Fejkowe transakcje BTC

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 22 sierpnia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fejkowe transakcje BTC

Postautor: johnnykeats » niedziela, 20 września 2020, 12:38

Witam,

czy istanieją oszustwa polegające na wykonaniu fejkowej transakcji BTC?
Pytam, bo dostałem propozycję rozliczania kontraktów w bitach w związku z czym zacząłem szukać info o potencjalnych fraudach przy tego rodzaju transakcjach. Wpisując w goolge frazę "fake bitcoin transaction generator" wyskakuje multum serwisów oferujących soft, który pozwala zrobić "pranka": transakcja pojawi się w portfelu odbiorcy jako zainicjowana, ale nigdy nie będzie potwierdzona.
Mam mieszne uczucia, bo z jednej strony w prasie nie natykam siuę na takie przypadki i rozsądek mi mówi o koszeniu w ten sposób jeleni fraudsterów, natomiast z drugiej strony wiem, że dobrą praktyką na rynku jest czekać na 3-6 potwierdzeń zanim uzna się transakcję za wykonaną.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Fejkowe transakcje BTC

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 20 września 2020, 12:42

W przypadku BTC i kwot poniżej miliona jedno potwierdzenie wystarczy :)
Transakcję nie zatwierdzoną można podmienić...
W takich "generatorach" NIE WOLNO podawać klucza prywatnego ani seeda!
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fejkowe transakcje BTC

Postautor: maky » niedziela, 20 września 2020, 13:54

johnnykeats pisze: niedziela, 20 września 2020, 12:38transakcja pojawi się w portfelu odbiorcy
Jeżeli to będzie twój portfel (sprawdzony uznany przez społeczność, fizyczny jak Ledger i Trezor) i nie udostępnisz nikomu kluczy prywatnych/seeda to po jednym potwierdzeniu kasa jest twoja.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 22 sierpnia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fejkowe transakcje BTC

Postautor: johnnykeats » poniedziałek, 21 września 2020, 14:57

rav3n_pl pisze: niedziela, 20 września 2020, 12:42W takich "generatorach" NIE WOLNO podawać klucza prywatnego ani seeda!
obawiam się , że w takich "generatorach" nie trzeba w ogóle podawać klucza, ani seeda, bo znajdujA to sobie samodzielnie 8-)

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości