś GA to teraz n 100% zainstaluj i tam gdzie możesz to na 100% załóż GA (google authentication). Nawet jeśli Ci się wydaje "nie no tutaj to mi nic nie ukradną" to mogą jakieś dane wykorzystać
Tak właśnie już zrobiłem.
Kolega kumaty próbował wypłacić z krakenu idał rade ale blokowali bo podatek chcieli. Po 72h nic nie wróciło, czyli wałek. Głupi ja. Powiedział, żeby na policję zgłosić. Jutro dla świetego spokoju pójde.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: Dariusz1983 » sobota, 10 lutego 2024, 17:10

Byłem na policji. Pozmieniałem hasła, zgłosiłem do banku w Polsce. Z moim kontem w NL nic się nie dzieje. Kontaktowałem się z serwisem kraken U, żeby oddali mi zapłacony podatek niby niewłaściwie. Piszą żebym najpierw zapłacił poprawnie. Sprawdzałem w systemie na Troscan w ByBit płatność za podatek doszła pod wskazany adres. A oddać nie chcą.
Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 października 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kraken U czy znacie?

Postautor: belinea1 » niedziela, 11 lutego 2024, 19:12

Osobiście jestem pod wrażeniem domeny, którą posłużyli się oszuści. To nie jest jakiś ehbkhassetledgeritpro.top za 88 centów. Nawet ktoś obeznany w kryptowalutach może przez chwilę zastanawiać się, o co chodzi.
Spoiler:
Kraken U nie ma nic wspólnego z giełdą Kraken. To strona prowadzona przez oszustów i wszystkie "zyski" na niej podane są fikcyjne, a wpłacone pieniądze przepadły.
Z drugiej strony to niepokojące, że jedna z największych i najstarszych giełd na świecie tego nie monitoruje i pozwala wisieć domenie naruszającej jej znaki towarowe przez 7 miesięcy.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości