ledger nano s seed

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ledger nano s seed

Postautor: fifipl » piątek, 3 lutego 2023, 14:55

Dojrzałem w końcu do zakupu ledgera. Mam pytanie o seed generowany przy zakładaniu portfela. Te 24 słowa to seed całego portfela. Da się jakoś wyciągnąć z ledgera seedy poszczególnych walut ? Czy jeśli zepsuje mi się ledger a mam seed muszę kupić nowy aby odzyskać portfel ? Albo co jeśli bym chciał podarować komuś tylko jedną z moich walut nie przelewając środków a tylko dając mu klucz prywatny. Da się tak ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

ledger nano s seed

Postautor: Kutalisk » piątek, 3 lutego 2023, 16:21

@fifipl seed masz wspólny dla wszystkich walut. Jak ledger się zepsuje to z zapisanego seeda możesz wygenerować na dowolnym soft/hard wallecie nie tylko na ledgerze.

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

ledger nano s seed

Postautor: multan » sobota, 4 lutego 2023, 16:24

Nikomu nie dawaj NIGDY seeda z ledgera, bo uzyska dostęp do wszystkich walut. Seeda można użyć zarówno na innym Ledgerze jak i w portfelach mobilnych jak pisze Kutalisk. Jak chcesz komuś podarować walute, to niech sam sobie założy portfel, zapisze seeda i zrób mu przelew. Nawet jakbyś to Ty załozył komuś inny portfel danej waluty, przelał tam środki i temu komuś przekazał seeda, to jest to zly pomysł, ponieważ wprawdzie ta osoba uzyska dostęp do tej waluty, ale Ty też byłeś posiadaczem seeda przez chwilę i w przypadku np. kradzieży środków podejrzenie pada na Ciebie. Nie miej i nie chciej mieć nic wspólnego z seedem portfelów nie należących do Ciebie. Pilnuj seeda swojego Ledgera i rób co najwyżej innym przelewy.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości