Pytanie dotyczące recovery phrase

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie dotyczące recovery phrase

Postautor: lanter » niedziela, 25 grudnia 2022, 16:40

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość ponownego wpisania 24 recovery phrase w celu sprawdzenia czy poprawnie wpisałem je na kartkę. Może wytłumaczę dokładnie o co mi chodzi. Ustaliłem już moje recovery phrase oraz wgrałem na ledger-a aplikację z kryptowalutami, ale przed przelaniem krypto chciałbym się upewnić, że wszystko jest ok. Czy jest możliwość ponownego wpisania recovery phrase w celu sprawdzenia czy są one poprawne ?

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie dotyczące recovery phrase

Postautor: multan » niedziela, 25 grudnia 2022, 23:51

@lanter jest możliwość i dobrze taki test jest zrobić. Wpisz 3 razy źle pin, żeby zablokować ledgera, następnie przy ponownym rozruchu wybierz opcje odzyskiwania z recovery phrase i wpisz te słowa, jak je przyjmie i przywróci portfel to jest ok. Jak wystąpi błąd to najpewniej literówka w którymś wyrazie, raczej mało prawdopodobne, aby spisać złe wyrazy lub w złej kolejności. Literówki można skonfrontować z listą słów używanych w BIP39 https://github.com/bitcoin/bips/blob/ma ... nglish.txt Gdyby nadal nie wchodziło to recovery phrase do kosza, blokujesz ledgera i tym razem przy ponownych rozruchu generujesz nowe recovery phrase i powtarzasz od początku operacje sprawdzenia nowych 24 słów.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości