Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 9 stycznia 2020, 03:21

Historia jest taka...

Gość o malowniczym nicku "BS (0.74 /1)" pinguje mnie na TG, czy mogę mu pomóc z krypto.
Tłumaczy, że nie może wypłacić z giełdy (ciekawostka: zawsze pisze "exchanger" a nie "exchange").
Opowiada, że zarobił dzięki ich systemowi afiliacyjnemu ale coś się połapali i poblokowali.
Prosi o założenie konta (zaznacza że bez referrala) żeby użyć wewnętrznego transferu i wypłacić do mnie, za co da 5%.
Zakładam konto na tej giełdzie (nie ma żadnej weryfikacji maila, KYC, nic) i wybieram funkcje "request transfer" BTC, pokazuje się adres (z "3"), podaję go gościowi.
Po chwili pojawia się.... 0.74+BTC z opisem "transfer from LillianPMalssy @ gmail.com" (maila podaję bo nie istnieje).
Od gościa, którego nie mam w kontaktach ani żadnej wspólnej grupy. I jakaś dziwna zbieżność z nickiem...
Ok, próbuję wypłatę zrobić - wymaga wprowadzenia adresu w opcjach, no problemo, podaję mój adres 1Rav3n...
Ups! Wymagana weryfikacja portfela zgodnie z regulacje EU z dnia 15. maja 2018 o deanomizacji ruchu krypto. Weryfikacja polega na (werble!) przelaniu 0.02 na giełdę.
No to grzecznie piszę zawodnikowi, żeby wpłacił te 0.02, odeślę mu całość, nie wezmę tych 5%.
Oczywiście nie może, bo przecież zablokują to konto jako jego kolejne konto.
Proponuję Wasabi albo Samuraja żeby zmiksował te koiny. Nie wie o czym piszę, wrzuca screeny z portfela blockchain.com z zeszłego roku, że tego portfela używa.
No to proszę o podanie adresu to zrobię transfer zwrotny i niech się buja. No nie można - bo konto nie zweryfikowane.
No dobra, piszę do supportu na czacie (reaguje natychmiast) że chcę cofnąć ten transfer.
Nie można, bo to automatyczny system i trzeba zweryfikować konto.
Ale nie można.
Chcę usunąć konto, cofnijcie ten transfer.
Nie można, trzeba zweryfikować konto to wszystkie limity będą zniesione.

Mając już 125% pewności że to ściema, zapuszczam googla i alexę na nazwę domeny, przecież piszą że od 2013 na rynku.
NIC.
ZERO.
NADA.

No to jeszcze jeden myk: wrzucam nietypowy tekst ze strony głównej "START TO EARN ON CRYPTUAL" do gugla.
TADA!
4 rózne domeny.
Z tą samą grafiką.
Z tym samym układem.
Ale z różnymi nazwami XD

Podziękowałem panu i zapisałem czat z telegrama ku pamięci, jak również zrzut ze strony razem z czatem z supportem i inny userami tej wesołej giełdy,

A, jako bonus, pod przyciskiem "mobile app" mamy przekierowanie do dodatku do chrome (numer bhihlepfeofebhiafmidfeipambijdgl) o nazwie "App Crypto" który jest złodziejem wszystkiego co masz w przeglądarce.

Jak będą chętni to wrzucę gdzieś zipa z czatem i stroną :)

Obecne domeny:
biteffer.com <- tą mi podał, reszta to pierwsze z brzegu z wyszukiwarki po frazie
adastrachain.info
eucryptocoin.com
beldexwallet.com
trastcoin.com
i pewnie wiele innych :P

Ostrzeżenie o konieczności wpłaty 0.02:
photo_4@09-01-2020_00-46-19.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Postautor: speedie » czwartek, 9 stycznia 2020, 08:27

To jakaś zorganizowana akcja. Ja i 2 znajomych również zostaliśmy zaczepieni na 2 różnych komunikatorach(tg i discord), nicki różne, domeny te same :). Szukają naiwnych, chyba głównie wśród ludzi którzy podołączali do kanałów związanych z giełdą,sygnałami,analizami etc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Postautor: maky » czwartek, 9 stycznia 2020, 09:30

speedie pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 08:27To jakaś zorganizowana akcja. Ja i 2 znajomych również zostaliśmy zaczepieni na 2 różnych komunikatorach(tg i discord), nicki różne, domeny te same :). Szukają naiwnych, chyba głównie wśród ludzi którzy podołączali do kanałów związanych z giełdą,sygnałami,analizami etc.
Porównajcie adresy i sprawdźcie czy coś już zarobili. ;)
Chętnych na pewno znajdą. Tym bardziej, że jadą na jednej z psychologicznych słabości ludzi -> zobowiązanie. Przelał kasę i jeśli ja czegoś nie zrobię to ją straci bo jest zablokowana na moim koncie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Postautor: Fobip » środa, 18 marca 2020, 16:20

Istnieje wiele takich witryn, przynajmniej 10. Gdy natknąłem się na jedną z nich i zacząłem szukać informacji, znalazłem więcej:

bitance.net
binomion.com
...

Jest jeszcze więcej na tej stronie [url]https:// flasc.info /en[/url] wygląda na to, że ma czarną listę ze oszustami
 ! Wiadomość z: rav3n_pl
Popsułem linka bo ta strona wygląda podejrzanie

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Postautor: Qba-da-Intrepid » piątek, 20 marca 2020, 02:35

Stary scam ;)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Postautor: marikaka » piątek, 20 marca 2020, 10:54

rav3n_pl pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 03:21Historia jest taka...

Gość o malowniczym nicku "BS (0.74 /1)" pinguje mnie na TG, czy mogę mu pomóc z krypto.
Tłumaczy, że nie może wypłacić z giełdy (ciekawostka: zawsze pisze "exchanger" a nie "exchange").


Kolejny sposób oszustwa o wyłudzenie. Na przyszłość lepiej zrezygnować już po pierwszych próbach "wysyłki i odsyłki".

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nowy scam: pomóż mi wypłacić kasę z giełdy

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 20 września 2020, 09:32

Obecnie scam używa domeny tronik.cc i nadal łapie ludzi na Telegramie.
viewtopic.php?f=128&t=34273
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości