BTC ledger hak??

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 listopada 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC ledger hak??

Postautor: p.szewa » sobota, 4 listopada 2023, 17:38

Witam.
Proszę o opnie co o tym myślicie bo wyglada na to ze wyczyscili mi konto do zera.
Ostatni raz logowałem sie na Ledgera nano S 31/3/23 i miłaem ram btc i eth.
Dzisiaj sie zalogowałem i w momencie logowania pokazało mi się saldo całego portfela i nagle -13000dolarów sprawdzam i wszystie moje eth poszły na ten adres 0x089Ecf0703B8E85183F29725f87da40AE488b7B9 to było o godzinie 10:12 zaczołem czytać sprawdzać co to za adres i nie znalazłem nic konkretnego pozniej próbowałem przelać moje btc na giełde i nie mogłem wykonać tej transakcji przez błąd że nie mogę wysłać srodków które już zostały wykorzystane a przed przelewem widziałem że były na portfelu była juz godzina 14;20 powtórzyłem 2 razy i cały czas mi sie to samo wyswietliło wracam na ledgera patrze i wszystkie moje btc poszły na ten adres- bc1qg05gw43elzqxqnll8vs8x47ukkhudwyncxy64q o 14:40 czy jest ktos w stanie powiedziec co sie stało ?odrazu mowie ze nikt nie miał dostępu do sidów.
pisałem do Ledgera i czekam na ich odp

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 października 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BTC ledger hak??

Postautor: belinea1 » sobota, 4 listopada 2023, 22:56

Adresy ETH i BTC które podałeś wyskakują w temacie z Reddita sprzed 23 godzin. Wygląda na to, że pobrałeś fałszywą aplikację Ledger z Microsoft Store.



Jak najszybciej przeinstaluj system na komputerze, pozmieniaj hasła do wszystkiego i przenieś pozostałe środki w bezpieczne miejsce, o ile jeszcze jakieś posiadasz. Kryptowalut nie odzyskasz i żadna kancelaria ci w tym nie pomoże. Oczywiście nie przesyłaj środków na portfel sprzętowy, dopóki nie wygenerujesz nowego seeda.
p.szewa pisze: sobota, 4 listopada 2023, 17:38odrazu mowie ze nikt nie miał dostępu do sidów.
Autor wątku z Reddita pisze, że aplikacja prosiła go o podanie seeda.

Być może seed był zapisany w jakimś pliku tekstowym, menedżerze haseł, w chmurze lub mailu który był podpięty do systemu - dla obecnych wirusów komputerowych nie stanowi to problemu.

Na adresy powiązane z oszustwem cały czas przychodzą środki. Atakujący uzyskał ponad 2 miliony złotych w ciągu 5 dni.

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC ledger hak??

Postautor: multan » niedziela, 5 listopada 2023, 09:54

Współczuję, ale jeżeli to jest ten przypadek, to tutaj po raz kolejny pojawia się temat znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa. Żadna aplikacja/strona nigdy nie ma prawa żądać podania seeda do Legera. Wszystkie tego typu żądania to jest to SCAM, niedależnie z jakiego źródła pochodzi aplikacja czy takie polecenie.
Jedyną dopuszczalną sytuacją kiedy podaje się seeda do Ledgera jest sam Ledger, którego trzymasz w ręku i tam wklikujesz literka po literce seeda po tym jak został zablokowany poprzez błędne wpisanie pinu - to jedyny przypadek, gdy można bezpiecznie wpisać seeda - w samym urządzeniu, a nie żadnej aplikacji czy stronie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BTC ledger hak??

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 5 listopada 2023, 13:37

p.szewa pisze: sobota, 4 listopada 2023, 17:38odrazu mowie ze nikt nie miał dostępu do sidów.
Bez dostępu do mnemonika nie ma opcji, żeby ktoś ci wyprowadził wszystko z walleta.
"Gdzieś" musiałeś go podać - może pobrałeś lewego LedgerLive który o to grzecznie zapytał?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości