UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: maky » środa, 23 grudnia 2020, 16:51

Jestem ciekaw kiedy zaciukają pierwszą osobę z listy i zrobi się smród na cały świat.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: The Real McCoin » środa, 23 grudnia 2020, 17:13

Jak da, to czego będą chcieli, to może nie zaciukają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: maky » środa, 23 grudnia 2020, 17:15

The Real McCoin pisze: środa, 23 grudnia 2020, 17:13Jak da, to czego będą chcieli, to może nie zaciukają.
Musieli by wiedzieć ile ma. A jeśli nie będą wiedzieć a mieć nie będzie? Life is brutal. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: BitBoy » środa, 23 grudnia 2020, 17:22

benq pisze: środa, 23 grudnia 2020, 08:07Jedna ważna rzecz - z tym podawaniem zmyślonego telefonu radzę poprosić nadawcę, żeby podał swój. Bo można mieć pecha i wymyślić numer kogoś, kto odbierze Twoją paczkę.

Kiedyś dostałem już sms z kodem do odbioru cudzej paczki. Zapewne przez pomyłkę nadawcy. Sam też się kiedyś pomyliłem przy podawaniu swojego numeru i odebrałem przez kod z email. Nie ma to większego znaczenia jeśli jestem z innego miasta. Bo nawet jak ktoś chciałby odebrać moją paczkę to zapewne ja dojadę do paczkomatu 10 razy szybciej niż osoba z innej części Polski.

Jak już pisałeś bez problemu można odbierać anonimowo przesyłki na paczkomat. Wystarczy anonimowo utworzony email i przelew zrobiony na poczcie. Dane osobowe mogą być dowolne. Przecież nikt tego nie weryfikuje w sklepach internetowych. Warto mieć także anonimowy numer prepaid do odbierania sms.

Jeśli niepokoi was wyciek danych Legera to pomyślcie o wszystkich sklepach z metalami szlachetnymi. Myślicie że u nich wasze dane osobowe są chronione w najwyższych standardach tajnych służb? Na bazie tych danych bandyci mogą dostać na tacy adresy domów do których warto się włamywać oraz kto co kupił. A do zabrania złota żaden seed nie jest potrzebny.
Bywacie w różnych firmach i instytucjach gdzie hasła dostępu widać przyklejone na żółtych karteczkach na ramce monitora? Uwierzycie jeśli powiem że w pewnej instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo kraju, hasła do tajnych danych trzymano w pliku tekstowym na dysku... w katalogu "Hasła"...

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: The Real McCoin » środa, 23 grudnia 2020, 17:29

maky pisze: środa, 23 grudnia 2020, 17:15 Musieli by wiedzieć ile ma. A jeśli nie będą wiedzieć a mieć nie będzie? Life is brutal. ;)
Nie będą wiedzieć ile ma, więc powinno się im wcisnąć kwotę proporcjonalną do wizualnie posiadanego majątku.
Jak masz 30 lat i mieszkasz na osiedlu to możesz mieć uszykowane mniej. Jak nowo wybudowany dom i mercedes przed nim to więcej.
Trzeba być sprytnym ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: Canis Lupus » środa, 23 grudnia 2020, 17:36

stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: The Real McCoin » środa, 23 grudnia 2020, 18:11

miso20 pisze: wtorek, 22 grudnia 2020, 19:20Ledger pewnie porobi kozackie promocje i wszyscy zapomną.
Już robi ;)



Dodano po 29 minutach 8 sekundach:
maky pisze: środa, 23 grudnia 2020, 16:51i zrobi się smród na cały świat.
Smród już się robi:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: benq » środa, 23 grudnia 2020, 19:09

BitBoy pisze: środa, 23 grudnia 2020, 17:22Bywacie w różnych firmach i instytucjach gdzie hasła dostępu widać przyklejone na żółtych karteczkach na ramce monitora? Uwierzycie jeśli powiem że w pewnej instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo kraju, hasła do tajnych danych trzymano w pliku tekstowym na dysku... w katalogu "Hasła"...
W jednej z kluczowych organizacji dla kraju dostęp do wielu wrażliwych danych zarówno osobowych, jak i bezpieczeństwa na poziomie krajowym umożliwia hasło „admin”. Od lat.
Także ten.
Zaskakująco duża liczba bruteforcowych ataków kończy się na takich właśnie zabezpieczeniach jak „admin”, „dupa123”, „reksio”.
W sumie to niezbyt zaskakująca.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: maky » środa, 23 grudnia 2020, 20:27

The Real McCoin pisze: środa, 23 grudnia 2020, 17:29Jak masz 30 lat i mieszkasz na osiedlu to możesz mieć uszykowane mniej. Jak nowo wybudowany dom i mercedes przed nim to więcej.
Trzeba być sprytnym
Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z chłopcami z miasta. ;P
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6401
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1677
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: maxi82 » środa, 23 grudnia 2020, 20:48

maky pisze: środa, 23 grudnia 2020, 20:27Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z chłopcami z miasta. ;P
Spoiler:
:mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: Rumcajs » środa, 23 grudnia 2020, 21:35

rav3n_pl pisze: środa, 23 grudnia 2020, 13:01 Jeżeli twój mail jest na tej liście to twoje dane jakie podałeś przy zamówieniu wyciekły
https://mega.nz/file/veRXkKTJ#dZLa8LoPh ... 5Vshm2ClSk
Coś mi tu nie pasuje bo sprawdzałem znajomego bo mnie prosił i na danych z wycieku co jest podzielone na 2 pliki "All Emails (subscribtions)" i "buyers" to jego mail JEST w tym pliku "allemails" a w tym pliku co Ty podałeś to go nie ma.
Więc wg tego co podałeś to by jego nie wyciekły - ale mówisz w sensie dane adresu i telefonu? Ale to się nie zgadza bo już od wczoraj dostaje fake emaile od "ledgera" że security break i żeby pin zmieniał i instalował aktualizacje live ofc z linkami już nic tylko klikać.
Czy ta lista to jest tylko emaile gdzie też adresy fizyczne były skradzione a jego mail jest tylko skradziony sam mail dlatego dostaje już fake maile ale adresu nie znają ?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: miso20 » środa, 23 grudnia 2020, 22:15

BitBoy pisze: środa, 23 grudnia 2020, 17:22Jeśli niepokoi was wyciek danych Legera to pomyślcie o wszystkich sklepach z metalami szlachetnymi. Myślicie że u nich wasze dane osobowe są chronione w najwyższych standardach tajnych służb?
A to ktoś kupuje złoto podając swoje dane?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: ekonokomik » środa, 23 grudnia 2020, 22:57

Z ciekawości zerknąłem do swojego spamu. Większość wiadomości (tak średnio 2-3 dziennie) ma temat w stylu "Otrzymałeś $200000 na swoje konto BITCOIN" albo "Weryfikacja wypłaty 25672mBTC" :D
Konta używam ze dwie dekady, więc nie zgadnę z której giełdy wypłynęło wraz z moimi danymi.

Póki co wciąż bardziej niż chłopców z miasta boję się instytucji naszego kochanego Państwa.
Na tych pierwszych można chociaż wezwać milicję... ;)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: The Real McCoin » środa, 23 grudnia 2020, 23:13

maky pisze: środa, 23 grudnia 2020, 20:27Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z chłopcami z miasta. ;P
A chłopcy z miasta wiedzą, że portfele Ledger mogą być używane w trybie "plausible deniability"?
Ostatnio zmieniony środa, 23 grudnia 2020, 23:44 przez The Real McCoin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: multan » środa, 23 grudnia 2020, 23:26

Rumcajs pisze: środa, 23 grudnia 2020, 21:35Coś mi tu nie pasuje bo sprawdzałem znajomego bo mnie prosił i na danych z wycieku co jest podzielone na 2 pliki "All Emails (subscribtions)" i "buyers" to jego mail JEST w tym pliku "allemails" a w tym pliku co Ty podałeś to go nie ma.
są 2 listy: szersza która obejmuje tylko maile które wyciekły i jest to prawdopodobnie pełna baza mailingowa ledgera i druga lista, węższa z mailami/adresami domowymi/telefonami Jak ktoś jest na pierwszej a nie ma go na drugiej, to znaczy, że wyciekł tylko mail, przynajmniej na tą chwilę taka jest informacja.

Fake maile beda dostawać wszyscy, a pechowcy z drugiej listy mogą dostać coś więcej niż fake maila.

Typuję, że mniejsza liczba adresów domowych/telefonów która wyciekła w stosunku do bazy mailingowej może wynikać z RODO. Oświadczenia dot. przetrzymywania danych tych co kupowali przed wejściem RODO straciły ważność i Ci zostali wykasowani z bazy, zostały tylko maile. Ci co kupowali po wejściu RODO i wypełniali świeże oświadczenia są w bazie.
Najlepiej jakby ktoś potwierdził kto kupował przed 25.05.2018 czy jest w bazie pełnych adresów.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 marca 2020
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: FPGA » czwartek, 24 grudnia 2020, 00:49

Ja niestety jestem na liście. Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu ze strony osób 'trzecich', dopiero dziś spojrzałem do spamu, ultimatum nieświadomie już minęło, oto co dostałem:

"Witaj, dowiedziałem się z pewnego źródła o twoich krypto oszczędnościach.
Mieszkam w tym samym mieście co ty i znam twój adres zamieszkania.
Mogę z chłopakami zrobić napad w każdym momencie i zaatakować ciebie albo
twoją rodzinę. Nie licz na zabezpieczenia domu, to nie będzie moje
pierwsze włamanie. Nie będziesz też pierwszą ofiarą śmiertelną.
Za około 1000 zł na podany adres możemy zapomnieć o całej sprawie. Z tego
co widzę masz spore oszczędności więc to nie będzie kłopot.
Masz 48 godzin na dokonanie wpłaty albo poleje się krew i będziesz
przykładem że czasem lepiej wpłacić niż zignorować wiadomość.
Adres Bitcoin: bc1qhhyqc64am094c2huvrhka2r4mr8kg5chzmwavz

Zegar tyka..."

Niby tylko email, ale groźby uszkodzenia mienia i życia można pociągnąć pod jakiś paragraf tylko na to trzeba mieć czas. Parę wieków wstecz nożem pod gardłem wyłudzali od Ciebie złoto, kilkadziesiąt lat wstecz walizkę z zielonymi a dziś . . . może będą mówić 'oddawaj seed ! '

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: miso20 » czwartek, 24 grudnia 2020, 01:11

@FPGA spokojnie, to śmieszny dyslektyczny mail. Został masowo wysłany do tysięcy użytkowników. Nawet adres, na który masz wysłać btc jest identyczny jak u każdego i dalej pusty.

Jak widać wysyłający to matoł, ewentualnie bardziej miał to być „kawał” niż groźba.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 marca 2020
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: FPGA » czwartek, 24 grudnia 2020, 01:34

@misio20 Tak, zdaję sobie z tego sprawę ale człowiek najbardziej jest rozgoryczony tym, że jakaś 'firemka' tak lekkomyślnie podchodzi do kwestii ochrony danych tylu klientów pośrednio związanych z ich finansami. Wysłali kilka emaili z rachunkiem sumienia i żalem ale generalnie można to podsumować parafrazując klasyka : Nie tylko my mamy już pańskiego maila, i co pan nam zrobi!?
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 grudnia 2020, 09:58 przez FPGA, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: gofer » czwartek, 24 grudnia 2020, 08:32

multan pisze: środa, 23 grudnia 2020, 23:26Najlepiej jakby ktoś potwierdził kto kupował przed 25.05.2018 czy jest w bazie pełnych adresów.
Order date: 05/01/2018
Wyciekł tylko email, dane nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: maky » czwartek, 24 grudnia 2020, 08:55

Dzisiaj dostałem mejl pocieszający. LOL
Ciekawe czy osoba z nagłówka to rzeczywiście nadawca? :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości