ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: Akira » środa, 19 stycznia 2022, 00:19

Witam,
czy ktoś z opisujących tutaj sytuacje blokowania przez Zondę kont i środków pieniężnych zgłosił to na policję ? jesli tak z jakim skutkiem? Mam identyczną sytuację ,mimo aktywnego konta ,pozytywnej weryfikacji,przy próbie wyplaty środkow z gieldy ,konto i środki zostały zablokowane.Przesłane wszystkie dodatkowe dokumenty które chcieli.mimo to konto nie zostało odblokowane,

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 23 stycznia 2022, 13:55

Akira pisze: środa, 19 stycznia 2022, 00:19Witam,
czy ktoś z opisujących tutaj sytuacje blokowania przez Zondę kont i środków pieniężnych zgłosił to na policję ? jesli tak z jakim skutkiem? Mam identyczną sytuację ,mimo aktywnego konta ,pozytywnej weryfikacji,przy próbie wyplaty środkow z gieldy ,konto i środki zostały zablokowane.Przesłane wszystkie dodatkowe dokumenty które chcieli.mimo to konto nie zostało odblokowane,

To co oni robią to nie jest przestępstwo. KNF też Ci nie pomoże. Możesz tylko przez Sąd Cywilny to załatwić ale szybciej będzie przejść te procedury.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: Nexos » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:12

Jeżeli giełda długo nie zwraca środków i jednocześnie nie zgłaszała sprawy żadnym organom, to jest to przywłaszczenie.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rico » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 14:12

Witam także chcę przestrzec przed Zonda ( Bitbay) ; ostatnia weryfikacja konta w połowie czerwca 2021 i wszystko ok, ale się im odwidziało i znowu każą przesyłać dowody pochodzenia środków mimo że ostatnia wpłata złotówkowa i ogólnie fiat była w grudniu 2020 ; miałem ostatnio sporo wypłat ale kto wszedł w 2020 to wiadomo że zarobił; przesłałem jeszcze raz potwierdzenie z banku skąd mam środki , to każą mi wysłać potwierdzenia przelewów krypto z innych giełd z widoczną nazwą konta/ emailem na tym potwierdzeniu Żałuje że nie posłuchałem ostrzeżeń Jak nie otrzymam tych pieniędzy ( dosyć duża kwota )to zostaje prawnik TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA OD ZONDA ( BITBAY )

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: łabondź2020 » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 16:20

@rico Wypowiedz im umowę i muszą Ci oddać środki

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rico » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 21:09

łabondź2020 to też jest jakieś rozwiązanie, dzięki za podpowiedź :idea: ; dam im szansę na małą rehabilitację ;) maks do końca tygodnia

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: run7 » środa, 16 lutego 2022, 15:24

Wystarczy przedstawić ręcznie napisaną umowę kupna - sprzedaży samochodu , złota , roweru i jest OK
support@zondaglobal.com

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: run7 » środa, 16 lutego 2022, 15:58

posider pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 13:34 Witam i przestrzegam naiwniakow takich jak ja!!! posluchalem Ostapowicza, otworzylem konto na Bitbayu, wplacilem zl kupilem BTC , wyszedlem do USDT, Mialem srodki w USDT jeszcze z czasow BItBay, wplacilem teraz nowe srodki w PLN i zablokowali mi konto. Zaczely sie weryfikacje zadania dosylanie dokumentow, w koncu zrezygnowalem z dalszej gehenny , wiec wypowiedzieli mi umowe ale pieniedzy nie zwrocili wszysko blokuja , kradzierz w bialy dzien!!!
Również przestrzegam przed ZONDA
Hubert Czerniak ocenił BitBay 1 gwiazdek przez @Trustpilot https://trstp.lt/8xKdBS7Pa

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: brunonk » niedziela, 6 marca 2022, 18:11

Też zacząłem mieć z nimi problemy, jakiś miesiąc temu po kolejnym zasileniu konta dostałem info, że muszę im wykazać skąd mam wpłacone do nich środki, już wtedy mnie coś strzeliło, bo mam inne ważniejsze rzeczy na głowie, ale ok, chcą walczyć z praniem pieniędzy więc przesłałem im wszystkie przelewy, darowiznę od ojca i wpłaty mojej pensji na konto. Ale nie, to niestety za mało, mam im dosłać wyciąg z mojego konta z kilku miesięcy wstecz i do tego umowę darowizny podpisaną przeze mnie i przez ojca. Mniej problemów miałem zgłaszając tą darowiznę do US. Stwierdziłem, że zakończę z nimi współpracę, tylko jakie są lepsze alternatywy? Tu jest jednak plus, że koszty przelewów są zerowe i można w miarę szybko doładować konto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: mecenas » niedziela, 6 marca 2022, 18:26

brunonk pisze: niedziela, 6 marca 2022, 18:11tylko jakie są lepsze alternatywy
Kraken + walutomat + konto walutowe
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 6 marca 2022, 18:58

@brunonk ruchy na krypto sa tak ogromne, że można machnąć ręką na większe koszty, a mieć spokojny sen, że giełda nie zablokuje konta.
Im rzadsze ruchy tym efekt lepszy, daytraderzy w dłuższym terminie zawsze tracą, lub co najmniej nie tyle zyskują ile by mogli hodlując, lub grając raz na kilka tygodni, a lepiej miesięcy.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: TurboFresz » środa, 6 kwietnia 2022, 16:39

MI zablokowali 14500 zł pieniadze mam z kredytu ,oni mi kaza tlumaczyc tranzakcje z konta ludzie co robic ???

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: Bult » czwartek, 7 kwietnia 2022, 22:18

Czekać... a na następny raz czytać ,czytać ... i myśleć.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: TurboFresz » piątek, 8 kwietnia 2022, 09:42

Nie będzie następnego razu.... ma ktoś może kontakt do prawnika który się zajmuje takimi sprawami?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: Pederico » piątek, 8 kwietnia 2022, 13:11

Witam,

U mnie weryfikacja zrodla pochodzenia nie zostala zaakceptowana pomimo iz dostarczylem potwierdzenia moich wynagrodzen z ostatnich dwoch lat! Zonda chce calosciowego wyciagu z konta z tego okresu. Czy to jest zgodne z przepisami? Nie chce udostepniac im do kogo przelewalem pieniadze (nie chce udostepniac danych innych osob, RODO moze?). Jesli chodzi o support to automat-jedno i to samo. Srodki sa zablokowane i ani w prawo ani w lewo.
Malo tego chca potwierdzanie zakupu krypto z innych gield :) Argument ze kupilem krypto na Zonda i przelalem na binance i potem spowrotem na Zonda (gdzie w historii figuruje jeden adres) im nie wystarcza. Sprawa musi trafic do prawnika i dalej.

Czy ktos zna jakiegos prawnika ktory zajmowal sie takimi sprawami? Wiele osob ma ten sam problem wiec moze ktos juz prawnie go rozwiazal.
Prosze o pomoc

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: bMh » piątek, 8 kwietnia 2022, 14:19

Panowie zalecam pisac w czesciej odwiedzanym watku gdzie inni dziela sie problemami i moze Wam kogos poleca: viewtopic.php?f=55&t=14349

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 6 lutego 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: btcman » wtorek, 12 kwietnia 2022, 15:32

Przepisy i procedury dotyczące AML nie nadążają za współczesnym rozwojem branży finansowej. Przypuszczam że analiza zgodności 2-3 przelewów pomiędzy różnymi giełdami z przepisami AML wymagała by sporych nakładów czasowych i zaangażowania kilku ekspertów.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 lutego 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: wojojuve » wtorek, 23 sierpnia 2022, 13:53

Kolejne negatywne doświadczenie z zonda. Już nawet małe przelewy blokują. Procedura wyjaśniania jest rodem z prlowskiego US. Ich obsługa klienta to jakiś dramat. Czy oni nakazują pracownikom być chamami, burakami i kłaść klody pod nogi? Zenada.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sierpnia 2022
Reputacja: -17
Reputacja postu: 
-17
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: hodlchocbyskalysraly » czwartek, 25 sierpnia 2022, 08:32

Hej, mi odblokowali konto po tygodniu podzielę się moim doświadczeniem bo może się komuś przydać.

Tydzień temu też dostałem blokadę żeby zweryfikować pochodzenie moich środków. Treść maila od Zondy z wyjaśnieniem zrobienia blokady:
Dzień dobry, Informujemy, że weryfikacji podlega cała Pana aktywność. Zatem prosimy o przekazanie rozliczeń podatku dochodowego za lata 2020/2021. Ponadto koniecznym jest wskazanie miejsca pochodzenia:
1. xxxxxxx ETH (data wpłypu na Zondę)
2. xxxxxxx USDC (data wpłypu na Zondę)
3. xxxxxxx USDT (data wpłypu na Zondę)
Jeżeli środki zostały zakupione na innej platformie prosimy o przekazanie potwierdzenia ich zakupu z widocznym adresem e-mailowym lub loginem przypisanym do Pana konta.


Myślałem, że skończy się na oświadczeniu i pokazaniu wyciągu z banku że miałem na to legalne pieniądze. Jednakże to nie wystarczyło i zażądano ode mnie PIT za 2020 i 2021 rok. Dosłałem ale Zonda poprosiła o kolejne oświadczenie. Wypełniłem i wysłałem, nawet z pitem 37, czyli zgłoszeniem do US zakupu krypto. Mówię sobie - no to teraz już nie mają się do czego dowalić, skoro nawet się US z zakupów już wyspowiadałem :D A tu zonk, także było niewystarczające i poprosili o screeny z mojego konta Binance że jest moje i zweryfikowane. Pomyślałem sobie ok, nie ma problemu. I tak dalej i tak dalej. Giełda Zonda jest giełdą fiatową i pewnie musi pytać nawet o numer buta klienta. Z początku mnie to zirytowało, myślałem że pójdzie mi to o wiele szybciej jeśli pokaże dokładną dokumentację. Odbijałem piłeczkę przez tydzień i się udało :D

Podsumowując - trzeba się trochę namęczyć, ale jeśli środki są legitne to nie ma się czym przejmować i odpowiadać na info od nich żeby dosyłać brakujące dokumenty i informacje aż w końcu to zabangla. Pewnie gorzej jest, jeśli ktoś robił anonimowo zakupy i nie zgłaszał tego nigdzie to może być dłuższa batalia.
Ostatnim etapem weryfikacji jest zdjęcie dowodu osobistego i tyle. Strasznie się nastresowałem czytając że niektórzy czekali wiele miesięcy żeby odblokować ale moje doświadczenie jest takie że trzeba z pokorą i cierpliwością odpowiadać na wiadomości od supportu i jest git. Choć nie ukrywam, że mogliby wysłać konkretnie jedną listę potrzebnych rzeczy żeby skrócić wymianę informacji.

Mam nadzieję że będzie miało dla kogoś wartość dodaną

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1058
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: kemot80 » czwartek, 25 sierpnia 2022, 16:07

ja się dziwię, że ludzie dzielą się historią swoich dochodów z jakimś podmiotem, czy wogóle mają prawo tego wymagać? Nawet Banki nie rzeźbią w ten sposób klientów! Z mojej perspektywy jest to jawne oszustwo i wyłudzanie wrażliwych danych pod pretekstem bezpieczeństwa, podczas gdy w międzyczasie podmiot obraca Twoimi pieniędzmi. Zonda to nie US, że mieć wgląd do historii Twoich transakcji. Jak mają wątpliwości niech piszą do US...ale US pewnie odesłałby ich z kwitkiem...

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości