ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: posider » czwartek, 6 stycznia 2022, 13:34

Witam i przestrzegam naiwniakow takich jak ja!!! posluchalem Ostapowicza, otworzylem konto na Bitbayu, wplacilem zl kupilem BTC , wyszedlem do USDT, Mialem srodki w USDT jeszcze z czasow BItBay, wplacilem teraz nowe srodki w PLN i zablokowali mi konto. Zaczely sie weryfikacje zadania dosylanie dokumentow, w koncu zrezygnowalem z dalszej gehenny , wiec wypowiedzieli mi umowe ale pieniedzy nie zwrocili wszysko blokuja , kradzierz w bialy dzien!!!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: zdch » czwartek, 6 stycznia 2022, 17:11

zrób KYC do końca a nie wydziwiasz

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 6 stycznia 2022, 18:28

przecież ma, co Ty gadasz??@zdch

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: posider » niedziela, 9 stycznia 2022, 17:49

.. dokladnie!! KYC byl zrobiony i wszystko bardzo dobrze działało przez prawie rok.. zmienił się własciciel i zaczęly się schody.. ale jak zdch uwaza że wszystko dobrze, to byc moze przy inwestycjach rzędu 100 lub 200 to nic nie robią, ale przy 100000 albo 200000, blokada jest gwarantowana!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: zdch » niedziela, 9 stycznia 2022, 19:17

@posider Ja chcę wiedzieć w czym jest problem, a nie mówię że wszystko dobrze działa. Czego od ciebie wymagali i czego im nie dostarczyłeś, tak trudno napisać merytorycznie? Nowy właściciel, to i nowe kyc, jakoś mnie to nie dziwi, bo już parokrotnie na Bitbayu trzeba się było KYCować nawet jak już wszystko było potwierdzone. Chcesz im obrabiać dupę to podaj konkrety.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 9 stycznia 2022, 21:22

ale walisz bzdety @zdch
bitbay, zonda od dawna przegina, blokuje konta, żąda nr buta. To nie pierwszy i zapewne nie ostatni ich wybryk

jak najdalej od zondy!

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: ekonokomik » niedziela, 9 stycznia 2022, 22:24

posider pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 13:34Zaczely sie weryfikacje zadania dosylanie dokumentow, w koncu zrezygnowalem z dalszej gehenny , wiec wypowiedzieli mi umowe ale pieniedzy nie zwrocili wszysko blokuja , kradzierz w bialy dzien!!!


Jeśli "zrezygnowałeś z dalszej gehenny" to zapewne suma była niewielka? Dzięki za ostrzeżenie i na tym właściwie możemy zakończyć wątek.

Przy większej sumie, rzędu już kilkunastu tys. zł. poradziłbym konsultację z prawnikiem. Nawet nie musi wybitnie znać się na krypto, raczej na umowach, prawie unijnym itd. Koszt zapewne niewielki, prawnik przejrzy papiery i powie Ci na czym stoisz, jakie są widoki na odzyskanie pieniędzy i ile to będzie kosztowało. Wtedy podejmiesz decyzje co dalej.
Firma ma adres w Estonii, czyli w Unii, więc sprawa nie jest beznadziejna, a koszty wcale nie muszą być kosmiczne.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:06

@posider Zapewne KYC na inne dane niż wpływ z konta i brak możliwości podania aktualnych danych na które było KYC...
Kolejny "oszukany" co chciał kasę wyprać...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:16

@rav3n_pl nie, znam sytuację. Zadnych sztuczek. To zonda,wygląda tak, jakby chciała okradać ludzi.
Jak najdalej od tej giełdy

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:21

Problem w tym, że taka "zablokowana" kasa to jest problem dla giełdy a nie zysk.
Poruszacie się w jakimś obłędnym przeświadczeniu, że firma może z kasą zrobić cokolwiek.
Jedyna opcja kiedy mogłoby to być prawdą to przy planowanym przewróceniu się biznesu.
A kto by zabijał kurę znoszącą złote jajka?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: adiqq » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:36

rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:06Kolejny "oszukany" co chciał kasę wyprać...
Nie wiem dlaczego chcesz zostać "adwokatem diabla" i z góry zakładasz, że to wina jest po stronie użytkownika.

Dodano po 30 sekundach:
rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:21A kto by zabijał kurę znoszącą złote jajka?
Historia zna dużo takich przypadków
A po czasie się wszyscy dopiero dowiadują, dlaczego stało się tak a nie inaczej....daleko nie trzeba szukać...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:42

adiqq pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:36 i z góry zakładasz, że to wina jest po stronie użytkownika
Bo nie znam JEDNEGO przypadku w którym to nie była wina usera i próba przewału.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:44

rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:21Poruszacie się w jakimś obłędnym przeświadczeniu, że firma może z kasą zrobić cokolwiek.
To Ty chyba regulaminu tej głupiej giełdy nie znasz bo już parę razy poruszano punkt, że giełda może obracać pieniędzmi klientów czy jakoś tak.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:48

@mudol Regulamin nie może być niezgodny z prawem.
Pismo od prawnika i temat załatwiony.
Jak ktoś pisze "odpuszczam bo [wstaw dowolną wymówkę]" to doskonale wie że prawnie nie ma szans.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:52

@rav3n_pl Nie neguję tego, że ten co założył temat to chyba nam całej prawdy nie pisze, odnosiłem się tylko do "dysponowania środkami użytkowników"

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: trzeźwy inaczej » wtorek, 11 stycznia 2022, 12:54

posider pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 13:34Witam i przestrzegam naiwniakow takich jak ja!!! posluchalem Ostapowicza, otworzylem konto na Bitbayu, wplacilem zl kupilem BTC , wyszedlem do USDT, Mialem srodki w USDT jeszcze z czasow BItBay, wplacilem teraz nowe srodki w PLN i zablokowali mi konto. Zaczely sie weryfikacje zadania dosylanie dokumentow, w koncu zrezygnowalem z dalszej gehenny , wiec wypowiedzieli mi umowe ale pieniedzy nie zwrocili wszysko blokuja , kradzierz w bialy dzien!!!

Idź do prawnika - > wyślij pismo do Zondy -> skieruj pozew do Sądu - > ciesz się swoimi pieniędzmi. Prosta droga. Zonda w moje ocenie zachowuje się jak firma która balansuje na skraju utraty płynności finansowej. Ja się ulotniłem z tej giełdy na wszelki wypadek.

Dodano po 7 minutach 28 sekundach:
rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:42Bo nie znam JEDNEGO przypadku w którym to nie była wina usera i próba przewału.

Jestem chodzącym przykładem tego gdzie Zonda popełniła gafę podczas procesu weryfikacji, która jednoznacznie dała mi do zrozumienia że te ich weryfikacje to ściema.
rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:21A kto by zabijał kurę znoszącą złote jajka?

Ja bym to zrobił.
Po co mam utrzymywać pracowników, infrastrukturę itd. Na giełdzie może być zdeponowane kilka mld. złotych.
Państwo Polskie jest bezradne wobec kryptowalut co pokazuje przykład jednej z giełd w Łodzi. Przez 4 lata nie udało się ustalić czy pieniądze ukradł haker czy właściciel giełdy. Zatem można wyczyścić całą giełdę i nie ponieść odpowiedzialności. Ponadto zmienił się właściciel. Adres rejestrowy w Estonii to lipa. Wszystko dzieje się tam gdzie się działo od początku.
Ich działanie mnie przypominało typowe przeciąganie wypłaty żeby uzbierać kasę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: prap0n » wtorek, 11 stycznia 2022, 14:04

rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:42Bo nie znam JEDNEGO przypadku w którym to nie była wina usera i próba przewału.


Moze masz malo znajomych albo nie widzisz co sie dzieje do okola :)
W sprawie Zondy to bylo juz z 50 postow w social media w przeciagu ostatniego pol roku, no ale oczywiscie wszystkie to przewaly i wina userow. Wielu uzytkownikow z wieloletnim stazem na forum rowniez potwierdzalo ze sa problemy. Czy w takim razie jestesmy na forum w dark webie? :D
Sam Bitmar potwierdzal ze podchodza wyjatkowo rygorystycznie do weryfikacji.
Poruszacie się w jakimś obłędnym przeświadczeniu, że firma może z kasą zrobić cokolwiek.
Jak narazie to ty poruszasz sie w oblednym przeswiadczeniu ze jest to niemozliwe, skoro nie kojarzysz nawet zapisow w regulaminach Zondy ktore im na to pozwalaja.
Udanie sie do tematu Zondy aby nadrobic zaleglosci, wydaje sie odpowiednim pomyslem :)
@mudol Regulamin nie może być niezgodny z prawem.
Uzytkownik wyzej wspomnial nie o zgodnosci sprawem, ale o podejrzanych zapisach ktore daja mozliwosc obracania przez gielde srodkami uzytkownikow w dowolny sposob, np. grajac spekulujac sobie nimi na dzwigni.
rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:21A kto by zabijał kurę znoszącą złote jajka?


Kura juz jakis czas temu przestala znosic jajka co widac po aktywnosci na gieldzie oraz probach jej sprzedazy. Wlasciciele doskonale wiedzieli co sie swieci (nadmierne regulacje) dlatego probuja komus ja opchnac

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 13 stycznia 2022, 11:12

prap0n pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 14:04W sprawie Zondy to bylo juz z 50 postow w social media
Ja się pytam: ILE Z NICH NIE BYŁO błędem usera LUB przewałem?
Odpowiem: ZERO.

Giełdy czepiają się literek i odmian - bo procedura KYC tego od nich WYMAGA.
Jak ktoś w dokumentach ma "Jan" a w formularzu pisze "Janek" to z automatu SPADA bo automat jest głupi.
A ręczna weryfikacja TRWA.
A jak ktoś z konta "kowalski" wysyła przelew na konto "wiśniewskiego" to gwarancja blokady konta.
I zwykle okazuje się, że "kowalski" nie jest osiągalny a "wiśniewski" nic nie wie o przelewie.
I kasa wisi w powietrzu.

Takie są realia działania każdej giełdy z fiatami.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: ekonokomik » czwartek, 13 stycznia 2022, 11:22

rav3n_pl pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:21A kto by zabijał kurę znoszącą złote jajka?


Abstrahując od omawianego tu przypadku, przypomniało mi się jak w 2014 twardo broniłem Mt. Gox (już po zamknięciu, ale jeszcze zanim cokolwiek było wiadomo). Jednym z moich głównych argumentów było zdanie powyżej :)
W glowie mi się nie mieściło, że ktoś mógłby celowo lub przez zaniedbanie uwalić interes wart setki milionów.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ZONDA Blokuje konta i nie wyplaca srodkow!!

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 13 stycznia 2022, 12:28

@ekonokomik No wiem :)
Dlatego też założenie że "giełda celowo blokuje" może być prawdziwe TYLKO w przedsionku exit-scamu.
Ale wtedy jest to powszechne i szczególnie dotyczy dużych graczy - mniejszy oddźwięk jak masz 10 zablokowanych po 10mln niż 1000 osób po 10000 każda...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości