Czy ukradli mi Bitcoiny z Coinomi?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ukradli mi Bitcoiny z Coinomi?

Postautor: ikswodnal » czwartek, 26 października 2023, 09:23

adamu79 pisze: czwartek, 26 października 2023, 08:45W konfiguracji jakiej teraz używasz czyli paperwallet+coinomi+skanerQRcode jest to narzędzie zarówno mniej bezpieczne i jak i miej wygodne niż stary poczciwy trezor one.
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia (posiadanej wiedzy).
Do portfeli sprzętowych zraziłem, się gdy kupiłem za poważne (dla mnie) pieniądze ledgera a okazał się nieergonomicznym, nastawionym tylko na zyski dla twórców gadżetem. Gdybym kupił trezora może miałbym lepsze zdanie o portfelach sprzętowych.
Co do Coinomi - wierzę w wasze zastrzeżenia co do możliwości kradzieży przenoszonych z paper walleta środków. Bądźmy jednak realistami - jak kraść to duże wartości a nie te z najwyżej 1 przed przecinkiem :-).
Stosuję technikę - Coinomi zakładam na telefonie gdy chcę zlikwidować paper wallet. Zaraz po 6 potwierdzeniach przenoszę całą wartość na Electrum i likwiduję Coinomi na telefonie.
Gdyby Electrum miał możliwość przenoszenia z paper walleta wartości za pomocą QR- kodu to zlikwiduje się przedostatni problem w upraszczaniu mojego projektu. Ostatnim jest przekonanie Ari10 do przenoszenia co kwartał zgromadzonych na ich portfelu comiesięcznych zakupów cyklicznych wartości na mój paper wallet.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Czy ukradli mi Bitcoiny z Coinomi?

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 5 listopada 2023, 13:43

N_bitrot pisze: sobota, 28 stycznia 2023, 21:17 Mam seed spisane
Odpalasz portfel, wybierasz "restore" i podajesz mnemonik.
Najlepiej miej już inny, na który od razu wszystko przelejesz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości